forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 ---HAJDUK ŽIVI VJEČNO---
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 613

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 04/09/2012 : 01:46:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

quote:
Originally posted by Zlotvor

Zanimljivo...
Krstičevićev izlazak (bez ijedne uvrede) je prokomentiran kao "bahat i nepristojan".
A što su onda Zdravkove "one man show" presice?

E moj Tonka, pa ti imaš totalno iskrivljen sustav vrijednosti...


vjerojatno se ocekivalo da ovaj nije tolika seljacina i i idijot



iskreno mislim da nije, uostalom glupa je usporedba
mamici je bos, a krsticevic ovisi o bosovima
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 04/09/2012 : 16:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
ja ne znam di samo nađu te hajdukove trenere. čine mi se zadnjih desetak (osim Balakova) ko da su ih sa neke njive doveli.
onaj ŠPACO je tvrdoglavi i uvredljivi starčić koji je gurao onu piriju, a da ni sam ne zna šta to znači. iBRIčić ga je sam uveo u euroligu. Miše je trener za slogu iz Vukovara, uz to je i zadrti nacionalist, Vučević nema pojma, Krešić je iznimka, ali zato je i otišao, ovaj zadnji mi se čini nekako najgori. neciviliziran, ne zna osnove ponašanja. koliko sam primjetio, ne zna ni govorit. zato i nije došao na pres konferenciju.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 04/09/2012 : 16:24:35  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Di su Nadoveza (ako je još živ), Peruzović, Skoblar, pokojni Ivić. To su bili treneri.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 05/09/2012 : 14:51:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by brni

"Trener Hajduka Mišo Krstičević nije htio doći na pressicu zajedno sa Scorijom. U Poljudu je običaj da svoje viđenje treneri kazuju odvojeno, jedan pa drugi. Na Kantridi kažu da trebaju biti zajedno. Hajduk je to odbio. Pa je prvi nastupio Elvis Scoria, trener Rijeke, rekao je:
- Riješili smo utakmicu kako smo trebali. Trebalo je biti 3:0 već u prvom dijelu, po šansama. U nastavku je bila igra živaca, mi smo pali drugom poluvremenu, ali kad se vidi trud mojih igrača i ukupna igra, onda smo zasluženo pobijedili. Mi možemo bolje. Promijenili smo i sustav igre, na 3 – 5 - 2, pa je i to bio dio uspjeha, ovo nam više paše.
U to, kad je vidio da je Scoria gotov, došao je i Mišo Krstičević, trener Hajduka i rekao pred svima:
- Hvala lijepa! To je sve.
Ustao se.
- Pa nismo vam ni postavili pitanje, snebivali su se svi u press-salonu.
To je bio šok:
- Rekao sam: hvala vam lijepo!
Što su u Rijeci doživjeli kao skandal. Jedan novinar je inzistirao, Robert Ivanović s radio-postaje, da pita Krstičevića kakvo je to njegova ponašanje, a Krstičević zastao kraj njega i rekao mu po treći put:
- Ja sam rekao hvala vam lijepo! I to ponavljam - rekao je Krstičević i definitivno otišao uz glasno negodovanje riječkih kolega novinara.
- Pa kakvo je to ponašanje! Sramota! - ispratili su Hajdukova trenera uzvici iz press-salona.
- Ne možemo vjerovati, bolje da nije došao, imaš pravo ne doći, imaš pravo i biti ljut, ali ovako, nečuveno. To je igrokaz – rečeno je dok se Krstičević udaljio prema klupskom autobusu."


Mišo je zreo za Ugljan..



Tipično splitsko ponašanje... čast izuzecima. Ali puno sam puta bio u Splitu velika večina je toliko neljubazno,bezobrazno i bahato da je to čudo jedno.


Zato smo mi Zagrebčani toliko pristojni Pogotovo Gospon Zdravko


Dobro gospon Zdravko zna biti šumar, planinar, pečinar i seljačina zadrta.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 05/09/2012 : 14:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

Zanimljivo...
Krstičevićev izlazak (bez ijedne uvrede) je prokomentiran kao "bahat i nepristojan".
A što su onda Zdravkove "one man show" presice?

