forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Smradovi su nanjušili !
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

DKoor
Senior Member



Croatia
1591 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 22/12/2010 : 22:29:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Da ali u civiliziranom svijetu ljudi uglavnom rade stvari na način predviđen za to.
Slanje novaca putem tiskanice ili pisma nije predviđen način za slanje novaca, tako da nitko nikada ne bi niti trebao doći u situaciju da drhti za svoje pare.

BTW... šta je sa IBAN-om / SWIFT-om ?
Da li se radi štogod na taj način?

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

crazyboy993
Average Member



Croatia
760 Posts

Member since 26/11/2010

Posted - 27/12/2010 : 12:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Send crazyboy993 a Private Message  Reply with Quote
ma slanje novca u pismo je vec malo i zaostlao po meni :/
najbolje slati kao vrijednosnu pošiljku pa da se palti kad se primi novac, ili preko računa
jbg država je preveliki lopov :S

Press any key to quit or press any other key to continue
Go to Top of Page

wanton
New Member

Serbia
262 Posts

Member since 24/02/2004

Posted - 04/01/2011 : 21:55:40  Show Profile Show Extended Profile  Send wanton a Private Message  Reply with Quote
prvo
nije istina da se iz Srbije ne može slati novac WU
MOŽE IZ SVAKE POŠTE u sve zemlje koje pokriva WU

samo što je bespredmetno skupo


drugo
novac šaljite u preporučenim tiskanicama
nikad nije nestalo niti će, naročito u međunarodnom saobraćaju
spakujem novce u malecki strip, recimo vrtirep i slanje u vazdušnoj koverti me za hrvatsku košta 3 eura (i manje)
još zamolite službenicu da nalepnicu kojom prati kovertu zalepi preko poklopca onda ga ni na štih kontroli na carini neće otvarati
vidi se da je otvarano a nijedna država za sebe ne želi da prizna da je policijska i cenzorska
sve ostale priče su presipanje iz šupljeg u prazno

klub kolekcionara je super i ovo mu je reklama
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 05/01/2011 : 11:57:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
preporučene tiskanice kod nas ni ne postoje
Go to Top of Page

MarxH
New Member

Croatia
145 Posts

Member since 09/12/2011

Posted - 02/11/2012 : 11:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Send MarxH a Private Message  Reply with Quote
Ja godinama šaljem novac u koverti (Negdje od 1994) i zasad nisam imao loša iskustva. Naime, osim stripova kupujem i nosače zvuka. Neki prodavači iz inozemstva prihvaćaju vizu , neki ne.Njima šaljem novac u koverti (Poznato kao old-fashion-way)

E sad, moja preporuka je vrlo jednostavna. Ja kupim dvije razglednice koje ubacim u avionsko pismo i između njih ubacim novac. Papirnati , naravno. Ako ima metalnog kusura , onda prodavača uputim da ubaci u zaštitnu foliju longplejke ili u booklet od CDa. Ili , naravno , unutar stripa.
Tu i tamo sam naručivao velike količine ploča i CDa , pa je i cijena bila veča . Ako moram poslati 40 ili više eura , onda primjenjujem slijedeći trik - uzmem veliku kovertu , a na printer ispišem nekakve dugačke tekstove (npr recepte ili statističke tablice ili slično) pa unutar njih ubacim novac , a prodavača na to upozorim.
Kovertu s novcima UVIJEK šaljem iz poštanskog ureda tako da vidim da je na šalteru ubačena u košaru s ostalim pismima.
Da rezimiram , nikad ali uistinu nikad se nije dogodilo da moj novac ne dođe na odredište.
A za kupovinu unutar RH definitivno preporučam poštansku uputnicu.

Ocean tuge je beskrajan i dubok. Okreni se oko sebe i naci ceš obalu...
Go to Top of Page

kucak
Average Member



Niue
757 Posts

Member since 03/02/2011

Posted - 03/11/2012 : 13:27:07  Show Profile Show Extended Profile  Send kucak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Mislim ono koja spika krast nekom pare na taj nacin.Takve bas u ovom civiliziranom svijetu treba bar godinu dana zatvora za primjer drugima koji i pomisle na takvo sto.



Nažalost, kod nas se takva kazna dobiva za prijevare vrijedne par milijuna kuna.
Poštar bi srazmjerno tome u najboljem slučaju dobio tišketu.

Ispravljeno! Dok ne smislim nešto bolje..
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2172 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/11/2012 : 10:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kucak

quote:
Originally posted by Tonka24

Mislim ono koja spika krast nekom pare na taj nacin.Takve bas u ovom civiliziranom svijetu treba bar godinu dana zatvora za primjer drugima koji i pomisle na takvo sto.



Nažalost, kod nas se takva kazna dobiva za prijevare vrijedne par milijuna kuna.
Poštar bi srazmjerno tome u najboljem slučaju dobio tišketu.




Pred nekih cca 6-7 godina, imao sam 1 aukciju, trebao sam dobiti oko 30-40 kuna (nisam siguran) preko poste. Čovjek je uplatio, i poslao mi sken uplatnice. I nikako da to dodje. u to sam vrijeme studirao , i bio u stanu kod prijatelja, na čije su ime i trebali novci stići -to je bila neka opcija da ti postar kuci donese i izbroji .

Uglavno, nije stiglo. pa je prijatelj otišao do pošte, popunio neki zapisnik, i kroz 10-tak dana zvao ga kontrolor iz Poste - dobili novog postara. Stari je imao puno takvih prituzbi za manje iznose- očito je mislio da se nitko neće žaliti...
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2172 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/11/2012 : 10:55:22  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Baka mi je radila u Pošti (još su bili spojeni i Pošta i Telekomunikacije). Sjećam se da je jednom pričala roditeljima da su ulovili nekog poštara i... Uglavnom imao je pune ladice pisama iz inozemstva koja je pomalo otvarao -neka je poslije i dostavio (bez love -jer tako su i krenule optužbe), a ostala vjerojatno bacao ako bi poderao kovertu pa nije mogao zalijepiti.

Bilo je po selima i odgumljenih napada i otuđivanja torbe kad bi se nosile mirovine...
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1591 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 28/11/2012 : 13:34:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kucak

quote:
Originally posted by Tonka24

Mislim ono koja spika krast nekom pare na taj nacin.Takve bas u ovom civiliziranom svijetu treba bar godinu dana zatvora za primjer drugima koji i pomisle na takvo sto.



Nažalost, kod nas se takva kazna dobiva za prijevare vrijedne par milijuna kuna.
Poštar bi srazmjerno tome u najboljem slučaju dobio tišketu.


Najveća moguća kazna u ovo doba bi mu bila pedala iz Pošte.
Zatvor? Nah, još bi samo falilo da ga država i hrani .
Ovako, bez posla, pa ako mu nije bilo dovoljno dobro dok je radio neka vidi koliko će mu bolje biti bez posla.
A mogu misliti kolike su šanse da uopće dobije posao bilo gdje poslije toga. Ima more jedno poštenih ljudi koji čekaju svoju šansu.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000