forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Forumski AntiBlog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/09/2012 : 21:30:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bluefield

"and now,something completely different"
Svaka čast majstore!
Kvaka 33,Moja druga savjest,Povratak u Matrix-prava uživancija.
Kako se samo znaš "prosut" po papiru.

Hvala..rijeci izgovorene su moja najveca nagrada

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 29/09/2012 : 20:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
BLOW

Udahnuh prljavstinu sa plasticnih poklopaca wc skoljki, udahnuh brzinu koja me trijezni, cisti, truje, ubija i nosi dalje od kaveza koji je jedino tako vidljiv i prisutan.
Udahnuh tvoju mladost i tvoj strah dok si udisala svoje predrasude i nosila breme svoje generacije .
Udahnuh smrad mojih krvlju ukaljanih ruku dok sam prstima prolazio kroz tvoju kosu i pazio da ne padne u andeoski prah koji nas spaja i razdvaja .
Udahnuh spoznaju da je razum vrlo rijetka i dragocjena biljka , biljka koja izumire i biljka koja profit ne donosi..pa opet..zaljevat cu je po svaku cijenu..uvijek.
Nisam se nikad bojao udahnuti niti laz niti istinu, nisam se nikad bojao osjecati svijet oko sebe i ciniti sitne i velike grijehe, nisam se nikad bojao bojati .
Udahnuh poeziju koja me prozima i za koju sam spreman ici do kraja .
Povratak u matrix je sa moje strane manipulativna perverzija u ocima okoline i sistema koji je stvoren na istim nacelima ,ali i moja igra i moj prkos da pokazem da je sve realivno, i da je tijelo samo ljustura i da je duh onaj koji igru igra..i te kakvu igru.
Sve opet ima svoju cijenu, Sve je podlozno zakonima u koje vjerujemo, Sve je San kojeg tako dugo zapostavljamo i san kojega se bojimo zivjeti.
Udahnuh veceras srecu i moram je sa vama podjeliti..kostalo sto kosta .
Udahnuh veceras jednu novu misao za koju jos ne postoji rijec.
Udahnuh.




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/09/2012 : 18:04:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
City Assassin

Dug i naporan smrdljivi dan u kojem su se rjesavale samo stvari glede profita i papirologije dobija svoj epilog u ljubicastom shuttlu koji me klizeci primice centru grada i zeljeznickoj stanici , uvijek zivoj, uvijek sarenoj.
Osjecam se poprilicno slomljeno, no par gutljaja zlatno-smede carobne tekucine i par tonova dobre glazbe iz bijelih slusalica me polako vracaju na povrsinu i moja jedra su spremna za nocnu voznju..ooo da .
Rukujem se sa vozacem i zahvaljujem mu na voznji , uvijek to cinim jer znam da mu to godi srcu i da mu daje snage da to iznova cini , iz dana u dan.Drugi to ne cine i samo sute ili i mrmljajuci prolaze pokraj njega..ja nisam drugi ..nisam nikad zaboravio niti cu zaboraviti da smo svi isti ..bas svi, iznimaka nema .
Vani sipi lagana jesenja kisica ..nemam kisobran niti sam ga ikad posjedovao..vjerovatno glupo , ali nikad nisam osjetio potrebu da se sklonim od kise ili snjega ili..bilo cega.
Nocna rasvjeta , uzurbani koraci bjegunaca od kise, zvukovi grada , glazba u mojim usima, zlatno-smeda tekucina u mojim venama , moje misli na nekom drugom mjestu nose me prema kolodvoru i naizgled cinim se opcinjenim sa svim sto me okruzuje..ipak primjecujem ga sa druge strane ulice ..nenapadno obucen, sportski tip, hoda paralelno samnom i paznju poklanja izlozima sa svoje lijeve strane..to je on ..moj Assassin..srce mi ubrzava , mozak pocinje planirati,tijelo reagira ali se ne odaje..igra pocinje.
Distanca izmedu nas je nekih 60 metara i sve je osvjetljeno vise nego inace jer bozicne su dekoracije vec pocele gutati svoje kilovate i mamiti svoje zrtve u trgovine pune sarenih laza i poklona umjesto osjecaja.
Do kolodvora vode dva puta , jedan ide pokraj banke , exkluzivnih shopova i restorana brzom hranom..previse ljudi..previse svjetla..previse lagano.
Drugi vodi kroz "stari put " prije renovacije kolodvora ..ondje postoji mjesto za parkiranje bicikala i njihovo deponiranje tokom dana, ondje postoje zadnji izlazi trgovina gdje stoji ambalaza i otpad..to je moj put.
Hodam ujednaceno i penjem se stepenicama prema Liker Store ..ondje kupujem 2 dl moga omiljenog konjaka i promatram dali me prati..tu je , okrenut je ledima , ali je tu.
Placam konjak , dok on vrlo zainteresirano gleda regal sa energetskim napitcima ..znam vrijeme je ..
Ubrzavam korak dok on bjesomucno brzo placa svoj red bull i vracam se nazad na stari put ..osjecam ga kako gotovo trci da me ne izgubi iz vida .
Prolaz koji sam izabrao za ovo divno vece je odlicno osvjetljen, ali samo sa svoje desne strane , sa lijeve je deponija ambalaza i lavirint kartonskih kutija.
Ulazim odmah u prvi prosjek jer ocekujem da ce biti u zurbi ..upravo tako i jest.
Cujem glasno disanje i sada vec usporeni oprezni korak..u sjeni sam a on na svjetlu , dva metra je ipred mene ..izvlacim svoje oruzje i ciljam mu u potiljak..u ustima mi je nezapaljena cigareta a u lijevoj ruci upaljac dok desna cvrsto i sigurno drzi pistolj.
Palim cigaretu..on se pokusava okrenuti na zvuk kremena ..kasno je ..prekasno.
GAME OVER.
U igri Citty Assassin svaki igrac dobije ime prezime , radnu adresu i adresu stanovanja svoga cilja.
Svaki igrac je takoder i cilj nekog drugog aninomnog igraca .
Pistolji su na vodu a pobjednik igre je onaj koji ostane sam na kraju.
Igra je vrlo rasirena po velikim europskim metropolama i broj sudionika raste iz dana u dan.
..heh..da..





