forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 KLOVIĆEVI DVORI - 26.6 -"Osmoškolci"..prezentacija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Lastan
Senior Member



1096 Posts

Member since 22/07/2011

Posted - 21/06/2012 : 16:51:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastan a Private Message  Reply with Quote
-galerija: KLOVIĆEVI DVORI ....Jezuitski trg 4...Zagreb (gornji grad)*

U utorak,26.lipnja 2012 u 19.00 sati bit će prezentacija strip albuma "OSMOŠKOLCI" Ivice Bednjanca.

Samog autora i njegov rad predstavit će nam povjesničarka umjetnosti Branka Hlevnjak i kustosica Koraljka Jurčec Kos.

U ime izdavača(Stripforum) i udruge prijatelja stripa STRIPFORUM ,govorit će predsjednik udruge g.Mladen Novaković.

**U samoj galeriji možete pogledat nešto od oginalnih djela samog Ivice Bednjanca,odnosno-izloženo je nekoliko orginalnih strip tabli i ilustracija.

www.lastan.hr
https://www.facebook.com/lastan.striparnica







Edited by - Lastan on 21/06/2012 16:54:07

Argus
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 04/10/2010

Posted - 22/06/2012 : 11:11:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Argus a Private Message  Reply with Quote
Mislim da bi najbolja promocija hrvatskog stripa bila da su cijenom pristupacni,da te klasike stripa mogu kupovati i mladi. Na nakladu od 1000 kom ovo je vise nego preskupo. Istu stvar rade i nasi politicari,pokrenuli akciju kupujmo hrvatsko a ono ledo sladoled i kraseva cokolada duplo skuplji od kvalitetom na istom nivou stranih proizvoda i jos k tome isti ti proizvodi su dosta jeftiniji u Sloveniji. Jednostavno je stvar principa,razgovarao sam s puno kolekcionara i svi su imali isti razlog ne kupovanja inih albuma.Kvalitetno su odradeni,pozeljni i svaki ljubitelj stripa trebao bih imati u svojoj kolekciji ali ne s ovom cijenom.Ovako ce ispasti da je ovaj album namjenjen kupcima dubljeg dzepa ili ti poduzetnicima da ih sad ne nabrajam.Steta,mislio sam da ce promidzba i populariziranje domacih autora biti oslobodeno pohlepe i zeljom za cim vecom zaradom.
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2995 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 22/06/2012 : 11:50:00  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
Cini mi se da sam procitao negdje da je u planu i jeftinije izdanje, a npr. ovaj albun je bio jedna od nagrada na Danima stripa, 24 glavne nagrade su bile tako da su 24 ova strip albuma u rukama osmoskolaca koji su crtali stripove.

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

Argus
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 04/10/2010

Posted - 22/06/2012 : 12:46:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Argus a Private Message  Reply with Quote
Ja sam ne bitan,samo iznosim svoje razmisljanje.
Go to Top of Page

Lastan
Senior Member



1096 Posts

Member since 22/07/2011

Posted - 22/06/2012 : 14:39:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andjusticeforall

Cini mi se da sam procitao negdje da je u planu i jeftinije izdanje, a npr. ovaj albun je bio jedna od nagrada na Danima stripa, 24 glavne nagrade su bile tako da su 24 ova strip albuma u rukama osmoskolaca koji su crtali stripove.



Ideja tog festivala i rada sa školama je bila odlična.Poklonit strip album djeci nije nikada bio problem.Čestitke još jednom svima iz udruge STRIPOS na urađenom!

www.lastan.hr
https://www.facebook.com/lastan.striparnica






Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2995 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 22/06/2012 : 14:52:55  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
Ma lega, ti si uletio s potporom samo tako, inače, informacije radi, Lastan je dofurao iz Zagreba u Osijek cca 1500 (ili koji je već broj, tu negdje) stripova koji su poklonjeni klincima, svako tko je nacrtao tablu stripa dobio je strip na poklon. Izvještaj sa Dana stripa sam poslao na objavu na stripos.hr ali naš admin valjda ne stiže, no biti će objavljen u magazinu StripOs br. 8.


Da ne duljim i ne skrećem s teme, dobru izložbu želim.

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 23/06/2012 : 06:26:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
24 epizode-10 kuna komad...prejeftino...i sve na jednom mjestu...najbolje da izdavači čim oštancaju stripove sve razdijele...jeste li čuli vi iz stripforuma...ubuduće sve razdijelite...aj nemojte sve,prodajte 10 komada...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Lastan
Senior Member



1096 Posts

Member since 22/07/2011

Posted - 23/06/2012 : 11:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastan a Private Message  Reply with Quote
@ Argus
@ Spiderman

...slažem se i ja da su stripovi općenito skupi.Slažem se i da je ovaj strip album skup,ali vas molim da svoja mišljenja o tome(ili sličnome) iskažete na nekom drgugom topic-u jer je ovaj otvoren prvenstveno zbog informacije o konkretnom događanju.

www.lastan.hr
https://www.facebook.com/lastan.striparnica






Go to Top of Page

Argus
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 04/10/2010

Posted - 23/06/2012 : 15:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Argus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lastan

@ Argus
@ Spiderman

...slažem se i ja da su stripovi općenito skupi.Slažem se i da je ovaj strip album skup,ali vas molim da svoja mišljenja o tome(ili sličnome) iskažete na nekom drgugom topic-u jer je ovaj otvoren prvenstveno zbog informacije o konkretnom događanju.

