forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Mali rendžer 60,61,62,63,68,86,87
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

teller
Advanced Member



Slovenia
18750 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 07/09/2012 : 09:03:22  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alen

Moram još razmisliti, ali vjerovatno i ja prestajem s Malim Rendžerom, a kupio sam i ovu zadnju turu. Jednostavno mi se ne dopada to preslagivanje svezaka i gubljenje normalne kolekcije.


ni meni, ali vidi to tako....
kako znamo kako je MR objavio Dnevnik i LMS,kupus od kupusa, a sada kako znamo kako to najavljuje Agarthi Comics(2 broja u jednom stripu)..
to od Van Gogha je još uvijek najvjernije originalu...a kako nema izgleda da to ikada još objavi kako treba-ovo od VG je sada jedino rešenje za one koji žele imati koliko toliko vjerno originalu izdanje....originali Talijana su više manje nedostupni pa meni VG ostaje još uvijek jedini izdavać u kojeg polažem nade da odradi serijal do kraja.....a kako su obečali knjigu sa svim naslovnicama i
dodatno otisnute naslovnice koje sada fale, ja jim još uvijek vjerujem...izbora i nemamo velikog...
ne odustajte sad kad smo pretpeli prve naivne brojeve,tek sad počinje onaj pravi Kit Teller..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1913 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 07/09/2012 : 15:15:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Ja sam uvijek mrzio ono "nastavice se" u stripovima. Sigurno zbog neimastine i nemogucnosti kao dijete procitati sve nastavke neke epizode. Meni ne smeta ovo svodjenje na cijele epizode i ako objave i propustene naslovnice(mada me ni to ne smeta) jos bolje.
Prelijepa je to kolekcija da bi se odustajalo i rasturalo.
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1591 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 10/09/2012 : 15:00:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Slažem se sa ZoranomC, pa uz Darkwoodov Lilith i Padorinog Cassidyja meni je MR najljepše i najkvalitetnije (uvezom) Bonelli izdanje.

A situacija sa MR se može gledati realno i ovako, i ovu kolekciju će iskreno biti nategnuto skupiti, već su prošle godine i još će proći puno njih dok se nadam se ovo privede kraju a to da će u principu itko od nas vidjeti cijelo drugo izdanje MR-a privedeno kraju od broja jedan je ravno nuli.
Možda jedino ako su tinejdžerske godine u pitanju.

Isto tako ne treba previše robovati prvom izdanju (mislim da je nesuvislo reći "original") jer ni ono nije idealno, što je valjda vidljivo u brojevima u kojima se određena epizoda završava a počinje neka druga.
U reizdanju postoji mogućnost da se kolekcija složi još bolje nego original i ne vidim zašto tome ne bi bilo tako.
Ako je šteta naslovnica to se uz malo dobre volje i razumijevanja može riješiti sa jednim ekstra brojem u kojem bi možda bilo i dodatnih sadržaja i zanimljivosti vezanih uz strip.

Nikako ne želim umanjiti nečije mišljenje u smislu da je ovu kolekciju sada percipira kao "okljaštrenu" i sl., već želim iznijeti mišljenje da se s tim ne slažem i da bih uvijek pristao da se reizdanje organizira na najlogičniji mogući način.

Način prvog izdanja nije uklesan u kamenu, i dobro da nije jer nikada ne bi postojali genijalni izumi poput dobrog broja integral albuma koji su izlazili zasebno broj po broj, pa Libellusovih trobroja i sl.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18750 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 10/09/2012 : 15:13:29  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DKoor

Slažem se sa ZoranomC, pa uz Darkwoodov Lilith i Padorinog Cassidyja meni je MR najljepše i najkvalitetnije (uvezom) Bonelli izdanje.

A situacija sa MR se može gledati realno i ovako, i ovu kolekciju će iskreno biti nategnuto skupiti, već su prošle godine i još će proći puno njih dok se nadam se ovo privede kraju a to da će u principu itko od nas vidjeti cijelo drugo izdanje MR-a privedeno kraju od broja jedan je ravno nuli.
Možda jedino ako su tinejdžerske godine u pitanju.

Isto tako ne treba previše robovati prvom izdanju (mislim da je nesuvislo reći "original") jer ni ono nije idealno, što je valjda vidljivo u brojevima u kojima se određena epizoda završava a počinje neka druga.
U reizdanju postoji mogućnost da se kolekcija složi još bolje nego original i ne vidim zašto tome ne bi bilo tako.
Ako je šteta naslovnica to se uz malo dobre volje i razumijevanja može riješiti sa jednim ekstra brojem u kojem bi možda bilo i dodatnih sadržaja i zanimljivosti vezanih uz strip.

