forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Šta vas više nervira?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 12/11/2012 : 19:40:23  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

quote:
Originally posted by tumen

Kada je već reč o tim zadnjim sekundama, ne smeta mi to, sve je stvar navike pa se tako čovek i na to navikne, ali baš zato što se većina aukcija rešava na samom kraju smeta mi puno kada vidim da aukcije traju 15 dana.Mislim da je to previše vremena i da više od 10 dana nije potrebno, a i to je mnogo, 7 dana je optimalno.
Tako često ugledam neki strip koji me zanima, a ono do kraja aukcije ima još 14 i kusur dana i ko će to čekati, kupim nešto drugo za to vreme.Uglavnom, ponude ostavljam na aukcijama na koje sam u tom momentu naleteo i koje imaju najviše par dana do isteka.



Ima tu logike, ali trgovac razmišlja tako da će predmet u dužem periodu vidjeti i više potencijalnih kupaca. Znam po sebi da sam često znao naći meni dosta bitne stripove kojima je aukcija završavala za dan-dva, a trajale su 15 dana. Da su kraće trajale ne bih stigao vidjeti ih.



Normalno je da će uvek biti ljudi koji će iz ko zna kojih razloga kasnije primetiti strip, uvek se tu nađe i neko novoregistrovan, ali sumnjam da su to neki veliki procenti dok sa druge strane opet imaš i ljudi koji zbog predugog trajanja aukcije odustanu od nje ili još verovatnije, prosto zaborave na nju.
Stavim i ja strip na posmatranje, ali jednostavno, desi mi se da zaboravim na aukciju ili što je ipak češći slučaj, da zaboravim u koliko se sati tačno završava jer sam je recimo označio pre 2 nedelje, a nemam vremena da stalno proveravam kad joj je kraj.

No, naravno sve ovo je u cilju diskusije u ovoj temi, naravno da će svaki prodavac postavljati aukciju onako kako njemu odgovara, mada ipak mislim da se mnogi neiskusniji prodavci često ugledaju na one iskusnije pa ih kopiraju i stoga je češći slučaj da aukcija traje 15 dana iako mnogi misle da je to i previše.15 dana je više logično za aukcije sa početnom cenom od 1 kune koju i postavljaju oni iskusniji prodavci.
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 12/11/2012 : 23:31:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tumen

Kada je već reč o tim zadnjim sekundama, ne smeta mi to, sve je stvar navike pa se tako čovek i na to navikne, ali baš zato što se većina aukcija rešava na samom kraju smeta mi puno kada vidim da aukcije traju 15 dana.Mislim da je to previše vremena i da više od 10 dana nije potrebno, a i to je mnogo, 7 dana je optimalno.
Tako često ugledam neki strip koji me zanima, a ono do kraja aukcije ima još 14 i kusur dana i ko će to čekati, kupim nešto drugo za to vreme.Uglavnom, ponude ostavljam na aukcijama na koje sam u tom momentu naleteo i koje imaju najviše par dana do isteka.



Svakom prodavaču je u interesu da što kvalitetnije proda strip/ove.
Nije isto postaviti aukciju na 7, 10 ili 15 dana.
Što duže aukcija traje, više ljudi zapaža određeni strip i puno su veće šanse da će više kupaca sudjelovati na istoj aukciji a samim time otvorena je i puno veća mogućnost da će i strip postići veću cijenu.

Ako gledaš kao kupac, tada ti je bolje da aukcija traje što kraće. Na 1 dan bi bilo idealno i nadaš se da nitko drugi osim tebe nije primjetio strip koji te zanima i da ćeš ga osvojiti (po mogućnosti ispod cijene).
Ako gledaš kao prodavač tada takve stvari svakako želiš izbjeći i daješ dovoljno vremena da što više kupaca vide tvoje aukcije a dalje neka licitiraju koliko tko želi platiti.

P.S. - strip koji ti je zaista bitan, vjeruj mi da nećeš zaboraviti na njega.
Mnogo kupaca stavlja na pračenje sve i svašta i na kraju se pogubi u svemu tome i pola toga i ne licitira, ali ono što ti zaista treba, to ćeš čekati do posljednje sekunde i čamiti ko sova nad aukcijom samo da ti ne promakne .

