forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Dnevnik gledanja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 34

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 10/09/2012 : 21:12:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

"A Serious Man"... mi jeste bio "zbunjoza" kada sam ga prvi put odgledao, trebalo bi to ponoviti. Dosta referenci na život jevrejske manjine u SAD-u i njihove specifičnosti, u koje zaista nisam upućen...

No možda je ovo jedan način da se film sagleda: pripadnik srednje američke klase, pasiviziran, neodlučan, meditira u statusu kvo, postojeći, određen kroz ženu, posao, imovinu - i šta se dešava sa ličnošću kada se sve polako počne rušiti..

Slazem se sa tvojom analizom.
Zidove i njihovu kulturu kroz posao koji radim poznajem prilicno dobro, tako da mi je prilicno lako shvatiti taj specificni humor , no Braca Coen to sve rade za siroku publiku tako da nije frka cak ni za laike.
Jos jednom..odlicna analiza..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 10/09/2012 : 21:14:53  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Afterwards {2008}

Nista u zivotu nije tako sigurno kao smrt a nju dr Joseph Kay ( John Malkovich) itekako dobro poznaje .
Da previse ne otkrivam , film je fantasticna ekranizacija knjige francuskog autora Guillaume Musso pod nazivom Will you be there?.
Mene osobno se film jako dojmio svojom jednostavnoscu nad tako komplexnom tematikom.
John Malkovich briljira u ulozi dr Kaya .


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 11/09/2012 : 16:56:52  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Two Lovers (2008)

Nije zbog Joaquina , nije ni zbog brata mu ..zbog filma je ..zbog filma je .

Tematika izgubljenosti covjeka kao jedinke koja se usudi misliti izvan okvira vec ustaljenih ciljeva i okvira nametnutih i cesto bolnih...
Sloboda uzima gorki danak i nista u ovoj prici nije cool..pa opet..hehehe ..odlican film.


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 11/09/2012 : 17:04:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Splice (2009)

Svi oni koje zanima genetika kao znanost, ali razmisljaju i o filozofskoj dilemi iste , ovaj ce film biti prava poslastica.
Prica je ustvari oslonjena na mit o Frankensteinu i taj mit pretvara u jednu lucidnu horor verziju modernog genetskog istrazivanja.
Radnju filma necu opisivati da vam ne pokvarim uzitak gledanja , ako se odlucite za ovaj film koji vam uistinu preporucam.
Izvrsna glumacka ekipa Adrien Brody, Sarah Polley i fantasticna Delphine Chaneac. Pod dirigenskom palicom (po meni) kultnog rezisera Vincenzo Natali .


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37745 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/09/2012 : 18:34:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Two Lovers je ok, ali kraj nekako... ne znam, pomalo tezak. A i covjek bi ga osamario.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 11/09/2012 : 19:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Two Lovers je ok, ali kraj nekako... ne znam, pomalo tezak. A i covjek bi ga osamario.



Hehe, i ja bi, ali ga meni bas to cini dobrim

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 13/09/2012 : 20:25:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Da okrenem malo na svicarce i njihovu filmsku industriju koja se nalazi u jednom kreativnom usponu..tko bi rekao..

Cosa voglio di più

Talijansko Svicarska produkcija i film koji bez okolisanja i uljepsavanja reflektira kroniku jedne afere..bez sentimentalnosti, bez politicke ili moralne korektnosti...odlicno.


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 14/09/2012 : 21:09:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote


Ljubav Michaela Hanekea.
Genijalan film kojeg nadam se nikad više neću morati gledati.
Kakve Noći vještica, Strave u ulicama brijestova i Teksaški masakri, ovo je pravi horor.
Jean-Louis Trintignant i Emmanuelle Riva su stari bračni par iz Pariza, umjetnici i intelektualci u 80-ima iza kojih je lijep i bogat život, a imaju i brižnu kći Isabelle Huppert.
Oni se vole i brinu jedno o drugom, i žive miran i jednostavan život sa svakodnevnim ritualima, čiztaju nove knjige i slušaju CD-ove klasične glazbe, a ona povremeno i zasvira klavir.
A onda ona doživi najprije jedan blaži moždani udar, a ubrzo potom još jedan teži, i bude joj oduzeta polovica tijela.
I počinje degradacija i njenog tijela i uma, pa lupeta gluposti, pa nekontrolirano viče, pa se sve više ponaša kao razmaženo i hirovito dijete. A on sve stoički podnosi, predano skrbi o njoj i pronalazi sestre za njegu, ali sve je uzalud.
Nju se više nimalo ne razumije što govori, odbija jesti hranu na žličicu i piti tekućinu na slamku, i izluđuje njega sve dok je jednog dana snažno ne ošamari.
Dalje vam neću otkrivati, već ću samo reći da ne pamtim kad sam zadnji put iz kina izišao ovako snužden, izmučen i sje....
A sve predivno režirano, s dugim statičnim kadrovima prezasićenima sve tjeskobnijom atmosferom i prebogatima sitnim svakodnevnim detaljima. Tu se polako podrezuje cvijeće i kuha čaj, sve gotovo u realnom vremenu, a ja kao hipnotiziran ne mogu pogled maknuti s ekrana.
A šaka u utrobi vrti li ga vrti, i kojekakve misli o životu, starosti i koječemu jure glavom.
Fascinantno i strašno...

