forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Svi junaci tozinog stripa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 52

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 15/06/2012 : 06:39:23  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by samotnjak

andjelt@, kralju, želim ti iskreno kazati slijedeće:

nekada sam mislio da niko na svijetu Zagora ne voli više od mene, i uistinu, u mome gradiću (a to je prije rata bio ''moj svijet'') je zaista tako i bilo. ja sam najduže od svih svojih prijatelja koji su godinama jurili za Zagorom, ostao vjeran svome junaku iz djetinjstva. rat je uništio mnogo toga, pa tako i moju solidnu kolekciju Duha sa sekirom. da vas ne zamaram...

da, tako sam nekad mislio, ali kada vidim tvoju ljubav i ljubav mnogih ovdje s foruma prema Zagoru i svemu što je vezano za njega, vidim da ja za Zagorom nikada ni približno nisam ludovao kao vi.

dugo sam prelistavao stranicu po stranicu ovog topica, i ostajao zapanjen tvojim trudom kojeg ulažeš da održiš sjećanje na našeg junaka.

kada bi ti do sutra pisao koliko sam iznenađen, ne bih uspio, ali znaj, da sam jednostavno opčinjen.

album sa sličicama je posebna priča. želim ti u životu ono što je za tebe najbolje
pozdrav prijatelju iz daljine :-)



Hvala ti druze na podršci
Go to Top of Page

samotnjak
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
83 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 17/06/2012 : 18:10:42  Show Profile Show Extended Profile  Send samotnjak a Private Message  Reply with Quote
andjelt@
prošlog ljeta sam renovirao sprat kuće u kojem živim sa ženom i djecom. (to je porodična kuća u kojoj sam odrastao)
kada sam čupao stari parket i drvene lajsne, iza jedne sam našao tri Zagorove sličice. nekako su se zavukle iza jedne lajsne i tu ''prespavale'' više od dvadeset godina! kada sam ih izvadio, proradila su sjećanja.

imao sam (naravno!) Zagorov album sa samoljepljivim sličicama i uspio sam ga ispuniti u cijelosti. stajao mi je u kolekciji sa Zagorovim ''romanima''. čini mi se da sam ga u ratu prodao za neke sitne novce jer je tada sve bilo izgubilo svoju vrijednost.

te tri sličice sam zadržao, nisam ih bacio, premda nisam ni znao zbog čega ih držim jer su mi samo budile lijepe ali bolne uspomene. sjećam se kada sam ih pronašao, dugo sam ih sjetno gledao, a žena se pitala ''šta mu je''?
sve do prije 2-3 mjeseca, nekako su mi stalno dolazile pod ruku. držao sam ih u korpici ''svaštarija'' u jednom kuhinjskom elementu. (znaš one korpe u kojima stoje dugmad, konci, neka tabla lijekova itd.) kada sam vidio ovaj topic i shvatio da još ima ljudi koje zanimaju Zagorove sličice, pomislio sam kako bi ih nekome mogao ponuditi da mu ih pošaljem poštom. međutim, evo već par dana ih tražim, ali nikako da ih pronađem. ukoliko ih nađem, rado bi ih poslao tebi ili nekom ko bi ih znao cijeniti.

još jedna vrlo zanimljiva stvar mi je ostala u glavi vezana za Zagorov album sa sličicama. sjećam se da je na TV - u u bivšoj Jugoslovaiji (ne znam na kojem kanalu) bila reklama za taj Zagorov album, ali tako kratka (možda 2-3 sekunde) da se jedva moglo skontati o čemu se radi. sjeća li se neko te reklame?

p.s.: da li si negdje na net postavio svoj Zagorov album sa samoljepljivim sličicama (u digitalnoj formi) da se može ''skinuti''. ima li neki link? ja sam pregledavao topic pažljivo i nisam vidio da si negdje postavio link.

