forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Barney izgubio strpljenje i toleranciju
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 26/08/2012 : 13:22:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
Član srki35 = NEREALIZIRANO 10147 KN!!!

http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&header=0&Action=1&Name=&NameDesc=0&SearchTypeCriteria=OR&SearchTypeDesc=0&Seller=barney&Buyer=srki35&City=&Country=&aucCategoryID=0&SearchTypeTime=0&SearchTypeTimeValue=0&SearchType=1&submit=Tra%9Ei

Nakon 2 mjeseca odugovlačenja, nije ispoštovan dogovor i nema realizacije.


član carlidd74 = NEREALIZIRANO 1835 KN!!!!
http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&header=0&Action=1&Name=&NameDesc=0&SearchTypeCriteria=OR&SearchTypeDesc=2&Seller=barney&Buyer=carlidd74&City=&Country=&aucCategoryID=0&SearchTypeTime=0&SearchTypeTimeValue=0&SearchType=1&submit=Tra%9Ei

Prošlo je mjesec dana još nema uplate. Obečao se izvršiti uplatu do kraja 8. mjeseca.
30.08. ukoliko nije vidljiva uplata, slijedi negativan komentar i crna lista.
Amen!


Još ima nekoliko kupaca koji mi nisu platili osvojene aukcije ali s obzirom da je u pitanju cifra ispod 100 kn neću njihova imena stavljati na forum ali kad se sve skupa zbori ovo je prevršilo svaku mjeru.






Molim sve kupce da od današnjeg dana na dalje, svi stripovi koji budu osvojeni na mojim aukcijama da se izvrši uplata u roku 10 dana nakon što pošaljem sve potrebne podatke za uplatu u protivnom djelim negativan komentar i stavljam ga na crnu listu.

Tko nema novaca, vremena ili je pun privatnih problema i obaveza i ne može izvršiti uplatu u roku 10 dana molim da niti ne bida.
Kada sredi privatne probleme, obaveze i kada će imati novaca, bidat če stripove i uplatit će u roku 10 dana kao i svi ostali.


Svi mi imamo svoje privatne probleme i obaveze ali većina nas ne pravi nikakve probleme u vezi realizacije.
Svi dugovi su na vrijeme podmireni i stripovi na vrijeme poslani i zato molim onu manjinu da se pridruži većini.

Hvala!

Barney

Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 26/08/2012 : 14:02:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Bome, nije da se radi o maloj svoti
A i solidnu proviziju moraš platit na to...

Trljam ruke.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16950 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 26/08/2012 : 14:36:08  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ne kužim ovog lika što nabije preko 10000 kuna, a vjerojatno je znao da to neće moći platiti...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/08/2012 : 14:40:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Upoznat sam sa slučajem. Ukoliko ne plate na vrijeme, kupcima će biti zabranjen daljnji pristup aukcijama, a prodavaču, budući da se radi o većem iznosu, vraćena plaćena provizija.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 26/08/2012 : 14:49:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
Ma ovaj drugi isto kupuje šakom i kapom,upleo mi se u desetak aukcija,a vidim da još ni jednu nije realizirao(800 kupovina) ,sumnjiv sto posto...

Edited by - Otto Kraus on 26/08/2012 14:52:08
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8100 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 26/08/2012 : 14:51:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
haha, probajte izvući sve aukcije od člana carlidd74
ima ih 828
http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&header=0&Action=1&Name=&NameDesc=0&SearchTypeCriteria=OR&SearchTypeDesc=2&Seller=&Buyer=carlidd74&City=&Country=&aucCategoryID=0&SearchTypeTime=0&SearchTypeTimeValue=0&SearchType=1&submit=Tra%9Ei
i još uvijek nula komentara
a od napoleona izbidao jednu aukciju za 32000 kn

možda bi stvarno trebalo ograničiti broj osvojenih aukcija za nove članove - recimo, kad dobije pozitivne komentare od 3 ili 5 članova, onda može osvojiti više od 5 aukcija u jednom mjesecu