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 14/09/2012 : 22:30:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
molim neki link da skinem ovog novog haneke-a
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 14/09/2012 : 22:59:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

molim neki link da skinem ovog novog haneke-a



Pridružujem se molbi!

nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 14/09/2012 : 23:14:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Nažalost, danas je bila samo novinarska projekcija, a film će se najprije sljedeći tjedan prikazivati na Filmomaniji u Cineplexxu, a onda valjda uskoro i na redovnom repertoaru.

Tako da se trebate strpjeti...

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 15/09/2012 : 10:03:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote


Godinama sam se kleo u originalnog kapetana Nascimenta, nosio njegove slike po avatarima, pevusio "Policia" od Titas, i evo docekao drugi deo filma, koji je, u cisto filmskom pogledu, bolji film od prvog, kvalitetniji, bolje reziran, sa boljim scenariom...samo nije morao onako da se zavrsi. Nisam ocekivao da cu u Tropa de Elite filmu gledati nekakvu vajnu borbu za ljudska prava i takav kurac. Cenim sto je reziser uzeo realniji pristup resavanju problema, ali to nije ono sto sam hteo - ja sam hteo da Nascimento uzme top i jebe svima mater...mozda neki drugi put.



Prvih sat vremena su dinamitni, i prosto te drze zakucanim uz ekran. Onda film pocinje da popusta sa logikom, pa ti prethodno dobro zamuceni plot izadje na bizarno. Na kraju jedino moguce resenje, sto i nije toliko lose. Max von Sydow, jebote, taj nikad nece umreti...Ben Kingsley isto odlican, a Leo jos od Departeda ne ume da gledaocu docara kad nije smrtno nervozan - ako se od njega u filmu zahteva da u nekom momentu bude nervozan, pa, on ce ceo jebeni film izgledati nervozno, tanka je linija koja razdvaja te stadijume za njega. Nelosa zabava i nista preko toga.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 15/09/2012 : 10:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
zabava...ima li taj pojam drugačije značenje na srpsom!?

kod nas je obično to pojam kojim označavamo nekaj veselo, sretno....SI je sve samo ne film koji ostavlja dojam sreće i veselja!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37745 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/09/2012 : 10:40:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa obzirom na njegov mentalni sklop, nije cudno da je decko nervozan (lik, ne Leo). :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 15/09/2012 : 10:43:51  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Pa obzirom na njegov mentalni sklop, nije cudno da je decko nervozan (lik, ne Leo). :D




točno....uz HH u "Avijatičaru", najprirodnija gluma dječarca di Capria!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 15/09/2012 : 10:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Leonardo DiCaprio je bio najbolji u What's Eating Gilbert Grape (1993)..poslje toga je samo baby face koji zeli postati muskarcem i nadmasiti svoje idole kojima nije ni do koljena.
Njegov trud je naravno vrijedan pomena..ali razultati toga truda su su samo prenasminkani hvalospjevi kriticara..
Mozda, mozda u The Great Gatsby ipak uspije biti aroganti samozaljubljeni excentricni Gatsby sa superegom koji bi sokirao Freuda i Junga istodobno ..hehehe

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 15/09/2012 : 10:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Leonardo DiCaprio je bio najbolji u What's Eating Gilbert Grape (1993)..poslje toga je samo baby face koji zeli postati muskarcem i nadmasiti svoje idole kojima nije ni do koljena.
Njegov trud je naravno vrijedan pomena..ali razultati toga truda su su samo prenasminkani hvalospjevi kriticara..
Mozda, mozda u The Great Gatsby ipak uspije biti aroganti samozaljubljeni excentricni Gatsby sa superegom koji bi sokirao Freuda i Junga istodobno ..hehehe


pa to je pokazal kao HH da mu leži!

nisam gledel Grapea, ali u SI je stvarno dobar inače meni omražen glumac (zbog svoje pojave/izgleda)...

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 15/09/2012 : 11:13:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

zabava...ima li taj pojam drugačije značenje na srpsom!?

kod nas je obično to pojam kojim označavamo nekaj veselo, sretno....SI je sve samo ne film koji ostavlja dojam sreće i veselja!


To znaci da sam se ja kao pasivni posmatrac zabavio za ta dva sata. Nije mi bilo dosadno. Zabava je, kao takva, individualan i subjektivan pojam...neko se zabavlja klanjem prasica, neko gledanjem shutter islanda, sta god ti kvalitetno ubije vreme bez da primetis, to je zabava :D

quote:
Pa obzirom na njegov mentalni sklop, nije cudno da je decko nervozan (lik, ne Leo). :D

Malo je overacting u prici. Slicno je bilo u Departed, tu sam ceo film proveo razmisljajuci kako preiskusnoj shefu mafije nije sumnjivo sto mu prvi saradnik izgleda kao da ce da baci peglu svakih pet min filma (a kad se spomenu dousnici i insajderi Leo samo sto ne pozeleni). Prirodno je da je nervozan, ali, OK prijatelju, shvatili smo...

