forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kupovina poslije "pušione" nekog broja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

gjuro76
New Member



Croatia
135 Posts

Member since 14/09/2011

Posted - 19/07/2012 : 15:10:37  Show Profile Show Extended Profile  Send gjuro76 a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Imam jedno zanimljivu borbu u svojoj glavi, pa me zanima koliko Vas ima isto takvo ili skroz suprotno razmišljanje u svojoj glavi.
Kad skupljam neku strip kolekciju, volim imati sve od prvog broja, pa ako ne uspijem kupiti neki broj, ne kupujem ni ostatak te edicije.

Jednostavni primjer je Konan [Darkwood], do kojeg je mali broj stripofila iz Hrvatske uspio doći, tako ni ja, pa sad ne kupujem ni br. 2,3,4...
Ili Fibra - Kolorka gdje više nema "broja" 15, pa ako i želim imati cijelu kolekciju, neću je imati, naravno zbog Kolorke 15...

Zanima me koliko Vas razmišlja na taj način, a koliko ipak kupuje od broja 2, slobodno komentirajte.

Takodjer me zanimaju mišljenja izdavača, posebno o mogućnosti reprinta i zašto (uglavnom) ne dolazi do reprinta...

Evo i male ankete...

Choices:

Kupujem ediciju, neovisno o brojevima koje fale u istoj
Preskacem ediciju, ipak želim da imam sve ili ništa


Edited by - gjuro76 on 19/07/2012 15:19:03

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9927 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 19/07/2012 : 15:13:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
kolorka moze ici svaka za sebe pa ih ne smatram serijalom kao konana. inace kupujem serijale pa se nadam da cu jednom kupiti i te rasprodane brojeve

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26448 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/07/2012 : 15:13:57  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
drž se ti razglednica

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

gjuro76
New Member



Croatia
135 Posts

Member since 14/09/2011

Posted - 19/07/2012 : 15:17:49  Show Profile Show Extended Profile  Send gjuro76 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

kolorka moze ici svaka za sebe pa ih ne smatram serijalom kao konana. inace kupujem serijale pa se nadam da cu jednom kupiti i te rasprodane brojeve



Kolorka je samo jedan od primjera, makar je moje mišljenje da ako imam kolorke složene na polici, malo mi je glupo da idu po (ne)redu 1,2,3,...,13,14,16...
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1591 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 19/07/2012 : 15:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Ja sam uglavnom tip sve ili ništa zato se držim recimo nekih realnih okvira za moje mogućnosti. Works best for me.
Usporedno praćenje 10 i više serijala više nije moj sport. Ako je ikada i bio.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13415 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 19/07/2012 : 15:43:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Ako mi se strip baš sviđa, preskočiću taj koji nema i nadati se da ću ga nabaviti jednom. A ako i ne nabavim, jaka stvar, ne vrti se svet oko stripova. Evo, recimo Alvar Mayor, nemam broj 1, a uredno kupio ostale

A ovo za Kolorku je glupo. Svaki strip za sebe i da odustaneš jer nema jednog. Orki recimo imam 3, a planiram da uzmem još samo 2 od ovih koje su do sad objavljene.

Edited by - Imrahil on 19/07/2012 15:46:08
Go to Top of Page

Argus
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 04/10/2010

Posted - 19/07/2012 : 15:45:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Argus a Private Message  Reply with Quote
Uz malo zelje i truda sve se moze naci i pronaci.To je glupo razmisljanje ali na tebi je da si sam kreiras svoje interese i potrebe.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22424 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 19/07/2012 : 16:13:14  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Kad skupljam neku strip kolekciju, volim da imam sve od prvog broja, pa ako ne uspem da kupim neki broj, ne kupujem ni ostatak te edicije.

Takav je bio slucaj sa Gigantima od Libellusa MM i NN, zakasnio sam i posle nisam hteo da masno placam ta prva dva broja na aukcijama.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 19/07/2012 : 16:28:23  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message  Reply with Quote
Ako je edicija kvalitetna i interesantna svakako je treba kupovati iako je preskočen neki broj jer se kad-tad može nadoknaditi propušteno...
To je isto kao kada bi TV seriju prestao da gledaš jer si propustio jednu epizodu...
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 19/07/2012 : 16:28:59  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Često sam zbog raznoraznih životnih okolnosti bio u situaciji da je predmet obožavanja bio prodan. Međutim, pomnim pračenjem aukcija na nekoliko web adresa, pronalazim obožavani predmet i to vrlo često jeftinije nego koliko je prvotno koštalo.
I nikad ne odustajem.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20953 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/07/2012 : 17:36:07  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Gjuro76, ne zameri, ali tvoje razmišljenje po meni je jako glupo.
To "sve ili ništa" po meni nije ljubav prema stripu, već ljubav prema kolekciji, a to dvoje nemaju blage veze jedno sa drugim.