E moj Tonka, pa ti imaš totalno iskrivljen sustav vrijednosti...


Slušaj za mene je bolje reći što mislim, pa bilo to najodvratnije i najgrublje. Nego ovako kao Mišo. Bar mu je ime pravo Mišo
Mišić pobjegao u rupu.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 05/09/2012 : 14:53:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

Zanimljivo...
Krstičevićev izlazak (bez ijedne uvrede) je prokomentiran kao "bahat i nepristojan".
A što su onda Zdravkove "one man show" presice?

E moj Tonka, pa ti imaš totalno iskrivljen sustav vrijednosti...


I nevjerovatno mi je koliko ćeš naći besmislenih opravdanja za HCK Hajduk.
Strašan si borac po tom pitanju kapa dolje
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 05/09/2012 : 14:54:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by Zlotvor

Zanimljivo...
Krstičevićev izlazak (bez ijedne uvrede) je prokomentiran kao "bahat i nepristojan".
A što su onda Zdravkove "one man show" presice?

E moj Tonka, pa ti imaš totalno iskrivljen sustav vrijednosti...



sta ocekujes od covika kojemu su najveci zivotni uzori Kristijan Golubovic i Ivan Bogdanov..


Bar nisu neki " njesra " likovi sa foruma stripovi.com, kao tebi
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 05/09/2012 : 15:21:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
I mogli bi malo komentirati i snagu usmjeriti umejsto na Dinamovu ligu prvaka, na to da ne gubite od trečeligaša i krivite ponovno suce.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 05/09/2012 : 19:54:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
LEGENDA

Baka poklanja Hajduku pola traženog novca!

Kostur iz Hajdukova ormara po imenu Blaž Slišković primiče se svome - završetku. Sutkinja Općinskog suda u Splitu (u Dračevcu) Sandra Petričić najavila je danas kako bi iduće ročište, sazvano 17. listopada trebalo biti – posljednje.

Dugotrajno povuci-potegni nakon što je Blaž Slišković tužio Hajduk na ime dugovanja još iz 2004. godine u iznosu od 2,2 milijuna kuna jučer je tako došlo do - predzadnje runde.

I sad smo na iznosu od 150.000 eura čime bi se Slišković zadovoljio, što je zapravo upola manje od početno tražene i tužene sume!

Naime, tijekom ljetne sudske pauze tabor Blaža Sliškovića imao je zadatak da dopuni svoja traženja. Što su i uradili. Odnosno Slišković je putem svoje odvjetnice Doris Košta trebao dostaviti - kako se to kaže – dopunjeni uređeni službeni zahtjev. I to je to: rečenih 150.000 eura, ili ugrubo 1,1 milijun kuna.

S Hajdukove strane danas je nazočio odvjetnik Vinko Radovani, dalo se zaključiti kako bi Hajduk na takvo što pristao, da ne riskira daljnju presudu, premda se to još uvijek ne može decidirano tvrditi. Hajduk ima rok 15 dana da se očituje o Sliškovićevoj ponudi.

- Iduće ročište je 17. listopada i to bi bilo zadnje – najavila je sutkinja Petričić.

Nakon toga će objaviti odluku. U Poljudu su da dođu do svoje istine obavljali svojevrsnu internu istragu što to traži Slišković i koliko su njegovi zahtjevi utemeljeni.

Podsjetimo se, Slišković je bio trener Hajduka od kolovoza 2004. do travnja 2005., ali s manjkavim papirima/licencijama što je bio povod "bijelima" da svom Doktoru Baki uskrate veći dio obećane, ugovorene isplate, e da bi sve to kasnije rezultiralo sudskom trakavicom.

I sad smo pri kraju: 150.000 eura, s kamatama što se računaju od 19. travnja 2005. godine. Nije li to dodatnih tridesetak tisuća eura kamata?

