forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Mali rendžer 60,61,62,63,68,86,87
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

ZoranC
Senior Member



Germany
1912 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 27/07/2012 : 12:07:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Argus, sve je to ispravno sto si napisao. Ja nemem namjeru nikoga vrijedjati. Rekao sam da svako ima pravo na svoje misljenje. I ja sam cak pedantan i picajzla, ali moram reci da su moji stripovi po visini u redu (svi kupovani kod SNK). Evo sad pogledah, samo mi broj 22 za 2mm siri (ne visi) od ostalih, inace svi super. To sa naslovnicama, dobro, nije bas najsrecnije rjesenje, ali ja osobno nemam problem s tim. Meni je komplet odlican i zanemaricu i ovaj los sken na 7 strana. Zivot ide dalje.
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 27/07/2012 : 15:58:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
Cijena Malog rendžera nije mala, ali s obzirom na nakladu od 300 komada bome nije ni velika. Znate li recimo za koliko se prodaju Mercurijeva izdanja Malog rendžera. Cijena je 60 eura za 4 broja, znači 15 eura po komadu. Hrvatsko izdanje je čak i malo luksuznije po opremi, a cijena je za brojeve 1-41 4,50 eura, brojevi 42-59 5,20 eur, a brojevi 60 pa nadalje 5,87 eur.
Da bi se samo pokrili troškovi tiskanja jednog broja potrebno je prodati 250 primjeraka od ukupne naklade.

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

Argus
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 04/10/2010

Posted - 27/07/2012 : 17:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Argus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC

Argus, sve je to ispravno sto si napisao. Ja nemem namjeru nikoga vrijedjati. Rekao sam da svako ima pravo na svoje misljenje. I ja sam cak pedantan i picajzla, ali moram reci da su moji stripovi po visini u redu (svi kupovani kod SNK). Evo sad pogledah, samo mi broj 22 za 2mm siri (ne visi) od ostalih, inace svi super. To sa naslovnicama, dobro, nije bas najsrecnije rjesenje, ali ja osobno nemam problem s tim. Meni je komplet odlican i zanemaricu i ovaj los sken na 7 strana. Zivot ide dalje.


Ma sve ok,samo iznosimo svoja videnja,nema potrebe za dizanjem tenzija.Ovdje smo svi vecinom ljubitelji stripa pa ako razlicito mislimo to nije razlog da netko nekoga omalovazava ili vrijeda
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/07/2012 : 18:02:09  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hello

Cijena Malog rendžera nije mala, ali s obzirom na nakladu od 300 komada bome nije ni velika. Znate li recimo za koliko se prodaju Mercurijeva izdanja Malog rendžera. Cijena je 60 eura za 4 broja, znači 15 eura po komadu. Hrvatsko izdanje je čak i malo luksuznije po opremi, a cijena je za brojeve 1-41 4,50 eura, brojevi 42-59 5,20 eur, a brojevi 60 pa nadalje 5,87 eur.
Da bi se samo pokrili troškovi tiskanja jednog broja potrebno je prodati 250 primjeraka od ukupne naklade.



znači ako slučajno rasprodate svih 300 primjeraka vi zaradite manje od 300 eura? preostalih 50 puta 5,87 iznosi 293,5 eura i to je vaša zarada u primjeru da se pojedini broj rasproda? Znači svi tamo radite z atih 293,5 eura profita po broju?
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 27/07/2012 : 18:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hello

Cijena Malog rendžera nije mala, ali s obzirom na nakladu od 300 komada bome nije ni velika. Znate li recimo za koliko se prodaju Mercurijeva izdanja Malog rendžera. Cijena je 60 eura za 4 broja, znači 15 eura po komadu. Hrvatsko izdanje je čak i malo luksuznije po opremi, a cijena je za brojeve 1-41 4,50 eura, brojevi 42-59 5,20 eur, a brojevi 60 pa nadalje 5,87 eur.
Da bi se samo pokrili troškovi tiskanja jednog broja potrebno je prodati 250 primjeraka od ukupne naklade.


