forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 MAKONDO predstavlja: ORLOVI RIMA I i II
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

alexts
Advanced Member



Serbia
7566 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 28/06/2012 : 16:37:20  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by noemis

@alexts

au brate, u pravu si, bacam i to ne jedan već sve udžbenike i knjige koje se bave problemom
pseudoumetnosti i krećem sa nepobedivom kombinacijom wikipedija obrazovanja i frojdovske papazjanije...

ajde, lebati, pročitaj moj post još koji put, pa odgovori na njega a ne u stranu...

ali kad si već pomenuo osnovne pokretačke sile, da dodam nešto - teorija o erosu i tanatosu je
psihoanalitička teorija o represiji i nastanku neuroza koju je frojd izveo iz analize simbolike snova,
pojedini frojdijanci, ređe frojd koristili su je da objasne ponekog lika iz književnosti...
međutim, ova teorija, kao i sve psihoanalitičke teorije spdadaju u domen psihoanalitičke analize književnosti (i umetnosti) tj. deo su nesamerljive psihoanalitičke baštine, i nisu ama baš ni malo vrednovane od strane eminentnih teoretičara književnosti i umetnosti uopšte...
uostalom, zamisli šta bi radio sa svojim silama pri analizi ibzena, borhesa, pirandela ili broha...

ne kažem da se ta teorija ne može koristiti, već da je njena uoptrebna vrednost jako ograničena na pojedine autore
i pojedina dela i da ponovim spada u domen psihoanalitičkog tumačenja...
(nisam siguran da li možeš da razumeš šta govorim)

e sad što se vikipedije tiče, ne oslanjaj se previše na informacije sa iste...
kič jeste nemačka reč i koristila se za opisivanje novog nameštaja koji je "sklepan" od starog...
kasnije označavala upotrebu gotike (starog stila) u novijoj arhitekturi (u kojoj stari stil nije imao više svoju ulogu iz gotike, već je služio kao ukras za lakše uvaljivanje "estetike" građevine građanima), još kasnije... bla, bla, bla...
(ovoh par redaka bi možda moglo da pomogne pri određivanju pseudoumetnosti uopšte)

inače u udžbenicima koje ću baciti ili popaliti jerbo si mi ukazao na njihovu bezvrednost
imaš na tuce definicija kiča od strane teoretičara umetnosti, filozofa, estetičara, pa i samih umetnika...


što se tiče scena seksa u filmovima (imaš čitav udžbenik i to na srpskom posvećen baš toj temi, mada je za bacanje jelte...),
nije reč o "slobodnosti" seksualnih scena, ja to nisam ni spominjao, već o okolnostima u kojima se one javljaju i "estetici" koju predstavljaju, i naravno o vojnicima seksa, seksualno savršenim mašinama koje učestvuju u scenama itd...

kod bokača imaš monaha rustika koji nagovara pobožnicu da mu pomogne u uterivanju "đavola u pakao", ili kod rablea imaš
lava koji gura dvoja kola mahovine babi u pičku jer misli da joj je to rana od sekire koju treba zalečiti, kod apuleja imaš
magarca kojeg su naterali da jebe zavezanu ženu...
međutim, ovakve stvari nisu tu da uzbude, niti da prikaži nekakvu erotsku estetiku, niti kao ukras, već su tu da recimo u ovom slučaju ukažu na naivan karakter životinja,
nesamerljivu povodljivost fanatično religioznih, uf, magarac (kao i uvek) zahteva malo duže obrazloženje... te odustajem od toga...



Kakva gomila gluposti - frojd, ibzen, borhes, pirandela, broh, šta je značila reč "kič" kroz istoriju, bokačo, apulej - sve u jednom postu što bi trebalo da predstavi diskutanta kao visokog intelektualca.