Edited by - samotnjak on 17/06/2012 18:14:37
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 18/06/2012 : 10:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
Interesantna mi je ova informacija za TV reklamu za ZAGOROV album. Nisam to znao ili mi se izbrisalo iz sećanja.
Sto se tiče "živih" slicica ja sam skupio ceo komplet živih slicica i prazan album. Ako budeš pronasao te svoje sličice mozda je bolje da ih sačuvaš ili pokloniš nekome ko skuplja, a još uvek nema ceo set.
Digitalnu verziju zagorovog albuma, prilično sam siguran, mozeš naci na www.stripzona.com
Ako ne pronadjes tamo poslacu ti ja na mail. Ja sam negde pronasao i italijansku verziju albuma u digitalnom obliku. Inače, ne znam da li znas taj prvi italijanski album SOLARIS (kod njih je bilo vise verzija...) pun i lepo očuvan dostiže ponekad na aukcijama cenu i od 1000 €.
Prilično usporeno, jer sam zauzet na poslu, pravim novi broj svog fanzina. Bice malo drugaciji od svih i nadam se bolji... :) jednom kad bude gotovo bice mi zadovoljstvo da ti posaljem jedna primerak. Posalji mi adresu na PM.
Go to Top of Page

samotnjak
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
83 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 18/06/2012 : 15:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Send samotnjak a Private Message  Reply with Quote
Za reklamu na TV-u za Zagorov album u bivšoj Jugoslviji sam siguran 100 posto. Volio bih da mi još neko ovdje potvrdi da znam da nisam prolupao.
Sličice sam već obećao jednom članu foruma koji mi se javio na PM. Nadam se da ću ih uskoro pronaći.

Već sam nabavio link za digitalnu verziju ovog tvog djela. Hvala članovima koji su mi poslali link na PM.

Tebi druže hvala na ponudi da mi pošalješ printanu verziju, ali ne bih da se trošiš niti zamaraš. Svojom velikodušnom ponudom si mi već pokazao da si pravi ''Zagor'' u duši (jer on svima bezuvjetno pomaže, ne žaleći ni truda ni ono malo novaca što ima u džepu) .

Ja ne mislim iznova počinjati sa kolekcionarstvom. (u kući imam samo jedan Zagorov ''roman'' Prokleto blago - specijalac u boji i to u prilično lošem stanju). Ovdje kad imam vremena navratim da izliječium koju ranu iz djetinjstva i barem vurtualno upoznam ljude koji još uvijek plove u ''Zagorovim vodama''.
Čudim se vašem znanju, entuzijazmu i neograničenoj ljubavi prema stripu.

Usput povremeno sa neta skinem koji sken (znam da vas većina to smatra grijehom, ali ja nemam izbora. Ljudi zbog strasti čine razne gluposti )

Hvala još jednom svima...

Edited by - samotnjak on 18/06/2012 15:49:19
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 18/06/2012 : 18:27:21  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by samotnjak

Za reklamu na TV-u za Zagorov album u bivšoj Jugoslviji sam siguran 100 posto. Volio bih da mi još neko ovdje potvrdi da znam da nisam prolupao.
Sličice sam već obećao jednom članu foruma koji mi se javio na PM. Nadam se da ću ih uskoro pronaći.

Već sam nabavio link za digitalnu verziju ovog tvog djela. Hvala članovima koji su mi poslali link na PM.

Tebi druže hvala na ponudi da mi pošalješ printanu verziju, ali ne bih da se trošiš niti zamaraš. Svojom velikodušnom ponudom si mi već pokazao da si pravi ''Zagor'' u duši (jer on svima bezuvjetno pomaže, ne žaleći ni truda ni ono malo novaca što ima u džepu) .

Ja ne mislim iznova počinjati sa kolekcionarstvom. (u kući imam samo jedan Zagorov ''roman'' Prokleto blago - specijalac u boji i to u prilično lošem stanju). Ovdje kad imam vremena navratim da izliječium koju ranu iz djetinjstva i barem vurtualno upoznam ljude koji još uvijek plove u ''Zagorovim vodama''.
Čudim se vašem znanju, entuzijazmu i neograničenoj ljubavi prema stripu.

Usput povremeno sa neta skinem koji sken (znam da vas većina to smatra grijehom, ali ja nemam izbora. Ljudi zbog strasti čine razne gluposti )

Hvala još jednom svima...

Zbog cega ne mislis pocinjati ponovo sa stripovima?Tako sam i ja pre koju godinu procitao nekog Zagora i ponovo poceo.Vidim da si iz BIH,krenulo je BIH izdanje Zagora od prvog broja pa eto ti prilike da pocnes.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

samotnjak
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
83 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 18/06/2012 : 21:20:09  Show Profile Show Extended Profile  Send samotnjak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by okiboki

quote:
Originally posted by samotnjak

Za reklamu na TV-u za Zagorov album u bivšoj Jugoslviji sam siguran 100 posto. Volio bih da mi još neko ovdje potvrdi da znam da nisam prolupao.
Sličice sam već obećao jednom članu foruma koji mi se javio na PM. Nadam se da ću ih uskoro pronaći.

