forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 I LOVE YU !!!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 122

velka031
Advanced Member



Croatia
16957 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 22/07/2012 : 21:34:32  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by masni

a ovo sam redovno kupovao u apoteci



Varam li se ili ovo i sada ima za kupiti??
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16957 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 22/07/2012 : 21:34:50  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Mislim, po trgovinama :)
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 22/07/2012 : 22:41:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Ovih malih blok čokoladica se sječam :)


prisečam se i ovoga

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 22/07/2012 22:43:36
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 22/07/2012 : 22:46:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Ovu sliku sam več stavljao, ali baš danas sam u podrumu našao tu plastiku (isto zeleno) za mlijeko :)
A pronašao sam i neke starije sličice i podmetače, kao da bi otkrio blago :) :)

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 22/07/2012 22:47:21
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2438 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 22/07/2012 : 22:47:37  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
O Boze tu slovaricu sam i ja imao.. samo kada bih mogao da se setim gde mi je..

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 22/07/2012 : 22:48:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nemanja93

O Boze tu slovaricu sam i ja imao.. samo kada bih mogao da se setim gde mi je..



Tad smo ju skoro svi imali, mislim da u prvom razredu ili još u maloj školi

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2438 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 22/07/2012 : 23:02:54  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Risar_69

quote:
Originally posted by nemanja93

O Boze tu slovaricu sam i ja imao.. samo kada bih mogao da se setim gde mi je..



Tad smo ju skoro svi imali, mislim da u prvom razredu ili još u maloj školi



Hvala za sliku puno, pukle me sad emocije ne mozes da verujes, a one blok cokoladice mi deda kupovao skoro svaki dan :)

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 22/07/2012 : 23:32:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Risar_69
Muzičke izdavačke kuče:
Jugoton – Zagreb
Suzy – Zagreb, karakteristicni zuti omot na kasetama. Izdavala uglavnom strane licence.
Diskos – Arandjelovac, stancali samo narodnjake
Diskoton – Sarajevo
Sarajevodisk
PGB RTB – Beograd
RTZ – Ljubljana
Helidon - Maribor

Da dodamo jos i :

Jugodisk (Beograd), prethodno poznatiji kao Beograd Disk, ostali poznati po recimo II i III albumu Partibrejkersa kao i ponekim licencama.

Sarajevodisk ploca sa rednim brojem 001 je prvi album Vatrenog Poljupca "Oh, sto te volim, joj!" (ponosni vlasnik :D). Inace, njihov katalog je prilicno eklektican - od Serifa Konjevica, Hasima Kucuka Hokija, preko Hari Mata Harija, Tife, pa sve do VIA Talasa (?!), koji je jedini LP objavio upravo za ovu kucu.

RTLJ je bio jako uticajan i prilicno potcenjen izdavac. Velika, gotovo enormna kolicina bendova koji ce kasnije postati kultni pocela je na RTLJ etiketi, da bi kasnije ostvarili "transfer" medju velike kuce. EKV, Poslednja Igra Leptira, Kerber su neki ocigledni primeri - YU Grupa je ostvarila svoj comeback album "Od Zlata Jabuka" u RTLJ produkciji, a pored ovih "gostiju" ljubljanska se "zalozba ploca i kazeta" mogla pohvaliti i sa uvek standardnim i produktivnim kucnim bendovima kakvi su Atomsko Skloniste i Pankrti. RTLJ je takodje imao izuzetan izbor licenci - Dead Kennedys, Depeche Mode (ceo od drugog albuma pa sve do Violatora), Blondie su do nasih domova stizali via RTLJ.

PGP je, za razliku od RTLJa, uvek hvatao iskljucivo etablirane bendove koji bi se "afirmisali" kod manjih kuca, a specijalitet im je bio otimanje srpskih bendova sa hrvatskih/slovenackih lejbela (El Org, EKV, Kerber). Riblja Corba je redak primer benda koji je iz starta zasluzio PGPovo poverenje, kao i Bajaga (koji se preporucio radom u Corbi). Licencni izbor im je bio solidan, ali im je puno ploca radjeno ofrlje - Dire Straitsi su propatili od cenzure sa RTBom (album Making Movies, razliku izvalite sami), Police je imao slabije stampane omote, kao i Sting, itd. Zanimljivost : PGP je izdavao Bon Jovija od PRVOG albuma, u roku.

