forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 EKV
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/09/2012 : 00:13:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Tužna obljetnica...

http://www.b92.net/kultura/vesti.php?nav_category=271&yyyy=2012&mm=09&dd=18&nav_id=643996


Grupa je imala stvarno par izvrsnih hitova


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

miamaltese
Junior Member



Croatia
343 Posts

Member since 03/04/2007

Posted - 19/09/2012 : 01:23:23  Show Profile Show Extended Profile  Send miamaltese a Private Message  Reply with Quote
Ja bih rekao da je grupa imala stvarno par izvrsnih albuma.

Bucni stripovi-Svagi
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 19/09/2012 : 01:31:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Ja bi rekao da je grupa imala samo par losih pesama. :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

rednazgul
New Member



Croatia
169 Posts

Member since 18/01/2011

Posted - 19/09/2012 : 08:16:54  Show Profile Show Extended Profile  Send rednazgul a Private Message  Reply with Quote
Volio bih cuti kojih je to par losih pjesama...
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2164 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 19/09/2012 : 08:33:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
Stvarno, tužna obljetnica...
Što bi rek'o Firchie, "Magi je bila redak zver".

Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29214 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/09/2012 : 08:39:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nikad prežaljeni:( I da, koje loše pjesme?:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 19/09/2012 : 08:41:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
stvarno da, koje lose pjesme :D

ima samo genijalnih i onih malo manje

There can be only one, me!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16955 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 19/09/2012 : 10:52:24  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
http://www.youtube.com/watch?v=iuSthfwzjPs

Meni najbolja, genijalci.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 19/09/2012 : 11:54:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Kakve loše pjesme, samo odlične, jako dobre i nešto manje jako dobre.

Odličan doks o EKV i njihovoj kobi:



Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4646 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 19/09/2012 : 12:45:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
da, tuzna obljetnica :(
neko je pre par godina izdao knjigu u kojoj je pisao svasta o magi, kako ju je iskoriscavao, kako je ona zivela u zivotinjskim uslovima, slepa, bolesna.... :(((((((

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 19/09/2012 : 12:52:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Imam pa gotovo svaki medijski zapis koji je EKV izdao na prostorima SFRJ, bilo legitimni, bilo ne. Imam sve albume na vinilnoj plastici, imam sve nesretne EKV Records diskove, imam slovenacke remastere prva 4 albuma, imam remasterirani Neko nas Posmatra, imam DVD Kao da je Bilo Nekad, imam cak i Fircijev piratski Live '88. Malo je reci da grizem na neki signal disrespecta prema pokojnicima.

I da, ima par pesama koje nisu na nivou ostatka kataloga. I evo da ih nabrojim, po mom misljenju : Vrt, Treba da se cisti, I've always loved you, Jadransko more. Eto, cetiri pesme, kad ste vec trazili :P

Al zato, evo vam overlooked best of EKV, i pesme koje su casual fanovi promasili : Kad krenem ka, Ruke, Olovne godine, Umorna, Soba, Pored mene, Tonemo, Svetiliste, Idemo, Zabranjujem, Glad, Dolce Vita.

Za razliku od mene doduse, Sasa Belopoljanski nije fan.


Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 19/09/2012 : 12:59:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

da, tuzna obljetnica :(
neko je pre par godina izdao knjigu u kojoj je pisao svasta o magi, kako ju je iskoriscavao, kako je ona zivela u zivotinjskim uslovima, slepa, bolesna.... :(((((((


Imam tu knjigu, zove se ... zaboravio sam kako se zove. Ali imam tu knjigu, vrlo limitiran tiraz i vrlo tesko naci, pogotovo jer je momentalno krenula hajka na autora.