Tja, meni nije problem cena, prvih 59 brojeva (imam ih sve) su uradjeni odlicno sa postovanjem hronologije, numeracije, naslovnica... i kad je nesto tako, ne pitam sta kosta. Cak mi nije ni problem sto je radjeno na preskok, ali da je stavljen originalni broj. Mene samo interesuje: Odakle odjednom potreba da se sve to zanemari preskakanjem naslovnica? Sta se time postize? Ubrzanje? Cetiri epizode na 30 brojeva?! (Racunam da je toliko, jer ce toliko naslovnica biti preskoceno do originalnog broja 91.) Mislim da to ubrzanje nije vredno preskakanja naslovnica i narusavanja jedne divne kolekcije. Ili je neki drugi razlog? Ako je tako, voleo bih da cujem. Verovatno sam u manjini, vidim da mnogima ne smeta. Ali, takodje znam da ima i ljudi kojima ce to smetati. I sad, moje je misljenje da cete ovakvim potezima pre izgubiti nekog kupca, kojih ionako nema mnogo , nego sto cete pridobiti nove. Zato, ne razumem ovakvu vrstu poteza. Ovo pricam krajnje dobronamerno.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 27/07/2012 : 18:31:45  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
slazem se u potpunosti
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1912 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 27/07/2012 : 18:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Ne uzimajte me za neko mjerilo, eto kad razmislim, priznajem da se moja tolerancija prema ovim lapsusima temelji na prikrivenom strahu da se zaustavi ovo izdanje. A ja mrrrzim prekinute i krezave serijale. Jos pogotovo ako su konacni, kao ovaj.
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 27/07/2012 : 19:54:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by hello

Cijena Malog rendžera nije mala, ali s obzirom na nakladu od 300 komada bome nije ni velika. Znate li recimo za koliko se prodaju Mercurijeva izdanja Malog rendžera. Cijena je 60 eura za 4 broja, znači 15 eura po komadu. Hrvatsko izdanje je čak i malo luksuznije po opremi, a cijena je za brojeve 1-41 4,50 eura, brojevi 42-59 5,20 eur, a brojevi 60 pa nadalje 5,87 eur.
Da bi se samo pokrili troškovi tiskanja jednog broja potrebno je prodati 250 primjeraka od ukupne naklade.



znači ako slučajno rasprodate svih 300 primjeraka vi zaradite manje od 300 eura? preostalih 50 puta 5,87 iznosi 293,5 eura i to je vaša zarada u primjeru da se pojedini broj rasproda? Znači svi tamo radite z atih 293,5 eura profita po broju?

Mislim da sam dosta puta napisao na forumu da se Mali rendžer izdaje isključivo iz ljubavi urednika prema ovom strip junaku i da zarada nije primarni cilj već da se serijal izgura do kraja. U idealnom slučaju da se sve rasproda zarada je 30 * 44 * 70/100 = 924,00 kn ili 123,20 eur (9 obvezni primjerci + 11 gratisa).

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 27/07/2012 : 20:05:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kit Carson

quote:
Originally posted by hello

Cijena Malog rendžera nije mala, ali s obzirom na nakladu od 300 komada bome nije ni velika. Znate li recimo za koliko se prodaju Mercurijeva izdanja Malog rendžera. Cijena je 60 eura za 4 broja, znači 15 eura po komadu. Hrvatsko izdanje je čak i malo luksuznije po opremi, a cijena je za brojeve 1-41 4,50 eura, brojevi 42-59 5,20 eur, a brojevi 60 pa nadalje 5,87 eur.
Da bi se samo pokrili troškovi tiskanja jednog broja potrebno je prodati 250 primjeraka od ukupne naklade.


Tja, meni nije problem cena, prvih 59 brojeva (imam ih sve) su uradjeni odlicno sa postovanjem hronologije, numeracije, naslovnica... i kad je nesto tako, ne pitam sta kosta. Cak mi nije ni problem sto je radjeno na preskok, ali da je stavljen originalni broj. Mene samo interesuje: Odakle odjednom potreba da se sve to zanemari preskakanjem naslovnica? Sta se time postize? Ubrzanje? Cetiri epizode na 30 brojeva?! (Racunam da je toliko, jer ce toliko naslovnica biti preskoceno do originalnog broja 91.) Mislim da to ubrzanje nije vredno preskakanja naslovnica i narusavanja jedne divne kolekcije. Ili je neki drugi razlog? Ako je tako, voleo bih da cujem. Verovatno sam u manjini, vidim da mnogima ne smeta. Ali, takodje znam da ima i ljudi kojima ce to smetati. I sad, moje je misljenje da cete ovakvim potezima pre izgubiti nekog kupca, kojih ionako nema mnogo , nego sto cete pridobiti nove. Zato, ne razumem ovakvu vrstu poteza. Ovo pricam krajnje dobronamerno.

