forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 za člana darkobab
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 27/08/2012 : 19:24:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
Molim člana darkobab da mi se javi na mail kako bi realizirali aukcije osvojene 22.07. 200 kn.


http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&header=0&Action=1&Name=&NameDesc=0&SearchTypeCriteria=OR&SearchTypeDesc=0&Seller=barney&Buyer=darkobab&City=&Country=&aucCategoryID=0&SearchTypeTime=0&SearchTypeTimeValue=0&SearchType=1&submit=Tra%9Ei

Javio se 29.07. da mu pošaljem podatke za uplatu.
Isti dan sam mu odgovorio i više se ne javlja.

11.08. sam mu poslao mail i pitao ga kada mogu očekivati uplatu. Nije mi odgovorio.
Danas sam mu poslao mail da očekujem uplatu do kraja ovog mjeseca.

Ukoliko ga netko osobno poznaje neka ga kontaktira jer u protivnom mu slijedi negativan komentar i crna lista.


Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 27/08/2012 : 23:36:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
hoće tebe ovakve stvari, a?

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 27/08/2012 : 23:51:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
U zadnjih 3 mjeseca 7 kupaca mi nije podmirilo dugove. Očito sam pehista
AL bolje i 7 nego 70



Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava

Edited by - Barney on 27/08/2012 23:52:15
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39995 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 28/08/2012 : 07:34:25  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Razmisljaj da uvedes grejs period
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 28/08/2012 : 08:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barney

U zadnjih 3 mjeseca 7 kupaca mi nije podmirilo dugove. Očito sam pehista
AL bolje i 7 nego 70


Nisi ti pehista već su ljudi neodgovorni. To je postao novi stil življenja.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 28/08/2012 : 11:03:37  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Možda se ljudi zalječu.... i prehitro bidaju.

Recimo, netko vidi strip kojeg želi kupiti, do kraja aukcije još dva dana, treba hitro reagirati, čovjek nema novca (trenutačno) ali mu je netko drugi dužan i on računa na taj novac, jer mu ovaj drugi obečao da če mu vratiti, ili čovjek računa da mu legne plata na račun ili da če pogoditi tiket na kladionici ili take neke stvari.
Problem je u komunikaciji, jer se onda ovi koji su izbidali neki strip ne javljaju i to je ono što smeta u cijeloj priči. Umjesto da se jave, i zamole za odgađanje plačanja, ponude i sami neko rješenje, kako, kada če platiti, oni se ne javljaju više....
Zbog toga su negativni najbolje rješenje.
Ili zabraniti, da ti netko bida na svim stripovima, jer malo je čudno da imaš na aukciji 100+ stripova i netko želi baš sve te stripove, pa onda na kraju dođe 10000+ kuna kojih on nema ili ne želi platiti. Tako da ima neki limit na koliko stripova od jednog prodavača se može bidati istovremeno on bi ti sjebao umjesto 100 aukcija samo 10 npr. a ostalih 90 bi usvojili neki drugi kupci.
Ili da se uvede pravilo, da ako onaj koji je "usvojio" aukciju i ta aukcija nije realizirana, da se stavi negativan komentar tome kupcu i onda onaj koji je dao drugu najvišu ponudu MORA kupiti taj strip. Tako bi se rješili i nekog bezveznog nadbidavanja, gdje se umjetno diže cijena (bilo je več govora o tome), da prodavači sami sebi dižu cijenu sa nekim drugim profilom ili im to radi neki prijatelj.
Znači aukcija završila bilo 4 ponude, onaj koji je kao usvojio strip za 60 kuna i n eželi g aplatiti, taj dobiva negativni a onaj koji je ostavio ponudu 59 kuna, taj sad mora kupiti taj strip ili i njemu ide negativni.
Samo u tom primjeru se ne smije čekati mijesec i više dana, jer taj drugi neče znati hoče li ga onaj prvi uzeti ili ne, pa bi mogao da kupi isti strip negdje drugdje i šta če mu onda dva jednaka.
Zato 10 dana da se aukcija realizira više nego dovoljno!
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 28/08/2012 : 11:39:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

Možda se ljudi zalječu.... i prehitro bidaju.