Neke stvari su tu vrlo upitne - sam autor je sve osim objektivan, i njegov ugao je da je on andjeo spasitelj koji se cimao oko Magi dok niko drugi nije. Knjiga je takodje napisana uzasno, lajnovi su tipa "seo sam na bicikl i krenuo kod margite, dan je bio suncan, a ja sam svratio do samoposluge i kupio kafu, 250gr napolitanki i jednu cokoladu". Dosta je kontroverzan deo i u kojem Margita objasnjava znacenje svake EKV pesme - ako je za verovati njoj (via autor), sve pesme su o horsu !!! Negde procena naravno puca (recimo Oci Boje Meda su dokumentovano o Milanovoj tadasnjoj curi, a ne o heroinu), negde ipak stoji. Takodje, Par Godina Za Nas je po knjizi o AIDS epidemiji koja je pocinjala da se desava u Beogradu tih godina - ima smisla. Mozda je najpreciznije objasnjenje o 7 Dana...

Ako izuzmemo to, delovi knjige koji govore o "saradnicima i prijateljima" je prilicno precizan, pogotovo ako uporedim moje izvore. Recimo, Firchie je predstavljen kao klasican govnar u sta uopste nisam sumnjao da je tacno (sam Firchie je jedan od najvecih oponenata knjige, gle cuda), a najveci villain je PGPov covek Dule Ercegovac, za koga je bogami svasta izlanuto u knjizi (o ovome nemam cvrste dokaze toliko, ali nacuo sam svasta).

Sami delovi gde se opisuju Margitini poslednji dani - umrla je u najgoroj bedi, kao beskucnik - su teski za citanje. Knjiga je od pocetka inace ustanovila da je Magi bila HIV pozitivna, to se tretira kao nepobitna istina.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 19/09/2012 : 13:06:16  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Partibrejkerski su mi subjektivno najbolji exYU bend. Više zbog nekih situacija koje san uz njih proživija, pa neke od njihovih pisama za mene imaju posebnu vridnost.
EKV je za mene ono najbolje šta je YU rock scena ikad izbacila, i to daleko daleko od svega ostaloga.
Šta se loših pisama tiče, nije da ih nema.
Ustvari neznan koliko su loše, al se meni ne sviđaju. Dum dum album mi se recimo uopće ne sviđa, Netko nas posmatra mi je OK al daleko od starih albuma, a ni ono zadnje Milanovo eksperimentiranje mi nije leglo.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 19/09/2012 : 13:08:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Dum dum ti se ne svidja ? Dum dum je autenticni audio dokument raspada mile nam bivse zemlje, i meni je barem jako tesko slusati ga u celovitosti. Pripadne mi muka. Sto ne znaci da je los.

Tebi se izgleda ne svidja EKV otkako ih je Yanni dohvatio (Ljubav pa navise), meni je taj zreliji period iskreno bolji, muzicki su najjaci, Zika je najbolji bubnjar koji im se zadesio, a Yanni je zategao produkciju i dodao svoju gitaru (verovatno je uradio 85% svih solova na tim plocama). Nije da nesto fali matorim albumima.

Angel's Breath ni ja nesto ne ljubim, ali je vredan dokument saradnje dva supermozga.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 19/09/2012 : 13:11:10  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
EKV je odličan bend,ali mom srcu su draži "Atomsko Sklonište","Time" i "Smak"...
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 19/09/2012 : 13:14:03  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
...i "Drugi Način,"Parni Valjak","Grupa 220",legendarni "Indexi"...
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 19/09/2012 : 13:41:16  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Dum dum ti se ne svidja ? Dum dum je autenticni audio dokument raspada mile nam bivse zemlje, i meni je barem jako tesko slusati ga u celovitosti. Pripadne mi muka. Sto ne znaci da je los.

Tebi se izgleda ne svidja EKV otkako ih je Yanni dohvatio (Ljubav pa navise), meni je taj zreliji period iskreno bolji, muzicki su najjaci, Zika je najbolji bubnjar koji im se zadesio, a Yanni je zategao produkciju i dodao svoju gitaru (verovatno je uradio 85% svih solova na tim plocama). Nije da nesto fali matorim albumima.

Angel's Breath ni ja nesto ne ljubim, ali je vredan dokument saradnje dva supermozga.