Naravno da se tu najviše razočaraš, jer konačno je došla i ta zadnja sekunda, misliš da je gotovo i da si osvojio strip i onda ti uleti netko i prebida te i "otišla je voljena u zagrljaj drugom" .

Ja takve stvari prihvaćam sasvim normalno i profesionalno, bez puno grižnje savjesti. A ako mi neki strip zaista jako treba, tada ga neću pustiti samo tako olako nekom drugom, odnosno licitirati ga na neku nisku cijenu.
Takav strip obićno saćekam do zadnje sekunde i onda udaram i bez obzira koja je cijena u tom momentu, ja udaram maksimalan iznos koji sam spreman platiti i ako me netko prebida, ne žalim jer ionako mi je strip otišao preskupo.

To što neki kupci vide na aukcijama strip koji vrijedi npr. 200 kn a do zadnje minute je na 60 kn i onda ga licitiraju na 70 kn, preuzmu vodstvo i žive u nadi u nadi da će ga osvojiti pa ih netko pretekne za 1 kn u zadnjoj sekundi i odnese strip, ko im je kriv. Udari ga u zadnjoj sekundi na 180 ili 190 kn pa tko voli nek izvoli.

Stotinu puta sam slinio po nekim stripovima sa tako niskim cijenama da me uopšte bilo sram ponuditi tako malo za taj strip.
Npr. strip od 100 kn sam licitirao na 5 ili 10 kn i više se dalje nisam borio za njega. Naravno da su me pregazili ko parna lokomotiva, ali kad sam licitirao strip koji mi je u tom momentu bio jako bitan, onaj koji me je prebidao na kraju aukcije, masno ga je platio, ili kako bi to neki rekli u filmu i stripu, "ako mi je već suđeno da izgubim, berem ću skupo prodati svoju kožu"



Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava

Edited by - Barney on 12/11/2012 23:56:41
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 13/11/2012 : 00:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message  Reply with Quote
Barney, naravno slažem se sa tobom, prodavac će postaviti aukcije onako kako mu odgovara i kako misli da će postići najbolju cenu i tu nema izbora.Isto tako, ne sporim da bude i dosta koristi kada neka aukcija duže traje.
Ali, mogu ti reći da od toga može da bude i štete po prodavca.Viđao sam više puta da neka aukcija relativno brzo što se cene tiče počne da ide gore, a posne se zamrzne i danima nema promene i na kraju možda bude samo još minimalni pomak na gore.A sa druge strane često aukcije kojima je dugo stojala niska cena na samom kraju neverovatno skoče gore što bi se reklo.
Nema tu nekog pravila, moje je neko mišljenje na osnovu iskustva da nešto kraće trajanje aukcije u globalu ne bi promenilo konačnu cenu, naravno mislim na situaciju da se prodaje više od jednog stripa.Za jedan strip bi možda dobio i više, ali za drugi manje, a u svakom slučaju bila bi ušteda vremena.
Mada, ipak sam mišljenja da je za one baš vrednije aukcije dobro da duže traju, ali ja sam mislio na one manje vredne sa već postavljenom nekom očekivanom konačnom cenom.Isto tako, aukciju je ako se ne proda moguće opet pokrenuti.Dešava se da se aukcija koju držiš 15 dana svejedno ne proda i u toj situaciji prodavcu bi bilo bolje da ju je kraće držao jer se polako već gubi strpljenje i sa njegove strane.Obično takav neki strip čeka nekog specifičnog kupca da ga osvoji, a to može da potraje i potraje i onda nema razlike (bar ne neke veće) da li si dva puta aukciju pokrenuo po 15 dana ili 3 puta po 10 dana.
Malo je kompleksna tema i možda na prvi pogled deluje da je uvek bolje ako duže traje, ali nije baš tako.

Većina redovnih i ozbiljnijih kupaca inače redovno obilazi sve aukcijske sajtove i teško da će im bilo šta promaći i u roku od 3 dana, a kamoli više.Zaista mislim da je 7 dana neki optimum, ali dobro, to je samo moj lični stav, naravno da postoje različita mišljenja.


