forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Barney izgubio strpljenje i toleranciju
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 28/08/2012 : 18:41:28  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

A što ćemo onda s novim, "normalnim" članovima? Svi smo mi jednom bili novi članovi s nula komentara. Ako se netko registrira jer je upravo vidio nešto što bi htio kupiti (što nije rijedak slučaj) i ti mu onda zabraniš da ostavi ponude na više od recimo 5 predmeta, napravio si više štete nego koristi.



Reputacija se postepeno gradi :)
5 predmeta za novog člana bez ocjene je sasvim ok.
I na drugim aukcijskim portalima postoje slični ili isti limiti.
Po meni je puno veća šteta da se tom novom članu dozvoli da namjerno zezne stotine aukcija, jer na taj način nisi zaštitio stare članove.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/08/2012 : 20:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nisam siguran da postoje ti limiti, može neki primjer?
Što se zaštite starih članova tiče, pa nema prave štete osim gubljenja nešto vremena i živaca. Osim toga, novi kupci su, kako vidimo, manji problem od "starih".

Trouble will find me
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 28/08/2012 : 21:41:08  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Nisam siguran da postoje ti limiti, može neki primjer?



Evo prvo što mi pada na pamet su aukcije.hr, članovi bez ocjene mogu sudjelovati u maksimalno tri aukcije dok ne dobiju pozitivnu ocjenu.


quote:
Originally posted by Markos

Što se zaštite starih članova tiče, pa nema prave štete osim gubljenja nešto vremena i živaca. Osim toga, novi kupci su, kako vidimo, manji problem od "starih".



Šteta je i što se izgubi ozbiljan kupac, kojeg je zajebant iz dosade prebidao. Dok prodavač čeka da mu zajebant uplati strip, pravi kupac u međuvremenu pronađe strip na drugom mjestu...

Prodavači bi u svakom slučaju morali češće "lupati" negativne, jer će tako upozoriti ostale prodavače na nepouzdane kupce.

Evo usput još par ideja, moguće da neke već postoje, nisam još sudjelovao kao prodavač pa ne znam

- prikaz ocjena u tablici prema proteklom vremenu, npr. zadnjih 6 mjeseci (+, -, 0), zadnjih 12 mjeseci (+, -, 0) i sve preko 12 mjeseci (+, -, 0). Moguće je da je netko u startu bio "neozbiljan" pa se kasnije opametio, nema smisla da mu se onda "sudi" prema tim početnim ocjenama. Isto vrijedi i za obrnuti slučaj... Ovako nešto postoji na ebayu.

- lista zabranjenih kupaca (moguće da ovo već postoji)

- brisanje ponude, npr. ako strip postigne dobru cijenu, i uključi se u bidanje netko sa više negativnih ocjena... (i ovo možda već ima)

Svi savjeti su dobronamjerni
Go to Top of Page

pot
Average Member



Croatia
818 Posts

Member since 27/10/2002

Posted - 30/08/2012 : 12:01:59  Show Profile Show Extended Profile  Send pot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

A što ćemo onda s novim, "normalnim" članovima? Svi smo mi jednom bili novi članovi s nula komentara. Ako se netko registrira jer je upravo vidio nešto što bi htio kupiti (što nije rijedak slučaj) i ti mu onda zabraniš da ostavi ponude na više od recimo 5 predmeta, napravio si više štete nego koristi.

na ebayu kad sam kupovao gramofonske ploče kao novi kupac mogao sam bidati 3 aukcije dok ne dobijem prvu ocjenu...no pošto sam imao tad para a bio gladan ploča (ista glad kao prema starim stripovima) zamolio sam čovjeka kod kojeg sam bidao da mi da ocjenu unapred...eto samo moje iskustvo iz belog sveta:)

JA BI MOGAO DA MOGU JA BI ZNAO DA ZNAM
Go to Top of Page

pot
Average Member



Croatia
818 Posts

Member since 27/10/2002

Posted - 30/08/2012 : 12:05:05  Show Profile Show Extended Profile  Send pot a Private Message  Reply with Quote
ili da se radi kao kod pay pala ako si novi kupac uplatiš markosu (ili nekom moderatoru pošto markos je u gužvi:) 50 kn koje ti se vračaju nakon prve uplate? da sam novi kupac i imam velik žar prema sakupljanju nebi mi bilo problem uplatiti 50 ili 100 kn

JA BI MOGAO DA MOGU JA BI ZNAO DA ZNAM
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 30/08/2012 : 12:20:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by Markos

Nisam siguran da postoje ti limiti, može neki primjer?



Evo prvo što mi pada na pamet su aukcije.hr, članovi bez ocjene mogu sudjelovati u maksimalno tri aukcije dok ne dobiju pozitivnu ocjenu.


