forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Voajeri!!!! Ovamo!!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 238

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/12/2012 : 20:12:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ajme ovi Lucky Luke i Asterix kompleti izgledaju super To neko švedsko izdanje?
Nisam prije to vidija, pa zato...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 17/12/2012 : 22:23:03  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
'Ajde, ovi Senadovi već izgledaju kao da su čitani. Oni prije mi djeluju kako netko već reče - samo za gledanje.

Pretpostavljam da se na ulazu u taj dvorac mora prethodno proći i kroz neku dezinfekcijsku komoru, da ne daj Bože ne bi ušao kakav mikrob unutra.

A i ono svetište sa svijećama...

@Markos, bi li nam odao koliko si dobio za kolekciju ZS/LMS, barem okvirno?
Go to Top of Page

Magico_Vento
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1181 Posts

Member since 10/01/2010

Posted - 17/12/2012 : 23:54:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Magico_Vento a Private Message  Reply with Quote
Dzaba tri sto si skrio vlasnika ovih stripova kad znamo da je Porter u pitanju Cak je nekad i postavljao slike svojih polica,ne mogu se zamjeniti s nekim drugim sigurno

Nemam potpis...
Go to Top of Page

herzegovina.boy
New Member



Bosnia and Herzegovina
187 Posts

Member since 26/10/2008

Posted - 18/12/2012 : 18:30:35  Show Profile Show Extended Profile  Send herzegovina.boy a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by Magico_Vento

Dzaba tri sto si skrio vlasnika ovih stripova kad znamo da je Porter u pitanju Cak je nekad i postavljao slike svojih polica,ne mogu se zamjeniti s nekim drugim sigurno
[/quot

A ja mu znam i kucnu adresu jer sam mu jednom prodao par MM iz LMS-a.SVAKA CAST NA KOLEKCIJI,MADA JE ZA MOJ UKUS PREVISE OCUVANA.Volim i ja glancere i kesice i police i tako to,ali da bi se dobio pravi dozivljaj stripa treba biti i mali nesvrsenosti,jer bez toga definitivno dozivljaj nemoze biti potpun.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 18/12/2012 : 18:38:57  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Njušim da se sprema napad na Porterovu utvrdu
Go to Top of Page

bluefield
Average Member



Czech Republic
923 Posts

Member since 22/01/2011

Posted - 18/12/2012 : 22:10:15  Show Profile Show Extended Profile  Send bluefield a Private Message  Reply with Quote
Šta mislite ,kakva će biti sudbina ove super kolekcije za xy
godina.Ja bih to proglasio kao narodno blago i dao u muzej ili nešta slično.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 18/12/2012 : 22:28:58  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ja se stalno pitam otkud ljudima toliki glanceri, jer moja ekipa iz 80-ih nije znala za taj pojam, imali smo više stripova bez korica nego s njima, a glanceri, kakvi crni glanceri, isti dan kada sam kupio strip pročitao sam ga, posudio jednom, pa on drugome, treći dan mi se vratio u stanju 2+ (ako i toliko)... I ako mi se uopće vratio... Vrijeme kada smo cijenili daleko više sadržaj od forme, ali lijepo je vidjeti ovako lijepe kolekcije, iako je u onim stripovima bez korica možda uživalo više ljudi...
Go to Top of Page

zlikovski
Senior Member



Croatia
1090 Posts

Member since 21/03/2008

Posted - 19/12/2012 : 00:11:27  Show Profile Show Extended Profile  Send zlikovski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Ja se stalno pitam otkud ljudima toliki glanceri, jer moja ekipa iz 80-ih nije znala za taj pojam, imali smo više stripova bez korica nego s njima, a glanceri, kakvi crni glanceri, isti dan kada sam kupio strip pročitao sam ga, posudio jednom, pa on drugome, treći dan mi se vratio u stanju 2+ (ako i toliko)... I ako mi se uopće vratio... Vrijeme kada smo cijenili daleko više sadržaj od forme, ali lijepo je vidjeti ovako lijepe kolekcije, iako je u onim stripovima bez korica možda uživalo više ljudi...


moja teorija je kako je netko kupio skladište dnevnika.