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 26/08/2012 : 15:18:45  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message  Reply with Quote
Iskoristicu ovaj Barneyev topic da napisem par reci jer nam je tema ista a i mnogi glavni glumci su isti.
Carlidd74 je kod mene u poslednjih par dana izbidao za 400 eura.
Naravno da nece platiti kao sto nije platio ni kupovine u poslednjih mesec dana kod drugih prodavaca.
Mislim da se sprda sa aukcijama cak i bez neke namere da nekoga prevari,jednostavno mu se moze da bida do besvesti i to cini.
Iz razmene iskustava sa drugim prodavacima vidim da jos nikome nije platio uz raznorazna objasnjenja tipa,umire mu majka,dete u kolicima mu na operaciji,ne moze da stigne do poste ali zato iz veceri u vece bida nove aukcije.Sto rece jedan kolega prodavac,za to ima vremena.
Sto se Srkija tice koji duguje ogroman iznos Barneyu on i meni duguje izvestan novac ali mnogo manje nego Barneyu.Ranije pre toga smo imali jednu uspesnu saradnju.
Na aukcijama je u poslednje vreme mnogo veci problem od manijaka poput carlidda74 postalo to sto kupci sa desetinama pozitivnih komentara razvlace aukcije do besvesti,mesecima ce ceka novac,ne javljaju se i slicno.Na primer meni se samo od majsko-junske aukcije jos uvek duguje vise od 700 eura,sve od besprekornih clanova.Pri tome ne racunam one kojima sam dao odlaganje naplate a uglavnom dam skoro svima koji traze.Mada i tu ima stavova tipa "kupio sam stripove ali ti ne mogu sada platiti vec kroz koji mesec" i slicno.Mada opet ja u principu ljudima koji su uvek ispostovali dogovor volim da izadjem u susret ali u poslednje vreme je postalo nemoguce napraviti profitabilne aukcije.Pola naplatite,onoliko koliko vam treba da pokrijete ulaganje a ono sto je trebala biti zarada cekte mesecima ili ne naplatite.Pouzdano znam da nekoliko vecih prodavaca zbog toga vise ni ne prodaje na aukcijama vec iskljucivo u kucnoj varijanti,sto bi se reklo iz ruke.Inace ja sam od onih koji iako nikada nisu naplatili vise od 90% po aukciji uvek su platili 100% provizije bez reci i naravno unapred jer se naplata vrsi mesecima kao sto rekoh.Provizija je neophodna i bez nje bi bilo jos vise neregularnosti i ovo isticem samo iz razloga sto zelim da pokazem da ja kao prodavac svoje obeveze ispunjavam bez reci ili u dogovoru sa Markosom koji je uvek bio vise nego predusretljiv sto se tice bilo cega vezanog za aukcije.
Ne znam sta vise ciniti jer je sve ovo oko placanja sada poprimilo gotovo epidemiske razmere.
Do sada sam odbijao da dajem negativne komentare,nisam zeleo da kvarim ljudima besprekorne rejtinge ali vise nemam izbora.Od sada cu javno na forumu objavljivati imena onih koji se igraju aukcija.
Sto se tice ovoga bolida74 sve aukcije na kojima je pobedio vraticu ponovo(iako skoro nikada nisam isti strip vratio na aukcije jer nikada nista dva puta ne prodajem) sa pocetnom cenom od 1kn,stavicu jos ponesto uz njih takodje sa istom pocetnom cenom.Nemam nikakvu garanciju da nece opet neki bolid ili carlidd da se igra aukcija ali cu najverovatnije blokirati svakoga sa 0 komentara u startu(zao mi postenih ljudi ali nemam izbora) i staviti na crnu listu sve koji mi duguju,osim onih sa kojima imam dogovorenu dinamiku placanja.
Barneyu puna podrska jer znam kroz sta prolazi.Imao sam godinama slicna iskustva.