Ja sam dao svoj osvrt vezano uz samu promociju stripa i slazem se da ovo nije primjereno mjesto za to ali nisam znao da sad radite i kao moderator.Ispricavam se vise necu nista komentirati,ocito da stalno nesto krivo mislim. Stripforum znaci nema namjeru priblizit hrvatski strip sirim masama i dati priliku za konzumaciju obicnim ljudima,znaci nisu neprofitabilna organizacija,eto toliko sam shvatio pa dobro,kupovacemo srpska,bosanska i slovenska izdanja koja su puno jeftinija , pristupacnija i kvalitetna.
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 23/06/2012 : 15:41:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Argus

kupovacemo srpska,bosanska i slovenska izdanja koja su puno jeftinija , pristupacnija i kvalitetna.



Naravno da cemo kupovati.
Ova preskupa cemo samo preskociti.
Go to Top of Page

Lastan
Senior Member



1096 Posts

Member since 22/07/2011

Posted - 23/06/2012 : 17:51:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Argus

quote:
Originally posted by Lastan

@ Argus
@ Spiderman

...slažem se i ja da su stripovi općenito skupi.Slažem se i da je ovaj strip album skup,ali vas molim da svoja mišljenja o tome(ili sličnome) iskažete na nekom drgugom topic-u jer je ovaj otvoren prvenstveno zbog informacije o konkretnom događanju.

Ja sam dao svoj osvrt vezano uz samu promociju stripa i slazem se da ovo nije primjereno mjesto za to ali nisam znao da sad radite i kao moderator.Ispricavam se vise necu nista komentirati,ocito da stalno nesto krivo mislim. Stripforum znaci nema namjeru priblizit hrvatski strip sirim masama i dati priliku za konzumaciju obicnim ljudima,znaci nisu neprofitabilna organizacija,eto toliko sam shvatio pa dobro,kupovacemo srpska,bosanska i slovenska izdanja koja su puno jeftinija , pristupacnija i kvalitetna.



Zlatko,zamolio sam te u gornjem postu i ne shvaćam čemu taj cinizam.Kakav moderator?Jednostavno sam te zamolio jer je topic informativan.




www.lastan.hr
https://www.facebook.com/lastan.striparnica






Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 26/06/2012 : 16:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
dođem sa škljocalicom :)


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 27/06/2012 : 01:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Argus

quote:
Originally posted by Lastan

@ Argus
@ Spiderman

...slažem se i ja da su stripovi općenito skupi.Slažem se i da je ovaj strip album skup,ali vas molim da svoja mišljenja o tome(ili sličnome) iskažete na nekom drgugom topic-u jer je ovaj otvoren prvenstveno zbog informacije o konkretnom događanju.

Ja sam dao svoj osvrt vezano uz samu promociju stripa i slazem se da ovo nije primjereno mjesto za to ali nisam znao da sad radite i kao moderator.Ispricavam se vise necu nista komentirati,ocito da stalno nesto krivo mislim. Stripforum znaci nema namjeru priblizit hrvatski strip sirim masama i dati priliku za konzumaciju obicnim ljudima,znaci nisu neprofitabilna organizacija,eto toliko sam shvatio pa dobro,kupovacemo srpska,bosanska i slovenska izdanja koja su puno jeftinija , pristupacnija i kvalitetna.


@Argus, totalno si pogrešno iskonstruisao ovo boldirano, a tiče se Strip Foruma. Naprotiv, Strip Forum nudi albume i za svačiji džep, a ova luksuznija izdanja su za one sa dubljim džepom (kako možda većina misli), ali nije ni to tačno, nego jednostavno, za kolekcionare koji žele da imaju tvrdoukoričeni album. Strip Forum će najvjerovatnije štampati ovaj isti album za šire čitateljstvo u mekom izdanju. I Strip Forum nije profitabilna organizacija, nego najbolje i najkvalitetnije Udruženje stripaša ovih naših prostora, a u Hrvatskoj zasigurno najbolje, a od prodaje albuma, a bez pomoći Ministarstava ne bi moglo opstati.
Običnim ljudima, kako ti veliš, Udruga strip Forum nudi sjajnu reviju Strip revija i što ćeš više za te novce.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9927 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 27/06/2012 : 18:06:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
pa s obzirom koliko se cendralo fibri i libellusu ja sam ocekivao puno jeftinije izdanje. slazem se sa Argusom.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 27/06/2012 : 19:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

pa s obzirom koliko se cendralo fibri i libellusu ja sam ocekivao puno jeftinije izdanje. slazem se sa Argusom.



