forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Mali rendžer 60,61,62,63,68,86,87
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

teller
Advanced Member



Slovenia
18741 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 31/07/2012 : 13:01:09  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

quote:
Originally posted by Argus

Telera sam poceo kupovati iz ciste nostalgije,kako nemam LMS u kolekciji bilo mi je prihvatljivije i izgledalo je jeftinije na pocetku uzimati Van Goghove stripove.Da nesto nevalja prvi znak je bio zbrka oko naslovnica,prvo jedne pa onda druge naslovnice za iste stripove.Drugo upozorenje bilo je prestanak izlazenja Tex Vilera koji je meni bio odlican bez obzira sto se krenulo oko 100broja. Konacni znak da nesto ne valja bio je prestanak izlazenja Julije.Sve to ,uz visoku cijenu a i neprestano povisivanje cijene Malog rendzera uz losu izvedbu dovelo je to toga da se covjek stvarno upita kud to vodi?Darkwood izdaje Juliju,dogurali su do 23 broja i vjerujem da se proda puno vise od 300komada.Nemam ja nista protiv Van Gogha ,ne mojte me krivo shvatiti,samo sam totalno nezadovoljan i razocaran.Svjestan sam krize i tezine vremena u kojim se nalazimo i rado bih dao podrsku svakom novom izdavacu na pokusaju stvaranja nove edicije.Cini mi se da njima izdavastvo nije primarna djelatnost i rekao bih da to netko radi iz neke osobne strasti i ljubavi prema stripu , zbog pomanjkanja novaca i vremena,udaljenosti i ne znam ni sam kojih jos razloga ovo izdanje nije dobilo paznju kakvu je trebalo kao ozbiljan projekt u marketinskom i izdavackom poslu.Nitko me ne moze uvjeriti da su Mark i Blek bolji stripovi od Telera(iako mislim da su na istom nivou bez neke velike vrijednosti)a postizu visestruko vecu nakladu.Ovakvim izdanjem slutim vrlo brzo kraj i ove edicije,nazalost.

ima mjesta u tome sto kazes! mene je vg takodjer razocarao. aj sto su odustali od teksa,jaka konkurencija,al sto od julije odustadose. van gogh-pisi propalo.


ko je mene sve več razočarao pa nastavljam kupovati.....
Slobodna i Ludens sa svojom izdavačkom politikom menjanja formata, boje,numeracije,kronologije..........
Libellus cijenom...
Veseli svojim lošim otiskom i različitim izdanjima po veličini čak za pola centimetra,pa 3 mjesečnim tempom nekih izdanja.....
Komico sa svojom cirilicom, BP svojim velikim najavama pa mrk, Marketprint sa svojom Stripotekom na tehnični razini iz 80-tih, Agarti sa svojim izborom stripova koji su več po osmi put objavljeni u regiji,još prije Dnevnik svojom tiskarom iz 18 stolječa,.........
itd itd....neznam ko me još nije.....
Van Gogh me je isto razočarao Texom (manje Julijom jer mi babje junakinje u stripovima ne pašu), pa me razveselio kad je krenuo poslje diječjih Gambinih naslovnica sa original Donatellijevima,...
cijeli je život manje više razočaranje....
ALI VAN GOGH JE SADA NA 67 OBJAVLJENIH STRIPOVA U KVALITETNOJ IZVEDBI I DOK GURAJU 14 BROJEVA GODIŠNJE ŠTO SE MENE TIČE SVE JE OK...CIJENA NIJE MALA ALI JE REALNA NASPRAM NEKIM DE LUX IZVEDBAMA NEKIH IZDAVAĆA....zašto sada bojkotirati njihovog Kit Tellera jer su pre 10 godina obustavili Texa od broja 100 i Juliju koje tržište nije prihvatilo na kioscima?....Texa se prodalo oko 1000 a Julije ni toliko....zar bi trebali ustrajat na kioscima sa sva tri junaka do zadne kapi krvi(propasti)?
Našli su način izdavanja koji jim odgovara i zašto da jim stalno trpamo na vrat stare pogreške?...
TU SU, IDU DALJE, ZA KRAJ GODINE NOVA JE TURA U NAJAVI I SVE OK....... ja ču jim zamjerit ako za pod božično drvce ne dobijem novih 7 komada MALOG RENDŽERA! ....samo to!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 31/07/2012 : 14:14:02  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Tutta