Recimo, netko vidi strip kojeg želi kupiti, do kraja aukcije još dva dana, treba hitro reagirati, čovjek nema novca (trenutačno) ali mu je netko drugi dužan i on računa na taj novac, jer mu ovaj drugi obečao da če mu vratiti, ili čovjek računa da mu legne plata na račun ili da če pogoditi tiket na kladionici ili take neke stvari.
Problem je u komunikaciji, jer se onda ovi koji su izbidali neki strip ne javljaju i to je ono što smeta u cijeloj priči. Umjesto da se jave, i zamole za odgađanje plačanja, ponude i sami neko rješenje, kako, kada če platiti, oni se ne javljaju više....
Zbog toga su negativni najbolje rješenje.
Ili zabraniti, da ti netko bida na svim stripovima, jer malo je čudno da imaš na aukciji 100+ stripova i netko želi baš sve te stripove, pa onda na kraju dođe 10000+ kuna kojih on nema ili ne želi platiti. Tako da ima neki limit na koliko stripova od jednog prodavača se može bidati istovremeno on bi ti sjebao umjesto 100 aukcija samo 10 npr. a ostalih 90 bi usvojili neki drugi kupci.
Ili da se uvede pravilo, da ako onaj koji je "usvojio" aukciju i ta aukcija nije realizirana, da se stavi negativan komentar tome kupcu i onda onaj koji je dao drugu najvišu ponudu MORA kupiti taj strip. Tako bi se rješili i nekog bezveznog nadbidavanja, gdje se umjetno diže cijena (bilo je več govora o tome), da prodavači sami sebi dižu cijenu sa nekim drugim profilom ili im to radi neki prijatelj.
Znači aukcija završila bilo 4 ponude, onaj koji je kao usvojio strip za 60 kuna i n eželi g aplatiti, taj dobiva negativni a onaj koji je ostavio ponudu 59 kuna, taj sad mora kupiti taj strip ili i njemu ide negativni.

Samo u tom primjeru se ne smije čekati mijesec i više dana, jer taj drugi neče znati hoče li ga onaj prvi uzeti ili ne, pa bi mogao da kupi isti strip negdje drugdje i šta če mu onda dva jednaka.
Zato 10 dana da se aukcija realizira više nego dovoljno!



E ovo je dobra ideja,pa da vidimo ove što nabijaju cijene...
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 28/08/2012 : 12:22:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
hm, ima mana u toj ideji

recimo ja sam neki dan bidao jedan strip i isti takav je bio i sutra

i sad recimo da sam izgubio prvi, bidao bi drugi i sad osvojim drugi i onda se dogodi da moram kupiti prvi

jer 10 dana moze bit i malo i puno, ali mjerilo je zapravo kad ce se taj strip opet pojavit

There can be only one, me!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4787 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 28/08/2012 : 12:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
a kako znas da neko nije nabijao cenu? i jos jedna stvar ja jurio jedan strip covek odustao ja sam prihvatio najvisu cenu koju sam dao ali i danas sumnjam da je nabijao bezveze i eto ti sad... osecas se posle toga prevarenim... samo se stvara losa atmosfera oko aukcija ... jbg...

sangue navajo
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 28/08/2012 : 15:44:54  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

a kako znas da neko nije nabijao cenu? i jos jedna stvar ja jurio jedan strip covek odustao ja sam prihvatio najvisu cenu koju sam dao ali i danas sumnjam da je nabijao bezveze i eto ti sad... osecas se posle toga prevarenim... samo se stvara losa atmosfera oko aukcija ... jbg...



zašto prevaren?
Pa ti daš ponudu z akoju si spreman kupiti taj strip, onoliko koliko taj strip tebi vrijedi. Ako te netko za kunu nadmaši pa onda ne uzme strip, on dobiva negativni a posle 3 negativna on če "odljetit sa aukcija". tako da čemo se rješiti neozbiljnih ljudi.
Ti kao drugi najviši ponuđač ond atrebaš kupiti strip, ali to nij eprevara, ti si ionako stavio tu ponudu (i nisi ni znao da če te netko nadmašiti) i ti si ionako bio spreman kupiti taj strip. Samo što če sada d ati to bude i omogučeno npr.
A to što si se dao uvuči u neko ludo nadbidavanje to je onda tvoj problem, to nije nikakva prevara, ti trebaš prije toga razmisliti koja je tvoja najviša cijena koju možeš ili želiš platiti i onda toliko ponudiš.
Ako netko ponudi više onda ništa. Čemu se takmičiti sa njim, pa posle pričati kako si prevaren.