Ovo dvoje što spominješ su kapitalističke derikože koji se bogate na muci ovog napacenog naroda.
Cijena je više nego realna jer su prava placena suhima zlatom, papir je uvezen samo za tu prigodu sa Madagaskara, tinta je od crnila divovskih hobotnica iz Beringovog mora, a Ministarstvo se nije dovoljno isprsilo
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2995 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 27/06/2012 : 19:58:07  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
"Stripforum znaci nema namjeru priblizit hrvatski strip sirim masama"


Nisi čitao Strip Reviju? Ima na kioscima za kupiti, 25 kuna

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

Argus
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 04/10/2010

Posted - 28/06/2012 : 16:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Argus a Private Message  Reply with Quote
Mene osobno ne zanimaju strip revije kao kolekcionara,mogu ih procitati ali se uzasavam stripovima u nastavcima i to u puno nastavaka.Ako jedan libelus moze izdati Texa u koloru ,na kvalitetnom papiru s nakladom od 500komada i to s 459 strana s cijenom od 250(220kn) o cemu mi govorimo?Koliko se sjecam velike bitke su se ovdje na ovom forumu vodile bas zbog skupoce fibre i libelusa a sad ispada da su oni dobrotvori u usporedbi s stripforumom.Koliko je bilo prigovora na racun Dada a ljudi su svojim ponudama tjedna omogucili kolekcionarima da jeftino popune praznine.(da jeftinije ne moze)Moram priznati da mi je Dveribad bio puno drazi od ovog Lastana. Prodao si se Lastane,vrati se Dveribade!Cijenim tvoje misljenje , svi smo svijesni da o stripu znas jako puno, ucili smo od tebe,prosirivao si nam vidike i nema tko nije dobio neki strip od tebe na poklon ili kome nisi napravio neku uslugu ali s iskrenoscu,britkim jezikom na strani malih ljudi a ne kao ovaj Lastan koji ne zeli (ili mozda ne moze)utjecati na tu neprofitabilnu udrugu.Zajebi bogatune,nije sve u lovi.Vrati se Dveribade!

Edited by - Argus on 28/06/2012 18:06:22
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2995 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 28/06/2012 : 18:44:14  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
"Mene osobno ne zanimaju strip revije kao kolekcionara,mogu ih procitati ali se uzasavam stripovima u nastavcima i to u puno nastavaka.Ako jedan libelus moze izdati Texa u koloru, na kvalitetnom papiru s nakladom od 500komada i to s 459 strana s cijenom od 250(220kn) o cemu mi govorimo?"

O kiosk stripu koji nije na kiosku, mislim na Texa, e o tome je riječ.

Pa kako ne čitaš revije? Pa one su nužne i usko vezane za domaći strip. Čemu podrška domaćem stripu ako će izostati podrška revijama (i to izbor odličan: Stripoteka, Strip Revija, Q-strip, Strip-pressing, Stripolis, StripOS, Parabelum, Stripburger, Kiša, sto čuda i dobrih stripova). Ona predodžba o nizu nastavaka je pogrešna, a i to gotovanstvo "oću sad i oću sve" je nezdrava navika...

O ostatku posta nemam mišljenje niti me zanima...


https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/

Edited by - andjusticeforall on 28/06/2012 18:46:24
Go to Top of Page

Argus
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 04/10/2010

Posted - 28/06/2012 : 19:53:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Argus a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by andjusticeforall

"Mene osobno ne zanimaju strip revije kao kolekcionara,mogu ih procitati ali se uzasavam stripovima u nastavcima i to u puno nastavaka.Ako jedan libelus moze izdati Texa u koloru, na kvalitetnom papiru s nakladom od 500komada i to s 459 strana s cijenom od 250(220kn) o cemu mi govorimo?"

O kiosk stripu koji nije na kiosku, mislim na Texa, e o tome je riječ.

Pa kako ne čitaš revije? Pa one su nužne i usko vezane za domaći strip. Čemu podrška domaćem stripu ako će izostati podrška revijama (i to izbor odličan: Stripoteka, Strip Revija, Q-strip, Strip-pressing, Stripolis, StripOS, Parabelum, Stripburger, Kiša, sto čuda i dobrih stripova). Ona predodžba o nizu nastavaka je pogrešna, a i to gotovanstvo "oću sad i oću sve" je nezdrava navika...

O ostatku posta nemam mišljenje niti me zanima...

Kao sto sam rekao,moj interes bazira se na strip albumima,ne volim stripove u puno nastavaka to je jednostavno moj izbor.Zanima me Vedis,Stripos,Mentor...s time da sam novi u stripu,pocetnik i da tek ucim.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000