Grad - to ste vi.
Go to Top of Page

Boris
New Member

Slovakia
189 Posts

Member since 04/12/2001

Posted - 19/12/2012 : 10:16:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Boris a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Ja se stalno pitam otkud ljudima toliki glanceri, jer moja ekipa iz 80-ih nije znala za taj pojam, imali smo više stripova bez korica nego s njima, a glanceri, kakvi crni glanceri, isti dan kada sam kupio strip pročitao sam ga, posudio jednom, pa on drugome, treći dan mi se vratio u stanju 2+ (ako i toliko)... I ako mi se uopće vratio... Vrijeme kada smo cijenili daleko više sadržaj od forme, ali lijepo je vidjeti ovako lijepe kolekcije, iako je u onim stripovima bez korica možda uživalo više ljudi...


Moja teorija:
Recimo da sam sada u srednjim godinama (već me prošlo vreme ludosti) i da sam pravi kolekcionar. Znači skupljam stripove ne samo da ih čitam.
Eto sada izlazi na tržištu Zagor kolor biblioteka. Kupim od svakog broja po 2 komada, finansijska situacija mi to dozvoljava. Jedan komad odmah stavim u zaštitnu kesicu u ormar a jedan koristim za čitanje.
Prolaze godine, stripovi se gomilaju u ormaru, maximalno ih premeštam o novi veći ormar, niko (žena, deca, prijatelji) ne sme da dotakne ove zaštićene stripove osim mene.
Prodje 30 godina, ja sam već stariji čovek, stripovi stoje u ormaru, nagomilalo se otprilike 500 brojeva.
Izvadim prvi broj tog Zagora u boji, on stalno ima relativno bele stranice, hrbat, uvez, naslovnica - sve izgleda kao pre 30 godina kada sam ga kupio.
Dodje komšija koji nikad nije video šta ima u tom ormaru i zamalo mu oči ispadnu od lepote koju upravo vidi ......

Možda tako nekako

... da, i ja sam u 80-tim godina skupljao ZS i LMS i malo kad sam očima video ZS i LMS brojeve ispod 400 u stanju 4 ili 5, glancer oupšte
U mom gradu je tad živelo oko 8000 ljudi, bilo je dosta kolekcionara, pričalo se o ljudima koji imaju mnogo, mnogo stripova, neki su imali i cele kolekcije, ali ja ih nikad nisam sreo ili video, uvek sam hteo da idem takvom čoveku u posetu
Možda su to bili samo izmišljeni likovi, možda stvarni, nikad neću saznati. Pre 5 godina sam posetio oko 10 ljudi koje sam poznavao kao velike kolekcionare u to vreme.
Zamisli, samo jedan od njih je imao stripove na tavanu Ostali su se rešili i to na takve načine da mi je bilo totalno žao što ih nisam kontaktirao pre. Jedan je celu kolekciju Bleka do broja 800 dao nekom preprodavcu iz Beograda za sitne pare (10 dinara po komadu), jedan je razdelio 1200 komada mladim klincima iz rodbine, jednom dečku je majka izbacila i koristila kao drvo za potpalu ....
Ceo taj dan sam bio jako, jako tužan ...
Onaj koji je još uvek imao stripove na tavanu, eh da, hteo je za njih 1000 maraka tad, bilo ja tamo svašta: ZS, LMS, Giganti, Strip 82, Eks, Stripoteka, Alan Ford, ali dosta godina ja to stajalo samo pokriveno nekom starom krpom, pa nije vredelo ni za te pare. Sve je bilo iskrivljeno, neki ćoškovi požderani od miševa, totalno prašnjavo
Eto, u gradu od 8000 ljudi, od kojih je verovatno oko 10% tada skupljalo stripove, sada nije ostao niko osim mene. Moja kolekcija ZS i LMS je jedina koja je preživela ta vremena