Prije nego ovo odgovorim želim prvo napisati da niti jedna stranica stripa nije, a niti će ikada biti izbačena.
Dva su razloga:
1 kad su počele ozbiljnije priče dešavalo se da recimo jedna epizoda traje do 82 stranice, a onda zadnjih 8 strana počinje nova epizoda, koja se proteže i na sljedeći broj i traje 96 stranica i onda završava u trećem broju na stranici 16 i uredniku se puno bolje rješenje činilo da to sve spoji u jednu epizodu.
2 Budući da se namjeravalo i objavljivati neke epizode iz budućnosti to ne bi bilo nikako moguće jer bi epizoda iz broja na orginalnoj numeraciji npr.115 započinjala na recimo 62 stranici stripa. I kako onda objaviti Kinesku četvrt koja bi se protezala na tri stripa a obuhvaćala bi nedovršene dijelove još dvije različite epizode.

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1912 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 27/07/2012 : 21:02:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
I ja bih to tako rijesio! Idemo vedro u sljedece pustolovine. Sve u redu.
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 27/07/2012 : 21:08:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hello
Prije nego ovo odgovorim želim prvo napisati da niti jedna stranica stripa nije, a niti će ikada biti izbačena.
Dva su razloga:
1 kad su počele ozbiljnije priče dešavalo se da recimo jedna epizoda traje do 82 stranice, a onda zadnjih 8 strana počinje nova epizoda, koja se proteže i na sljedeći broj i traje 96 stranica i onda završava u trećem broju na stranici 16 i uredniku se puno bolje rješenje činilo da to sve spoji u jednu epizodu.
2 Budući da se namjeravalo i objavljivati neke epizode iz budućnosti to ne bi bilo nikako moguće jer bi epizoda iz broja na orginalnoj numeraciji npr.115 započinjala na recimo 62 stranici stripa. I kako onda objaviti Kinesku četvrt koja bi se protezala na tri stripa a obuhvaćala bi nedovršene dijelove još dvije različite epizode.


Hvala na odgovoru!
Naravno da nije izbacena nijedna stranica, zato i kazem da je divna kolekcija ...hmmm...bila...
1. Mozda je to s uredjivacke tacke posmatranja OK, mada meni ne bi smetalo i da je tako izlazilo. Medjutim, onda je trebao resiti problem naslovne koja se preskace. Hm, da! Nije mi resenje ono "izaci ce knjizica sa svim naslovnicama". Niti mi je resenje da ja skeniram, pa ubacujem. Jednostavno, naslovnici je mesto tamo gde treba da bude. Bre hello! Pa ti si znao s kakvim pacenicima (prvenstveno ja ) imas posla na forumu i normalne su i ovakve reakcije. Pa sto ne skrenu paznju uredniku!
2. Ovu tacku ne mogu da komentarisem jer je ona u skladu sa prvom. Naime, jedino je tako i moguce objaviti neku epizodu iz ozbiljnijeg doba malog rendzera.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18741 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 27/07/2012 : 21:31:44  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
ajde da rezimiramo sve rečeno:
-ljudi hoče 14 brojeva godišnje (to ste u mogučnosti sigurno napravit)
-ljudi hoče naslovnice, pa se potrudite da neku izbacite samo kad je zaista nužno, sad je numeracija več pomerena
ali nek to bude više izuzetak nego pravilo...
-ljudi hoče solidan otisak za te novce pa mali pritisak na Tiskaru Hrastič nije naodmet...(nek zarade pošteno novce)
-ljudi vole informacije iz prve ruke, pa Hello kako te ponekat izživcirali red je da si tu blizu i da nam daješ informacije,
jer bogami ne volimo neizvjestnost...
-a da ljudi vole MR i da nas nije malo dokaz su i te reakcije...pozitivne i negativne, važno da se praši za dobrim konjem... (Crnom Munjom)...
-što se mene tiče toliko, razumem sve vas ali razumite i vi mene....pre koji mjesec (kad nas napustio gosp.Skoko) meni je izgledalo da je sa MR kraj,,,zato mi je ovo sada super...jer taj serijal ako odustane VanGogh nema šanse da netko odradi do kraja na taj način...tu je Agarthi ali meni su još uvijek prezeleni da bi se uzdao u njih da izguraju kompletnog Malog Rendžera...i oni ne preskaču Donatellijeve naslovne, ne, oni imaju one nesimpatične Rotundove...je to ok, ali to meni nije to...Mali Rendžer od VG je meni još uvijek ZAKON!
Pozdrav Hellu i zahvala da se javlja od srca...(i što manje cenzure Velikog Donatellija majstore)....
Bok!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5242 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 27/07/2012 : 21:32:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Neki puta ni orginal nije savršen i ovo što Van Gogh radi stapanjem određenih epizoda u jedan ili dva broja je mnogo bolja varijanta jer ni ja ne volim kada mi neka priča započne na 16 strana jednog broja,pa se nastavlja i završava u sljedećem broju,a mnogo je normalnije izdati priču u jednom broju i gotovo! Ne treba biti rob numeracije, a par izgubljenih naslovnica je žrtva koja se mora pretrpjeti. Jedino bi bilo potrebno unutar stripa navesti koji je to bio broj u orginalu kako to uostalom radi i Libellus sa svojim izdanjima.
Pročitao sam ova dva zadnja broja 86 i 87... Kritika ide na upis teksta jer na dosta mjesta ima propuštenih slova i ova kritika je dobronamjerna jer se nadam da će se u sljedećih 10-tak godina na to obratiti više pažnje,te da će svi koji skupljaju rendžera skupiti ovaj serijal u potpunosti....