Nikako ne želim umanjiti nečije mišljenje u smislu da je ovu kolekciju sada percipira kao "okljaštrenu" i sl., već želim iznijeti mišljenje da se s tim ne slažem i da bih uvijek pristao da se reizdanje organizira na najlogičniji mogući način.

Način prvog izdanja nije uklesan u kamenu, i dobro da nije jer nikada ne bi postojali genijalni izumi poput dobrog broja integral albuma koji su izlazili zasebno broj po broj, pa Libellusovih trobroja i sl.



CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 11/09/2012 : 07:47:10  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Da su krenuli od početka s tim preslagivanjem, ako što radi Libellus, bilo bi sve ok. Ali promjena koncepta iz vedra neba, bez nekog smislenog razloga (osim hira), a nakon što sam to izdanje već platio 60 x (39-44 kn)... ma preko 2000 kuna... malo ljuti.

Što da Libellus napravi obrnutu stvar i samo jednog dana objave da će od, recimo, broja 70 Miste No ići ne po cijelim epizodama nego po sveskama od 100 strana? Razapeli bi ih.

A ovo Van Gogh ne izdaje iz dobrote zbog nas fanova, jer jedan strip košta 44 kune! Četrdeset i četri!

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18750 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 11/09/2012 : 12:29:40  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alen

Da su krenuli od početka s tim preslagivanjem, ako što radi Libellus, bilo bi sve ok. Ali promjena koncepta iz vedra neba, bez nekog smislenog razloga (osim hira), a nakon što sam to izdanje već platio 60 x (39-44 kn)... ma preko 2000 kuna... malo ljuti.

Što da Libellus napravi obrnutu stvar i samo jednog dana objave da će od, recimo, broja 70 Miste No ići ne po cijelim epizodama nego po sveskama od 100 strana? Razapeli bi ih.

A ovo Van Gogh ne izdaje iz dobrote zbog nas fanova, jer jedan strip košta 44 kune! Četrdeset i četri!


ako moram birat gašenje ili preslagivanje, ja biram ovo drugo....
a mogli su ga bez problema ugasiti kad je otišo g.Skoko, tada bi ostali na 59 brojeva, to vam bi bilo draže?
od lošeg izabrali su manje loše...
ko ovo ne voli ima još uvijek izbore:
-nabaviti original Talijane (ako je to moguće i po kojoj cijeni)
-sakupiti kupus Dnevnika LMS sa svih strana...
-sačekati Malog rendžera od Agarthi Comicsa(ako išta bude od toga i kada)...
ili nastavit sa VG izdanjima nadajuči se da izdaju knjigu sa komplet naslovnicama i otisnute naslovnice za ubacit kamo spadaju....
ja ko ljubitelj Kit Tellera nekog izbora i nemam.....
ZATO SAMO DALJE VAN GOGH,NADAM SE DA SU NOVI BROJEVI U PRIPREMI I STIŽU OKO BOŽIČA!!!!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1913 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 11/09/2012 : 12:37:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
@dKoor, Teller:
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 12/09/2012 : 00:58:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by alen

Da su krenuli od početka s tim preslagivanjem, ako što radi Libellus, bilo bi sve ok. Ali promjena koncepta iz vedra neba, bez nekog smislenog razloga (osim hira), a nakon što sam to izdanje već platio 60 x (39-44 kn)... ma preko 2000 kuna... malo ljuti.

Što da Libellus napravi obrnutu stvar i samo jednog dana objave da će od, recimo, broja 70 Miste No ići ne po cijelim epizodama nego po sveskama od 100 strana? Razapeli bi ih.

A ovo Van Gogh ne izdaje iz dobrote zbog nas fanova, jer jedan strip košta 44 kune! Četrdeset i četri!


ako moram birat gašenje ili preslagivanje, ja biram ovo drugo....


To je zato sto tako postavljas stvari. Ja kazem ako moram birat ovo novo izdanje ili staro izdanje, ja biram ovo drugo...