Top this...no..?...I thought so...


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 12/10/2012 : 16:34:14  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

elfak nish..drago mi je da ucestvujes na ovom topicu na kojem nisam nikoga ocekivao..i ocekivao ismijan biti..no prevarih se..
Ako imas volju i hrabrost..daj i ti neku rijec baci .
Bilo kako bilo..pocascen sam postom tvojim i postom clana -jeremija-..te saznanjem da pisana rijec jos ima neku tezinu u virtualnim oblacima.






Vrlo rado bi bacio koju,ali smatram da "its not good enough"
tako da vrlo cesto napisano pocepam i bacim.Fuck,to su samo reci,smisao znam samo ja.
I prestao sam pisati u e formatu kada sam greskom izbrisao folder sa pisanijama.Jbg...samo reci.

Anyway....
Glib bi zvucao fenomenalno uz neku bas deonicu pracenu tihim saksofonom .Nesto u fazonu Balasevica u pesmi Ognjena.


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

bluefield
Average Member



Czech Republic
925 Posts

Member since 22/01/2011

Posted - 09/11/2013 : 19:53:27  Show Profile Show Extended Profile  Send bluefield a Private Message  Reply with Quote
Knock-knock,kucamo na vrata zaboravljenih asova(pisaca).
Zapali cigaretu,natoči si čašicu i zaigraj na tipkovnici.
Prošla već godina dana,sigurno se imaš od nečega osloboditi.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 09/11/2013 : 22:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Proljev Svakdanji

Svi traze odricanje , prilagodbu , adaptaciju..izdaju.
Svi traze alat kojim ce odlomiti komadic moga zida i na aukciji ga utoviti kao dobar cvarak.
Uzasno sam neastabilno nadrkan glede takvih opcija koje predlazu fekalije robovske svakodnevnice.
Balansirati izmedu smrdljivog dosadnog groba medijskog kurvaluka i uzdignute kite kreativnosti postalo je nemoguce smijesno , a da nepricam o birokratskoj zvijeri koja duse jede za dorucak.
Guraju mi sa svih strana..nekad fino, nekad grubo..po potrebi.
Svijet se oko mene pretvara u pohlepnu zvijer zeljnu jednolicnog nistavila i dosadne jednakosti korisnika mobilnih mreza.
Izdrkani bezidejni i ograniceni umovi mi daju naputke sa osmjehom sirokim i ocima vec davno umjetnim.
Ultimatumi su svakodnevni i umotani u neodoljive sarene lazi.
Skoro pa su me dobili..gusteri razvaljenih osmjeha..skoro.
OK ..od danas idemo do kraja..imam jaja za jebacki omlet.
Nema te obmane koja slobodnu rijec ugusti moze.
Ja sam kulen covjece.