O Jugotonu nema sta reci sto vec nije poznato - vizionari, afirmatori novog talasa, fantastican licencni katalog (Beatles, Purple, Iron Maiden, Guns n Roses, Tom Waits, Ramones, Queen, U2,samo su mali izbor). Medju kolekcionarima cuven je Jugotonov tiraz iz kasne '91 pa do '92, kada je firma u sumrak stare drzave promenila ime u Kroacija Records i pod tom firmom izbacila poslednje licence - Nirvanin Nevermind, U2 - Achtung Baby, Queen - Greatest Hits II...u BG se svojevremeno davao bubreg za ova izdanja. Od pre koju godinu, stara Jugotonova prodavnica u Nusicevoj ulici u Beogradu je obnovljena i drzi ceo stock fantasticnih CroRec remaster diskova - pokupovao sam sve sto me je zanimalo, za zaista male pare.

Suzy je imao vrlo jak licencni katalog (AC/DC, The Clash, Bruce Springsteen, Led Zeppelim) koji im je bio kicma izdavackog programa, ali imali su i potporu u Parnom Valjku, koji se afirmisao kao bend snimajuci upravo za Suzy, izmedju pocetka na PGPu pa sve do prebega u Jugoton.

Diskoton je tuzna prica - pazljivo su gradili svoju "ergelu", da bi pred pocetak rata imali mozda i najjaci roster od svih domacih izdavaca - Bregovic je svoj Dugme cirkus iselio upravo u Diskoton posle razlaza sa Jugotonom (doduse, u koprodukciji, jer je glavnu rec vodio njegov Kamarad koji je samo plasirao albume pod Diskoton etiketom), Divlje Jagode su izdale gro kataloga za Diskoton, a kao slag na tortu tu su posle Jugotona dosli i uvek mega komercijalni Chola, kao i u svojevrsnom "piece de resistance" potezu i Bajaga i Balasevic (mini LP Cetiri Godisnja Doba i LP Marim ja...), sto je onomad ohoho odjeknulo u medijima. Al eto, desio se rat, a kruzi prica da su svi masteri, kao i lep deo tiraza, otisli u picku materinu zahvaljujuci nekoj raketli...tako da sada Diskoton ploce sa kraja 80tih, pocetka 90tih, vrede u pizdu lepu materinu (ja sam platio 50 eur za Bajagina 4 godisnja doba, i ta cena nece nizbrdo skoro).

Tu su jos bili i poneki manji i nezavisni izdavaci - npr. Radio NS je imao par izdanja (La Strada, Rex Ilusivii), SKUC Ropot je uradio Surfer Rosa od Pixiesa kao i prve ploce Laibacha, Dokumentarna je imala svega nekoliko izdanja medju kojima je i Sarene Oci, drugi LP Discipline Kicme, a pred raspad zemlje pojavili su se i Karlo Records iz Srbije, Slusaj Najglasnije iz Zagreba itd.

Uf, raspisah se.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3267 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 22/07/2012 : 23:52:59  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
mairosu....mmmmmmmm ovo je bilo ko vočna kocka za marendu. poklon
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 23/07/2012 : 10:57:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by masni

a ovo sam redovno kupovao u apoteci



Varam li se ili ovo i sada ima za kupiti??



Ne varaš se!
Moji dečki me uredno tlače da im kupim Vau-vau svaki put kada uđemo u apoteku

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

tronožac
Average Member

Serbia
509 Posts

Member since 04/05/2008

Posted - 23/07/2012 : 13:34:39  Show Profile Show Extended Profile  Send tronožac a Private Message  Reply with Quote
Od izdavača ploča ste preskočili Omladinski klub Odžaci
ritam nereda,prvi album
heler
pergament
anatema
i još štošta toga
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 23/07/2012 : 14:04:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tronožac

Od izdavača ploča ste preskočili Omladinski klub Odžaci
ritam nereda,prvi album
heler
pergament
anatema
i još štošta toga