Već sam nabavio link za digitalnu verziju ovog tvog djela. Hvala članovima koji su mi poslali link na PM.

Tebi druže hvala na ponudi da mi pošalješ printanu verziju, ali ne bih da se trošiš niti zamaraš. Svojom velikodušnom ponudom si mi već pokazao da si pravi ''Zagor'' u duši (jer on svima bezuvjetno pomaže, ne žaleći ni truda ni ono malo novaca što ima u džepu) .

Ja ne mislim iznova počinjati sa kolekcionarstvom. (u kući imam samo jedan Zagorov ''roman'' Prokleto blago - specijalac u boji i to u prilično lošem stanju). Ovdje kad imam vremena navratim da izliječium koju ranu iz djetinjstva i barem vurtualno upoznam ljude koji još uvijek plove u ''Zagorovim vodama''.
Čudim se vašem znanju, entuzijazmu i neograničenoj ljubavi prema stripu.

Usput povremeno sa neta skinem koji sken (znam da vas većina to smatra grijehom, ali ja nemam izbora. Ljudi zbog strasti čine razne gluposti )

Hvala još jednom svima...

Zbog cega ne mislis pocinjati ponovo sa stripovima?Tako sam i ja pre koju godinu procitao nekog Zagora i ponovo poceo.Vidim da si iz BIH,krenulo je BIH izdanje Zagora od prvog broja pa eto ti prilike da pocnes.



eh, ima mnogo razloga... (hvala na preporuci)

to za izdanje Zagora u BiH-a znam vrlo dobro. svaki dan kad prođem pored kioska ''bacim oko'' i vidim većinom reprinte i poneku novu epizodu. u zadnje vrijeme sam ''pohvatao'' sve izdavače i edicije i skontao o čemu se radi. kad sam tek počeo da pratim ovaj sajt, nisam imao pojma (jer meni je u glavi još uvijek bili samo ZS i LMS) uglavnom, nije teško
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 10/08/2012 : 11:14:55  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote

Rocky - zagor na nemačkom

konačno sam jutros pokupio paket na šalteru pošte ...





Edited by - andjelt on 10/08/2012 11:15:42
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 10/08/2012 : 14:45:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
vidis, ja pojma nisam im'o da je Zagor ikad bio objavljen u Njemackoj... ovo je sigurno Austrijsko izdanje, zar ne?

http://www.acestroke.blogspot.com

Edited by - acestroke on 10/08/2012 14:45:43
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10035 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 10/08/2012 : 15:41:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

vidis, ja pojma nisam im'o da je Zagor ikad bio objavljen u Njemackoj... ovo je sigurno Austrijsko izdanje, zar ne?


Ace, setio sam se da sam vec citao topik o tome i nasao sam ga

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=12444&SearchTerms=Zagor



Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 10/08/2012 : 16:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
Tozo jel to sve sto je izaslo kod njih?

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22424 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 10/08/2012 : 16:27:33  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Добри су ови Загори на Немачком.Тозо, где си то набавио?

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 10/08/2012 : 23:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by okiboki

Tozo jel to sve sto je izaslo kod njih?


u tom turnusu od 24 kom jeste ... ostatak ima na ovom linku koji je stavio Ultras
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 10/08/2012 : 23:07:12  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by srdjandj

Добри су ови Загори на Немачком.Тозо, где си то набавио?



Kupio sam hi preko e-bay-a od nekog nemca
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 10/08/2012 : 23:55:19  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
Lepo,lepo.Svaka cast!

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 10/08/2012 : 23:59:17  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by okiboki

Lepo,lepo.Svaka cast!


Svrati za vikend da popijemo po pelinkovac i da ih vidiš uživo
Go to Top of Page

samotnjak
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
83 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 11/08/2012 : 04:32:28  Show Profile Show Extended Profile  Send samotnjak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andjelt


Rocky - zagor na nemačkom

konačno sam jutros pokupio paket na šalteru pošte ...








andjelt@,

kad se bacaš u lov na Zagore koji su izišli u Brazilu, Izraelu, Francuskoj i gdje sve još ne, ili ih već imaš?

ti si stvarno pravi kolekcionar. što je mercedes u automobilima, ti si u stripovima...