OK, dugo nisam pratio aukcije, tako da nisam upucen. Ali, u ovom slučaju to ne pomaže puno. Npr. član koji je ovdje bio apostrofiran je imao 4 pozitivne ocjene... Netko tko zaista želi napraviti neku glupost, lako će dobiti po jednu dvije pozitivne ocjene za aukcije od po par kuna, tako da to nije neka efektivna zastita.

quote:
Originally posted by stripofil
quote:
Originally posted by Markos

Što se zaštite starih članova tiče, pa nema prave štete osim gubljenja nešto vremena i živaca. Osim toga, novi kupci su, kako vidimo, manji problem od "starih".



Šteta je i što se izgubi ozbiljan kupac, kojeg je zajebant iz dosade prebidao. Dok prodavač čeka da mu zajebant uplati strip, pravi kupac u međuvremenu pronađe strip na drugom mjestu...


A prodavač uvijek može odlučiti da nekom kupcu zabrani bidanje na njegovim aukcijama, ukoliko mu se čini sumnjiv.

quote:
Originally posted by stripofil
Prodavači bi u svakom slučaju morali češće "lupati" negativne, jer će tako upozoriti ostale prodavače na nepouzdane kupce.


Svakako, to je jako bitno. Ali oni to ne rade...

quote:
Originally posted by stripofil
Evo usput još par ideja, moguće da neke već postoje, nisam još sudjelovao kao prodavač pa ne znam

- prikaz ocjena u tablici prema proteklom vremenu, npr. zadnjih 6 mjeseci (+, -, 0), zadnjih 12 mjeseci (+, -, 0) i sve preko 12 mjeseci (+, -, 0). Moguće je da je netko u startu bio "neozbiljan" pa se kasnije opametio, nema smisla da mu se onda "sudi" prema tim početnim ocjenama. Isto vrijedi i za obrnuti slučaj... Ovako nešto postoji na ebayu.

- lista zabranjenih kupaca (moguće da ovo već postoji)

- brisanje ponude, npr. ako strip postigne dobru cijenu, i uključi se u bidanje netko sa više negativnih ocjena... (i ovo možda već ima)

Svi savjeti su dobronamjerni


Lista zabranjenih kupaca postoji.
Brisanje ponude ne zelim dodati zato što sam uvjeren da bi to otvorilo prostor raznoraznim zlouporabama.
A tablica ima smisla, ali lako se mogu prolistati komentari redom, pa ću to dodati jednom kad stignem.

Trouble will find me
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 30/08/2012 : 13:03:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
kakvo je stanje sa negativnima iz osvete? jel to brises? mozda ce na taj nacin prodavaci lakse davati negativne ocjene, bez straha da ce dobiti i oni nezasluzeni negativni komentar.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 30/08/2012 : 13:11:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Da.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 30/08/2012 : 21:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
srki35 se javio, ispričao i uplatio novac, tako da je slučaj srki35 riješen što se tiće nerealizicaje.

Pozitivno u ovoj priči je što sam dobio novac i što će srki35 dobiti osvojene stripove.

Negativno je što su se zbog nepravovremene uplate meni zakomplicirale neke druge stvari vezane uz ovu realizaciju i tu sam povukao neke svoje poteze koje sam bio prisiljen učiniti i sada tu više nema povratka jer također neki dogovori nisu ispoštovani a sad je gotovo, šta je bilo bilo je.
Potrošio sam hrpetinu živaca jer nisam mogao ispoštovao neke dogovore sa drugim osobama a dogovor je za mene svetinja i nepoštivanje dogovora je nešto na što ja nisam naviknut i na to sam vrlo osjetljiv.

Neutralno u ovoj priči je da sam nedavno imao priliku otkupiti i jednu solidnu količinu stripova koja je obečavala na solidnu zaradu. Zbog nepravovremenog raspolaganja sa novcem, propao otkup, zarade nema. Moguća zarada je bila moja osobna procjena ali to nije dokazano dok se stripovi ne bi prodali pa neka bude neutralno.

Članu srki35 prihvatio sam ispriku i obrisao mu negativne komentare s obzirom da je dug podmiren a uplatio je par dana nakon što mu je bio zadnji rok.


Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava

Edited by - Barney on 30/08/2012 22:03:36
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 30/08/2012 : 23:02:15  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Evo sam malo gledao profil onog carlidd74. Dobio je prve pozitivne. Možda je ovo neka nada za tebe i Dubca da će ipak biti nešto od realizacije.
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 30/08/2012 : 23:35:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
Rok mu je 30.08. 2012.

