forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kupovina poslije "pušione" nekog broja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8095 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 19/07/2012 : 21:59:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
onaj ko kupuje orku/kolorku da bi imao sve po redu, bolje da ne troši pare na nju

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37755 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/07/2012 : 22:00:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

kupujem ono sto me zanima a ne edicije pa kolekcionarizam ludizam



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/07/2012 : 22:04:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

onaj ko kupuje orku/kolorku da bi imao sve po redu, bolje da ne troši pare na nju



Amen. I ja sam istoga mišljenja.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37755 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/07/2012 : 22:04:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by gjuro76

Jednostavni primjer je Konan [Darkwood], do kojeg je mali broj stripofila iz Hrvatske uspio doći, tako ni ja, pa sad ne kupujem ni br. 2,3,4...




E vidis kod mene je bas suprotno. Kupio sam prvi broj Conana i skuzio da mi bas i nije nesto i upravo ga stavio na aukcije. Pa sad ni ja ne kupujem 2,3,4...




Evo zasto se taj tvoj "sistem" ne isplati gjuro, jer prije ili kasnije dolazi "Mord" i evo ti prilike za propustena izdanja, a 2,3,4... si u međuvrijemenu vec moga kupiti ;)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12889 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 19/07/2012 : 22:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Također, bez obzira na junake, izdanja ili štoveć, ja sve svoje stripove slažem prema autorima, eventualno formatu, zbog polica.



Kako slažeš one na kojima rade crtač, kolorist, scenarist, tušer i slovar?



Samo po scenaristu ili crtaču.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

gjuro76
New Member



Croatia
135 Posts

Member since 14/09/2011

Posted - 20/07/2012 : 00:05:18  Show Profile Show Extended Profile  Send gjuro76 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli
Evo zasto se taj tvoj "sistem" ne isplati gjuro, jer prije ili kasnije dolazi "Mord" i evo ti prilike za propustena izdanja, a 2,3,4... si u međuvrijemenu vec moga kupiti ;)



Ma, ne zivciram se ja puno oko tog, samo me je zanimalo razmisljanje ljudi na forumu, jer vidim ima i jednog i drugog...

A i taj Konan će po mom feelingu otići za puno previše novaca...
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 20/07/2012 : 08:38:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
Kad bi razmišljao samo o kolekcionarstvu, nebi imao niti jedan strip valjda. Ma odakle mi lova za sve kolekcije. Kupujem samo ono što mi se maximalno sviđa, ostalo posudim u knjižnici ili od frendova.
Sad, druga je stvar dal bi htio imati cijelu kolekciju-recimo Kolorku (kad si ju već naveo kao primjer), naravo da bi htio, ali trenutno nemam mogučnosti (financijskih) za sve ono što bi želio imati.
A što se tiće rasprodanih stripova/albuma koji neće doživjeti reprint, važi ista stvar, ako imaš love naći ćeš ih ovako ili onako, prije ili kasnije, možda puno skuplje, ali nađe se sve...na aukcijama ili drugdje.

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 20/07/2012 : 10:04:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Kolekcionarstvo u smislu "sve ili propast" me ne interesira.
Kupujem stvari koje mi se sviđaju i to je to. Ostalo posuđujem u knjižnici i tako uštedim dosta love jer ne moram kupovati sve što hoću pročitati.

Iznimke bi bile jedino serijali koji se nastavljaju, npr. potrudio sam se da kompletiram Alvara Mayora, B.P.R.D. i Hellboya nastojim kompletirati, redovito pratim Thorgala i The Dark Tower.

Ovdje bi također spadale završene pripovijesti kao npr. Vrh Bogova ili Metabaruni i slično jer je kompletiranje potrebno radi cjelovite priče. Tu su integrali dušu dali!