Inače, meni se itekako jednom desilo da sam propustio da osvojim strip koji mi je baš trebao (LMS 10) i imao sam dovoljno novaca za njega.Mogao sam i ranije da bidam, ali jednostavno ne želim, a i ne treba zaboraviti da iako si spreman da osvojiš po svaku cenu neki strip, nije ti svejedno za koje novce i normalno je da čekaš sam kraj kako bi jeftinije prošao.Sad, ako ne možeš da prođeš jeftinije, vadiš onu poslednju rezervu i strip kupuješ što se kaže po svaku cenu.

Edited by - tumen on 13/11/2012 00:36:47
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 14/11/2012 : 16:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tumen

Barney, naravno slažem se sa tobom, prodavac će postaviti aukcije onako kako mu odgovara i kako misli da će postići najbolju cenu i tu nema izbora.Isto tako, ne sporim da bude i dosta koristi kada neka aukcija duže traje.
Ali, mogu ti reći da od toga može da bude i štete po prodavca.Viđao sam više puta da neka aukcija relativno brzo što se cene tiče počne da ide gore, a posne se zamrzne i danima nema promene i na kraju možda bude samo još minimalni pomak na gore.A sa druge strane često aukcije kojima je dugo stojala niska cena na samom kraju neverovatno skoče gore što bi se reklo.
Nema tu nekog pravila, moje je neko mišljenje na osnovu iskustva da nešto kraće trajanje aukcije u globalu ne bi promenilo konačnu cenu, naravno mislim na situaciju da se prodaje više od jednog stripa.Za jedan strip bi možda dobio i više, ali za drugi manje, a u svakom slučaju bila bi ušteda vremena.
Mada, ipak sam mišljenja da je za one baš vrednije aukcije dobro da duže traju, ali ja sam mislio na one manje vredne sa već postavljenom nekom očekivanom konačnom cenom.Isto tako, aukciju je ako se ne proda moguće opet pokrenuti.Dešava se da se aukcija koju držiš 15 dana svejedno ne proda i u toj situaciji prodavcu bi bilo bolje da ju je kraće držao jer se polako već gubi strpljenje i sa njegove strane.Obično takav neki strip čeka nekog specifičnog kupca da ga osvoji, a to može da potraje i potraje i onda nema razlike (bar ne neke veće) da li si dva puta aukciju pokrenuo po 15 dana ili 3 puta po 10 dana.
Malo je kompleksna tema i možda na prvi pogled deluje da je uvek bolje ako duže traje, ali nije baš tako.

Većina redovnih i ozbiljnijih kupaca inače redovno obilazi sve aukcijske sajtove i teško da će im bilo šta promaći i u roku od 3 dana, a kamoli više.Zaista mislim da je 7 dana neki optimum, ali dobro, to je samo moj lični stav, naravno da postoje različita mišljenja.


Inače, meni se itekako jednom desilo da sam propustio da osvojim strip koji mi je baš trebao (LMS 10) i imao sam dovoljno novaca za njega.Mogao sam i ranije da bidam, ali jednostavno ne želim, a i ne treba zaboraviti da iako si spreman da osvojiš po svaku cenu neki strip, nije ti svejedno za koje novce i normalno je da čekaš sam kraj kako bi jeftinije prošao.Sad, ako ne možeš da prođeš jeftinije, vadiš onu poslednju rezervu i strip kupuješ što se kaže po svaku cenu.



Uvijek postoji opcija KUPI ODMAH.
Staviš strip sa početnom cijenom npr. 10 kn i opciju KUPI ODMAH 12 ili 15 kn i riješio si problem.

Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 14/11/2012 : 22:37:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

Opcija C: cekam da u zadnji tren bidam za aukciju i onda zakasnim sa stavljanjem bida:)



Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 14/11/2012 : 22:49:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Paka01

http://www.stripovi.com/aukcije/dh-conan-7-knjiga-glanceri/5848119/

Opis aukcije, ovaj dio:
"Stripovi su 630kuna+20kuna provizije za aukcije = 650kuna"

Mislin daj, nemoj me jebat


Koliko god bilo smišno, sad bar napiše. Jedan put san se nešto s njin minja, i bez ikakvoga srama mi je kod izračunavanja vrijednosti svojih stripova naglasija da su njegovi u vitrini tako da svaki vridi 5 Kn više i da na ukupan iznos dodan tih 15-20 Kn.
Kako mi se ne da bugarit za tu siću nisan pravija problem, ali ono...