Edited by - Oki on 27/07/2012 21:33:45
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18741 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 27/07/2012 : 21:38:39  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Neki puta ni orginal nije savršen i ovo što Van Gogh radi stapanjem određenih epizoda u jedan ili dva broja je mnogo bolja varijanta jer ni ja ne volim kada mi neka priča započne na 16 strana jednog broja,pa se nastavlja i završava u sljedećem broju,a mnogo je normalnije izdati priču u jednom broju i gotovo! Ne treba biti rob numeracije, a par izgubljenih naslovnica je žrtva koja se mora pretrpjeti. Jedino bi bilo potrebno unutar stripa navesti koji je to bio broj u orginalu kako to uostalom radi i Libellus sa svojim izdanjima.
Pročitao sam ova dva zadnja broja 86 i 87... Kritika ide na upis teksta jer na dosta mjesta ima propuštenih slova i ova kritika je dobronamjerna jer se nadam da će se u sljedećih 10-tak godina na to obratiti više pažnje,te da će svi koji skupljaju rendžera skupiti ovaj serijal u potpunosti....



CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ironside
Starting Member



Croatia
29 Posts

Member since 07/05/2009

Posted - 27/07/2012 : 22:28:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ironside a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

ajde da rezimiramo sve rečeno:
-ljudi hoče 14 brojeva godišnje (to ste u mogučnosti sigurno napravit)
-ljudi hoče naslovnice, pa se potrudite da neku izbacite samo kad je zaista nužno, sad je numeracija več pomerena
ali nek to bude više izuzetak nego pravilo...
-ljudi hoče solidan otisak za te novce pa mali pritisak na Tiskaru Hrastič nije naodmet...(nek zarade pošteno novce)
-ljudi vole informacije iz prve ruke, pa Hello kako te ponekat izživcirali red je da si tu blizu i da nam daješ informacije,
jer bogami ne volimo neizvjestnost...
-a da ljudi vole MR i da nas nije malo dokaz su i te reakcije...pozitivne i negativne, važno da se praši za dobrim konjem... (Crnom Munjom)...
-što se mene tiče toliko, razumem sve vas ali razumite i vi mene....pre koji mjesec (kad nas napustio gosp.Skoko) meni je izgledalo da je sa MR kraj,,,zato mi je ovo sada super...jer taj serijal ako odustane VanGogh nema šanse da netko odradi do kraja na taj način...tu je Agarthi ali meni su još uvijek prezeleni da bi se uzdao u njih da izguraju kompletnog Malog Rendžera...i oni ne preskaču Donatellijeve naslovne, ne, oni imaju one nesimpatične Rotundove...je to ok, ali to meni nije to...Mali Rendžer od VG je meni još uvijek ZAKON!
Pozdrav Hellu i zahvala da se javlja od srca...(i što manje cenzure Velikog Donatellija majstore)....
Bok!