quote:
Originally posted by Argus

Telera sam poceo kupovati iz ciste nostalgije,kako nemam LMS u kolekciji bilo mi je prihvatljivije i izgledalo je jeftinije na pocetku uzimati Van Goghove stripove.Da nesto nevalja prvi znak je bio zbrka oko naslovnica,prvo jedne pa onda druge naslovnice za iste stripove.Drugo upozorenje bilo je prestanak izlazenja Tex Vilera koji je meni bio odlican bez obzira sto se krenulo oko 100broja. Konacni znak da nesto ne valja bio je prestanak izlazenja Julije.Sve to ,uz visoku cijenu a i neprestano povisivanje cijene Malog rendzera uz losu izvedbu dovelo je to toga da se covjek stvarno upita kud to vodi?Darkwood izdaje Juliju,dogurali su do 23 broja i vjerujem da se proda puno vise od 300komada.Nemam ja nista protiv Van Gogha ,ne mojte me krivo shvatiti,samo sam totalno nezadovoljan i razocaran.Svjestan sam krize i tezine vremena u kojim se nalazimo i rado bih dao podrsku svakom novom izdavacu na pokusaju stvaranja nove edicije.Cini mi se da njima izdavastvo nije primarna djelatnost i rekao bih da to netko radi iz neke osobne strasti i ljubavi prema stripu , zbog pomanjkanja novaca i vremena,udaljenosti i ne znam ni sam kojih jos razloga ovo izdanje nije dobilo paznju kakvu je trebalo kao ozbiljan projekt u marketinskom i izdavackom poslu.Nitko me ne moze uvjeriti da su Mark i Blek bolji stripovi od Telera(iako mislim da su na istom nivou bez neke velike vrijednosti)a postizu visestruko vecu nakladu.Ovakvim izdanjem slutim vrlo brzo kraj i ove edicije,nazalost.

ima mjesta u tome sto kazes! mene je vg takodjer razocarao. aj sto su odustali od teksa,jaka konkurencija,al sto od julije odustadose. van gogh-pisi propalo.


ko je mene sve več razočarao pa nastavljam kupovati.....
Slobodna i Ludens sa svojom izdavačkom politikom menjanja formata, boje,numeracije,kronologije..........
Libellus cijenom...
Veseli svojim lošim otiskom i različitim izdanjima po veličini čak za pola centimetra,pa 3 mjesečnim tempom nekih izdanja.....
Komico sa svojom cirilicom, BP svojim velikim najavama pa mrk, Marketprint sa svojom Stripotekom na tehnični razini iz 80-tih, Agarti sa svojim izborom stripova koji su več po osmi put objavljeni u regiji,još prije Dnevnik svojom tiskarom iz 18 stolječa,.........
itd itd....neznam ko me još nije.....
Van Gogh me je isto razočarao Texom (manje Julijom jer mi babje junakinje u stripovima ne pašu), pa me razveselio kad je krenuo poslje diječjih Gambinih naslovnica sa original Donatellijevima,...
cijeli je život manje više razočaranje....
ALI VAN GOGH JE SADA NA 67 OBJAVLJENIH STRIPOVA U KVALITETNOJ IZVEDBI I DOK GURAJU 14 BROJEVA GODIŠNJE ŠTO SE MENE TIČE SVE JE OK...CIJENA NIJE MALA ALI JE REALNA NASPRAM NEKIM DE LUX IZVEDBAMA NEKIH IZDAVAĆA....zašto sada bojkotirati njihovog Kit Tellera jer su pre 10 godina obustavili Texa od broja 100 i Juliju koje tržište nije prihvatilo na kioscima?....Texa se prodalo oko 1000 a Julije ni toliko....zar bi trebali ustrajat na kioscima sa sva tri junaka do zadne kapi krvi(propasti)?
Našli su način izdavanja koji jim odgovara i zašto da jim stalno trpamo na vrat stare pogreške?...
TU SU, IDU DALJE, ZA KRAJ GODINE NOVA JE TURA U NAJAVI I SVE OK....... ja ču jim zamjerit ako za pod božično drvce ne dobijem novih 7 komada MALOG RENDŽERA! ....samo to!



Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 31/07/2012 : 19:07:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
koja god izdavacka kuca ugasi neki lik,meni nije drago. a to sto se stalno nesto mijenja i sto sporo izlazi,kus vecu katastrofu. vg ugasi juliju,nastavljaj sa dw.sa ugasi mr.no,ajmo sa vc dalje. jos samo da ludens pocne iz financijski razloga da "gasi" i onda gledaj sta sad.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1591 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 02/08/2012 : 14:26:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Da živimo u idealnom društvu koje cijeni poštenje, iskrenost, odanost i ine ljudske vrline bilo bi puno bolje (čitaj = predvidljivije) i u sferi strip-izdavaštva.
Ali nije tako i pojedini strip serijali se gase jer kako je rekao teller, nema nikakve poante ustrajati u nečemu na čemu si u teškom gubitku jer na kraju sa propašću firme svi su na gubitku.

I moramo biti zadovoljni da imamo i ovako.
Bolje na razini zajednice nismo niti zaslužili, dovoljno je pogledati samo koliko poreza dugujemo državi a da ista nije reagirala. Itd. itd. ovo je samo najaktualnije.

Ovo zadnje se nije odnosilo na MR izdanje jer osobno smatram da plan izdavanja MR i ne može biti bolji.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18741 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 02/08/2012 : 20:09:05  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DKoor

Da živimo u idealnom društvu koje cijeni poštenje, iskrenost, odanost i ine ljudske vrline bilo bi puno bolje (čitaj = predvidljivije) i u sferi strip-izdavaštva.
Ali nije tako i pojedini strip serijali se gase jer kako je rekao teller, nema nikakve poante ustrajati u nečemu na čemu si u teškom gubitku jer na kraju sa propašću firme svi su na gubitku.

I moramo biti zadovoljni da imamo i ovako.
Bolje na razini zajednice nismo niti zaslužili, dovoljno je pogledati samo koliko poreza dugujemo državi a da ista nije reagirala. Itd. itd. ovo je samo najaktualnije.

Ovo zadnje se nije odnosilo na MR izdanje jer osobno smatram da plan izdavanja MR i ne može biti bolji.


da imam šta reči rekao bi, ovako samo još jednom i pozdrav

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

skviki
Average Member



Serbia
723 Posts

Member since 29/12/2006

Posted - 04/08/2012 : 00:50:07  Show Profile Show Extended Profile  Send skviki a Private Message  Reply with Quote
Sad ce i ovo malo kupaca da se prepolovi, u najboljem slucaju. Pun mi je kufer urednika koji prekrajaju, skracuju, produzavaju i izmisljaju toplu vodu. Italijani su bolje radili stripove pre 40 godina nego sto sada radi vecina izdavaca. I to u svakom segmentu.

Bolje je biti bogat nego ne biti !!!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18741 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 04/08/2012 : 21:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by skviki

Sad ce i ovo malo kupaca da se prepolovi, u najboljem slucaju. Pun mi je kufer urednika koji prekrajaju, skracuju, produzavaju i izmisljaju toplu vodu. Italijani su bolje radili stripove pre 40 godina nego sto sada radi vecina izdavaca. I to u svakom segmentu.


to ti misliš, sad dolazi najbolji Kit Teller period (zahvaljujuči i tim preskokima) i tiraž če se razprodat bez problema....par gunđala ne znači ništa, ionako forum nije mjerilo prodaje.....kao svi pljuju Mikija,Bleka,Marka a oni uz Zagora najprodavaniji...a tek da netko nešto zucne o njima na forumu....svake pola godine....
preuveličavate forum....tu nas je malo, bar aktivnih,, ostali šute i kupuju....oni sa ukusom Malog Rendžera, ostali bakrače.......
da se prodaja ravna po forumu večina izdavača bi bila presretna, a svi se nešto muče i kukaju......
da je pravde Mister No,Marti nebi bili ugašeni a Tex izlazio tjedno...da se forum pita....ali stvar je zajeba..nija puno....
ko voli nek odustane, prije ili kasnije čupat če si kosu....
300 nas ima,bez brige....bar po ugledu topica i postovanju...MR je aktualan...opet, .-..više nego ikad!!!!!!!!!!!!!!!