31.08. mu ostavljam komentar a kakve će biti bolje to ovisi o njegovom poštivanju dogovora.
Ima pozitivan komentar za aukcije osvojene 08.08. i 22.08 i sudeći po komentaru već je uplatio i sve je ok, međutim ne vidim tu neku logiku plačanja s njegove strane s obzirom da sam ja prvi prodavač kod kojeg je osvojio aukcije i ja ga čekam od 23.07. i tolerirao sam mu realizaciju do kraja mjeseca s obzirom da mi se odmah po završetku aukcije 23.07. javio za uplatu i ja sam mu odmah poslao podatke za uplatu a 26.08. mi je poslao mail:

"Postovani ,Bernard hitno sam otputovao, majka mi je na samrti tako da trenutno nisam u mogucnosti da vam posaljem novac , buduci da sam na odmoru necu se vracati pre krajem 8-og meseca, izvinite zao mi je ali cim se vratim saljem novac, hvala na razumevanju!"

Naravno da sam mu prihvatio ispriku i obećao sam mu da ču ga sačekati do kraja osmog mjeseca.

Nakon toga je počeo masovno da bida aukcije kod ostalih prodavača i u roku 2-3 tjedna se nakupilo preko 700 aukcija, nikome nije platio, meni se više nije javio nakon onog maila pa sam se ja javio njemu 14.08. i napisao mu:

"Pozdrav,

Pošto vidim da si ovih dana ponovo aktivan na aukcijama javljam se da pitam kakva je situacija kod tebe i kada možemo realizirati osvojene aukcije?
Molim konkretan odgovor.


Hvala.

Lp
Barney"

Odgovorio mi je idući dan (15.08.):
"Svakako , resicemo do kraja meseca kao sto sam vec rekao, jer imam dosta aukcija kod vise kupaca, nemojte zameriti ali vas molim za strpljenje, pozdrav!"

Od tada mi se više nije javio a 27.08. sam mu poslao mail:

"Pozdrav,

Javljam se da je kraj mjeseca sve bliže i očekujem realizaciju do 30.08.
31.08. ču ocjeniti našu suradnju. Nadam se da će biti pozitivna.

Lp
Barney"

Naravno nije mi odgovorio ništa.

30.08. je prošao, uplate nema a sutra kad se vratim s posla, provjerim mail da li se javio da je uplata izvršena i nakon provjere maila logirat ču se na stripovi.com i ostavljam komentar.

Bilo kakav izgovor je bolji nego nikakav a ja ne vidim neki pametan izgovor da se u mjesec dana ne stigne izvršiti uplata zbog privatnih obaveza(bez obzira gdje se nalaziš, pošta ti je u blizini a uplata se izvrši u roku par minuta) ali se stigne bidati još dodatnih 800 stripova i za to se ima vremena a koliko sam informiran, tvrdi da ima novaca i da je voljan platiti sve to što je bidao a nikome nije platio i onda danas vidim da je platio aukcije osvojene prije par dana a ja ga čekam već mjesec i tjedan dana...potezanje za nos ne toleriram ali obečao sam da sačekam do kraja mjeseca i ja se dogovora držim u protivnom bi mu zaljepio negativan komentar još prije 2 tjedna.





Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava

Edited by - Barney on 31/08/2012 00:10:41
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 01/09/2012 : 14:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message  Reply with Quote
Posto je ovde prvi put pomenut a i ja sam dodao svoju porciju,ovde i da objavim kraj storije sa carlidd74.
Meni je juce uplatio pun iznos od 440 eura.
Od onda kada smo pricali ovde o njemu i drugima koji duguju velike iznose ja sam mu poslao jedan mail gde sam mu objasnio da je zbog kupovine stotina stripova u mesec dana postao predmet brige i rasprave drugih ucesnika jer nema dokaza da je bilo kome platio.Rekao sam mu da ce verovatno biti izbacen sa sajta jer ima tu velikih iznosa.Napisao sam mu i da ima ljudi koji su pretrpeli ozbiljnu stetu pa bi mogli da preduzmu korake uz pomoc administracije stripovi.com koja inace ima odlican pravni tim za takve situacije.Ostavio sam mu i svoj broj telefona.
Da li je to pomoglo ne znam ali me je prekljuce pozvao na telefon,fino smo se ispricali,obecao je da ce svima platiti,da je imao problema zbog kojih nije stigao do sada uplatiti.Ja sam ga zamolio da ispostuje redosled kupovina i kod placanja.Onda su stigle uplate Korneru a juce i meni.Ne znam cime sam zasluzio da budem isplacen pre drugih,nisam to trazio naprotiv ali eto desilo se pa javljam.
Meni je uplatio u roku od sedam dana od zavrsetka aukcija tako da ne mogu nista drugo uciniti sem da mu ostavim pozitivne komentare jer je prema meni korektno ispunio svoje obaveze.Sada preostaje i da ja ispunim svoje.
Zao mi je sto i drugi nisu u istoj poziciji ali se nadam da ce uskoro biti jer imam utisak da je zaista resio da krene u ispunjavanje obaveza.Ostaje da se vidi da li ce to uciniti svima.