Nažalost intelektualci najčešće ne čitaju stripove, a kad se njima bave, obično je to kroz brkanje osnovnih pojmova i neshvatanja osnovnih razlika između popularne i elitne kulture i njihovih često suprostavljenih kriterijuma, kao što je to ovde slučaj (što ne čini Noemisa intelektualcem, pre priučenim)

kao što je to ovaJ slučaj

quote:
Originally posted by noemis

e da, milo manara je genije... nesavršeni crteži njegovih devojaka i žena, ne samo da su rasterećeni erotskih stereotipa,
već ujedno i otelotvoruju karaktere kakvima bi i goja pozavideo...

prosto svaka je drugačija, gledajući u obline koje manara crta ne samo da se pred našim očima ocrtava
silueta njenog karaktera već i poigravaju sve vrline njenog jedinstvenog duha...



gde imamo posmatranje strip autora kroz slikarstvo - sad Manara treba da prikazuje nesavršene žene a mi ćemo, kao iz dela velikih slikara da zaključujemo o njenom karakteru, "vrlinama duha" i šta je umetnik hteo njome da kaže - e pa ovde je reč o stripu, Manarine žene su u "Avanturama Đuzepea Bergmana" samo tu da nam prikažu svest jednog muškarca, glavnog junaka, a kroz njega i autora /slično kao u Dilan Dogu/(a on je eto opsednut erotikom i bavio bi se njome i da mu niko za to ne plaća),a ako mu treba da prikaže uverljiv ženski lik staviće ga u odgovarajuće situacije i dati mu karakter, kroz dijaologe i akciju (npr. indijanka u Svilenom čoveku), kako to rade strip autori, u skladu sa jezikom stripa, a ne slikarstva (babe i žabe).

Rekao bih i da u Orlovima Rima scene seksa više služe da oslikaju dekadenciju i orgijanja iz tog perioda, nego što im je namera da seksualno uzbuđuju čitaoca.

(Ova tvrdnja je naravno tačna, kao i sve iz mog prethodnog posta i nije ih moguće argumentovano demantovati).

quote:
(nisam siguran da li možeš da razumeš šta govorim)


U pravu si - apsolutno ne.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5347 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 28/06/2012 : 16:42:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MAKONDO

Za vikend u Kragujevcu.
Od ponedeljka u Darkvudu i Alan Fordu.
Uskoro i u knjižarama Vulkan, Delfi, Evro Đunti + još nekoliko većih.
Krajem sledeće nedelje trebalo bi već da bude i u HR, BiH, SLO.
Za kupovinu preko našeg sajta, tj. uplatom na naš račun 160-370551-43 besplatno slanje poštom u Srbiji.

Ma brze to malo








Go to Top of Page

MAKONDO
Average Member



534 Posts

Member since 20/06/2012

Posted - 28/06/2012 : 23:50:12  Show Profile Show Extended Profile  Send MAKONDO a Private Message  Reply with Quote
Za sve koji nisu u mogućnosti da kupe naša izdanja u Kragujevcu, dajemo mogućnost da uplatom na naš račun broj 160-370551-43 u toku trajanja festivala kupite prva 2 albuma iz serijala "Orlovi Rima" po promotivnoj ceni od 1200 din po albumu.

Veliki pozdrav,
Vaš "Makondo"

u zalivu magije...
Go to Top of Page

tutto maxim
Senior Member



Serbia
1355 Posts

Member since 07/01/2007

Posted - 29/06/2012 : 07:59:02  Show Profile Show Extended Profile  Send tutto maxim a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MAKONDO

Za sve koji nisu u mogućnosti da kupe naša izdanja u Kragujevcu, dajemo mogućnost da uplatom na naš račun broj 160-370551-43 u toku trajanja festivala kupite prva 2 albuma iz serijala "Orlovi Rima" po promotivnoj ceni od 1200 din po albumu.