- Dođe li do konačne nagodbe na ovoj razini od sto pedeset tisuća eura, spremno bismo se odrekli svih kamata – izjavila je Doris Košta, Sliškovićeva odvjetnica.

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 05/09/2012 : 19:55:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
dajte mu lovu,stoko!

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 05/09/2012 : 19:55:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
USVOJENA ŽALBA
Hajduku kazna od 80.000 kuna umjesto utakmice bez gledatelja

Hajduk ipak neće morati odigrati jednu domaću utakmicu bez prisustva gledatelja. Komisija za žalbe Prve HNL djelomično je usvojila žalbu Hajduka na kaznu Disciplinskog suca Krešimira Vlajčevića koja datira još od 29. svibnja, a odnosila se na utakmicu 25. kola prošlog prvenstva protiv Karlovca kada je klub kao recidivist (osam slučaja u prošlom prvenstvu) kažnjen zbog bacanja baklji u teren i s time povezanim prekida susreta.

Umjesto kazne od jedne prvenstvene ili kup utakmice bez gledatelja Hajduku je odlukom Komisije na čelu s Tinom Doličkim kazna preinačena u novčanu kaznu od 80 tisuća kuna.

Da je pristigla odluka Komisije pozitivna po Hajduk potvrdio je klupski odvjetnik Damir Primorac.

- Drago nam je da je djelomično usvojena žalba Hajduka i što će momčad ipak igrati uz prisustvo gledatelja.

Nakon što se i krajem prošle sezone žalio na odluku Hajduku je prijetilo i da prvi ovosezonski domaći susret sa Splitom odigra bez publike, no na koncu su stalne žalbe urodile plodom. Komisija je kao olakotnu okolnost uzela činjenicu da je Hajduk kao organizator susreta učinio sve u okviru svojih mogućnosti po pitanju broja angažiranih redara i prisutnih pripadnika policije.

Postoji mogućnost da bi u ovakvim slučajevima ubuduće Hajduk mogao tražiti naknadu štete od angažiranih zaštitarskih službi i policije zbog propusta u radu za koje kazne mora plaćati klub.

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16340 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 05/09/2012 : 23:52:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 06/09/2012 : 13:44:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

I nevjerovatno mi je koliko ćeš naći besmislenih opravdanja za HCK Hajduk.
Strašan si borac po tom pitanju kapa dolje

HCK? Wtf?

I naravno da ćz branit obraz svog kluba, ako zbog ničega, a onda zbog slavne prošlosti koja je neosporiva i neoboriva. I dok nas ima - Hajduk će živit. I nadživit...

Trljam ruke.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 06/09/2012 : 14:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

quote:
Originally posted by Tonka24

I nevjerovatno mi je koliko ćeš naći besmislenih opravdanja za HCK Hajduk.
Strašan si borac po tom pitanju kapa dolje

HCK? Wtf?



Ma zaboravija je napisat Jajduk, onda bi mu fora bila još bolja.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 12/09/2012 : 18:42:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
Umro legendarni igrač Hajduka Davor Grčić Gaga

U 83. godini je umro Davor Grčić Gaga, nekadašnji prvotimac Hajduka, koji je od 1952. do 1961. godine odigrao 354 službene utakmice za „bijele“.
Grčić je nositelj velikog Hajdukova priznanja, zlatne kapetanske trake, a u svibnju ove godine primio je nagradu Grada Splita za nesebično zalaganje i doprinos poboljšanju kvalitete života i društvene skrbi tjelesno hendikepiranih osoba.