Edited by - dubac on 01/09/2012 14:54:37
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 01/09/2012 : 17:16:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
Ja sam mu jučer dao negativan komentar.
Od 27.07. do danas nije izvršio uplatu a zadnjih 3 tjedna nije se niti udostojio da mi se javi na mail ili na mobitel.
Ukoliko izvrši uplatu prije nego vratim stripove nazad u prodaju, obrisat ču mu negativan komentar a ukoliko ne izvrši uplatu, ostat će mu negativan komentar a šta će nakon toga biti to više nije do mene.
Aukcije su ozbiljan portal gdje vladaju egzaktna pravila ponašanja.

Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 01/09/2012 : 17:39:43  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message  Reply with Quote
Apsolutno te podrzavam i razumem.
Imao je dovoljno vremena da izvrsi uplatu prema tebi.
Nije i dao si mu zasluzene negativne komentare.
Ja cu mu dati pozitivne jer je prema meni ispunio obaveze i primerenom roku.
Prosto nemam izbora.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 01/09/2012 : 17:51:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barney

Rok mu je 30.08. 2012.

31.08. mu ostavljam komentar a kakve će biti bolje to ovisi o njegovom poštivanju dogovora.
Ima pozitivan komentar za aukcije osvojene 08.08. i 22.08 i sudeći po komentaru već je uplatio i sve je ok, međutim ne vidim tu neku logiku plačanja s njegove strane s obzirom da sam ja prvi prodavač kod kojeg je osvojio aukcije i ja ga čekam od 23.07. i tolerirao sam mu realizaciju do kraja mjeseca s obzirom da mi se odmah po završetku aukcije 23.07. javio za uplatu i ja sam mu odmah poslao podatke za uplatu a 26.08. mi je poslao mail:

"Postovani ,Bernard hitno sam otputovao, majka mi je na samrti tako da trenutno nisam u mogucnosti da vam posaljem novac , buduci da sam na odmoru necu se vracati pre krajem 8-og meseca, izvinite zao mi je ali cim se vratim saljem novac, hvala na razumevanju!"

Naravno da sam mu prihvatio ispriku i obećao sam mu da ču ga sačekati do kraja osmog mjeseca.

Nakon toga je počeo masovno da bida aukcije kod ostalih prodavača i u roku 2-3 tjedna se nakupilo preko 700 aukcija, nikome nije platio, meni se više nije javio nakon onog maila pa sam se ja javio njemu 14.08. i napisao mu:

"Pozdrav,

Pošto vidim da si ovih dana ponovo aktivan na aukcijama javljam se da pitam kakva je situacija kod tebe i kada možemo realizirati osvojene aukcije?
Molim konkretan odgovor.


Hvala.

Lp
Barney"

Odgovorio mi je idući dan (15.08.):
"Svakako , resicemo do kraja meseca kao sto sam vec rekao, jer imam dosta aukcija kod vise kupaca, nemojte zameriti ali vas molim za strpljenje, pozdrav!"

Od tada mi se više nije javio a 27.08. sam mu poslao mail:

"Pozdrav,

Javljam se da je kraj mjeseca sve bliže i očekujem realizaciju do 30.08.
31.08. ču ocjeniti našu suradnju. Nadam se da će biti pozitivna.

Lp
Barney"

Naravno nije mi odgovorio ništa.

30.08. je prošao, uplate nema a sutra kad se vratim s posla, provjerim mail da li se javio da je uplata izvršena i nakon provjere maila logirat ču se na stripovi.com i ostavljam komentar.

Bilo kakav izgovor je bolji nego nikakav a ja ne vidim neki pametan izgovor da se u mjesec dana ne stigne izvršiti uplata zbog privatnih obaveza(bez obzira gdje se nalaziš, pošta ti je u blizini a uplata se izvrši u roku par minuta) ali se stigne bidati još dodatnih 800 stripova i za to se ima vremena a koliko sam informiran, tvrdi da ima novaca i da je voljan platiti sve to što je bidao a nikome nije platio i onda danas vidim da je platio aukcije osvojene prije par dana a ja ga čekam već mjesec i tjedan dana...potezanje za nos ne toleriram ali obečao sam da sačekam do kraja mjeseca i ja se dogovora držim u protivnom bi mu zaljepio negativan komentar još prije 2 tjedna.



e takvi likovi su najjači...
netko iz obitelji mi je na samrti, otputovao sam, pa ne stignem uplatit, otišao sam na odmor, preselio sam se, završio u bolnici...i tako otezanje dovijeka...

pametno si postupio.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000