Jedino bih te razumeo kod nekog serijala gde je sve povezano, recimo kod XIII-ce, gde bi već bio problem nemati neki broj; ali čak ni tada ne treba odustajati, kao što reče Argus, sve će se naći kad tad.

Što se tiče Konana, meni je lično prvi broj DW Konana žešće smaranje i jedva sam ga pročitao.Drugi broj mi je već daleko bolji.Osim toga Konanovi stripovi su zasebne celine, a ako su neke epizode povezane one obavezno izlaze u istoj knjizi.
Tako dabih ja svakom preporučio da slobodno krene od druge knjige, iako je prva uzela oskara za prošlu godinu - uzela je oskara na ono spolja a ne na ono iznutra.

A što se tiče Kolorki, pretpostavljam da se zezaš za ovo što si napisao.

U svakom slučaju, moj savet svima je: volite strip i uživajte maksimalno u čitanju istih, nikako ne robujte kolekcionarstvu i glancerizmu (mada smo svi skloni tome), dosta je lepši i zdraviji hobi!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 19/07/2012 : 17:40:15  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Pa ja sam krenuo skupljati neke edicije baš zahvaljujući ovom sajtu jer sam tu našao masu brojeva iako su mi za šesti susret s Helligenom trebali mjeseci i hebao sam majku svima koji bi me pobjedili na aukcijama

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12889 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 19/07/2012 : 18:19:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by gjuro76

Ili Fibra - Kolorka gdje više nema "broja" 15, pa ako i želim imati cijelu kolekciju, neću je imati, naravno zbog Kolorke 15...


gjuro, je li tebi jasno da stripovi unutar Kolorke nisu ni na koji način povezani, osim što su dio iste edicije?

Također, bez obzira na junake, izdanja ili štoveć, ja sve svoje stripove slažem prema autorima, eventualno formatu, zbog polica.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

gjuro76
New Member



Croatia
135 Posts

Member since 14/09/2011

Posted - 19/07/2012 : 18:29:19  Show Profile Show Extended Profile  Send gjuro76 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido
gjuro, je li tebi jasno da stripovi unutar Kolorke nisu ni na koji način povezani, osim što su dio iste edicije?



Ma ja sam s ovim kolorkama samo htio dati jos jedan primjer, osobno imam nekoliko kolorki, ali znam nekoliko ljudi koji razmisljaju na nacin sve ili nista, tako da sam mogao uzeti i bilo koji drugi primjer.

Isto tako i za Konana, mogao sam uzeti i primjer Zagora, Rip Kirby-a...

Edited by - gjuro76 on 19/07/2012 18:30:09
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2408 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 19/07/2012 : 19:11:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Uvek možeš naći strip koji ti fali.
Tako da ovde i nema neke dileme.
Malo se potrudiš, ponekad daš neku kintu više, i to je to.
Pa zar nije draž kolekcionarstva baš u tome, da posle dugo vremena nađeš upravo strip koji ti nedostaje!?

Carpe diem
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22424 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 19/07/2012 : 19:13:18  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DzekDenijels

Pa zar nije draž kolekcionarstva baš u tome, da posle dugo vremena nađeš upravo strip koji ti nedostaje!?



Jeste, draz je upravo to, ali nije draz da te pljackaju na aukcijama za strip koji je izasao pre godinu, dve dana.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10805 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 19/07/2012 : 19:29:25  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Osobno, davno sam shvatio da se ne isplati "trcati" da pod muss/must have treba imati sve.
Kolorke imam neke i ne "tuca" me u kolekcionarski duh da ako imam samo neke iz edicije, ionako nisu povezani (napisao slicno mr.Bushido ) npr. fibra i sl.
Conan kupujem ponekad i to iskljucivo "Dark horse" i nemam prva 4 komada a to me ne dira.
Poznat je taj sindrom hrcka,hamstera da se skupljaju predmeti ili u ovom slucaju stripovi.
Ja kupujem od svega pomalo i zelim obuhvatiti kolekciju stripova iz svih razdoblja naravno 20-tog stoljeca...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 19/07/2012 : 19:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Također, bez obzira na junake, izdanja ili štoveć, ja sve svoje stripove slažem prema autorima, eventualno formatu, zbog polica.



Kako slažeš one na kojima rade crtač, kolorist, scenarist, tušer i slovar?