Ako nije naglasio da ide +5 kuna zbog vitrine, ti nisi duzan placati njegovu vitrinu.
Ne mora kupac placati neciju vitrinu, prodavac ima izbor, staviti pod obicnu aukciju ili vitrinu, s time kupac nema nikakve veze.
Naravno sve ovo se ponistava ako prodavac naglasi u aukciji da kupac placa dodatnih 5 kuna.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 14/11/2012 : 22:51:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bluefield

quote:
Originally posted by Paka01

http://www.stripovi.com/aukcije/dh-conan-7-knjiga-glanceri/5848119/

Opis aukcije, ovaj dio:
"Stripovi su 630kuna+20kuna provizije za aukcije = 650kuna"

Mislin daj, nemoj me jebat


Sirotinjo i bogu si teška!
Ovo ide u rubriku-kako se osramotit s pol snage.


Gledaj, ne mozes tako. Neki ljudi stede na sve moguce nacine. To je njegov izbor i ako kupac prihvati njegove prodavacke uvjete, cisto je ok.
Osobno nikada ne bi napravio istu stvar, ali nema potrebe za osudivanjem.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 14/11/2012 : 23:16:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barney

Mene najviše nervira kad stavim stripove u prodaju za koje sam odlučio da ih se želim što prije riješiti (ponekad mi je potrebna i hitno lova za neki otkup pa sam prisiljen prodati neke stripove) i naravno dođe nekoliko kupaca na moje aukcije i licitiraju stripove i ja sav sretan i onda mi u zadnjim sekundama uleti neki kupac (neozbiljan, neodgovoran), prebida drugog kupca (ozbiljnog i odgovornog), osvoji strip i ne javi mi se za ralizaciju.
Ostaje mi strip s kojim ne znam više gdje bi, teško mi ga je i vratiti na aukcije jer prodan je pa ga ne mogu prodati nekom drugom i na kraju krajeva platio sam proviziju za taj strip i ako ga ponovo prodam preko aukcija, još ću jednom platiti proviziju.

To me više smeta nego kad mi netko u zadnjim sekundama otme strip, jer aukcija traje do posljednje sekunde a ne do posljednje minute, tako da svaku izgubljenu aukciju prihvaćam vrlo profesionalno i ne uzimam si to previše k srcu.

Za svaku izgubljenu aukciju vrijedi čestitati onome tko me prebidao a za svaki strip koji netko osvoji a ne plati, treba dodijeliti negativan komentar dok pojedinci ne shvate da poigravanje sa tuđim vremenom i novcima nisu mala stvar.





Moj savjet.
Ako kupac odustane, pokusaj kontaktirati drugoga kojeg je prebidao ovaj sto je odustao. I ponudis mu strip.
Go to Top of Page

bluefield
Average Member



Czech Republic
924 Posts

Member since 22/01/2011

Posted - 16/11/2012 : 12:16:07  Show Profile Show Extended Profile  Send bluefield a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by bluefield

quote:
Originally posted by Paka01

http://www.stripovi.com/aukcije/dh-conan-7-knjiga-glanceri/5848119/

Opis aukcije, ovaj dio:
"Stripovi su 630kuna+20kuna provizije za aukcije = 650kuna"

Mislin daj, nemoj me jebat


Sirotinjo i bogu si teška!
Ovo ide u rubriku-kako se osramotit s pol snage.


Gledaj, ne mozes tako. Neki ljudi stede na sve moguce nacine. To je njegov izbor i ako kupac prihvati njegove prodavacke uvjete, cisto je ok.
Osobno nikada ne bi napravio istu stvar, ali nema potrebe za osudivanjem.


A i ti si svakom loncu poklopac.
Sam pišeš da to nije u redu,ali ja ga osudjujem.
Da je napisao samo cijenu stripova OK,ali ono s provizijom mu nije trebalo i to je sve. To sa štednjom nema nikakve veze.
Go to Top of Page

J.C.Debs
New Member



Croatia
212 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 16/11/2012 : 19:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send J.C.Debs a Yahoo! Message  Send J.C.Debs a Private Message  Reply with Quote
Bidam ja ,nego di ti je to po par kuna?
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000