Edited by - dubac on 26/08/2012 15:25:31
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/08/2012 : 15:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
A dugo smo raspravljali o ovakvim slučajevima i nismo našli neko pametno rješenje. Kod novih članova, ako želi napraviti glupost, praktički ga ne možeš spriječiti, a da time ne zakineš onu veliku većinu normalnih članova koji isto počinju od nule. Mislim da je važno da nema stvarne prevare, ljudi su bidali, nikad nisu platili, bit će izbačeni, aukcije vraćene u prodaju, kao i plaćena provizija i to je to. Ipak je to, srećom, rijedak slučaj.

Što se ostalog tiče, moj općeniti savjet svima je da daju negativne komentare ljudima koji ne izvršavaju svoje obaveze u nekom razumnom roku ili prema dogovoru.

Trouble will find me
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1912 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 26/08/2012 : 16:48:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Uf, majku mu sta se radi. Mene nervira kad prodam sitnis, spakujem, odnesem u Hrvatsku, posaljem (sve prije uplate) i tipovi nece da uplate. Najnoviji slucaj je clan "zagorzakon" iz Dubrovnika. Vidim u profilu da od februara (veljace) kupuje stripove, a jos nema nijednog komentara. Javio se jednom:"Posalji broj racuna" ja poslao tri puta i nista od njega. Cekam jos 10 dana i gotovo.
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 26/08/2012 : 17:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC

Uf, majku mu sta se radi. Mene nervira kad prodam sitnis, spakujem, odnesem u Hrvatsku, posaljem (sve prije uplate) i tipovi nece da uplate. Najnoviji slucaj je clan "zagorzakon" iz Dubrovnika. Vidim u profilu da od februara (veljace) kupuje stripove, a jos nema nijednog komentara. Javio se jednom:"Posalji broj racuna" ja poslao tri puta i nista od njega. Cekam jos 10 dana i gotovo.

zoki,ti si predobar. pozz

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1912 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 26/08/2012 : 20:10:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
To mi kaze jedan od najpostenijih i najkorektnijih forumasa.
Petre, nedaj se!
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 26/08/2012 : 20:47:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
Bilo je već nekoliko slučejava da aukcije nisu realizirane, isto tako je i bilo i par slučejava kada su aukcije bile realizirane ali prije nego se realiziralo se odugovlačilo danima, tjednima pa čak i po 2 mjeseca i to sve zbog nekih 50ak i stotinjak kn.
Nisam nikome zamjerio niti ga stavio na crnu listu i makar sam potrošio više živaca i vremena nego što sam dobio na kraju novaca ipak sam bio susretljiv prema svakome ali ovo što se počelo dešavati u zadnjih par mjeseci, majko mila pa ovo više nije normalno.

Mislim da nama prodavačima ne preostaje ništa drugo nego da za svaku neizvršenu uplatu u roku od par dana bez obzira na iznos dodjelimo negativan komentar i stavimo kupca na crnu listu. Ipak bi to trebalo dovesti malo više ozbiljnosti kod pojedinaca ili oni kojima je to svejedno, vrlo brzo će skupiti negativne komentare i biti izbačeni.

Svi mi koji prodajemo stripove imamo svoje razloge kad što i zbog čega stavljamo stripove u prodaju i po kojoj cijeni, svi mi imamo svoje investicije u stripove koje nabavljamo a isto tako i planove šta čemo sa novcima od prodanih stripova. Do sada sam tolerirao neke "sitne" neregularnosti ali brate mili pa ne možeš osvojiti 10000 kn stripova i onda natezati prodavača 2 mjeseca, a šta je najbitnije od svega opomenuo sam ga na privatne financijske obaveze i na rok do kojeg mi je potreban novac i zamolio ga da to shvasti vrlo ozbiljno i da poštuje. Niti mi odgovorio nije na mail.
Od danas pa nadalje čemo malo drugačije. Nakon isteka aukcija kupac ima 3 dana da se javi za uplatu, nakon toga mu šaljem odgovor sa podatcima za uplatu i nakon mog odgovora ima 7-10 dana da izvrši uplatu.
Ne zanimaju me ničiji privatni problemi niti obaveze. I ja imam svojih privatnih problema i obaveza pa bi i to trebalo poštivati.

