forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Molim savjet - slanje stripova u Srbiju
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 13/11/2012 : 08:32:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Prvi je put na nekoj aukciji pobijedila gospođa iz Srbije, i sad joj trebam poslati stripove, a ona mi jasno mora platiti. Ima li miozda tko kakvu preporuku kako je to najednostavnije? Pogotovo plaćanje? Hvala unaprijed.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 13/11/2012 : 08:52:11  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče plaćanja najbolje je da ona ima neki devizni račun u banci sa kojeg može poslati na tvoj takođe devizni račun (moraš joj poslati u vezi toga precizne podatke,odnosno IBAN i SWIFT kod) , a idealno bi bilo ako ste u istoj banci (naravno da je zastupljena u obe zemlje) .No, i ako ona nije u istoj banci kao i ti, uvek može da otvori još jedan devizni račun, nije neki problem, jedino ne znam da li mora neki polog da ostavi, nisam siguran.Prilikom slanja može da naglasi i da ste u nekom rodu (iako niste) jer onda je procedura jednostavnija.
Ovo što sam opisao je najbolja opcija što se tiče uštede novca i ne plaćanja neke provizije, ali najjednostavnija je svakako preko Western uniona čije poslovnice postoje u svakoj iole uređenijoj poslovnici pošte.To se obavi za bukvalno 5 minuta i novac se može podići odmah na drugoj strani.Ali je tu provizija poprilično nezgodna i nije baš zanemarljiva.

Uvek postoji i mogućnost stavljanja novca u neku pošiljku sa recimo nekim starim časopisom ili magazinom gde bi se on unutar istog dobro sakrio (iz mog iskustva novac ne biva otkriven od strane službenika pošte) , ali i u toj varijanti bi ona morala da plati tu dodatnu poštarinu što je opet određeni trošak jer međudržavne pošiljke nisu do te mere jeftine.

Sve u svemu, nije baš jeftina ta međudržavna trgovina, lično meni se isplati kod skupljih trgovina gde propratni troškovi ipak budu u senci ukupne cene onoga što sam kupio.

Edited by - tumen on 13/11/2012 08:54:48
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 13/11/2012 : 08:53:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
A tu se radi o stripovima koji kostaju 20 kn.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 13/11/2012 : 08:58:57  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raven84

A tu se radi o stripovima koji kostaju 20 kn.



Da, nezgodne su takve varijante jer cena nije visoka i propratni troškovi mogu to pošteno da nadvise.

Možete se i lepo dogovoriti da sačekate možda još neke tvoje aukcije ako joj šta treba pa da se šalje kada se nakupi ili ako ti eventualno treba nešto iz Srbije da ti pošalje u zamenu u istoj vrednosti.

Naravno ovo su samo mogućnosti.Ako ništa, neka proba neku od one 3 opcije sve u zavisnosti koliko je novca spremna da potroši dodatno.

Ja sam u ovakvim situacijama naravno uvek ispoštovao prodavca i njegove želje, ali moram priznati da su uvek bili uviđavni i spremni na dogovor.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 13/11/2012 : 14:54:47  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Evo par načina, složeni su od najpovoljnije do najskuplje opcije.

1. Paypall ili moneybookers
- otvoriš account (ako već nemaš), isto napravi i kupac. Kupac poveže svoju karticu sa računom i prebaci novce na svoj račun (bez provizije). Zatim te novce pošalje na tvoj račun, opet bez provizije. Možeš ih odmah preuzeti (uz plaćanje provizije) ili pričekati početak mjeseca kad će ti ih automatski prebaciti na račun. Napomena: kupac mora imati kreditnu karticu, a ti možeš novce prebaciti samo na svoju VISA kreditnu. Naravno možeš ih ostaviti na accountu i kupiti nešto preko net-a.

2. Western Union. Trošak iz HR za RS je 50kn, ne znam koliko je kad ide obrnuto.

3. Internet bankarstvo, uplata sa deviznog na devizni račun. Obavezno pošalji kupcu IBAN jer ti onda novac stigne za dan dva. Troškovi su oko 10 Eura, s tim da kupac kod plaćanja mora naznačiti da on plaća sve troškove inače će banka naplatiti svakome po 5 eura.

Nadam se da će ti ovo pomoći.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16810 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 13/11/2012 : 15:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raven84

Prvi je put na nekoj aukciji pobijedila gospođa iz Srbije, i sad joj trebam poslati stripove, a ona mi jasno mora platiti. Ima li miozda tko kakvu preporuku kako je to najednostavnije? Pogotovo plaćanje? Hvala unaprijed.


Savjeti ti je da ubuduće na aukcijama navedeš da ne licitiraju kupci iz inostranstva. To ti je previše komplikovano. Jedini povoljan način je ako ona nađe nekog ko ide u Hrvatsku u skorije vrijeme i uplati tamo na banci potreban iznos, a ti da nađeš nekog ko ide u Srbiju da ponese stripove i pošalje iz bilo koje pošte u Srbiji. Sve drugo je neisplativo kako god da okreneš.
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 13/11/2012 : 21:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče toga da se ne šalje u inostranstvo, mislim da je to bezveze opcija ako su u pitanju skuplje aukcije jer je većina kupaca tada spremna bez problema uplatiti novac Western unionom i završiti to u najkraćem roku.

A što se tiče Paypall-a, u Srbiji ga još nema nažalost, no vidim da najavljuju da će se i to uskoro promeniti.

Edited by - tumen on 13/11/2012 21:07:38
Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4091 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 13/11/2012 : 22:30:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tumen

Što se tiče toga da se ne šalje u inostranstvo, mislim da je to bezveze opcija ako su u pitanju skuplje aukcije jer je većina kupaca tada spremna bez problema uplatiti novac Western unionom i završiti to u najkraćem roku.

A što se tiče Paypall-a, u Srbiji ga još nema nažalost, no vidim da najavljuju da će se i to uskoro promeniti.



Bas tako,ako neko lecitira strip onda neka plati postarinu i strip,ma kolika ona bila!
Koliko puta ja nisam lecitirao strip,samo zbog postarine,a ako kojim slucajem osvojim neki strip,platim postarinu ma kolika ona bila,jer sam ja osvojio strip i znao sam da ce biti velika postarina,pa zato i nemam opravdanja.
Zbog toga uvek gledam da osvojim par stripova,da bi se isplatila postarina,ili zamolim mog kolegu u Zg.da on uplati i uzme strip,pa kad se nakupi stripova,posalje mi paket,ja njemu lovu i resena stvar!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16810 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 13/11/2012 : 23:11:51  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ali smiješno je to raditi ako je vrijednost stripova oko 2 i po evra.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26474 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/11/2012 : 01:17:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Šta je smiješno,platiti veliku poštarinu za strip male vrijednosti ili licitirati strip za kojega ne želiš platiti veliku poštarinu?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16810 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 14/11/2012 : 15:11:45  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ovo prvo.
Go to Top of Page

wanton
New Member

Serbia
262 Posts

Member since 24/02/2004

Posted - 14/11/2012 : 22:05:05  Show Profile Show Extended Profile  Send wanton a Private Message  Reply with Quote
vidam da gluposti i dalje ne manjkaju
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16810 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 14/11/2012 : 22:19:12  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wanton

vidam da gluposti i dalje ne manjkaju


Stvarno neću da ulazim u besmislene rasprave

Skuplja pita od tepsije
Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4091 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 15/11/2012 : 00:03:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Ali smiješno je to raditi ako je vrijednost stripova oko 2 i po evra.



Pa nemoras ni bidati,ako se ne isplati!
Bar ja tako mislim.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000