Hvala na dopuni, heller imam cd reizdanje, do ploce je tesko doci. Mislio sam da je samizdat.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 23/07/2012 : 15:52:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Hvala Mairosu i Tronožac za dopunu.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

tronožac
Average Member

Serbia
509 Posts

Member since 04/05/2008

Posted - 23/07/2012 : 16:21:24  Show Profile Show Extended Profile  Send tronožac a Private Message  Reply with Quote
Setih se,izdali su i prvi album Blodbath-toxic death,i valjda sarajevski Bombarder.Drugim albumom Anateme krenula je kuća Exploziv records iz ns,braće Polzović.Naslovnu je radio Kerac i to je verovatno najredja ploča u Srba,uz Kisačku gitarijadu 60ih.
Cena?Sitnica.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5838 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 23/07/2012 : 17:23:25  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
A za prvi Pergament album, omot je radio Zoran Janjetov.

Postojao je i izdavac MEGATON iz Novog Sada, u vreme najgrdje krize devedesetih. Izdavali su samo kasete, cini mi se.
trake i kucista su kupovani od saveza slepih, a umnozivaci su bili redak zver.
Zatim i ITMM iz beograda, sa solidnim katalogom i nesolidnim odnosom prema autorima. Drugi album GeroMetaLa je isao pod njihovim znakom. Nikada nismo dobili izvestaj koliko je kaseta prodato, a kamoli da smo videli koji dinar.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 23/07/2012 : 19:15:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
ITMM je jedna od kuca koja su nastale za vreme krize i gurale kroz 90te (mada, moguce i malo ranije, nisam siguran). Zajedno sa njima, u to vreme bitisali su i TIOLI tj. Take It Or Leave It records, koji su imali odlican roster ali tugaljiv kvalitet kaseta, Sorabia Disc koji se upokojio taman kada su DLM trebali da izbace prvi LP (plocu je na kraju izdao TIOLI), Metropolis records itd.

Explozivna braca su uglavnom ostala poznata kao pirati kvalitetnog metala, nemali broj mojih poznanika je narucivao kod njih, imam i ja jos uvek neku kasetu gde su mi snimili neki bootleg Iron Maidena i par singlova. Ispravka za tronosca - Bloodbath i sarajevski Bombarder su takodje izlazili kod Explosive Rec., kao i Demoniac, koji je takodje doziveo vinilno izdanje.

Svi domaci alt pravci su problematicni naci na vinilu, uglavnom su to bili tirazi od par stotina tek da se pusti u promet, a cesto i legitimnih kanala prometa nije bilo. 90tih je tek krenulo dovijanje, DLM su recimo stampali ceo Dobardan! tiraz u Ceskoj itd.

A evo i naslovne.




Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 23/07/2012 : 19:31:24  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Mariosu aferim za tvoj upis ... I onda nek neko kaze da jjuga
nije imala trzistnog natjecanja i shodno tome konkurenciju
majke im ga demokratske kako li samo lazu
Go to Top of Page

tronožac
Average Member

Serbia
509 Posts

Member since 04/05/2008

Posted - 23/07/2012 : 20:11:14  Show Profile Show Extended Profile  Send tronožac a Private Message  Reply with Quote
Da,ovaj album je išao u 100 kom,štampan u Bugarskoj.
oko 200 evra.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 24/07/2012 : 01:44:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Jos malo diskografskih podataka...

Osamdesetih kada je domaca muzika cvetala, najmanji tiraz bio je u proseku 3k kod "manjih" kuca, a 5k kod PGP/Jugotona (ne racunam indie izdavace ovde). Danas, ni Ceca ne proda tri hiljade legalnih izdanja...pritom, govorimo ovde samo o plocama, kasete su imale odvojen tiraz. Veliki bendovi kao sto su Chorba, Azra, Dugme imali su tiraze od 200+ hiljada (udahnite i procitajte opet). Dugme je bilo toliko uspesno da je Jugoton, svojevremeno, samo zbog njih ustanovio termin "dijamantski tiraz". Riblja Corba je prvog dana prodaje svog debitantskog albuma "Kost u Grlu" prodala 12,000 primeraka, dok je treci album "Mrtva Priroda" otisao u 450 hiljada ! Sto se Azre tice, mnogi misle da je Johnny otisao u Holandiju iznerviram nekom ideoloskom kvakom...jes kurac. Johnny je otisao u Holandiju jos davne '84., ponajvise zbog cinjenice da mu je Jugoslavija odrapila posten porez na fiskalnu 1982. godinu, u kojoj je prijavio dohodak od 280 miliona dinara ili ondasnjih 2 miliona dolara (!!!!). Odakle pare ? Pa, i Filigrani i Suncana Strana Ulice i Ravno do Dna su prodali zajedno oko _milion_ primeraka...a mozda i malo vise. I sve to bez interneta, bez FBa, bez agresivnog marketinga...samo dva TV kanala i radio stanice, i u ono vreme iznimno mocni "word of mouth".