NAPRIJED KITE TELLERU!!!!!!!!!!!!!!!!
NAPRIJED VAN GOGH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5242 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 04/08/2012 : 22:53:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

NAPRIJED KITE TELLERU!!!!!!!!!!!!!!!!
NAPRIJED VAN GOGH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Telleru,ti si jedan toliko veliki i istinski fan Malog Rendžera, da ti svi mi ostali možemo samo dati jedan veliki !!!
Da kojim slučajem upoznaš Stevena Spilberga,uvjeren sam da bi isti grdo najebao jer ga ti nebi puštao dok ti proslavljeni redatelj nebi obećao da će snimiti film o Malom Renžeru....
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1912 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 05/08/2012 : 08:47:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Juce sam dobio u ruke ovih sedam brojeva. Sve odlicno. Mislim da bih bio spreman kupovati po 299 primjeraka ovog serijala, samo nek izgura (jedan primjerak ostavljam za "tellera").
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18741 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/08/2012 : 09:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by teller

NAPRIJED KITE TELLERU!!!!!!!!!!!!!!!!
NAPRIJED VAN GOGH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Telleru,ti si jedan toliko veliki i istinski fan Malog Rendžera, da ti svi mi ostali možemo samo dati jedan veliki !!!
Da kojim slučajem upoznaš Stevena Spilberga,uvjeren sam da bi isti grdo najebao jer ga ti nebi puštao dok ti proslavljeni redatelj nebi obećao da će snimiti film o Malom Renžeru....


hvala OKI,...ja kad volim,volim punim srcem,ne tajim da ima kod Tellera velik udio i nostalgija, pa prvi MR mi je bio Trn u oku,od tada je ljubav samo rasla i plamen te ljubavi gori i dandanas...nostalgija+zanimljiv junak...meni dovoljno...za ljubav do groba.(ku-ku daleko bilo).

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18741 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/08/2012 : 09:34:39  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC

Juce sam dobio u ruke ovih sedam brojeva. Sve odlicno. Mislim da bih bio spreman kupovati po 299 primjeraka ovog serijala, samo nek izgura (jedan primjerak ostavljam za "tellera").


fala care, tellerovi MR su več na putu i ako zagusti obečam Hellu da kupim tu turu bar 5 puta jovo nanovo....tako da ti neće bit nužda kupit 299 primjeraka serijala....
veseli me da si zadovoljan, sad te brojeve očekujem još sa večim nestrpljenjem....pogotovo Kineska četvrt imam dojam da RAZVALJUJE!
ko i nije uzimao MR do sada, tu kod broja 80 nadalje je pravi trenutak...počinje onaj pravi Kit Teller...sada ide samo gore,naivu smo pregurali,iako i tu ima manje naive od nekih početka mnogo popularnijih i razvikivanijih junaka (Tex,Zagor.-....recimo)....
idemo dalje punom parom...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 05/08/2012 : 11:38:28  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by skviki

Sad ce i ovo malo kupaca da se prepolovi, u najboljem slucaju. Pun mi je kufer urednika koji prekrajaju, skracuju, produzavaju i izmisljaju toplu vodu. Italijani su bolje radili stripove pre 40 godina nego sto sada radi vecina izdavaca. I to u svakom segmentu.