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1600 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 12/09/2012 : 08:43:58  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Nije se rodio ko je ljudima ugodio! Meni lično ne smeta ova varijanta koju sada prakticira Van Gogh. Ipak mi je draže imati u jednoj svesci kompletnu epizodu pa čak i nauštrb neke naslovnice. A ako je onima kojima se ovo ne sviđa glavni argument upravo ta naslovnica, pa budimo realni - nismo imali originalne naslovnice ni u LMS. Ovo je dosad najbliže originalu i ja kanim i dalje uzimati Van Goghova izdanja. S tim sa svakako moraju popraviti štampu pa da se ne dešava ono što se desilo u zadnjoj turi.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2172 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/09/2012 : 10:47:27  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cerichus

Nije se rodio ko je ljudima ugodio! Meni lično ne smeta ova varijanta koju sada prakticira Van Gogh. Ipak mi je draže imati u jednoj svesci kompletnu epizodu pa čak i nauštrb neke naslovnice. A ako je onima kojima se ovo ne sviđa glavni argument upravo ta naslovnica, pa budimo realni - nismo imali originalne naslovnice ni u LMS. Ovo je dosad najbliže originalu i ja kanim i dalje uzimati Van Goghova izdanja. S tim sa svakako moraju popraviti štampu pa da se ne dešava ono što se desilo u zadnjoj turi.



Slažem se za prvu konstataciju- nevjerojatno je nemoguće svima ugoditi!
Pretpostavljam da je većini ugodno imati 'cijelu priču' u rukama u 1 komadu (osim kiosk strtipova, što ovo više nije), ali onda neka stave te naslovnice unutra. Cijenu su ionako digli. Ako su već jednom promijenili taktiku - sjećamo se svi onih prvih 9 brojeva koji su ponovno štampani u bojem i kvalitetnijem ruhu, nemoraju opet nešto drastično mijenjati. Tko kaže da za 2-3 ture neće štampati trobroje ili dvobroje sa kraćim i odabranim pričama!?

Ok je što izlazi, ali na što će to na kraju izgledati!?
Većina ( i ja) reći će-bitno da izlati, ali gledajuće generalno...

Sličan je primjer i Dampyr. Bookglobe i SA mijenjaju logo i boju, ali ok, može proći, ipak je ostao dvobroj i hc. Onda prestaju izlaziti i dolazi VČ-Dampyr. Tko nije mijenjao 16 hc knjiga (kao ja) nastavlja kupovati sc od Veselog. I sad opet nakon 8 brojeva koncept se mijenja- dolaze neki četveroboji, trobroji i sl.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5250 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 12/09/2012 : 13:40:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
@hrvoje23
...i moja kolekcija Dampyra je šarena ko' i tvoja...HC dvobroji,pa SC jednobroji,pa ću nastavit sa četverobrojima i trobrojima....
Sva sreća pa malom rendžeru ništa ne prigovaram-ova Van Goghova verzija izdavanja je daleko bolja od rascjepkanih orginala!
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2172 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/09/2012 : 13:51:13  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

@hrvoje23
...i moja kolekcija Dampyra je šarena ko' i tvoja...HC dvobroji,pa SC jednobroji,pa ću nastavit sa četverobrojima i trobrojima....
Sva sreća pa malom rendžeru ništa ne prigovaram-ova Van Goghova verzija izdavanja je daleko bolja od rascjepkanih orginala!



Ma i ja ću nastaviti s Dampyrom...
Što se tiće Kita, bitno da izdrži do i krene s odličnim i puno boljim pričama koje su u višim brojevima. Onda, nadam se nitko neće prigovarati.

Zapravo, koji junak nema vise izdanja!?
Zasad nema poznatijeg junaka da nema više izdavača (kiosk izdanja), i da su sva izdanja jednake veličine.

Primjer Dylan Dog- kad se za koju godinu extra serija dođe do brojeva s kojima je počela Slobodna u redovnoj seriji, i onda za 'x' godina ulovi red.seriju Ludensa, opet neće cijela kolekcija Dylana biti iste veličine -radi prvih 13 slobodne dalm.
Naravno, reći će mnogi- uzimaj Libellus- ali to je tek početak...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18750 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 12/09/2012 : 20:15:44  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hrvoje23

quote:
Originally posted by Oki

@hrvoje23
...i moja kolekcija Dampyra je šarena ko' i tvoja...HC dvobroji,pa SC jednobroji,pa ću nastavit sa četverobrojima i trobrojima....
Sva sreća pa malom rendžeru ništa ne prigovaram-ova Van Goghova verzija izdavanja je daleko bolja od rascjepkanih orginala!



Ma i ja ću nastaviti s Dampyrom...
Što se tiće Kita, bitno da izdrži do i krene s odličnim i puno boljim pričama koje su u višim brojevima. Onda, nadam se nitko neće prigovarati.

Zapravo, koji junak nema vise izdanja!?
Zasad nema poznatijeg junaka da nema više izdavača (kiosk izdanja), i da su sva izdanja jednake veličine.