Evo jos jedan podatak o progresivnosti i preduzimljivosti domaceg izdavastva - kada je Smak izdao singl "Satelit" za RTLJ, ova kuca je organizovala promotivni let u New York za 20tak novinara, tokom kojeg je premijerno izveden singl (uzivo u avionu), a u NYu su snimili spot. Dakle, govorimo o RTLJu, "drugoj ligi" domacih izdavaca, i Smaku, koji nije bas Chorba/Chola nivo komercijalnog ucinka. Ali, moglo se.

Ako imate domace ploce, pogledajte i pomalo ko je ucestvovao na njima. Jaki izdavaci su svoje zlatne koke cesto slali preko na snimanje i mastering. Tako je Chorba uspesno saradjivala sa Johnom McCoyem, basistom Gillanovog solo benda, a na Cholinim albumima spisak saradnika bio je impresivan. Chola je snimao u Londonu svako malo, a zanimljiv podatak za filmofile je da mu je synthove na albumu "Sta mi radis" radio tada malo poznati Hans Zimmer (pogledajte ko je, ako ne znate gospodina). To tada bese skroz normalno.

Voleo bih kada bi neko imao podatke o licencnim tirazima. Siguran sam da su barem oni crveni i plavi beatlesi prebacili pola miliona ploca.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej

Edited by - Mairosu on 24/07/2012 01:45:26
Go to Top of Page

tronožac
Average Member

Serbia
509 Posts

Member since 04/05/2008

Posted - 24/07/2012 : 07:16:30  Show Profile Show Extended Profile  Send tronožac a Private Message  Reply with Quote
Najveće muzičko blago crvene utopije se nalazi u Radničkom univerzitetu Subotice-tamo je arhiva Subotičkog festivala,najznačajnijeg u sfrj osamdesetih.
Imaju sve demo snimke prijavljenih i sve snimke nastupa.
Bar je tako bilo krajem devedesetih.
Demo psihomodo popa sa trubama,neverovatan nastup Telonauke sovršene,zli podstanari,koncert Majki iz 87,sve što je vredelo osamdesetih je bilo tamo...
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5838 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 24/07/2012 : 07:58:09  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Bugari - majstori, narocito za skeniranje originalne slike



Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 24/07/2012 : 17:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
OLIMPIJSKE IGRE, NEKAD:-pregled


LETNJE OLIMPIJSKE IGRE


VIII OI Pariz 1924

1. Zlatna, Leon Štukelj, Gimanstika višeboj
2. Zlatna, Leon Štukelj, Gimnastika vratilo

IX OI Amsterdam 1928

1. Zlatna, Leon Štukelj, Gimnastika krugovi
2. Srebrna, Josip Primožič, Gimanstika razboj
3. Bronzana, Leon Štukelj, Gimnastika višeboj
4. Bronzana, Stane Degranc, Gimnastika preskok
5. Bronzana, Jugoslavija, Gimanstika višeboj