Ovo podržavam u potpunosti! I kada bi se ovako nastavilo ne bi bilo problema. Uvijek će se naći nas 300 fanatika.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 27/07/2012 : 22:34:34  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
slazem se samo s gospodinom karsonom sto se tice poslednjih komentara.
ne vidim razlog da van gog pridobije jos fanova zahvaljujuci izbacivanju naslovnica i brljanju hronoloski.to ne moze da me ubedi niko na celom forumu,a pogotovo teller koji je veliki kolekcionar libellusa,a libellus je ko sto znamo(i sam ih cenim i postujem kako rade,tj kako treba)"veliki izdavac".
po cemu bi onda "odjednom" van gog mogo da stancuje kako si oce?po cemu je jeftiniji od libellusa,ako saberemo stranice,papir,hc-sc?mozda sto je kit teler u pitanju.pa kako je pocelo bice jos tog rendzera i kod drugih izdavaca.reprinta na tone,a valjano ih rade samo nekolicina izdavackih kuca.i zato,prvo ispeci pa reci,a ne guraj-uturaj,kupice se.oce,malo mrk.ljudi nemaju vise kintu za sve(nema vise vremena za klince) i svasta.ili kolekcija kakva valja,ili cao.

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1591 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 28/07/2012 : 01:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Oki

Neki puta ni orginal nije savršen i ovo što Van Gogh radi stapanjem određenih epizoda u jedan ili dva broja je mnogo bolja varijanta jer ni ja ne volim kada mi neka priča započne na 16 strana jednog broja,pa se nastavlja i završava u sljedećem broju,a mnogo je normalnije izdati priču u jednom broju i gotovo! Ne treba biti rob numeracije, a par izgubljenih naslovnica je žrtva koja se mora pretrpjeti. Jedino bi bilo potrebno unutar stripa navesti koji je to bio broj u orginalu kako to uostalom radi i Libellus sa svojim izdanjima.
Pročitao sam ova dva zadnja broja 86 i 87... Kritika ide na upis teksta jer na dosta mjesta ima propuštenih slova i ova kritika je dobronamjerna jer se nadam da će se u sljedećih 10-tak godina na to obratiti više pažnje,te da će svi koji skupljaju rendžera skupiti ovaj serijal u potpunosti....




+1

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1912 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 28/07/2012 : 08:40:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Evo, nesto mi palo na um, ako je bez veze, ignorirajte ovaj post. Nije mi cilj razglabati temu u nedogled. Naime, da li bi bilo bolje da se ovi stripovi od Van Gogha numeriraju na sljedeci nacin (meni osobno ne smeta pomjerena numeracija, ali nekima ): br 60 npr kao 60/61, Pustolovina u Meksiku koja je broj 68 kao 69/70 itd. To je kao prije kad su zbog manjka papira izdavali dvobroje. Time bi ipak imali originalnu numeraciju, a da je dvobroj, jeste, jer ima vise strana i dijelove epizoda navedenih u dvobroju, sto opet odgovara istini. Mislim na sljedece brojeve ako je ideja ok.
Go to Top of Page

murdo
Average Member



Christmas Island
950 Posts

Member since 24/07/2002

Posted - 28/07/2012 : 14:00:16  Show Profile Show Extended Profile  Send murdo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC

Evo, nesto mi palo na um, ako je bez veze, ignorirajte ovaj post. Nije mi cilj razglabati temu u nedogled. Naime, da li bi bilo bolje da se ovi stripovi od Van Gogha numeriraju na sljedeci nacin (meni osobno ne smeta pomjerena numeracija, ali nekima ): br 60 npr kao 60/61, Pustolovina u Meksiku koja je broj 68 kao 69/70 itd. To je kao prije kad su zbog manjka papira izdavali dvobroje. Time bi ipak imali originalnu numeraciju, a da je dvobroj, jeste, jer ima vise strana i dijelove epizoda navedenih u dvobroju, sto opet odgovara istini. Mislim na sljedece brojeve ako je ideja ok.