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 19/07/2012 : 19:36:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Naravno da bih volio imati sve, ali nema sanse da odustanem ako nesto preskocim. Pa cak i ako su cijene propustenih brojeva besmisleno velike. Pozajmis preskoceno za citanje, ili procitas skenirano, i dalje citas svoje. Nikakav problem.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16944 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 19/07/2012 : 19:49:31  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Također, bez obzira na junake, izdanja ili štoveć, ja sve svoje stripove slažem prema autorima, eventualno formatu, zbog polica.



Kako slažeš one na kojima rade crtač, kolorist, scenarist, tušer i slovar?




Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10805 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 19/07/2012 : 19:51:10  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
A u....
Ok ja po visini..od Rip Kirbyija od Fibre do A.Forda....

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13415 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 19/07/2012 : 20:11:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
U svakom slučaju, moj savet svima je: volite strip i uživajte maksimalno u čitanju istih, nikako ne robujte kolekcionarstvu i glancerizmu (mada smo svi skloni tome), dosta je lepši i zdraviji hobi!!



Upravo to
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 19/07/2012 : 20:49:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ja te razumijem, gjuro
nije neka kolekcija ako fale brojevi
ali zato je tu internet i aukcije, forum i članovi... barem danas nije teško nabaviti ono što ti treba
samo treba čekati, ali jednom kad nadjes strip... tu i je draž
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5231 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 19/07/2012 : 20:53:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Odabrao sam prvu opciju,mada,kako je Argus rekao,trebala je biti i treća opcija: kupujem ediciju,mada mi neki brojevi fale (uz malo želje i truda, sve se može naći). :)
Edicija kolorka od fibre je loš primjer za skupljanje edicije jer su brojevi na istoj nepotrebni,a recimo albumi koji se nastavljaju jedan na drugog (Aldebaran i Betelgeuse) nose brojeve 9 i 17,a normalno je da ću ih uvjek imati jednog do drugog i do trećeg kada izađe,ali neki određeni brojevi iz edicije kolorka me nikada neće ni zainteresirati osim ako mi slučajno dođu pod ruku...
Ako gledate samo na određenog strip junaka npr. najpopularnijeg Zagora,onako iz hobija i godina i godina čitanja,skupio sam sve brojeve (a vjerovatno nisam jedini) i ljepo je to imati sve na hrpi,ali ruku na srce,bar 50% tih Zagora nije za ništa drugo nego za vatru naložit...!
Najnormalnija opcija bi u stvari bila da čovjek skuplja ono što mu se nakon čitanja svidi,al' nije to "to".
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5231 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 19/07/2012 : 21:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by srdjandj

Kad skupljam neku strip kolekciju, volim da imam sve od prvog broja, pa ako ne uspem da kupim neki broj, ne kupujem ni ostatak te edicije.

Takav je bio slucaj sa Gigantima od Libellusa MM i NN, zakasnio sam i posle nisam hteo da masno placam ta prva dva broja na aukcijama.



Ja sam nedavno uzeo NN broj 2 na aukcijama za 200kn,a prije je išao i za 500kn..
Nadalje, moram reći da su mi ta prva tri broja NN giganta najbolje što sam pročitao od Nathana,pa mislim i da se za taj drugi broj isplatilo dati i duplo više od početne cijene.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 19/07/2012 : 21:23:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by gjuro76
Jednostavni primjer je Konan [Darkwood], do kojeg je mali broj stripofila iz Hrvatske uspio doći, tako ni ja, pa sad ne kupujem ni br. 2,3,4...



E vidis kod mene je bas suprotno. Kupio sam prvi broj Conana i skuzio da mi bas i nije nesto i upravo ga stavio na aukcije. Pa sad ni ja ne kupujem 2,3,4...

quote:
Originally posted by gjuro76
Ili Fibra - Kolorka gdje više nema "broja" 15, pa ako i želim imati cijelu kolekciju, neću je imati, naravno zbog Kolorke 15...



Nema sanse da postoji netko kome se svidjaju svi naslovi u kolorki tako da je besmisleno gledati to na taj nacin. Svi ti stripovi u kolorki nemaju apsolutno nista zajednicko, osim valjda da se svidjaju Marku ili ih on smatra bitnima za objaviti. Radi se samo o jednom broju na hrbtu, koji je trebao ici unutra, jer ionako nema nekog smisla.

Fali mi bone 4, ali sam ipak kupio sve ostale. Valjda ce se pojaviti jednom.

Daredevil jedinicu cu kupiti jer mi je genijalna. Citao sam jos i peticu koja mi nije nesto ekstra i vjerojatno je necu kupiti.

Blueberry me ne zanima nakon broja 22 ili 23 recimo, lose su mi te price.

S druge strane, ne svidjaju mi se Corto Mu i Helvecani, ali cu ih vjerojatno kupiti jer su mi svi ostali genijalni.


Edited by - Mord on 19/07/2012 21:28:17
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000