Ali i da mi fali koji iz te vrste serijala koji se nastavljaju, kupovao bih i dalje jer se prije ili poslije uvijek ukaže prilika za nabavku onoga što fali.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

magirus
Junior Member



Serbia
445 Posts

Member since 30/07/2003

Posted - 20/07/2012 : 12:12:25  Show Profile Show Extended Profile  Send magirus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Gjuro76, ne zameri, ali tvoje razmišljenje po meni je jako glupo.
To "sve ili ništa" po meni nije ljubav prema stripu, već ljubav prema kolekciji, a to dvoje nemaju blage veze jedno sa drugim.

Jedino bih te razumeo kod nekog serijala gde je sve povezano, recimo kod XIII-ce, gde bi već bio problem nemati neki broj; ali čak ni tada ne treba odustajati, kao što reče Argus, sve će se naći kad tad.

Što se tiče Konana, meni je lično prvi broj DW Konana žešće smaranje i jedva sam ga pročitao.Drugi broj mi je već daleko bolji.Osim toga Konanovi stripovi su zasebne celine, a ako su neke epizode povezane one obavezno izlaze u istoj knjizi.
Tako dabih ja svakom preporučio da slobodno krene od druge knjige, iako je prva uzela oskara za prošlu godinu - uzela je oskara na ono spolja a ne na ono iznutra.

A što se tiče Kolorki, pretpostavljam da se zezaš za ovo što si napisao.

U svakom slučaju, moj savet svima je: volite strip i uživajte maksimalno u čitanju istih, nikako ne robujte kolekcionarstvu i glancerizmu (mada smo svi skloni tome), dosta je lepši i zdraviji hobi!!



Izvini, zaista nije moj stil da se upuštam u ovakve razgovore, jer me inače slabo zanima mišljenje drugih o kolekcionarstvu, ali tvoj post ni najmanje ne stoji.

Čovek je naveo PRIMERE, kolorku i DW Konan, i više je puta naveo da je to samo PRIMER, i da važi za bilo koju ediciju. A svi se uhvatili za to. I napadate ga, kao da ne zna da Kolorke nemaju veze jedna sa drugom

Dalje, ova konstantacija: "po meni nije ljubav prema stripu, već ljubav prema kolekciji, a to dvoje nemaju blage veze jedno sa drugim"
nije za komentar, ali je ok što si naznačio da je to "PO TEBI", jer za mene je totalno nevalidna. Mišljenja i postoje da ne budu ista... a i svi mi ih imamo kao i... znate već šta...

Moja poruka ljudima i preporuka jeste, da čitaju stripove, bilo iz svoje kolekcije, bilo iznajmljene ili kako god, i da uživaju u onome što vole, jer svi na ovaj ili onaj način robujemo nečemu, i to je život.

Ako si kolekcionar, koji ima smelosti ovde da prizna da to jeste (kao dragandj (srdjandj) ili ja, ili gjuro76 ili bilo ko drugi), uzivaj u svojoj kolekciji, siguran sam da voliš stripove kao i ja, kao i mnogi drugi ljudi. Neki robuju cigaretama, neki drogama, neki politici, neki prasetini, a neki stripovima jbg.. Užas a? Ima i takvih? Čudo...

Ako se plašiš da priznaš da si kolekcionar, jer će te svi ovde napasti, da ti je razmišljanje glupo, ili da si rob ili da si bolestan, uživaj i u svom latentnom kolekcionarstvu, opušteno. šta je, na kraju krajeva koga briga... Nikome ne smetaš
Ako stripove voliš samo da čitaš, apsolutno se slažem sa time, uživaj u njima koliko god ti prija.
Ako ih ne voliš uopšte, siguran sam da imaš šta drugo što voliš i što ti prija i caruj, dok god drugima ne smetaš, život je tvoj, ma koliko se našao neko da ti kaže da si bolestan.