Primjer:

osoba A je prodavač
osoba B je njegov susjed, prijatelj ili dupli nick osobe A
Osoba C si ti (kupac)

A stavi strip na aukcije sa početnom cijenom 1 kuna
C dava ponudu
A misli kako je ponuda mala i moli B da mu digne ponudu ( u biti sam sebi podigne cijenu, ne bi li morao prodati ispod cijene)
C onda podigne cijenu
B opet podigne cijenu
C dava najvišu cijenu koju misli platiti
B to nezna opa opet podigne cijenu
C ne napravi ništa, jer su mu nadmašili njegovu cijenu i on ne želi više da ponudi.


Tako smo sada dobili kako je osoba B usvojila "namještenu aukciju".
U tom primjeru prodavač treba Markosu platiti proviziju.
Ako osoba B ne želi kupiti strip, dobiva negativni i sljedeči put če biti pažljiviji.
Ti onda trebaš kupiti strip jer je osoba B odustala i za tebe važi isto. Ako ne kupiš onda i tebi negativni, ako kupiš, pa kupio si strip za onoliko koliko si i sam htio (tvoja najviša cijena koju si spreman platiti).
Prodavač u svakom primjeru dobiva novac.
Ako slučajno sam sebi proda strip sa namjerom za dizanjem cijene, on treba plačati proviziju Markosu za prodati strip (kojeg j eu biti prodao sam sebi), pa če tako drugi put razmisliti da li se to njemu (prodavaču) isplati da vara na taj način.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 28/08/2012 : 16:06:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ako te tješi, moj odvjetnički ured naplaćuje samo 50% od potraživanja, tako da nisi jedini

Ja sam imao pravilo da kupujem samo od ljudi od kojih mogu osobno preuzeti.
sad, naravno da je lakše meni pametovati s tom idejom u Zagrebu gdje je veći broj prodavatelja nego nekom tko živi u mjestu gdje broj prodavatelja nije takav da možeš lako naći i strip i da je iz tvojega mjesta. Općenito, mislim da je neki razumni rok plaćanja desetak dana.
Dobro, može i koji dan više ali u desetak dana se da dogovoriti ovo osnovno - poslati mailovi, uplatiti novce, nazvati... Vi momci koji čekate cijeli mjesec, mislim da pretjerujete.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4787 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 28/08/2012 : 20:04:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Combatrock

a kako znas da neko nije nabijao cenu? i jos jedna stvar ja jurio jedan strip covek odustao ja sam prihvatio najvisu cenu koju sam dao ali i danas sumnjam da je nabijao bezveze i eto ti sad... osecas se posle toga prevarenim... samo se stvara losa atmosfera oko aukcija ... jbg...



zašto prevaren?
Pa ti daš ponudu z akoju si spreman kupiti taj strip, onoliko koliko taj strip tebi vrijedi. Ako te netko za kunu nadmaši pa onda ne uzme strip, on dobiva negativni a posle 3 negativna on če "odljetit sa aukcija". tako da čemo se rješiti neozbiljnih ljudi.
Ti kao drugi najviši ponuđač ond atrebaš kupiti strip, ali to nij eprevara, ti si ionako stavio tu ponudu (i nisi ni znao da če te netko nadmašiti) i ti si ionako bio spreman kupiti taj strip. Samo što če sada d ati to bude i omogučeno npr.
A to što si se dao uvuči u neko ludo nadbidavanje to je onda tvoj problem, to nije nikakva prevara, ti trebaš prije toga razmisliti koja je tvoja najviša cijena koju možeš ili želiš platiti i onda toliko ponudiš.
Ako netko ponudi više onda ništa. Čemu se takmičiti sa njim, pa posle pričati kako si prevaren.