Nemaš novce ili vremena? = Nemoj niti bidati, ostavi strip bez ponude ili pusti da ga osvoji netko tko če ga i platiti.


Šta da dobijem otkaz na poslu, nemam nikakvih prihoda da platim kredit u banci, prijeti mi sud i ovrha na imovinu i prisiljen sam podhitno prodati osobnu kolekciju da platim kredit????... trebaju mi li kupci koji če mi potanjurati par tisuća kuna i onda ne platiti???
Misliš da me u tom momentu zanimaju njegovi privatni problemi? Jel njega zanima zašto prodajem stripove?
Imam kupca za 1500 kn i on ga prebida u zadnjoj sekundi za 1 kn i onda mi ne plati a otjerao mi kupca .. jel misli da se može na takav način zajebavati na tuđi račun?


Od danas pa nadalje djelim negativan komentar makar i za nerealizaciju od 5 kn... kad pojedinci mogu biti takvi e pa onda mogu biti i ja.
Amen!

Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 26/08/2012 : 20:54:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
kolega Barney, uistinu imaš živaca za sve ovo, svaka čast.

mislim da je ova najnovija opcija najučinkovitija solucija.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 26/08/2012 : 21:00:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
trebalo bi se uvesti kao pravilo,ako se u roku 14 dana ne realizira kupovina/prodaja,da prodavac kontaktira onog na drugome mjestu,najvecih ponuda.to sve se lijepo javi sefu(markosu) il osobi koja bude nadlezna za takve stvari.nije mozda savrseno sto sam napisao,al moze se nesto izvuci,radi dobra i prodovaca i kupaca.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 26/08/2012 : 21:22:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Uh što volim te što licitiraju za 10 000 kuna pa im se "ne žuri".
Propade država, Europa i svijet zbog takvih...


What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1912 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 27/08/2012 : 10:29:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Meni to ne ide u glavu, ocito se namjerno zajebavaju. Ja nikad ne bih bidao prije nego zavirim u novcanik. Ako sam na terenu i znam da nemam pristupa internetu, ja obavezno napisem prodavacu:"Ako osvojim ovu aukciju javljam se odmah u petak radi realizacije".
Dogodi se da uplatim 10 min po isteku aukcije ako prodavac odmah posalje podatke. Hebo ti ovo odugovlacenje, mrljanje, brljanje.
Ja razumijem vas prodavace, ja bih se iznervirao.
Go to Top of Page

pot
Average Member



Croatia
818 Posts

Member since 27/10/2002

Posted - 27/08/2012 : 10:48:03  Show Profile Show Extended Profile  Send pot a Private Message  Reply with Quote
evo ja se posipavam pepelom, kad sam se vratio na aukcije napravio sam istu grešku kao i prije 10 godina i bidao loše očuvane stripove, zatim sam sl. osvojio 2-3 skoro odlično očuvana stripa i kužio da su loše očuvani stripovi loša ideja a ovi bolje očuvani iako skupi bolje kupiti po 1 komad mjesečno i stvoriti ljepu zbirku nego kupovati 10 loših svaki mjesec a zatim nemožeš ih prodati ni po nabavnoj cjeni...ali tad sam več imao nekih dugova te sam ljudima javio da odustajem i ispričavam se, sva sreča radi se o razumnim ljudima koji mi nisu uzeli to za zlo...osobno meni radije javite da odustajete nego da nema nikakvog javljanja ni komunikacije to najviše mrzim, još imam 800 kn duga u makedoniju ali sa čovjekom sam u vezi pa čemo to več riješiti na neki način (čovjek mi unapred poslao stripove i ne želi ih primiti natrag...i sad je to sapunica ali nežeelim nikom biti dužan tako da ču i to riješiti) ispričavam se svima "oštečenim" zbog svoje početničke gluposti (iako sam stari konj:) ali to se više nebude ponavljalo...JEBE ME SAVJEST A NISAM PACIJENT KAO GORE NAVEDENI

JA BI MOGAO DA MOGU JA BI ZNAO DA ZNAM
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1432 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 27/08/2012 : 11:40:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
A zašto ne ograničiti broj aukcija na koje ti novi članovi mogu da bidaju?