to ti misliš, sad dolazi najbolji Kit Teller period (zahvaljujuči i tim preskokima) i tiraž če se razprodat bez problema....par gunđala ne znači ništa, ionako forum nije mjerilo prodaje.....kao svi pljuju Mikija,Bleka,Marka a oni uz Zagora najprodavaniji...a tek da netko nešto zucne o njima na forumu....svake pola godine....
preuveličavate forum....tu nas je malo, bar aktivnih,, ostali šute i kupuju....oni sa ukusom Malog Rendžera, ostali bakrače.......
da se prodaja ravna po forumu večina izdavača bi bila presretna, a svi se nešto muče i kukaju......
da je pravde Mister No,Marti nebi bili ugašeni a Tex izlazio tjedno...da se forum pita....ali stvar je zajeba..nija puno....
ko voli nek odustane, prije ili kasnije čupat če si kosu....
300 nas ima,bez brige....bar po ugledu topica i postovanju...MR je aktualan...opet, .-..više nego ikad!!!!!!!!!!!!!!!

NAPRIJED KITE TELLERU!!!!!!!!!!!!!!!!
NAPRIJED VAN GOGH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



http://www.youtube.com/watch?v=2kuna7sC5ek


Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 05/08/2012 : 20:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by skviki

Sad ce i ovo malo kupaca da se prepolovi, u najboljem slucaju. Pun mi je kufer urednika koji prekrajaju, skracuju, produzavaju i izmisljaju toplu vodu. Italijani su bolje radili stripove pre 40 godina nego sto sada radi vecina izdavaca. I to u svakom segmentu.



tako je!
kazu idu mark,blek i miki pa sto ne bi i m.rendzer.epa dragi fanovi,ta prva trojka ima tiraz u 7-8hiljada primerka od kojih polovina ode ko remitenda za desetak kuna po komadu.
m.rendzer je zamisljen"kao"kolekcionarsko izdanje,smanjen mu je tiraz na 300 primerka a cena povecana,pa bi izdavac morao da razmisli kako da otkaci tih stotinak komada sa ispreskakanom hronologijom i bez pojedinih naslovnica.
ajde dajte i rendzera po 20kn(ko remitendu koja preostane od silnih kupaca)) otiso bi ko alva sa bilo kakvim dizajnom.tad se ne bira,tad se cita i proturi dalje,ovako,ne fala.
"mozda"i nastavim da kupujem,ali mi vise nije prioritetno jer nije kako treba.

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18741 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 06/08/2012 : 11:11:51  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cronos six

quote:
Originally posted by skviki

Sad ce i ovo malo kupaca da se prepolovi, u najboljem slucaju. Pun mi je kufer urednika koji prekrajaju, skracuju, produzavaju i izmisljaju toplu vodu. Italijani su bolje radili stripove pre 40 godina nego sto sada radi vecina izdavaca. I to u svakom segmentu.



tako je!
kazu idu mark,blek i miki pa sto ne bi i m.rendzer.epa dragi fanovi,ta prva trojka ima tiraz u 7-8hiljada primerka od kojih polovina ode ko remitenda za desetak kuna po komadu.
m.rendzer je zamisljen"kao"kolekcionarsko izdanje,smanjen mu je tiraz na 300 primerka a cena povecana,pa bi izdavac morao da razmisli kako da otkaci tih stotinak komada sa ispreskakanom hronologijom i bez pojedinih naslovnica.
ajde dajte i rendzera po 20kn(ko remitendu koja preostane od silnih kupaca)) otiso bi ko alva sa bilo kakvim dizajnom.tad se ne bira,tad se cita i proturi dalje,ovako,ne fala.
"mozda"i nastavim da kupujem,ali mi vise nije prioritetno jer nije kako treba.