Grčić je debitirao šampionske 1952. godine u prvenstvenom susretu protiv Sarajeva. Trener je bio Jozo Matošić, a na teren je istrčao sastav u kojemu je igrao i Davorov brat Lenko Grčić. Dakle: Beara, D. Grčić, Broketa, L. Grčić, Katnić, Luštica, Šenauer, Vukas, Krstulović, Matošić, Arapović. Pobijedili su sa 4:0 golovima Frane Matošića, Slavka Luštice, Stane Krstulovića i Vladimira Šenauera. U šampionskoj sezoni 1954/55 Davor Grčić je odigrao svih 26 utakmica... Evo i citata Davora Grčića iz priloga Slobodne Dalmacije pressing 2002. godine:

„Imali smo strašnu momčad. Beara je bija najbolji vratar na svitu. Je, reka san to ne poričen: triba mu dignit spomenik u Splitu! Lako je bilo svima igrat kad smo imali takvoga vratara. Kad je on otiša iz Hajduka vidilo se koliko nan je značija.Kokeza je ima veliko srce, zahvalan, oštar, ginija je za Hajduka. Broketa je bija svestran, najomiljeniji igrač u momčadi. Luštica je sve zna o balunu, veliki tehničar, da je igra u Partizanu ili Zvezdi ima bi 50 utakmica za reprezentaciju. Šenauer, e moj dragi Geza...

Nikad nije učinija korak viška, ni na treningu ni na utakmici. Odlično krilo, veliki farabut u balunu. Volija san ga gledat kako svih zajebaje. Sula Rebac bija je pjesnik baluna. Krenija bi od centra pa onda ajde cik-cak, svi padaju oko njega. Boem baluna. Stane Krstulović je bija zapravo profesor, ali bija je i profesor baluna. Strašan igrač. I ka centarfor i ka centarhalf. Frane Matošić - čudo! Najveći hajdukovac svih vremena. Golgeter, vođa, kapetan, autoritet. Bajdo Vukas...

E, tu je sve rečeno. Sad govore Ronaldo. A Vukas je za Ronalda bija - Pele! On je najbolji igrač koji se ikad u nas pojavija, među dva-tri najbolja šta je Evropa ikad imala. Jole Vidošević - poslovođa momčadi. Znalac, graditelj igre, golgeter. Bogdan Kragić, e Bogdane, Bogdane... Zna bi jedan dan činit čuda, a onda sutra na Placu - "prodavat bozu"! Znaš li je šta je jedan put učinija? Okladija se da ka centarhalf cilu utakmicu neće balun taknit glavon. I sve je štopava na prsi, nije učinija grešku... Veliki igrač bija je Žanetić, igra je ka Čajkovski. Odlični su bili braća Bego. Ivo najveće srce Hajduka, Zvonko veliki napadač, a Boran je bija najbolji. Treneri? Barba Luka broj jedan, a onda - Aleksandar Tomašević! Veliki strateg. Oslikava nan je svakoga igrača protivnika, crta nan je kako protivnici igraju“.

Komemoracija je u četvrtak 13. rujna 2012. u 11.30 sati u kino-dvorani na Poljudu, a pogreb je u 16.15 sati na splitskom groblju Lovrinac.

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 12/09/2012 : 18:42:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
Hajduk kažnjen utakmicom u Europi bez gledatelja i sa 30.000 eura radi pirotehnike!

Sa 30 tisuća eura i jednom europskom utakmicom bez gledatelja na Poljudu kažnjen je Hajduk zbog pirotehnike na tribinama tijekom prvog dvoboja 2. pretkola Europske lige Hajduk - Skonto 2:0 što se 19. srpnja ove godine igrao u Splitu. Podsjetimo, u ovu euro-sezonu su Bijeli ušli s uvjetnom kaznom UEFA-e, te je svaki idući "organizacijski propust" mogao utjecati i na njezino aktiviranje.

Evo i najznačajnijih stavki iz UEFA-inog obrazloženja kazne:

- U 1., 3., 5., 21., 34., 38., 58., 60. i 63. minuti gore navedene utakmice, navijači HNK Hajduk Split zapalili su brojna pirotehnička sredstva, u obliku baklji, dimnih bombi, bengalki itd.

- Paljenje pirotehnike je ozbiljan prijestup jer to može ne samo poremetiti redovito odvijanje utakmice već, što je još važnije, ugroziti fizički integritet onih koji ih pale, drugih gledatelja, službenih osoba i, u nekom slučajevima, i samih igrača na terenu. Bacanje takvih sredstava predstavlja otegotnu okolnost (članak 17 DP), s obzirom na povećani rizik iz toga.