Sećam se kad je Sloba otvorio Darkwood, tamo negde početkom 2000 (na znam tačno), tad sam u njegovoj radnji video prvi put Zagor glancer. Imao je tad u radnji mnogo, mnogo Zagora e super stanju a za relativno malo novca.
E, tad je pojam Glancer dobio neko značenje, ne samo spiritualno već i materijalno
I tako je počeo lov na glancere, traje do danas, polako, strpljivo. Voleo bi da ih imam sve odjednom, al ipak nije finansijska situacija takva kao u Švedskoj

Edited by - Boris on 19/12/2012 10:23:05
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 19/12/2012 : 19:10:07  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Ja se stalno pitam otkud ljudima toliki glanceri, jer moja ekipa iz 80-ih nije znala za taj pojam, imali smo više stripova bez korica nego s njima, a glanceri, kakvi crni glanceri, isti dan kada sam kupio strip pročitao sam ga, posudio jednom, pa on drugome, treći dan mi se vratio u stanju 2+ (ako i toliko)... I ako mi se uopće vratio... Vrijeme kada smo cijenili daleko više sadržaj od forme, ali lijepo je vidjeti ovako lijepe kolekcije, iako je u onim stripovima bez korica možda uživalo više ljudi...



Kako da ne, ja sam stripove počeo kupovati isto tamo u 80-ih godina , svaki strip sam več tada vrlo pazljivo procitao i dao na policu, gdje je i ostao do onog trenutka, kad sam odlucio, da prodam. Stripovi su bili odlični, nikakvog traga citanja, nista od presavijene naslovnice i slicno.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 20/12/2012 : 03:54:18  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Istina, i sam sam postupao sa svojim stripovima na taj način, ali kod nabave onih koji su mi nedostajali nisam poznavao pojam glancer, jer u ona vremena se gledalo da je najbitnije nabaviti ono što nedostaje. Ali nikad neću zaboraviti jedan dan prije više od 26 godina, kad sam kod jednog kolekcionara vidio Vjesnikov komplet Alana Forda plus ostale Vjesnikove edicije - Pobjeda, Western, Uranela... (kad kažem komplet mislim na sve što je do tog dana izašlo, a ako me pamćenje ne vara tada je najnoviji broj bio Ljeponoga Betty). Čovjek je sve jedan broj imao u stanju koje danas slobodno možemo nazvati glanc. Bez i najmanjeg pregiba ili uha na koricama, niti jedna križaljka ispunjena. Ne trebam ni spominjati koji je doživljaj bio kad sam prvi put vidio prve brojeve, za koje do tog dana nisam ni znao da su kartonci (makar sam već tad imao neke brojeve Fantastike, Diabolika i Komandosa).
Čovjek me jedva odvojio od vitrine .

Kod jednog drugog sam pak imao priliku vidjeti sve Stripoteke, Eks almanahe, Denise, Gigante, Strip Art... isto svi kao novi.

Ima ljudi koji su to doista čuvali kao blago, ali životne neprilike ili jednostavno odluka da to više ne skupljaju ih nagnaju da ih prodaju.
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 23/12/2012 : 11:30:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Kod mene je bilo isto, kad sam kupio-pročitao-stavio na ormamr i od tad je tamo,
npr.Marti Misterije, ali su mi uvijek išli ovi rubovi na nerve, neki se malo cepali i nisu svi glanc.
Puno-puno stripova još od oca je otišlo, u bolje ruke
znam da su tamo na sigurnom.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 23/12/2012 11:32:31
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 24/12/2012 : 22:45:18  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markolar

quote:
Originally posted by velka031

Ja se stalno pitam otkud ljudima toliki glanceri, jer moja ekipa iz 80-ih nije znala za taj pojam, imali smo više stripova bez korica nego s njima, a glanceri, kakvi crni glanceri, isti dan kada sam kupio strip pročitao sam ga, posudio jednom, pa on drugome, treći dan mi se vratio u stanju 2+ (ako i toliko)... I ako mi se uopće vratio... Vrijeme kada smo cijenili daleko više sadržaj od forme, ali lijepo je vidjeti ovako lijepe kolekcije, iako je u onim stripovima bez korica možda uživalo više ljudi...