možda si i u pravu, ali kako neznamo kakvo je stanje sa prošlim brojevima, i ako se dobro prodaje tih 300 primjeraka, zašto nešto poklanjat za 20 kuna ako je realna cijena 44 kune? nisi ni ti iz Van Gogha pali sa marsa valjda?...kad počne razprodaja,kraj je blizu, bar tako je u večini slučaja bilo....
NEK VAN GOGH SAMO OSTAJE NA 300,SVATKO KO VOLI IMA VREMENA KUPIT,ŠTO MANJE PRESKAKANJA NASLOVNICA, TEMPO 2 PUT GODIŠNJE PO 7 KOMADA...zbog mene ako je ostalo puno onih kiosk prvih izdanja u 500 naklade mogu jih i spakirat po dva broja za 20 kuna, ali to je več njihova izdavačka politika i dok oni izdavaju, njihova je ta politika...mi možemo imati želje koje su nemalo puta i nerealne...mi gledamo samo očima čitatelja i kolekcionara a oni i očima biznisa i profita,,,pa svi nešto radimo da zaradimo za koru kruha, malo što se danas radi iz ljubavi i dobrote....
mnoge kritike Van Gogha opravdane su,(promjena koncepta,naklade,cijene,preskanje naslovnica) ali za sada su još uvijek jedini izdavač MR u regiji i zato i najbolji...sve dok je tako zaslužuju povjerenje....i tvoje cronoxe....
za Kit Carsona ne brinem, ja ga nagovorio da počne sa MR pa nema šanse da odustane,,a da je gunđalo-pa je, po tome je i slavan postao..
NE ODUSTAJTE SAD KAD SMO PREGRMILI SVE POROĐAJNE GRĆEVE IZDAVAČA I SAD KAD KIT TELLER POSTAJE ONAJ PRAVI ODRASLI RENDŽER A FRENKI BELLEVEN TAMAN SE ZAPALIO ZA ANI ČETIRI PIŠTOLJA....SAD KAD POČINJE NJEGOVA PRAVA I NAJBOLJA EPOPEJA...EVO KINESKA ČETVRT JE POČETAK JEDNOG LJEPOG DRUŽENJA I ZA ONE NEODLUČNE I SPORE ILI ONE KOJI SU ODLUČILI MR UZIMAT TEK SADA....NE SUMLJAM DA IMA I TAKVIH....

KO SAD ODUSTANE.....pič..ka je!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 06/08/2012 : 13:11:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
E telleru, kad bih ti rekao da je sad cijela moja kolekcija Malog Rendžera od gotovo 50 brojeva u SKAB-u...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18741 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 06/08/2012 : 13:35:18  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

E telleru, kad bih ti rekao da je sad cijela moja kolekcija Malog Rendžera od gotovo 50 brojeva u SKAB-u...


SKAB-u?....oprosti, ipak sam pandur pa......sporo shvačam...kaj ti je to?
to je dobro za MR ili loše?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 06/08/2012 : 13:47:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
SKAB- Strip Knjižara Asteriod B612, tada se zvala Libellus.

Pa, u neku ruku je dobro jer sam dao te stripove na raspolaganje budućim fanovima, a u neku ruku loše jer sam se ja odrekao kolekcije (iako ne žalim, uzeo sam gomilu stripova zauzvrat).

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18741 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 07/08/2012 : 09:17:58  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

SKAB- Strip Knjižara Asteriod B612, tada se zvala Libellus.

Pa, u neku ruku je dobro jer sam dao te stripove na raspolaganje budućim fanovima, a u neku ruku loše jer sam se ja odrekao kolekcije (iako ne žalim, uzeo sam gomilu stripova zauzvrat).


aha,fala...
pa čuj, u svakoj lošoj stvari ima i dobrih....
ja bi ti ipak preporučio da od MR nabaviš neke njegove de besst epizode, ako jih ne prepoznaš, mi smo tu da ti skrenemo pozornost...
Kineska sekta je recimo jedna od tih epizoda u ovoj turi...
šteta bi bilo da sasvim zanemariš Kit Tellera...hebeš kolekciju stripova bez ijednom Malog Rendžera.....
pozdrav!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

marinac
Average Member



570 Posts

Member since 13/05/2011

Posted - 12/08/2012 : 22:30:27  Show Profile Show Extended Profile  Send marinac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Zagor12

SKAB- Strip Knjižara Asteriod B612, tada se zvala Libellus.