A anto tebi poruka, uz sve dužno poštovanje, i ne zameri kao što nisam i neću ni ja tebi a nije ti očito ni gjuro76 zamerio: nije gjurino mišljenje glupo, po meni je ovde neko drugo mišljenje glupo, ali neka ga, ja poštujem to.
Napiši šta želiš neću se upuštati u raspravu. Vratiću se čitanju svoje kolekcije stripova koje inače "ne volim".
Pametnije utrošeno vreme za jednog kolekcionara

Pozdrav svima

A odgovor na pitanje iz naslova je: jeste gjuro i meni ovo smeta.
Na primer ne mogu da nađem neke brojeve Van Goghovog Malog Rendžera, i očito ni DW ni AF neće imati u prodaji te primerke, a kako je tiraž mali, teško da ću ih naći u Srbiji negde na aukcijama, i mislim da ću
definitivno odustati od dalje kupovine. To važi za još neke edicije




Edited by - magirus on 20/07/2012 12:25:38
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1555 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 20/07/2012 : 12:26:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
Evo ja sam jedan od onih koji je uspio Konana uzet prvi dan kad je uvezen kod nas,a da sam zakasnio mislim da ne bih počeo od broja 2 jer iz istog razloga ne kupujem NN gigante...
No,dok sam još skupljao Zagora, u kolekciji sam imao brojeve od 95. pa na dalje i nije mi smetalo to što mi fale ovi brojevi...
Polako sam nabavljao starije brojeve i nije mi se žurilo...
Tako da se kod mene nekad radi i o serijalu koji skupljam...
Npr.sad sam poćeo sa Shaman King mangom koja ako se ne varam ima 25 izašlih brojeva,a ja imam samo prva tri(ali to me ne smeta nego uživam u stripu)...

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

gjuro76
New Member



Croatia
135 Posts

Member since 14/09/2011

Posted - 20/07/2012 : 12:39:03  Show Profile Show Extended Profile  Send gjuro76 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by magirus
Čovek je naveo PRIMERE, kolorku i DW Konan, i više je puta naveo da je to samo PRIMER, i da važi za bilo koju ediciju. A svi se uhvatili za to. I napadate ga, kao da ne zna da Kolorke nemaju veze jedna sa drugom



Napokon netko tko je shvatio o čemu je topic...
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 20/07/2012 : 13:28:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by gjuro76

Napokon netko tko je shvatio o čemu je topic...



Mislim da su i drugi shvatili o čemu je ovaj topic.

Inače,kritika magirusa stoji..
Neki su se odmah uhvatili Orke/Kolorke jer si ih ti spomenuo u uvodnom postu i to je samo još jedan dokaz da se forumski postovi čitaju samo parcijalno i da u tuđim postovima svatko bira, komentira i doživljava samo ono što je njemu na neki način bitno, a ne što je stvarno rečeno/napisano.
Bezveze, ali istinito..


Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 20/07/2012 : 17:02:54  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Uzivanje pri citanju mi je na prvom mestu, kolekcionarstvo na trecem. Ako naidjem na neki broj koji mi fali iz edicije, obradujem se naravno, ali ne lupam glavom od zid ako ne mogu da ga nadjem