Meni je ideja dobra.
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 28/07/2012 : 14:56:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by murdo

quote:
Originally posted by ZoranC

Evo, nesto mi palo na um, ako je bez veze, ignorirajte ovaj post. Nije mi cilj razglabati temu u nedogled. Naime, da li bi bilo bolje da se ovi stripovi od Van Gogha numeriraju na sljedeci nacin (meni osobno ne smeta pomjerena numeracija, ali nekima ): br 60 npr kao 60/61, Pustolovina u Meksiku koja je broj 68 kao 69/70 itd. To je kao prije kad su zbog manjka papira izdavali dvobroje. Time bi ipak imali originalnu numeraciju, a da je dvobroj, jeste, jer ima vise strana i dijelove epizoda navedenih u dvobroju, sto opet odgovara istini. Mislim na sljedece brojeve ako je ideja ok.



Meni je ideja dobra.

Ideja jeste dobra (u nedostatku boljih, jer ne resava problem naslovnica), ali nazalost je kasno za nju jer je numeracija vec pomerena.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10850 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/07/2012 : 15:49:32  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav mocnome Teleru, bez njega ovo nije isti forum, i nek prozbori koju kod Texa i Zagora .
Go to Top of Page

Argus
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 04/10/2010

Posted - 28/07/2012 : 16:21:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Argus a Private Message  Reply with Quote
Telera sam poceo kupovati iz ciste nostalgije,kako nemam LMS u kolekciji bilo mi je prihvatljivije i izgledalo je jeftinije na pocetku uzimati Van Goghove stripove.Da nesto nevalja prvi znak je bio zbrka oko naslovnica,prvo jedne pa onda druge naslovnice za iste stripove.Drugo upozorenje bilo je prestanak izlazenja Tex Vilera koji je meni bio odlican bez obzira sto se krenulo oko 100broja. Konacni znak da nesto ne valja bio je prestanak izlazenja Julije.Sve to ,uz visoku cijenu a i neprestano povisivanje cijene Malog rendzera uz losu izvedbu dovelo je to toga da se covjek stvarno upita kud to vodi?Darkwood izdaje Juliju,dogurali su do 23 broja i vjerujem da se proda puno vise od 300komada.Nemam ja nista protiv Van Gogha ,ne mojte me krivo shvatiti,samo sam totalno nezadovoljan i razocaran.Svjestan sam krize i tezine vremena u kojim se nalazimo i rado bih dao podrsku svakom novom izdavacu na pokusaju stvaranja nove edicije.Cini mi se da njima izdavastvo nije primarna djelatnost i rekao bih da to netko radi iz neke osobne strasti i ljubavi prema stripu , zbog pomanjkanja novaca i vremena,udaljenosti i ne znam ni sam kojih jos razloga ovo izdanje nije dobilo paznju kakvu je trebalo kao ozbiljan projekt u marketinskom i izdavackom poslu.Nitko me ne moze uvjeriti da su Mark i Blek bolji stripovi od Telera(iako mislim da su na istom nivou bez neke velike vrijednosti)a postizu visestruko vecu nakladu.Ovakvim izdanjem slutim vrlo brzo kraj i ove edicije,nazalost.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18741 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 28/07/2012 : 21:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

Pozdrav mocnome Teleru, bez njega ovo nije isti forum, i nek prozbori koju kod Texa i Zagora .



hvala care, kad nema mene ti si tu,...nešto najbolje na tom forumu,..pa čuj... za sada nemam neku inspiraciju zalazit na druge topice, malo me zasitilo postovanje i razglabanje prežvačenih tema....čekam da me prođe a do tada pisat ču na taj topic....sva čast Texu i Zagoru ali nije ni Kit Teller nevažan junak, meni trenutno odmah uz navedenu dvojici velikana.....
tu sam, pratim sve zanimljivo...pogotovo što piše "dobri duh" foruma kasper...staložan,nekonflitan,entuzijastičan....sve naj osobine za dobrog forumaša....a kad voli i tellera, šta reči....legenda!
pozdrav druže!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18741 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 28/07/2012 : 21:21:33  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Argus