šta reći nego fantazija
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2744 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 08/11/2012 : 21:02:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
Ovo je neko obećanje grofice Varge



Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 08/11/2012 : 23:30:54  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
Eto, da i ja pokažem kako sam ponosna vlasnica ovog albuma sa sličicama. (Vidite ala sam digla nos do neba!)
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 08/11/2012 : 23:34:17  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
lijepa ti je slika, ti si jos ljepsa. Ovo je po prvi put u zivotu da mi je zao sto nisam zensko.
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 08/11/2012 : 23:38:41  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 09/11/2012 : 02:14:23  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

lijepa ti je slika, ti si jos ljepsa. Ovo je po prvi put u zivotu da mi je zao sto nisam zensko.



a bjelolasica meni reče pre neki dan da sam "zavodnik stari"
ček samo da ga uhvatim, sunce li mu kalaisano

Šta ćeš grofice: trpi. Zagorovci te vole, ne znam je li to zbog tvog fizičkog izgleda ili zbog mladalačkih maštarija koje se u nama bude kada vidimo taj tvoj avatar

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 09/11/2012 : 15:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

Eto, da i ja pokažem kako sam ponosna vlasnica ovog albuma sa sličicama. (Vidite ala sam digla nos do neba!)



... da da da.. grofovski nema sta ...
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 09/11/2012 : 19:07:15  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak
Šta ćeš grofice: trpi. Zagorovci te vole, ne znam je li to zbog tvog fizičkog izgleda ili zbog mladalačkih maštarija koje se u nama bude kada vidimo taj tvoj avatar


E moj patak, nisu ni Zagorovci tako jeftini da ih malo šmike i par sisa kupi.
Prošla sam ja sito i rešeto da bi položila kolegij "Zagorologija", u raznim po život bitnim temama o Zagoru.
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 24/11/2012 : 23:13:08  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote

LUD PA ŽIVI

Ovaj fenomen datira iz osamdesetih godina, kada nije bilo računara i kad nisi, tako jednostavno, moga odštampati šta ti padne napamet.Behu tad popularni stripovi Zlatne serije i Lunov magnus stripa, a mnogim kolekcionarima, koji tada nisu mogli lako medjusobno komunicirati, padala je na pamet bizarna ideja:
da seku najavne sličice sa zadnje strane stripa i da ih lepe u sveske ili rokovnike ili da ih čuvaju tako isečene.
Pre odredjenog vremena krenuosam da skupljam te najavne slicice zagorovih stripova koji su izasli u Zlatnoj seriji.

Analizom moje kolekcije zagorovih stripova došao sam do zaključka da postoji 283 takve sličice (dakle, za 21 strip ne postoje slicice, za sve brojeve ispod 100 i za još neke ...).
Pokušavajući da pronadjem sto više tih isečenih najavnih sličica i zaokružim kolekciju, iznenadjen sam bio koliko je to bila masovna pojava.
Objašnjavam to time što tada nije bilo računara, štampača i što smo tada bili klipani koji nisu mogli ni naslutiti da će doći vreme kada će se svi ti stripovi vrednovati prvenstveno po očuvanosti, a ne isključivo po sadržini kao je bilo tada ...

Skoro sam uspeo da zaokružim kolekciju, fali mi još "Crni šeik" i "Močvara mo hi la" u Zlatnoj seriji i 5 sličica iz LMS. Tih sličica najave zagorovih stripova u LMS ediciji ima 7 i dosta su veće od ovih iz ZS. Nisam se nesto trudio da ih nabavim, ove dve su mi slučajno dosle u ruke.
Znam da ćete, čak i vi kolekcionari, reći da je to smešno i besmisleno, ali ipak ima nečeg u toj priči i meni ovaj album predstavlja dragu stvar i interesantan deo kolekcije.


predstavljam vam moju kolekciju "ISEČAKA NAJAVNIH SLIČICA ZA ZAGOROVE STRIPOVE U EDICIJI ZLATNA SERIJA" :)

http://www.youtube.com/watch?v=L_-W9O9_sOU&feature=plcp




Edited by - andjelt on 24/11/2012 23:33:59
Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 24/11/2012 : 23:27:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
Hehehe, stvarno si car andjelt, legenda među ljubiteljima Zagora :)
Svaka čast na ovome, veoma zanimljiva kolekcija
Go to Top of Page
Page: of 52 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000