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 20/07/2012 : 17:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Stripovi koji su zasebne cjeline, a numerisani, ću kupovati samo one koji me zanimaju. Tako od Fibre imam par stripova, i zaboli me k.... što su numerisani. Isto je i sa BP. Miniserijale koji se gledaju kao jedna cjelina kad uzimam, uzimam sve. Kako da pohvatam konce o dešavanjima u serijalu 100 metaka ako nemam npr. trejd broj 9, kada je sve povezano?
Od dugih serijala samo kod Dilana moram imati sve epizode koje su izašle na ovim prostorima. Epizode, ne stripove, tako da mi je kolekcija šarena do bola, i kad izadje npr. Superbook sa epizodama koje već imam u Gigantu ili Specijalu, taj broj ni ne kupujem.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/07/2012 : 22:44:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Sasvim se slažem sa swamp thingom, gotovo sasvim i s antom!
Ni ja ne kupujem stripove zbog brojeva na hrbatu / rikni, da mi lijepo izgledaju na polici ili iz ne znam kojeg razloga, nego prvenstveno i isključivo iz ljubavi prema stripu.
Ako nešto kupim pa mi se ne svidi, odnosno ne ponuka me na ponovno čitanje, to neću zadržati već ću dati dalje. I to važi za sve, od LL Bonellija (nemam sve Mr. No-e ni Texove, a ne želim ih ni imati), kiosk izdanja (ništa namjerno nemam kompletirano) do albuma.
Još uvijek imam BG knjige Čuvari koplja, Giacomo i Tajni trokut, ali planiram ih se riješiti jer su vrlo slabi. Adlera sam imao pa više nemam, a Light & Bold neću ni uzimati jer mi je u čitanju piratskog izdanja bio izuzetno loš. Možda griješim, ali who gives a damn!
Zato u onome što mi se sviđa uživam beskrajno, opet i opet...

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5232 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 20/07/2012 : 23:38:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je daljnja rasprava o ovoj temi nepotrebna jer kada se pročitaju svi postovi,vidi se da smo svi mi manje-više ista vrsta "ovisnika" t.j. svatko je kolekcionar stripova na svoj način... Meni se recimo neki puta dogodi da potrošim mjesečno i do 200eura na stripove...e,pa čega bih se ja zbog toga trebao sramiti. Netko popuši 200eura mjesečno (2 i pol kutije cigara na dan),200eura ode u dim! Meni stripovi koje kupim u mjesec dana ostanu,a svaki strip koji mi se nakon čitanja ne svidi uvjek može naći kupca te prodajom istog mogu ostvariti povrat novca kojim opet mogu kupiti nove stripove jer ukusi su različiti-meni određeni strip može biti nečitljiv,a 95% ljudi će reći da je on remek djelo što znači da svatko uživa u stripovima na svoj način i nema se tu bilo kome što zamjeriti..!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5232 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 20/07/2012 : 23:48:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
@magirus
Ne vidim razlog zašto bi odustajao od skupljanja određene edicije?
Pa otvori topic na forumu u kojem potražuješ brojeve koji ti fale i kad tad će ti se javiti netko tko ti je voljan pomoći nabaviti brojeve koji ti fale! Nisu samo strip knjižare mjesto na kojem se nabavljaju stripovi...ova predložena varijanta za nabavu propuštenih brojeva može biti i puno puno jeftinija jer se neki puta dogovori i zamjena za druge stripove pa novčanik ostane "neozljeđen"!!!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20953 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/07/2012 : 11:34:11  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by magirus

quote:
Originally posted by anto

Gjuro76, ne zameri, ali tvoje razmišljenje po meni je jako glupo.
To "sve ili ništa" po meni nije ljubav prema stripu, već ljubav prema kolekciji, a to dvoje nemaju blage veze jedno sa drugim.

Jedino bih te razumeo kod nekog serijala gde je sve povezano, recimo kod XIII-ce, gde bi već bio problem nemati neki broj; ali čak ni tada ne treba odustajati, kao što reče Argus, sve će se naći kad tad.

Što se tiče Konana, meni je lično prvi broj DW Konana žešće smaranje i jedva sam ga pročitao.Drugi broj mi je već daleko bolji.Osim toga Konanovi stripovi su zasebne celine, a ako su neke epizode povezane one obavezno izlaze u istoj knjizi.
Tako dabih ja svakom preporučio da slobodno krene od druge knjige, iako je prva uzela oskara za prošlu godinu - uzela je oskara na ono spolja a ne na ono iznutra.

A što se tiče Kolorki, pretpostavljam da se zezaš za ovo što si napisao.

U svakom slučaju, moj savet svima je: volite strip i uživajte maksimalno u čitanju istih, nikako ne robujte kolekcionarstvu i glancerizmu (mada smo svi skloni tome), dosta je lepši i zdraviji hobi!!