Pa, u neku ruku je dobro jer sam dao te stripove na raspolaganje budućim fanovima, a u neku ruku loše jer sam se ja odrekao kolekcije (iako ne žalim, uzeo sam gomilu stripova zauzvrat).


aha,fala...
pa čuj, u svakoj lošoj stvari ima i dobrih....
ja bi ti ipak preporučio da od MR nabaviš neke njegove de besst epizode, ako jih ne prepoznaš, mi smo tu da ti skrenemo pozornost...
Kineska sekta je recimo jedna od tih epizoda u ovoj turi...
šteta bi bilo da sasvim zanemariš Kit Tellera...hebeš kolekciju stripova bez ijednom Malog Rendžera.....
pozdrav!

U pravu si.
Ja planiram početi sakupljati Kita Tellera. Ne znam kako sam izdržao do sad.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18741 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 13/08/2012 : 08:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by marinac

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Zagor12

SKAB- Strip Knjižara Asteriod B612, tada se zvala Libellus.

Pa, u neku ruku je dobro jer sam dao te stripove na raspolaganje budućim fanovima, a u neku ruku loše jer sam se ja odrekao kolekcije (iako ne žalim, uzeo sam gomilu stripova zauzvrat).


aha,fala...
pa čuj, u svakoj lošoj stvari ima i dobrih....
ja bi ti ipak preporučio da od MR nabaviš neke njegove de besst epizode, ako jih ne prepoznaš, mi smo tu da ti skrenemo pozornost...
Kineska sekta je recimo jedna od tih epizoda u ovoj turi...
šteta bi bilo da sasvim zanemariš Kit Tellera...hebeš kolekciju stripova bez ijednom Malog Rendžera.....
pozdrav!

U pravu si.
Ja planiram početi sakupljati Kita Tellera. Ne znam kako sam izdržao do sad.


sretno marinče!nečeš požalit!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18741 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 25/08/2012 : 16:41:36  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
pročitana zadnja tura,.. moram priznat da je razlika čitati ovo sada ili ono prije bar 50%, Kit Teller odrasta i izgleda sa njim su odrastali i avtori...dašak osviježenja je Bignoti, meni je uvijek dobar, bilo na Zagoru,Mister Nou ili Kit Telleru, čovjek je znao crtati...da nije onog zajeba par stranica na kraju SKRIVENE DOLINE (priča odlična) sa slabim otiskom tu turu bi kupio još trput za susjede...A KINESKA ČETVRT? e tu je preskok još veči...vidi se da je kvalitet priča još porastao i kako
me pamčenje služi sada ide samo nabolje....prvih 60 brojeva je retro-nostalgična-naiva, ovi do 80 su več skoro ono pravo, a brojevi iza 80 su ono pravo...
Tako da ko je propustio ovo do sada a zna da se Kit i Klareta vole a Frenki Beleven i Ana četiri pištolja mrze(i vole),nije propustio puno...nek počne sa 80 brojem čitati najbolje od Malog Rendžera...ko ne počne ni sada,tome nema spasa...
sa Božičem očekujem novu turu...ovim 2012-te,da se razumemo Hello!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1591 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 26/08/2012 : 12:54:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Da, novi Telleri su stvarno dobri u odnosu na one stare.
U stvari sve što je kolega iznad mene iznio je točno, sad kreće "pravi" MR ovo do sada je bila neka retro nostalgija iz zlatnog vremena stripa.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1912 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 26/08/2012 : 13:51:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Eto, samo malo da osvjezim izjavu od "hello"-a za one koji neredovno prate ovaj topic:

U sljedećoj turi krajem godine izaći će brojevi 64,65,66,67,69,70,71.
Go to Top of Page

Boris
New Member

Slovakia
189 Posts

Member since 04/12/2001

Posted - 06/09/2012 : 11:48:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Boris a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hello

quote:
Originally posted by Kit Carson

quote:
Originally posted by hello

Cijena Malog rendžera nije mala, ali s obzirom na nakladu od 300 komada bome nije ni velika. Znate li recimo za koliko se prodaju Mercurijeva izdanja Malog rendžera. Cijena je 60 eura za 4 broja, znači 15 eura po komadu. Hrvatsko izdanje je čak i malo luksuznije po opremi, a cijena je za brojeve 1-41 4,50 eura, brojevi 42-59 5,20 eur, a brojevi 60 pa nadalje 5,87 eur.
Da bi se samo pokrili troškovi tiskanja jednog broja potrebno je prodati 250 primjeraka od ukupne naklade.