Košta toliko da si ga vi, s prihodima koje imate, iz Despotije Ace Velikog teško možete priuštiti.
Drž se ti svog Ace i ostavi se civiliziranog svijeta i EU, nije to za takve!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/08/2012 : 11:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
A što ćemo onda s novim, "normalnim" članovima? Svi smo mi jednom bili novi članovi s nula komentara. Ako se netko registrira jer je upravo vidio nešto što bi htio kupiti (što nije rijedak slučaj) i ti mu onda zabraniš da ostavi ponude na više od recimo 5 predmeta, napravio si više štete nego koristi.

Trouble will find me
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39992 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 27/08/2012 : 11:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Pa i mi kao novi clanovi nismo kupovali od jednom kamaru stripova... Ja sam prvo pazario jedan, pa 2, pa 3 i tako.. Nenormalno mi je da kod novih clanova ne postoji doza skepse oko realizacije aukcija..
Go to Top of Page

strip25
Average Member

686 Posts

Member since 23/03/2010

Posted - 27/08/2012 : 13:10:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit strip25's Homepage  Send strip25 a Private Message  Reply with Quote
bezrezervna podrška Barney-u - svaka čast

www.geofutura.hr
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 27/08/2012 : 16:51:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
Slažem se sa Markosom kad kaže da bi time oštetili nove članove koji su voljni da plate i koji nebi stvarali probleme.
Čest je slućaj da netko od prodavača ima kvalitetnu ponudu stripova i novi članovi tu ne bi trebali biti zakinuti da licitiraju stripove.
S druge strane pa i ja ili netko drugi tko ima već solidnu reputaciju također može sutra napraviti veliki dug i ne platiti ga a kako meni ograničiti koliko smijem da licitiram?
Treba poraditi na tome da bez obzira na to koliko imaš reputaciju da na neki način ne možeš potrošiti više od onoga koliko možeš da platiš.

Možda da se napravi nekakva opcija da unaprijed uplatiš određenu količinu novca na aukcijama i to ti je tvoj kredit koliko možeš da trošiš. Imš svoj račun gdje uplačuješ novac i sa tog računa ti se skida novac i podmiruju svi tvoji troškovi.
Siguran sam da je to izvedivo samo ne znam koliko je to skupo.
Time ne bi mogao oštetiti ni webmastera niti prodavača.

Na autoputu su uveli ENC (elektronska naplata cestarine), imaš karticu koju "napuniš" novcem i kad prolaziš kroz naplatne kućice automatski ti oduzima novac.
Ako nemaš dovoljno novca na kartici ne možeš niti da platiš i moraš ponovo da napuniš karticu.
Isto tako se može i na aukcijama. Uplati 100 kn, 1000 kn ili 10 000 kn i licitiraj, od volje ti i potrošit češ npr. 2000 kn, oduzet če ti se s računa i ostaje ti 8000 kn. Ako si uplatio 1000 kn onemogućeno ti je da licitiraš iznos veći od 1000 kn.

Ne znam, ovo je samo prijedlog ali možda ne bi bilo loše da se malo ozbiljnije razmotri ta opcija jer na taj način svi smo isti, svi imamo jednaka prava jer licitirat čemo onoliko koliko možemo i da platimo i uopšte nije bitno kolika nam je reputacija, bitno je samo da će dug sigurno biti podmiren.

Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 27/08/2012 : 17:13:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
To sa uplatom novca unaprijed nije loše,ali nikako to ne bi trebalo uzeti pod obavezno,niti bi vjerovatno tehnički bilo moguće tj.bilo bi malo komplicirano.Onda bi trebala postojati opcija de se taj novac može uzimati i natrag ako zatreba za što drugo,pretpostavljam.Šta ja znam koliko stripova ću bidati koji dan,ne kupujem baš uvijek planski,dodješ ponekad kući malo veseliji,zaneseš se i onda ujutro glavom o stol uz uzvik:"konjeeee,pa zašto opet.."