Telera sam poceo kupovati iz ciste nostalgije,kako nemam LMS u kolekciji bilo mi je prihvatljivije i izgledalo je jeftinije na pocetku uzimati Van Goghove stripove.Da nesto nevalja prvi znak je bio zbrka oko naslovnica,prvo jedne pa onda druge naslovnice za iste stripove.Drugo upozorenje bilo je prestanak izlazenja Tex Vilera koji je meni bio odlican bez obzira sto se krenulo oko 100broja. Konacni znak da nesto ne valja bio je prestanak izlazenja Julije.Sve to ,uz visoku cijenu a i neprestano povisivanje cijene Malog rendzera uz losu izvedbu dovelo je to toga da se covjek stvarno upita kud to vodi?Darkwood izdaje Juliju,dogurali su do 23 broja i vjerujem da se proda puno vise od 300komada.Nemam ja nista protiv Van Gogha ,ne mojte me krivo shvatiti,samo sam totalno nezadovoljan i razocaran.Svjestan sam krize i tezine vremena u kojim se nalazimo i rado bih dao podrsku svakom novom izdavacu na pokusaju stvaranja nove edicije.Cini mi se da njima izdavastvo nije primarna djelatnost i rekao bih da to netko radi iz neke osobne strasti i ljubavi prema stripu , zbog pomanjkanja novaca i vremena,udaljenosti i ne znam ni sam kojih jos razloga ovo izdanje nije dobilo paznju kakvu je trebalo kao ozbiljan projekt u marketinskom i izdavackom poslu.Nitko me ne moze uvjeriti da su Mark i Blek bolji stripovi od Telera(iako mislim da su na istom nivou bez neke velike vrijednosti)a postizu visestruko vecu nakladu.Ovakvim izdanjem slutim vrlo brzo kraj i ove edicije,nazalost.


razumljiv i jasan post, tu smo da damo podržku Van Goghu kupovinom pa nas sigurno neče razočarati...svaki čitatelj je važan....
i Argus...ne očajavajte, kupujte dalje, uz sve početne porođajne teškoče Van Gogh ide dalje, tu je več 66 stripova, nije to mala brojka za malog izdavača, kojima je primjerna djelatnost optika i naočale....kupujte Kit Tellera ili naočale Van Gogh....
samo ne očajavajte, ipak je to 14 stripova godišnje, znam da fali novca na sve strane, ali nije to neka gomila stripova svaki tjedan...
na žalost...ili na sreču jer su vremena zajeb...ana da gora nisu nikad bila...Argus, ne razočaraj me i kupi novu turu...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 31/07/2012 : 11:25:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Argus

Telera sam poceo kupovati iz ciste nostalgije,kako nemam LMS u kolekciji bilo mi je prihvatljivije i izgledalo je jeftinije na pocetku uzimati Van Goghove stripove.Da nesto nevalja prvi znak je bio zbrka oko naslovnica,prvo jedne pa onda druge naslovnice za iste stripove.Drugo upozorenje bilo je prestanak izlazenja Tex Vilera koji je meni bio odlican bez obzira sto se krenulo oko 100broja. Konacni znak da nesto ne valja bio je prestanak izlazenja Julije.Sve to ,uz visoku cijenu a i neprestano povisivanje cijene Malog rendzera uz losu izvedbu dovelo je to toga da se covjek stvarno upita kud to vodi?Darkwood izdaje Juliju,dogurali su do 23 broja i vjerujem da se proda puno vise od 300komada.Nemam ja nista protiv Van Gogha ,ne mojte me krivo shvatiti,samo sam totalno nezadovoljan i razocaran.Svjestan sam krize i tezine vremena u kojim se nalazimo i rado bih dao podrsku svakom novom izdavacu na pokusaju stvaranja nove edicije.Cini mi se da njima izdavastvo nije primarna djelatnost i rekao bih da to netko radi iz neke osobne strasti i ljubavi prema stripu , zbog pomanjkanja novaca i vremena,udaljenosti i ne znam ni sam kojih jos razloga ovo izdanje nije dobilo paznju kakvu je trebalo kao ozbiljan projekt u marketinskom i izdavackom poslu.Nitko me ne moze uvjeriti da su Mark i Blek bolji stripovi od Telera(iako mislim da su na istom nivou bez neke velike vrijednosti)a postizu visestruko vecu nakladu.Ovakvim izdanjem slutim vrlo brzo kraj i ove edicije,nazalost.

ima mjesta u tome sto kazes! mene je vg takodjer razocarao. aj sto su odustali od teksa,jaka konkurencija,al sto od julije odustadose. van gogh-pisi propalo.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000