Veliki pozdrav,
Vaš "Makondo"


E to je pravi potez.
Svaka cast.
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 29/06/2012 : 12:22:38  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts


brkanje osnovnih pojmova i neshvatanja osnovnih razlika između popularne i elitne kulture i njihovih često suprostavljenih kriterijuma

- e pa ovde je reč o stripu,



ah, izvini... ja sam pogrešno razumeo...

kada si me dobronamerno savetovao da spalim udžbenike i kao alternativu mi ponudio
teoriju osnovnih sila koje pokreću čoveka i vikipedija definiciju kiča, mislio sam
da mi nudiš novi pristup stripu i umetnosti uopšte, pogotovo s obzirom da je tvoja
ulazna rečenica bila:

quote:
Originally posted by alexts


o tim stvarima se ne uči iz udžbenika nego nam su nam raspolaganju celokupna svetska zaostavština umetnosti i zdrav razum...



a sad sam shvatio da ja ustvari dela pop-kulture merim aršinima visoke umetnosti elitne kulture čiji su kriterijumi često suprostavljeni...
mada mi još uvek nije jasno, zašto da bacam udžbenike, što mi odma nisi rekao da su ti udžbenici korisni za ovu umetnost,
ali nisu za onu (koja podleže suprotnim kriterijumima) kojoj pripada i strip i za koju ti nisu potrebni udžbenici već nam je za nju dovoljna čitava
svetska zaostavština umetnosti (koja podleže suprostavljenim kriterijumima suprostavljenih kriterijuma) i zdrav razum (koji prosto obožava da se bavi
suprostavljanjem kriterijuma koji podležu kriterijumima koji su suprostavljeni kriterijumi...)

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 29/06/2012 : 12:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts


Rekao bih i da u Orlovima Rima scene seksa više služe da oslikaju dekadenciju i orgijanja iz tog perioda, nego što im je namera da seksualno uzbuđuju čitaoca.



au brate... a ja mislio da sam ja sposoban za ironiju...
brate, ti me šiješ za bar dve klase...

nego... zanimljivo da su dotične table iz orlova i rima zakačene posle komentara o dekadenciji,
a i posle kačenja su usledili komentari zgražavanja nad dekadentnim orgijanjem iz tog perioda...

inače, sinoć sam gledao neki film... scena za scenom ovakve dekadencije, užas, nije ni čudo što je rim propao...
pitam druga da prokomentariše scenu iz stripa... on kaže da ima neka glumica - silvia saint - koja ubija ove scene dekadencije...
i to ne samo u doba rimljana, nego koje hoćeš doba... od egipćana do zvezdanih ratova gde je dekadentirala sa čupakabrom i jodom...



"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 29/06/2012 : 12:37:03  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts


(Ova tvrdnja je naravno tačna, kao i sve iz mog prethodnog posta i nije ih moguće argumentovano demantovati).







ovo nije ironija, ovo je sarkazam!!!!!!!

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 29/06/2012 : 12:40:02  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
inače, dekadencija nije odlika samo umornih carstava i kultura uljuljkanih u
silu sopstvene ekonomije...

dekadencija je pojava koja može pojaviti i u životinjskom carstvu...



"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26455 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/06/2012 : 15:25:51  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Strip?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9927 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 29/06/2012 : 16:13:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
lavric vjerojatno

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 29/06/2012 : 16:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
Opet filozofiranje! Fuuuj!
Seks je zakon u bilo kojoj kombinaciji!
Vise seksa u stripovima!
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 29/06/2012 : 17:17:11  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Westax

Opet filozofiranje! Fuuuj!
Seks je zakon u bilo kojoj kombinaciji!
Vise seksa u stripovima!



To care!!!!
Konačno neko normalan sa normalnim shvatanjima na ovom forumu!!!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37759 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/06/2012 : 18:12:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

lavric vjerojatno


nego ko



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2416 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 29/06/2012 : 21:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
Pozajmljeno:

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1815 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 29/06/2012 : 22:10:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Lepo izgledaju obe knjige :)

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

vlaki
New Member



218 Posts

Member since 24/10/2003

Posted - 30/06/2012 : 00:52:31  Show Profile Show Extended Profile  Send vlaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Krajem sledeće nedelje trebalo bi već da bude i u HR, BiH, SLO.


A Makedonija?