- U skladu s člankom 6 (1) DP "Učlanjeni savezi i klubovi odgovorni su u vezi ponašanja svojih igrača, službenih osoba, članova, navijača i drugih osoba koje obavljaju neke dužnosti na utakmici na zahtjev te organizacije odnosno kluba."

- Ova odredba postavlja načelo striktne odgovornosti klubova i nacionalnih saveza, koji se tako mogu smatrati odgovornima za postupanja trećih osoba čak i kada oni sami nisu u prekršaju.

- Zato se klub treba smatrati odgovornim za nedolično ponašanje navijača Hajduka u smislu kršenja članka 11 (2)(c) DP.

- U ovom slučaju, Kontrolno i disciplinsko tijelo je prije svega razmotrilo veliku količinu pirotehnike upotrijebljene za cijelo vrijeme utakmice, što je predstavljalo stalni rizik za sve osobe prisutne na utakmici. Ovo je također uzelo u obzir prošlost kluba, koja ovog časa broji 20 ranijih kazni radi neprimjerenog ponašanja navijača. Najviša kazna koja je bila određena Hajduku za takva kršenja bila je 60.000 €. Također je trebalo uzeti u obzir i da da je u kolovozu 2011. već bilo određeno da Hajduk mora odigrati jednu utakmicu iza zatvorenih vrata.

Ova sankcija je bila odgođena na rok kušnje od dvije godine. Očito je da sve te sankcije nisu imale utjecaja na klub i njegove navijače. U vezi s tim, Kontrolno i disciplinsko tijelo naglašava članak 15bis (3) DP koje određuje da "ako se novi prekršaj počini za vrijeme kušnje, nadležno disciplinsko tijelo, u pravilu, određuje izvršenje izvorne sankcije. Ova se može dodati disciplinskoj sankciji koja je određena za drugo kršenje."

- Zato, uzevši u obzir ovaj članak i sadašnje kršenje, koje je opet ozbiljnog karaktera, Kontrolno i disciplinsko tijelo nalaže izvršenje gore navedene odgođene kazne iz kolovoza 2011., naloživši Hajduku da svoju iduću utakmicu kod kuće u nekom klupskom takmičenju UEFA odigra iza zatvorenih vrata.
Nadalje uzevši u obzir sve okolnosti ovog slučaja, posebno ozbiljnost prekršaja i ponavljanje takvog prekršaja, Kontrolno i disciplinsko tijelo smatra da je novčana kazna od 30.000 € odgovarajuća i potrebna radi upozorenja klubu i njegovim navijačima da se takvo ponašanje ne može tolerirati u nogometu u organizaciji UEFA-e.

U Hajduku su iznenađeni ovom odlukom jer je delegat utakmice Hajduk – Skonto u izvješću napisao ocjenu izvrstan, a u klubu su izvršili sve potrebne predradnje da bi organizacija bila na najvišoj razini.

Iz Hajduka doznajemo da će upititi žalbu na ovu odluku.

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 12/09/2012 : 23:11:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

Umro legendarni igrač Hajduka Davor Grčić Gaga

U 83. godini je umro Davor Grčić Gaga, nekadašnji prvotimac Hajduka, koji je od 1952. do 1961. godine odigrao 354 službene utakmice za „bijele“.
Grčić je nositelj velikog Hajdukova priznanja, zlatne kapetanske trake, a u svibnju ove godine primio je nagradu Grada Splita za nesebično zalaganje i doprinos poboljšanju kvalitete života i društvene skrbi tjelesno hendikepiranih osoba.