Izvini, zaista nije moj stil da se upuštam u ovakve razgovore, jer me inače slabo zanima mišljenje drugih o kolekcionarstvu, ali tvoj post ni najmanje ne stoji.

Čovek je naveo PRIMERE, kolorku i DW Konan, i više je puta naveo da je to samo PRIMER, i da važi za bilo koju ediciju. A svi se uhvatili za to. I napadate ga, kao da ne zna da Kolorke nemaju veze jedna sa drugom

Dalje, ova konstantacija: "po meni nije ljubav prema stripu, već ljubav prema kolekciji, a to dvoje nemaju blage veze jedno sa drugim"
nije za komentar, ali je ok što si naznačio da je to "PO TEBI", jer za mene je totalno nevalidna. Mišljenja i postoje da ne budu ista... a i svi mi ih imamo kao i... znate već šta...

Moja poruka ljudima i preporuka jeste, da čitaju stripove, bilo iz svoje kolekcije, bilo iznajmljene ili kako god, i da uživaju u onome što vole, jer svi na ovaj ili onaj način robujemo nečemu, i to je život.

Ako si kolekcionar, koji ima smelosti ovde da prizna da to jeste (kao dragandj (srdjandj) ili ja, ili gjuro76 ili bilo ko drugi), uzivaj u svojoj kolekciji, siguran sam da voliš stripove kao i ja, kao i mnogi drugi ljudi. Neki robuju cigaretama, neki drogama, neki politici, neki prasetini, a neki stripovima jbg.. Užas a? Ima i takvih? Čudo...

Ako se plašiš da priznaš da si kolekcionar, jer će te svi ovde napasti, da ti je razmišljanje glupo, ili da si rob ili da si bolestan, uživaj i u svom latentnom kolekcionarstvu, opušteno. šta je, na kraju krajeva koga briga... Nikome ne smetaš
Ako stripove voliš samo da čitaš, apsolutno se slažem sa time, uživaj u njima koliko god ti prija.
Ako ih ne voliš uopšte, siguran sam da imaš šta drugo što voliš i što ti prija i caruj, dok god drugima ne smetaš, život je tvoj, ma koliko se našao neko da ti kaže da si bolestan.

A anto tebi poruka, uz sve dužno poštovanje, i ne zameri kao što nisam i neću ni ja tebi a nije ti očito ni gjuro76 zamerio: nije gjurino mišljenje glupo, po meni je ovde neko drugo mišljenje glupo, ali neka ga, ja poštujem to.
Napiši šta želiš neću se upuštati u raspravu. Vratiću se čitanju svoje kolekcije stripova koje inače "ne volim".
Pametnije utrošeno vreme za jednog kolekcionara

Pozdrav svima

A odgovor na pitanje iz naslova je: jeste gjuro i meni ovo smeta.
Na primer ne mogu da nađem neke brojeve Van Goghovog Malog Rendžera, i očito ni DW ni AF neće imati u prodaji te primerke, a kako je tiraž mali, teško da ću ih naći u Srbiji negde na aukcijama, i mislim da ću
definitivno odustati od dalje kupovine. To važi za još neke edicije






ma sve je ok prijatelju, lepo si rekao da je ključna reč "PO MENI" i sve je ovo ovde razmena mišljenja.
Dobro sam razumeo da je gdjuro uzeo Konana i Kolorku samo kao primere.
Ni ja neću dalje polemisati jer bi se sigurno samo vrteli u krug, stojim iza onoga što sam napisao i to jeste moj pogled na stripove i kolekcionarstvo, mada priznajem da sam i ja ovisnik o kolekcioniranju stripova i da mi je često kolekcija važnija od samog stripa;nažalost.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 21/07/2012 : 13:00:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Slazem se.
Hrbat je najvazniji deo stripa.

Edited by - Grujah. on 21/07/2012 13:12:43
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000