Edited by - vlaki on 30/06/2012 00:56:18
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 30/06/2012 : 10:49:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
super izgledaju. Sretno i nadam se da čete razprodati sva izdanja :)
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7292 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 01/07/2012 : 12:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Izgleda fenomenalno! Ne samo zbog golotinje.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2416 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 01/07/2012 : 12:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Izgleda fenomenalno! Ne samo zbog golotinje.


Ali ako ništa drugo, ono i zbog golotinje.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 01/07/2012 : 12:56:35  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by legaz

quote:
Originally posted by vice

Izgleda fenomenalno! Ne samo zbog golotinje.


Ali ako ništa drugo, ono i zbog golotinje.



Ma najviše zbog toga, ajde da se ne lažemo!
Go to Top of Page

Elesar
New Member



Serbia
261 Posts

Member since 14/03/2009

Posted - 01/07/2012 : 19:26:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Elesar a Private Message  Reply with Quote
Vidi se da ce od Bokija i Makonda biti dobar izdavac - izdanje kakvog se ni mnogo veci i ozbiljniji izdavaci ne bi postideli, a i domaca ljuta je tu.


strenvvm et virtvte
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5347 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 05/07/2012 : 09:10:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Uzeo juce prvi deo...prica prava istorijska,lepo ispricana...pocetak kao iz Gladijatora samo posle bitke sa Germanima...Crtez odlican...sta reci,idem danas da uzmem i drugi deo...BRAVO
Go to Top of Page

MAKONDO
Average Member



534 Posts

Member since 20/06/2012

Posted - 05/07/2012 : 23:57:54  Show Profile Show Extended Profile  Send MAKONDO a Private Message  Reply with Quote
Dragi prijatelji,

Povodom prvog predstavljanja naše izdavačke kuće na festivalu stripa u Kragujevcu, hteli bismo da iskoristimo priliku da vam se zahvalimo svima na sjajnom druženju i fantastičnim utiscima. Sa naše strane, nismo mogli poželeti lepši početak. Odlična početna prodaja kako od strane posetilaca na festivalu, tako i od vas koji ste iskoristi priliku da uplatom preko računa dobijete promotivnu cenu, a zatim i početak prodaje u knjižarama pokazuje da smo na dobrom putu.
Ipak, ono što nas raduje i više od same prodaje jesu vaše pohvale za kvalitet naših izdanja. Utisci izneti na samom festivalu, a zatim na forumima i u mnoštvu mejlova koje primamo ovih dana, a u kojima iznosite komplimente na kvalitet i izgled naših izdanja, to je upravo ono čemu smo stremili i što nam je bilo najvažnije. I od vas koji ste kupili izdanja i koji ste već zavoleli "Orlove Rima", kao i vas čijem senzibilitetu nije legao ovaj serijal, ali ste nam ipak pisali sa rečima hvale i podrške.
I upravo zbog toga, još jednom hvala na sjajnim ocenama,
i očekujte nove specijalitete iz kuhinje "Makonda"...

u zalivu magije...
Go to Top of Page

MAKONDO
Average Member



534 Posts

Member since 20/06/2012

Posted - 06/07/2012 : 00:07:49  Show Profile Show Extended Profile  Send MAKONDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vlaki

quote:
Krajem sledeće nedelje trebalo bi već da bude i u HR, BiH, SLO.


A Makedonija?



I u Makedoniji, dogovoreno juče, uskoro će izvoz.

u zalivu magije...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/07/2013 : 18:30:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Orlovi Rima 1
ORL MAK 1 | 58 str.
by paro!

Godina je 745. od osnutka Rima. Augustov posinak i vojskovođa Klaudije Druz nakon tri godine ratovanja uspješno pokorava narode s one strane Rajne. Sve do rijeke Labe, germanski kneževi redom zabijaju oružje u zemlju, a kao jamstvo za sklopljeni savez predaju svoje sinove u ruke Rima. Osam godina kasnije u Rim dolazi Ermanamer, sin heruškog kneza Segimera.


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000