Kako da ne, ja sam stripove počeo kupovati isto tamo u 80-ih godina , svaki strip sam več tada vrlo pazljivo procitao i dao na policu, gdje je i ostao do onog trenutka, kad sam odlucio, da prodam. Stripovi su bili odlični, nikakvog traga citanja, nista od presavijene naslovnice i slicno.



Vidjeh tvoje ime neki dan u "kutku za kolekcionare" jednog LMS stripa
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 27/12/2012 : 21:42:31  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by markolar

quote:
Originally posted by velka031

Ja se stalno pitam otkud ljudima toliki glanceri, jer moja ekipa iz 80-ih nije znala za taj pojam, imali smo više stripova bez korica nego s njima, a glanceri, kakvi crni glanceri, isti dan kada sam kupio strip pročitao sam ga, posudio jednom, pa on drugome, treći dan mi se vratio u stanju 2+ (ako i toliko)... I ako mi se uopće vratio... Vrijeme kada smo cijenili daleko više sadržaj od forme, ali lijepo je vidjeti ovako lijepe kolekcije, iako je u onim stripovima bez korica možda uživalo više ljudi...



Kako da ne, ja sam stripove počeo kupovati isto tamo u 80-ih godina , svaki strip sam več tada vrlo pazljivo procitao i dao na policu, gdje je i ostao do onog trenutka, kad sam odlucio, da prodam. Stripovi su bili odlični, nikakvog traga citanja, nista od presavijene naslovnice i slicno.



Vidjeh tvoje ime neki dan u "kutku za kolekcionare" jednog LMS stripa



Ima u jednom broju i Markosovo pismo.
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3267 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 03/01/2013 : 21:52:00  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Kod prijatelja - evo kako izgledaju nove stalaže:

























Evo i ponosnog vlasnika sa nekim šta-ja-znam starim papirom:



Albume slikačemo sledeči put, kad se naprave nove stalaže i sfriziraju ove.

Edited by - trolodtroje on 03/01/2013 21:52:39
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8231 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 03/01/2013 : 21:54:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
Zavidim na Ken Parkeru

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

Magico_Vento
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1181 Posts

Member since 10/01/2010

Posted - 03/01/2013 : 21:54:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Magico_Vento a Private Message  Reply with Quote
Oooooooo daj nam adresu

Nemam potpis...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37759 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/01/2013 : 21:55:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

...ali nije to jos gotovo



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7099 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 03/01/2013 : 22:51:24  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Nije "lose", a kazes ima jos i albume! Mislio sam si da to nije mozda Tellerova kolekcija, ali sam onda skuzio da nema po nekoliko primjeraka istih brojeva.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

aved
Average Member



Bosnia and Herzegovina
633 Posts

Member since 25/12/2012

Posted - 03/01/2013 : 23:19:43  Show Profile Show Extended Profile  Send aved a Private Message  Reply with Quote
Svaka cast!

Mornie utúlië, mornie alantië
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 03/01/2013 : 23:35:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Jedna od boljih domacih kolekcija koje sam ovdje vidio. Super!

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7099 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 03/01/2013 : 23:38:35  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Zaista! Super mi je sto covjek ima toliko prostora pa sve moze staviti uz jedan zid. Ja cu morati razmisliti o jos polica i mjesto za njih.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 04/01/2013 : 15:08:59  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
Impresivna kolekcija, samo ja svoje stripove nebih drzao na tavanu.
Bojim se i pomisliti sto bi jedan mis mogao napraviti..
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5238 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 04/01/2013 : 17:19:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by no1

Impresivna kolekcija, samo ja svoje stripove nebih drzao na tavanu.
Bojim se i pomisliti sto bi jedan mis mogao napraviti..



Moji stripovi su trenutno isto na tavanu,ali zato za ljubimce imam tri krvoločne mačke
Svako malo perem krv sa stepenica nakon što neki neupučeni glodavac zaluta u okolinu moje kuće....
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 04/01/2013 : 18:40:05  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, najljepši tavan kojeg sam vidio!
Go to Top of Page
Page: of 238 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.53 seconds. Snitz Forums 2000