XI OI Berlin 1936

1. Srebrna, Leon Štukelj, Gimnastika krugovi

XIV OI London 1948

1. Srebrna, Ivan Gubijan, Atletika kladivo
2. Srebrna, Jugoslavija fudbaleri

XV OI Helsinki 1952

1. Zlatna, Jugoslavija fudbaleri
2. Zlatna, Jugoslavija, Veslanje četverac
3. Srebrna, Jugoslavija vaterpolisti


XVI OI Melburn 1956

1. Srebrna, Franjo Mihalic, Atletika maraton
2. Srebrna, Jugoslavija fudbaleri
3. Srebrna, Jugoslavija vaterpolisti


XVII OI Rim 1960

1. Zlatna, Jugoslavija fudbaleri
2. Srebrna, Branko Martinović, Rvanje grčko rimski stil 67kg


XVIII OI Tokio 1964

1. Zlatna, Miroslav Cerar, Gimnastika konj
2. Zlatna, Branislav Simić, Rvanje grčko rimski stil 87kg
3. Srebrna, Jugoslavija vaterpolisti
4. Bronzana, Miroslav Cerar, Gimnastika vratilo
5. Bronzana, Branko Martinović, Rvanje grčko rimski stil 63kg


XIX OI Meksiko Citi 1968

1. Zlatna Miroslav Cerar, Gimnastika konj
2. Zlatna Đurđa Bjedov, Plivanje 100 m prsno
3. Zlatna, Jugoslavija vaterpolisti
4. Srebrna, Đurđa Bjedov, Plivanje 200 m prsno
5. Srebrna, Stevan Horvat, Rvanje grčko rimski stil 70 kg
6. Srebrna, Jugoslavija košarkaši
7. Bronzana, Zvonko Vujin, Boks laka kategorija
8. Bronzana, Branislav Simić, Rvanje grčko rimski stili 87 kg

XX OI Minhen 1972

1. Zlatna, Mate Parlov, Boks poluteška kategorija
2. Zlatna, Jugoslavija rukometaši
3. Srebrna, Josip Čorak, Rvanje grčko rimski stil 90 kg
4. Bronzana, Zvonko Vujin Boks poluvelter kategorija
5. Bronzana, Milan Nenadić, Rvanje grčko rimski stil 82 kg


XXI OI Montreal 1976

1. Zlatna, Momir Petković, Rvanje grčko rimski stil 82 kg
2. Zlatna, Matija Ljubek, Kanu 1000 m
3. Srebrna, Tadija Kačar, Boks polusrednja kategorija
4. Srebrna, Ivica Frgić, Rvanje grčko rimski stil 57 kg
5. Srebrna, Jugoslavija košarkaši
6. Bronzana, Matija Ljubek , Kanu 500 m
7. Bronzana, Ace Rusevski, Boks laka kategorija
8. Bronzana, Slavko Obadov, Džudo srednja kategorija 80 kg

XXII OI Moskva 1980

1. Zlatna, Slobodan Kačar, Boks poluteška kategorija
2. Zlatna, Jugoslavija košarkaši
3. Srebrna, Jugoslavija vaterpolisti
4. Srebrna, Jugoslavija rukometašice
5. Srebrna, Stanulov, Pančić, Veslanje dubl skul
6. Bronzana Jugoslavija košarkašice
7. Bronzana, Radomir Kovačević, Džudo teška kategorija + 95 kg
8. Bronzana, Šaban Seidi, Rvanje slobodan stil 68 kg
9. Bronzana, Jugoslavija, Veslanje dvojac sa kormilarom

XXIII OI Los Anđeles 1984

1. Zlatna, Jugoslavija vaterpolisti
2. Zlatna, Jugoslavija rukometaši
3. Zlatna, Jugoslavija rukometašice
4. Zlatna, Ante Josipović, Boks polusrednja kategorija
5. Zlatna, Vlado Lisjak, Rvanje grčko rimski stil 68 kg
6. Zlatna, Šaban Trstena, Rvanje slobodan stil 52 kg
7. Zlatna, Ljubek, Nišović, Kanu 500 m
8. Srebrna, Redžep Redžepovski, Boks muva kategorija
9. Srebrna, Milan Janić, Kajak 1000 m
10. Srebrna, Refik Memišević, Rvanje grčko rimski stil + 100 kg
11. Srebrna, Ljubek, Nišović, Kanu 1000 m
12. Bronzana, Jugoslavija fudbaleri
13. Bronzana, Jugoslavija košarkaši
14. Bronzana, Mirko Puzović, Boks laka kategorija
15. Bronzana, Azis Salihu, Boks superteška kategorija
16. Bronzana, Jozef Tertei, Rvanje grčko rimski stil 100 kg
17. Bronzana, Šaban Seidi, Rvanje slobodan stil 52 kg
18. Bronzana, Stanulov, Pančić, Veslanje dubl skul