EDIT : Leo mi je bio bolji od standardnog u Blood Diamond, da napomenem.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej

Edited by - Mairosu on 15/09/2012 11:14:22
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37745 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/09/2012 : 11:42:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Da, ima tih glumaca koji osvoje koji tik i vrte ga onde godinama. Tu mi prvo pada na pamet Jeremy Davies (morao sam ga izguglati koliko sam slab sa imenima). Mislim da se ne secam nijedan "normalan" lik koji je igrao. Stvarno ovlada tikovima, i odlican primerak lika kome fali po koji kliker. Ali kad ga je "uvek" takav... onda to... Secam se jednog intervjuja s njim i kakve face je pravio, koji glumac cudnih likova. :D
Mislio sam da ce postati puno vece ime, ali ko karakterni glumac, kapa do poda.



Mozda malo off, ali isto jedan koji je puno obecavao vec prije 10 godina - Ryan Gosling. Samo sam cekao da vidim kada ce pokupit oskara. Jos cekam, ali danas vise ne znam sta da mislim. E, koje je samo filme imao, vec od Believera (2001) dalje (u Remember the Titans se ga sada ne mogu setiti). Pa Notebook, Stay, Half Nelson, Lars and the Real Girl...
Nije da je "usvojio neki svoj tik", ali je pokazao iz kakvog testa je, da ima tu materijala za obraditi.

A Di Caprio ipak puno prepoznatljivi. I opravdano do neke mere.



I Giovanni Ribisi ima potencijala, ali ga nesto "sputava". Nekako mi skoro uvek vuce na isti lik. Mozda je do face... :)
Ah da, faca. Tu je veliki problem mnogih. Cage mi uvek jednako izgleda, ne kontam ga. Pa i Di Caprio se premalo "menja". Mozda bi ga sminkerke morale bolje obraditi. :DD



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 15/09/2012 : 11:56:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Kod Lea mi isto iritira ono njegovo kad onako suzi oci i pogleda gistro zajebano. U stvari to je vise pogled nekog deteta na igralistu kad mu kazes da imas Playstation 3 doma, a on te pogleda onako smrdljivo i samo fali da ti kroz zube procedi "picko!".


Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 15/09/2012 : 12:02:39  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
leo je bio sjajan u aviatoru
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22287 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 15/09/2012 : 12:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
hehe, da, lici na malu hinju, te mu uloge najbolje i stoje ( The Beach).
Inace, glumac koji je na pocetku karijere mnogo obecavao, poslije Titanica je stekao popularnost ali i zaboravio da glumi.
This Boy’s Life i Jim Carroll su jos uvijek njegove najbolje uloge.
Gilbert Grape ne racunam jer sam postao alergican na ove retardirane uloge. Ako hoces Oskara, odglumi genijalnog retarda ili pijanca. Previse se toga nakamaralo.
Mislim da je u filmovima Aviator i Departed precijenjen, pogotovo u ovom drugom.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 15/09/2012 : 12:21:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

leo je bio sjajan u aviatoru

Sorry , nisam mu kupio tu pricu

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 16/09/2012 : 09:48:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Un Amor

Zena u 40-tima se prisjeca jednog ljeta u 1970-tima gdje je dozivjela prvu pravu zivotnu avanturu i prva sexualna iskustva.
Intenzivni, zabavni i vrlo nostalgicni film , pogotovo od trenutka kada ta ista zena uspostavi kontakt sa osobama iz tog ljeta 70-tih.


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 16/09/2012 : 14:02:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote


Na neciju preporuku sa ovog foruma, seo juce posle posla da gledam, uz nameru da zaspem posle 15 minuta. Namera se nije ostvarila, zakovao sam se za laptop, jer nesto ovako jebeno nisam gledao jos od Ong-Baka. Prosta prica - specijalci idu u stambenu zgradu punu bitangi koju kontrolise super-kriminalac. Izvedba ? Jebena. JEBENA. Isprva samo pistolji i puske, onda, nozevi, macete, sake, noge i to na nacin koji je dosad retko vidjen u akcionom filmu (samo je u ovom filmu vise nozeva srelo vratnu arteriju nego u svemu sto sam gledao dosad!!!!). Velski reziser Gareth Evans uzima stranicu iz Ong-Bak udzbenika i etablira svog heroja kao dobrog lokalnog momka (piozni musliman, dobar muz i otac), a tokom filma rasipa vredne posvete Walteru Hillu koji mu je ocigledno bio uzor. Ong-Bak je pre skoro deset godina izbacio muay thai u medijski spotlight - Evans i njegova zvezda Iko Uwais sada to cine sa indonezanskom vestinom pencak silat. 95 minuta ciste fantazije i najbolji akcioni film u dugo, dugo.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page
Page: of 34 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000