Tja, meni nije problem cena, prvih 59 brojeva (imam ih sve) su uradjeni odlicno sa postovanjem hronologije, numeracije, naslovnica... i kad je nesto tako, ne pitam sta kosta. Cak mi nije ni problem sto je radjeno na preskok, ali da je stavljen originalni broj. Mene samo interesuje: Odakle odjednom potreba da se sve to zanemari preskakanjem naslovnica? Sta se time postize? Ubrzanje? Cetiri epizode na 30 brojeva?! (Racunam da je toliko, jer ce toliko naslovnica biti preskoceno do originalnog broja 91.) Mislim da to ubrzanje nije vredno preskakanja naslovnica i narusavanja jedne divne kolekcije. Ili je neki drugi razlog? Ako je tako, voleo bih da cujem. Verovatno sam u manjini, vidim da mnogima ne smeta. Ali, takodje znam da ima i ljudi kojima ce to smetati. I sad, moje je misljenje da cete ovakvim potezima pre izgubiti nekog kupca, kojih ionako nema mnogo , nego sto cete pridobiti nove. Zato, ne razumem ovakvu vrstu poteza. Ovo pricam krajnje dobronamerno.

Prije nego ovo odgovorim želim prvo napisati da niti jedna stranica stripa nije, a niti će ikada biti izbačena.
Dva su razloga:
1 kad su počele ozbiljnije priče dešavalo se da recimo jedna epizoda traje do 82 stranice, a onda zadnjih 8 strana počinje nova epizoda, koja se proteže i na sljedeći broj i traje 96 stranica i onda završava u trećem broju na stranici 16 i uredniku se puno bolje rješenje činilo da to sve spoji u jednu epizodu.
2 Budući da se namjeravalo i objavljivati neke epizode iz budućnosti to ne bi bilo nikako moguće jer bi epizoda iz broja na orginalnoj numeraciji npr.115 započinjala na recimo 62 stranici stripa. I kako onda objaviti Kinesku četvrt koja bi se protezala na tri stripa a obuhvaćala bi nedovršene dijelove još dvije različite epizode.




Malo kasnim, al eto i moje mišljenje.
Kit Teller je jedan od junaka koji je skoro ceo bio izdat u LMS, sem pojedinih epizoda i malo tumbanja epizoda na početku. Imam oko 150 komada iz LMS.
Ja sam prvenstveno kolekcionar. Dugo sam čekao priliku za imam jednu lepu kolekciju kao u Talijana, original naslovnice, numeracija, broj stranica. Došao Van Gogh, sve je bilo idealno do broja 59. Sa novom turom gledam broj 60, naslov epizode "Tragičan kraj". WTF ?
Pročitam svih 6 stranica ovog topika, hladan znoj me oblio. Rekoh sebi: "ajd u ku... moja kolekcija"
Ko će sad znati šta je šta kad izdate recimo 150 brojeva po Vašoj numeracuji ?
Ako ste hteli da preskačete epizode s ciljem da čitaoci mogu da dobiju i one bolje epizode - trebalo je ostaviti original numeraciju, naslovnice i broj strana. Kao kolekcionaru, meni je svejedno dal epizoda počinje na 64 stranici a završava na 101 u sledećem broju, gde ujedno počinje i sledeća epizoda. Kad tad biste izdali i te brojeve i lepo bi se sve uklopilo.
To je moje mišljenje, al štampajte i dalje, uvek sa nadu ljudi kojima se ovaj način svida.
Ja odustajem i čekam da neki novi izdavač dodje do broja 59 i nastavi dalje

Boris
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 06/09/2012 : 11:59:35  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Moram još razmisliti, ali vjerovatno i ja prestajem s Malim Rendžerom, a kupio sam i ovu zadnju turu. Jednostavno mi se ne dopada to preslagivanje svezaka i gubljenje normalne kolekcije.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000