Primjer:

osoba A je prodavač
osoba B je njegov susjed, prijatelj ili dupli nick osobe A
Osoba C si ti (kupac)

A stavi strip na aukcije sa početnom cijenom 1 kuna
C dava ponudu
A misli kako je ponuda mala i moli B da mu digne ponudu ( u biti sam sebi podigne cijenu, ne bi li morao prodati ispod cijene)
C onda podigne cijenu
B opet podigne cijenu
C dava najvišu cijenu koju misli platiti
B to nezna opa opet podigne cijenu
C ne napravi ništa, jer su mu nadmašili njegovu cijenu i on ne želi više da ponudi.


Tako smo sada dobili kako je osoba B usvojila "namještenu aukciju".
U tom primjeru prodavač treba Markosu platiti proviziju.
Ako osoba B ne želi kupiti strip, dobiva negativni i sljedeči put če biti pažljiviji.
Ti onda trebaš kupiti strip jer je osoba B odustala i za tebe važi isto. Ako ne kupiš onda i tebi negativni, ako kupiš, pa kupio si strip za onoliko koliko si i sam htio (tvoja najviša cijena koju si spreman platiti).
Prodavač u svakom primjeru dobiva novac.
Ako slučajno sam sebi proda strip sa namjerom za dizanjem cijene, on treba plačati proviziju Markosu za prodati strip (kojeg j eu biti prodao sam sebi), pa če tako drugi put razmisliti da li se to njemu (prodavaču) isplati da vara na taj način.



ok prijatelju... stekao sam utisak da mislis da sam malo retradiran... ali se ne ljutim... samo sam pod utiskom jedne malo specificne situacije u kojoj je jedan strip isao od dva ponudjaca na kojima je jedna budala dosla do x a na drugom do y iznosa... e sad posto je na ovom od y islo sa mojim ucescem to je doguralo do iznosa koji u pravu si imao sam zelju da platim... onu drugu ovaj osvoji a ja kao drugi najbolji dobijem ponudu od prodavca i kupim... jeste malo redja situacija ali moguca je... i to me je onako malo naljutilo... i na zalost uticalo na odluku da mnogo opreznije ulazim u akucije... a recimo dubac je imao brdo interesantnih aukcija gde sam odustao i na kraju saznam da su ga mnogi ispalili za pare... e to me nervira... eto toliko... stay true...

sangue navajo
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 28/08/2012 : 23:11:40  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
ne mislim da si retradiran, samo sam htio detaljnije objasniti situaciju.
Ne razumijem ja šta si ti napisao odnosno u čemu je problem....zar si ti bidao na dve različite aukcije (jednu si osvojio aukcija Y, drugu si bio nadbidan aukcija X) pa su ti tražili da kupiš oba dva stripa ili šta? Zar sta bila stripa jednaka, pa ti to smetalo ili što?
Mislim stvarno nisam razumio šta te toliko naljutilo odnosno gdje je tu prevara?