XXIV OI Seul 1988

1. Zlatna, Jasna Šekarić, Streljaštvo vazdušni pištolj
2. Zlatna, Goran Maksimović , Streljaštvo vazdušna puška
3. Zlatna, Jugoslavija vaterpolisti
4. Srebrna, Jugoslavija košarkaši
5. Srebrna, Jugoslavija košarkašice
6. Srebrna, Šaban Trstena, Rvanje slobodan stil 52 kg
7. Srebrna, Lupulesku, Primorac, Stoni tenis muški dubl
8. Bronzana, Jugoslavija rukometaši
9. Bronzana, Damir Škaro, Boks poluteška kategorija
10. Bronzana, Mujkić, Prešern, Veslanje dvojac
11. Bronzana, Perkučin, Fazlić, Stoni tenis ženski dubl
12. Bronzana, Jasna Šekarić, Streljaštvo sportski pištolj

ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE


XIV Sarajevo 1984. 1. Srebrna Jure Franko, Skijanje, muški veleslalom

XV Kalgary 1988. 1. Srebrna, Mateja Svet, Skijanje, ženski slalom
2. Srebrna, Jugoslavija, Smučarski skokovi ekipno
3. Bronzana, Matijaž Debelak, Smučarski skokovi 90 m




Ukupan broj osvojenih medalja je 83, od čega 27 zlatnih i po 28 srebrnih i bronzanih medalja.

Naše nekad najuspešnije olimpijske igre su bile u Los Angelesu 1984 godine kada smo osvojili ukupno 18 medalja. Najuspešniji pojedinačni sport je rvanje sa ukupno 16 medalja, a slede gimnastika i boks sa po 11 medalja. Vaterpolo je naš najuspešniji kolektivni sport na olimpijskim igrama sa ukupno 7 osvojenih medalja , sledi košarka sa 5 medalja u muškoj i 2 medalje u ženskoj konkurenciji pa onda fudbal sa 5 medalja, kao i rukomet od čega su 3 u muškoj, a 2 medalje u ženskoj konkurenciji.

Najuspešniji pojedinac na olimpijskim igrama je gimnastičar Leon Štukelj sa ukupno osvojenih 6 medalja, 3 zlatne, 1 srebrna i 2 bronzane.


---

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 24/07/2012 18:10:50
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 27/07/2012 : 21:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
http://toystory.blog.hr/2011/08/index.html

Stare dobre Yu igracke !!!

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

tronožac
Average Member

Serbia
509 Posts

Member since 04/05/2008

Posted - 29/07/2012 : 08:18:49  Show Profile Show Extended Profile  Send tronožac a Private Message  Reply with Quote
evo ga i Janjin omot
http://www.limundo.com/kupovina/Muzika-i-Filmovi/Muzika/Ploce/Pergament-ploca-nije-slusana-/5670918/mes_1
Go to Top of Page

kosmajac
Average Member

Serbia
751 Posts

Member since 07/09/2010

Posted - 29/07/2012 : 11:47:34  Show Profile Show Extended Profile  Send kosmajac a Private Message  Reply with Quote
Evo nadjoh nekih stvarcica u podrumu pa da jadne ugledaju malo svetlost dana i posvedoce kako se nekad radilo postenije i naivnije....osim kutija Holipe(kras) i bonboni(jedna od prvih luksuznijih kutija koju je radio Kandit iz Osijeka 1954-te...nakon preuzimanja od strane Osijecke secerane...te sam naime kupio na Limundu/Kupindu)....

[/img]

[/img]

[/img]

[/img]

[/img]

[/img]

[/img]

[/img]

[/img]

[/img]

[/img]

[/img]

[/img]

[/img]

[/img]

[/img]

[/img]

[/img]

[/img]

[/img]

[/img]

[/img]

[/img]

[/img]

i cuveni merac pritiska TELEOPTIK

[/img]

Go to Top of Page
Page: of 122 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.48 seconds. Snitz Forums 2000