Ma udaraj negativne i dobro,ja isto znam platiti malo kasnije,ali mi to dosad nisu uzimali za zlo...
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 27/08/2012 : 18:17:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
Ma i mobitel kupiš bon od 50 ili 100 kn pa šalješ poruke i zoveš ali kad ispucaš kune više ne možeš ni zvati ni slati poruke jer nemaš dovojno novaca na računu pa imaš samo 2 opcije:
1. Nadoplati bon pa dalje zovi i šalji poruke
2. Nemoj nadoplatiti bon pa nečeš niti zvati niti slati poruke

Kako god da napraviš nikome nisi dužan ništa, potrošio si onoliko koliko imaš, a kune na mobitelu si racionalno raspodjelio prema svojim financijskim mogućnostima.
Nitko te ne pita da li si ti njihov korisnik 10 godina ili 10 dana, svi smo isti. Kolko para tolko muzike.

Ne vidim razlog žašto bi ti se vračao novac. novac može da stoji na računu do daljnjega. Jednog dana ako odlučiš napustiti ovaj forum imaš pravo i da povućeš nazad svoj novac. Isplati ti se novac, zaključa ti se račun i gotovo. Ako se vratiš nisi u mogućnosti da licitiraš jer nemaš novac na računu.

Negativna ocjena bi bila sasvim dovoljna da si za svaku nerealiziranu aukciju automatski baniran bez obzira na iznos a ne da imaš pravo na 3 ili 4 negativna. Tada se ne bi upuštao u dug niti 5 kn ako ne misliš platiti.
Samo to neće spriječiti nekoga kome uopšte nije bitno što će biti baniran da se registrira ovdje, da osvoji 2000 aukcija i onda se više nikome ne javi.






Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava

Edited by - Barney on 27/08/2012 18:25:32
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 27/08/2012 : 19:13:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
član darkobab = NEREALIZIRANO 200 KN

http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&header=0&Action=1&Name=&NameDesc=0&SearchTypeCriteria=OR&SearchTypeDesc=0&Seller=barney&Buyer=darkobab&City=&Country=&aucCategoryID=0&SearchTypeTime=0&SearchTypeTimeValue=0&SearchType=1&submit=Tra%9Ei

Javio se 29.07. da mu pošaljem podatke za uplatu.
Isti dan sam mu odgovorio i više se ne javlja.

11.08. sam mu poslao mail i pitao ga kada mogu očekivati uplatu. Nije mi odgovorio.
Danas sam mu poslao mail da očekujem uplatu do kraja ovog mjeseca.

Ili sam ja pehista ili ovdje treba podhitno nešto promjeniti.


Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 28/08/2012 : 18:37:04  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Dragi ljudi previše ste vi tolerantni.

5 dana rok za javljanje nakon završetka aukcije, 10 dana rok za uplatu. Tko to ne može ispoštovati ne treba sudjelovati u aukciji.

Tko nema niti jednu pozitivnu ocjenu može sudjelovati u max. 5 ili manje aukcija. Kad zaradi prvu pozitivnu ocjenu taj limit mu se povečava.
Ne vidim zašto bi to oštetilo nove članove? Prije će zaštiti ozbiljne članove/prodavače.
Apsurdno je da se pacijentu sa 0 NULA ocjena dozvoli da sudjeluje i na taj način zezne preko 800 aukcija?!?!

Konkretno kod Barneya sam sudjelovao i bio zainteresiran za više aukcija, ali me navedeni pacijent prebidao jer mu cijena nije bila problem, s obzirom da je nije mislio nikada ni platiti.
I što se postiglo? Barney je ostao bez kupca, a ja sam stripove kupio na drugom mjestu.
Treba zaštititi i prodavatelje, a ne samo kupce.

Isto tako prodavatelji trebaju kazniti neozbiljne, neka računaju da ako ne ostave negativnu taj isti majmun će zahebati još tko zna koliko aukcija. Zato ljudi kad istekne razuman rok od 10 + 10 bonus dana, lupite im negativnu.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000