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 09/11/2013 23:12:43
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 10/11/2013 : 00:02:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Prdez Slobode

Lagali su vas..uvijek su vas lagali.
Danas to cine brze .
Jebali su vas duboko..uvijek su vas jebali
Danas to cine dublje.
Iskljucili su vas iz prava na bijes.
Danas ste vec ustrujeni enusi u funkciji cuvara harema.
Kao klinci ste imali snove i nade
Danas vas je sramota izreci iste.
Pasivni ste promatraci kurcojebaca koji vam serviraju jad.
Imate blokadu glede rasta muda.
Heh...dobro dosli u stvarnost koju zivite pokorno i sramotno.
Ruku na srce..i ja sam stjeran u kut i vec predugo jedem kompromise tipa "budi sretan gdje jesi".."cuvaj ono sto imas"..znas da te ceka sigurnost.
Iskreno..serem se na sigurnost koja mi zdere vrijeme i kreativnost, koja me oblikuje bezoblicno i ne ostavlja mi prostora za pervezne pizdarije.
Zelim da pisem o ljudskosti, o trenutcima spontane ludosti i neponovljive lakoce postojanja
Zelim obnoviti rep koji su mi odsjekli, zelim opet smrdjeti na znoj i hormone .
Zelim biti iskren i spontan.
Sto zelite vi?
Koju ste cijenu spremni platiti za reflekciju spoznaje.
Koracam tako tako kroz vrijeme u kojem me svako zeli mijenjati..jer se sami istoga boje.




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 21/01/2014 : 17:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Alibi

Agonija bezvrijednih ostataka prljavstine i krljusti smrdljivih kreatura sto kroz vrijeme se provlace kao sto se konac provlaci kroz usicu igle.
Muhe koje se lijepe na svaki stav ili savjet koji do mene dopire.
Krajnosti postaju sve ucestalije extremnije, bez savjesti, bez reda, bez milosrda.
Sa vremenom pak dogada se poneki tren vrijedan godina , stoljeca paralizirajuci svaki apel na moju savjest..na moju svijest..brisuci svaki utjecaj, svaki glas.


Izbljedjelo osjecam
Cekajuci na sebe
Gledam smece i cvijece..i svjeto…kroz debelo staklo…isuvise..




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 22/01/2014 : 20:04:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Prsti koji snjeze

Smisao ucinjenog koraka elipticno zaobilazi svaku logiku i mozda se to tek bespomocnost otkriva kao nistavilo ispod lavine, a zrelost namece kao pocetak spoznaje i izotop nezrelosti.
Dublje se ne smije, iako dno nije ono sto bi trebalo da bude jer ispod njega lavirint je spilja i pecina..neotkrivenih, primamljivih i strahom cuvanih.
Prizivanje boli suze cini suvisnima i beskorisnima , tek reciklazi podobnima.
Misao je tek leptir pod staklom, ovjekovjecen i zarobljen istodobno..zauvijek.
Pocinje da snjezi iz mojih prstiju ili je to pepeo papirnatih rijeci..neznam.
Bivam zatecen i smijeh pocinje da biva..na trenutak.




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 23/01/2014 : 18:00:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
O

U svitanjima spoznaje lazi i prevare iznureno trazenje i mucna istina tek zrnca su koja sa sebe sapiremo.
Bjesomucno ganjanje razloga kojeg nema..trazenje pogresaka koje vazne nisu..ili mozda osveta kao nacin zaborava.

Nekad smo koristili sljem u vojskama i rudnicima, danas ga nosimo na biciklima , skijama, koturaljkama ..heh
Nekad smo koristili rakiju za rane, povisenu temperaturu , zubobolju, i depresije..danas je samo jeftina utjeha i bijeg .
Nekad su susjedi bili ljudi koje poznajemo i sa kojima se druzimo..danas su svedeni tek na dobro jutro,vecer i laku noc..

Kisa..
zvuk saxofona cvili u noci
vino iz moje case polako nestaje..neminovno.

Toliko se volim vratiti u taj smrdljivi masni grad u kojem oka ne mogu sklopiti.
Toliko sam svjestan da to vise nema smisla, ali progonjen misli o tracku mogucnosti..sanjam i dalje..
San je zakucasta igracka..san je novi dan.

U potrazi za znanjem ili pak promjenom zaboravih na zaborav i htijenja sto mi nekad bijahu tako bliska.
I ti..simbol moje ljubavi..posta samo izgubljena opklada
A ja samo hladnokrvo bice na stazi gustera .










“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 23/01/2014 18:01:34
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000