Primjer Dylan Dog- kad se za koju godinu extra serija dođe do brojeva s kojima je počela Slobodna u redovnoj seriji, i onda za 'x' godina ulovi red.seriju Ludensa, opet neće cijela kolekcija Dylana biti iste veličine -radi prvih 13 slobodne dalm.
Naravno, reći će mnogi- uzimaj Libellus- ali to je tek početak...


uzimaj Libellus

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

magirus
Junior Member



Serbia
445 Posts

Member since 30/07/2003

Posted - 13/09/2012 : 19:45:57  Show Profile Show Extended Profile  Send magirus a Private Message  Reply with Quote
Mene nervira što se sve kao slabo prodaje, a onaj ko hoće da kupi mora da moli i zapomaže da pošalju po koji broj u striparnice.

u AF ih nema uopšte, a u Darkwoodu samo poneke brojeve u par primeraka.

I ko zna od kada molim da ih naruče/pošalju i niko da se potrudi

A "slabo" se prodaje... Čudo...
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4325 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 13/09/2012 : 20:32:38  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
pa samo je 300 primeraka tiraz...naravno da se slabo prodaje kad nema ni tih 300 kupaca...ali ima 200 i nesto pretpostavljam zato se teze nadju neki brojevi...ali svakako mogu se svi naci samo malo strpljenja
Go to Top of Page

murdo
Average Member



Christmas Island
952 Posts

Member since 24/07/2002

Posted - 25/09/2012 : 19:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Send murdo a Private Message  Reply with Quote
Kad ono izlaze novi brojevi? Ne mogu nać.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18750 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 26/09/2012 : 13:02:36  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by murdo

Kad ono izlaze novi brojevi? Ne mogu nać.


oko božiča....još ove godine je obečano ali....
možda nas i hello jednom obraduje pravovremeno....

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1913 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 26/09/2012 : 15:11:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Evo da s malim osmijehom na licu progundjam da se jos nije desilo da tura izadje na vrijeme. Ja sam doduse prvih 40-ak uzeo odjednom, ali sve poslije toga je kaaaasnilo. Ocekujem obecanu turu do 24.12.
Hello, hvala na slusanju.
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 26/09/2012 : 16:25:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da ćemo vas ovaj put iznenaditi ali ugodno. Svi materijali za novu turu su tu, sva prava su odavno riješena, svih 7 brojeva je već prevedeno i već se polako sve priprema za tiskaru.

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10852 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/09/2012 : 16:44:12  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hello

Nadam se da ćemo vas ovaj put iznenaditi ali ugodno. Svi materijali za novu turu su tu, sva prava su odavno riješena, svih 7 brojeva je već prevedeno i već se polako sve priprema za tiskaru.



reci brojeve, malo da se radujem...
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1913 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 26/09/2012 : 17:21:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hello

Nadam se da ćemo vas ovaj put iznenaditi ali ugodno. Svi materijali za novu turu su tu, sva prava su odavno riješena, svih 7 brojeva je već prevedeno i već se polako sve priprema za tiskaru.

Hvala, Hello, ja zadnji napustam brod (u ovom slucaju bih i potonuo s njim, ako treba). Odlicna kolekcija, samo guraj!
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1913 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 26/09/2012 : 17:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by hello

Nadam se da ćemo vas ovaj put iznenaditi ali ugodno. Svi materijali za novu turu su tu, sva prava su odavno riješena, svih 7 brojeva je već prevedeno i već se polako sve priprema za tiskaru.



reci brojeve, malo da se radujem...

64-71, osim 68, koji je izasao u zadnjoj turi.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18750 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 27/09/2012 : 09:19:14  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hello

Nadam se da ćemo vas ovaj put iznenaditi ali ugodno. Svi materijali za novu turu su tu, sva prava su odavno riješena, svih 7 brojeva je već prevedeno i već se polako sve priprema za tiskaru.




bravo, ja mislim da izpod 14 epizoda godišnje i nebi trebali...
ipak je MR dug serijal...
samo šopajte, sad kad dolaze najbolje epizode prodaja nebi trebala biti problem...
uzimajte ljudi...boljeg MR nečete skoro imati...
Agarti posustaje več na početku...na žalost...ako i krene ja ču jih podržat sa Kit Tellerom...
ali mi je Van Goghov i sa malo promjenjenim konceptom još uvijek najvjerniji originalu....
a originali su teško...pa skoro nedostupni i dosežu visoke cijene...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10852 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/09/2012 : 09:51:49  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC
64-71, osim 68, koji je izasao u zadnjoj turi.



Ah, steta, nema preskoka.
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1591 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 27/09/2012 : 13:29:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
I to je ok s obzirom da je bolji crtež a i moderniji scenarij već krenuo.
A mene iskreno nostalgično vezuju samo epizode pred kraj serijala.
Od sada pa do tada ima još more dobrih epizoda, od kojih mnoge nisam nikada ni pročitao.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000