Grčić je debitirao šampionske 1952. godine u prvenstvenom susretu protiv Sarajeva. Trener je bio Jozo Matošić, a na teren je istrčao sastav u kojemu je igrao i Davorov brat Lenko Grčić. Dakle: Beara, D. Grčić, Broketa, L. Grčić, Katnić, Luštica, Šenauer, Vukas, Krstulović, Matošić, Arapović. Pobijedili su sa 4:0 golovima Frane Matošića, Slavka Luštice, Stane Krstulovića i Vladimira Šenauera. U šampionskoj sezoni 1954/55 Davor Grčić je odigrao svih 26 utakmica... Evo i citata Davora Grčića iz priloga Slobodne Dalmacije pressing 2002. godine:

„Imali smo strašnu momčad. Beara je bija najbolji vratar na svitu. Je, reka san to ne poričen: triba mu dignit spomenik u Splitu! Lako je bilo svima igrat kad smo imali takvoga vratara. Kad je on otiša iz Hajduka vidilo se koliko nan je značija.Kokeza je ima veliko srce, zahvalan, oštar, ginija je za Hajduka. Broketa je bija svestran, najomiljeniji igrač u momčadi. Luštica je sve zna o balunu, veliki tehničar, da je igra u Partizanu ili Zvezdi ima bi 50 utakmica za reprezentaciju. Šenauer, e moj dragi Geza...

Nikad nije učinija korak viška, ni na treningu ni na utakmici. Odlično krilo, veliki farabut u balunu. Volija san ga gledat kako svih zajebaje. Sula Rebac bija je pjesnik baluna. Krenija bi od centra pa onda ajde cik-cak, svi padaju oko njega. Boem baluna. Stane Krstulović je bija zapravo profesor, ali bija je i profesor baluna. Strašan igrač. I ka centarfor i ka centarhalf. Frane Matošić - čudo! Najveći hajdukovac svih vremena. Golgeter, vođa, kapetan, autoritet. Bajdo Vukas...

E, tu je sve rečeno. Sad govore Ronaldo. A Vukas je za Ronalda bija - Pele! On je najbolji igrač koji se ikad u nas pojavija, među dva-tri najbolja šta je Evropa ikad imala. Jole Vidošević - poslovođa momčadi. Znalac, graditelj igre, golgeter. Bogdan Kragić, e Bogdane, Bogdane... Zna bi jedan dan činit čuda, a onda sutra na Placu - "prodavat bozu"! Znaš li je šta je jedan put učinija? Okladija se da ka centarhalf cilu utakmicu neće balun taknit glavon. I sve je štopava na prsi, nije učinija grešku... Veliki igrač bija je Žanetić, igra je ka Čajkovski. Odlični su bili braća Bego. Ivo najveće srce Hajduka, Zvonko veliki napadač, a Boran je bija najbolji. Treneri? Barba Luka broj jedan, a onda - Aleksandar Tomašević! Veliki strateg. Oslikava nan je svakoga igrača protivnika, crta nan je kako protivnici igraju“.

Komemoracija je u četvrtak 13. rujna 2012. u 11.30 sati u kino-dvorani na Poljudu, a pogreb je u 16.15 sati na splitskom groblju Lovrinac.

Pociva u miru bozijem.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 14/09/2012 : 13:27:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
jel dolazi ko od vas tovara na gostovanje sutra?
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7228 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 14/09/2012 : 13:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

jel dolazi ko od vas tovara na gostovanje sutra?


Bio u Zaprešiću '99, kao student se s prijateljem zaputio busom iz Črnomerca gledat Hajduka i jedva izvukao živu glavu.

Mislili mi pitom gradić, neće nas nitko ni pogledati. Tako je i bilo na početku, šetamo lagano gradom do stadiona i vidimo skupinu Torcide došla iz Splita, idemo joj se pridružiti. Kad presretne nas grupa, desetak balavaca od 15-16 godina i jedan će od njih: Kaj je dečki, kam ste se uputili? A ovaj moj prijatelj Šibenčanin ne zna šutiti i čim progovori skontaše gdje idemo i svi okružiše nas dvojicu. Pokušasmo ih uvjeriti da ne tražimo nered, ali jedan od njih izvadi veliki mesarski nož i ravno uperio u prijateljev trbuh.