Nema to veze s Yannijem.
I meni je zreli period bolji, Žika mi je najdraži bubnjar, i isto tako smatran da su muzički u tom periodu bili najjači.
Čak mi i produkcija koju inače preziren, kod EKV-a daje dodatni+.
Ljubav, i par godina za nas su mi definitivno najdraži albumi. Oni prije, na čelu sa "S vetrom uz lice" samo malo manje dragi, a ove posli jednostavno ne volin.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1913 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 19/09/2012 : 14:19:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Hajde, upuceni treba mi pomoc: vidim da se u uvodnom clanku spominje da je Magi bila producent za grupu Karlovi Vari. To mi osvjezi uspomene: bio sa mnon 1986. godine na vojnoj obuci u Raskoj (Srbija) clan grupe Karlovi Vari, zvao se Drazen Pencel. Bilo nas malo telefonista, a on bas izdao, mislim da rece, prvu plocu. Zna li neko postoji li jos ova grupa i da li je taj tip jos u njoj. Ne znam sta je svirao(mislim gitaru), znam samo da je pricao kako spontano je osnovana grupa i zasto se tako zove (po gradu u tadasnjoj Ceskoslovackoj)...
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 19/09/2012 : 15:41:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Nije bila producent, svirala je u grupi.

Karlowy Vary odavno ne postoje, vec jedno 25 godina, raspali su se odmah posle izdavanja prvog i jedinog albuma. Drazen Pencel je svirao bass, pseudonim mu je u to vreme bio "Pink". Gitaru je svirao Tomo in der Muehlen, posle je otisao u Pankrte kratko, mislim da je sad negde u New Yorku i da je - slagacu te - fotograf.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 19/09/2012 : 16:17:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Ja bi rekao da je grupa imala samo par losih pesama. :D



ja bi rekao da je grupa imala užasno puno loših pjesama, tj. sve

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 19/09/2012 : 16:18:07  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by Mairosu



I da, ima par pesama koje nisu na nivou ostatka kataloga. I evo da ih nabrojim, po mom misljenju : Vrt, Treba da se cisti, I've always loved you, Jadransko more. Eto, cetiri pesme, kad ste vec trazili :P

[quote]

Meni je pak Vrt ima sve odlike tadasnjeg vala,dinamicna je,delimicno je kratka i vise vuce na Sarla nego na EKV.
Mozes umesto nje ubaciti Ponos npr.

Najbolji album bez premca Ljubav,dok mi je Dum-dum sledeci

Nema posta bez linka


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 19/09/2012 : 16:35:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
E vidis, meni se Vrt ne svidja jer je previse nadrkana, a Platforme su mi slicne i bolje.

Vrt, Platforme, Treba da se Cisti lice na Sarla - sto je zanimljivo, sve je napisao Gagi (2.5/3 tj) koji NIJE bio clan sarla.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3493 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 19/09/2012 : 16:58:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
Sto ti se ne svidja I've always loved you?
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 19/09/2012 : 17:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Aaaah EKV.

uz Azru i Haustor najznacajniji bend na prostorima bivse juge..vjerovatno i to ne kazem bez veze..bend ispred svoga vremena.
Dokaz meni samome je da im se uvijek vracam i da mi ne mogu dosaditi..
Ruju i bance po mojoj tamnoj strani i na slobodu pustaju moje demone kada god im za to dam i najmanji povod.
EKV..poezija, proza i puls zivota necega sto smo imali , a nismo bili svjesni.
Jebiga...ovo me razara...doslovce..

EKV - ti si sav moj bol



“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1913 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 19/09/2012 : 17:20:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Nije bila producent, svirala je u grupi.

Karlowy Vary odavno ne postoje, vec jedno 25 godina, raspali su se odmah posle izdavanja prvog i jedinog albuma. Drazen Pencel je svirao bass, pseudonim mu je u to vreme bio "Pink". Gitaru je svirao Tomo in der Muehlen, posle je otisao u Pankrte kratko, mislim da je sad negde u New Yorku i da je - slagacu te - fotograf.

Hvala na informaciji, dobar si. Kao da je bilo juce.
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 19/09/2012 : 17:51:43  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
Po meni najjače pesme:






Pečar je stvarno umeo da razvali po basu, Mladenović je bio samouk koliko znam, Margita jedan od najvećih pijanističkih talenata muzičke škole, a Srđan Todorović... Pa, Srđan Todorović. Car u svakom pogledu.

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000