Bilo kako bilo, treba shvatiti, da svatko tko ostavi ponudu na aukciji, da se to razumije da je on spreman za taj novac i kupiti a ne da se bida a uz put moli boga kako da ga netko nadbida, pa da on na kraju ne bude trebao kupiti taj strip. Treba dobro razmisliti prije ostavljanja ponude. Isto tako je bez veze bidati za dva jednaka stripa kod različitih prodavača, kao u smislu "ovaj je bolje očuvan" a onaj lošije očuvan mi sada ne treba, pa če me valjda netko nadbidati....Treba stati izza svake ponude, svejedno da li budete na kraju 5 po redu po visini ponude, ako su četvorica prije vas odustali, oni če biti kažnjeni negativnim komentarom a vi čete kupiti strip za iznos koji ste ionako sami ponudili. Znači trebali bi biti sretni a ne ono "jao, što sada moram ja kupiti"....
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 28/08/2012 : 23:47:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
Nitko ti ne može podizati cijenu, jedno si ju možeš sam podizati.
Aukcija traje 15 dana i u 15 dana radiš šta želiš.
Možeš se nadbidavati sa nekim i samo čekati da netko ponudi koju kunu više pa da ga opet prebidaš i tako cijena stripa iz dana u dan raste ili možeš čekati do zadnje sekunde i zatim udariti neku cifru koju si voljan platiti pa šta bude.
Možda osvojiš strip, možda ti ponuda bude preniska, no kako god ispalo to je TVOJA ponuda i ničija druga.
Ali kad si već osvojio strip onda ga i plati.
Badava prodavač zove susjedu Baricu da mu digne ponudu kad ja kao kupac vidim da je strip na 25 kn i za mene taj strip tako očuvan vrijedi 50 kn, ja ču ponuditi 51 ili 52 kn pa šta bude. Ako nekome vrijedi 60 ili 100 kn nek si ga uzme, za mene vrijedi 50 i 50 sam spreman platiti a susjeda barica može da udara 50 kn ili 300 kn ako želi ali kako god ostavi ponudu meni ne diže cijenu, ja sam svoju ponudu voljan platiti.

Dizanje cijene je kad za strip koji vrijedi oko 50 kn ti ostaviš ponudu 1000 kn jer ti je svejedno da li će konačna cijena biti 40, 50 ili 60 kn pa čak i 70 a znaš da ti je 1000 kn i više nego dovoljno a želiš imati taj strip, međutim netko je razmišljao slično kao i ti pa je ponudio 900 kn pa kad je skužio da nije vodeći i šta si napravio iz principa ti na svakom stripu ponudi 900 kn pa ti sad plati 901 kn, međutim i tu si si sam kriv, ne igraj se sa ponudama i ne bidaj ono što ti je preskupo i što ne misliš platiti.
Pokvareno je i od onoga koji ti u tom slučaju diže cijenu i to u namjeri samo da tebi opali šamar a zapravo ne misli platiti toliko.

Ja sam X puta pratio neki strip na aukcijama i X puta je kroz par dana postigao veću cijenu nego što mislim platiti i nisam ga niti bidao a isto tako sam i neke stripove pratio do zadje sekunde i tada ostavio svoju ponudu pa šta bude.
Nekad sam osvojio aukciju, nekad nisam ali znam da mi nitko nije dizao cijene i nisam se zamarao prodavačom i njegovom susjedom Baricom u kumom Pericom jer je ostavljena ponuda bila samo moj izbor i ako me kontaktira u roku od par dana da je kupac odustao od ponude, sigurno je da ću ja uzeti strip koji sam bidao, ali ako me kontaktira nakon mjesec dana to više ne mora biti sigurno da ga uzimam jer ne zna se iz kojeg razloga sam ja bidao strip i možda sam i ja imao kupca za taj strip koji plača 100 kn pa sam ga ja pokušao osvojiti za 50 kn a kad sam izgubio aukciju javio sam kupcu da ništa od stripa a možda sam i ja u međuvremenu nabavio taj strip negdje drugdje tako da ovo sa drugim najboljim ponuditeljem dolazi u obzir kad bi se u roku par dana sve znalo.

Al opet je problem ako si iz inozemstva, osvojio si 2 stripa koja ti jako trebaju i da ti poštarina bude isplatljivija "usput" si bidao još 10ak stripova kod istog prodavača i osvojio si ih npr. 9.
Javio si se prodavaču, on ti je poslao podatke za uplatu, ti si uplatio, on ti poslao paket, sve super odrađeno, tebi isplatljiva kupvina i onda te kontaktira za tjedan dana da je kupac odustao od onog stripa i da si ti najbolji ponuditelj. Idi sad opet plačaj troškove WU, plati još jednom poštarinu da bi na kraju dobio strip od 20-30 kn. To ne štima nikako. Ako kao prodavač sam plačaš poštarinu onda ti kao prodavač nemaš računicu i opet ne štima.

Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 29/08/2012 : 00:03:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo
Vi momci koji čekate cijeli mjesec, mislim da pretjerujete.







https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000