Što sad? Ledeni znojevi kod nas. Ako pokušamo pobjeći mogao bi nož raditi, a tako smo blizu stadiona. Kad sam već mislio bit će velike krvi, osmjehnu nam se sreća i naiđe neki policajac. Balavci odmah povukoše nož, to iskoristismo i ravno njemu. Trebate nešto dečki?- upita nas. Samo tražimo tribinu za Hajdukove navijače.

Ostatak dana je bio ugodan, ali Zaprešić moje oči više nisu vidjele, mada sam imao još dosta prilika tamo otići.
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 14/09/2012 : 15:18:04  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by supermark

jel dolazi ko od vas tovara na gostovanje sutra?


Bio u Zaprešiću '99, kao student se s prijateljem zaputio busom iz Črnomerca gledat Hajduka i jedva izvukao živu glavu.

Mislili mi pitom gradić, neće nas nitko ni pogledati. Tako je i bilo na početku, šetamo lagano gradom do stadiona i vidimo skupinu Torcide došla iz Splita, idemo joj se pridružiti. Kad presretne nas grupa, desetak balavaca od 15-16 godina i jedan će od njih: Kaj je dečki, kam ste se uputili? A ovaj moj prijatelj Šibenčanin ne zna šutiti i čim progovori skontaše gdje idemo i svi okružiše nas dvojicu. Pokušasmo ih uvjeriti da ne tražimo nered, ali jedan od njih izvadi veliki mesarski nož i ravno uperio u prijateljev trbuh.

Što sad? Ledeni znojevi kod nas. Ako pokušamo pobjeći mogao bi nož raditi, a tako smo blizu stadiona. Kad sam već mislio bit će velike krvi, osmjehnu nam se sreća i naiđe neki policajac. Balavci odmah povukoše nož, to iskoristismo i ravno njemu. Trebate nešto dečki?- upita nas. Samo tražimo tribinu za Hajdukove navijače.

Ostatak dana je bio ugodan, ali Zaprešić moje oči više nisu vidjele, mada sam imao još dosta prilika tamo otići.



da smo bili ja i ekipa mi iz Vodica ti bi bili na kirurgiji..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 14/09/2012 : 15:28:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
da smo bili ja i ekipa iz CRO COP tima vi bi bili na kirurgiji
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 14/09/2012 : 16:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

da smo bili ja i ekipa iz CRO COP tima vi bi bili na kirurgiji



badava ti tvoji silni misici na ulici..u sukobu sa ljudima koji imaju masu gostovanja..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 14/09/2012 16:04:01
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 14/09/2012 : 16:44:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

jel dolazi ko od vas tovara na gostovanje sutra?

Ja san mislia doći, ali jbg, straj me ići samog [:-(]
Ne znan ni di je stadion ni ništa. Tako da doći/otići neprimjetno samo da bi pogleda utakmicu - mišn impasibl!

Trljam ruke.
Go to Top of Page

djule
Senior Member



1019 Posts

Member since 09/06/2011

Posted - 14/09/2012 : 17:37:19  Show Profile Show Extended Profile  Send djule a Private Message  Reply with Quote
sutra ak bu 1000 ljudi,bude super. nema frke.

kaj se tiče dolaska, nema straha, sa črnomreca do zaprešića. kad siđeš u zaprešiću iz busa, imaš pješke 10 minuta do stadiona.

naravno, bez šala,dresa,kape - nebu te niko skužio.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 14/09/2012 : 18:11:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djule

sutra ak bu 1000 ljudi,bude super. nema frke.

kaj se tiče dolaska, nema straha, sa črnomreca do zaprešića. kad siđeš u zaprešiću iz busa, imaš pješke 10 minuta do stadiona.

naravno, bez šala,dresa,kape - nebu te niko skužio.



autobus staje kod inkerovog stadiona, tako da ti treba max 3 minute
još i ona baba na razglasu viče da je to stadion
Go to Top of Page
Page: of 613 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.52 seconds. Snitz Forums 2000