forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Partibrejkers
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 22/01/2013 : 00:07:45  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Mozda sam ih malo kasno otkrio, ophrvan EKV, Azrom, Elektricnim Orgazmom , Haustorom..nisam uistinu vjerovao u ovakvu preobrazbu i ovakvu plegijatnu pa opet originalnu moc glazbe na nasim prostorima.
Cak i danas kada ih slusam osjetim to prijatno iznenadenje..i miris slobode..negdje iza zidova "demokracije"


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 22/01/2013 : 00:12:53  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Kakva prejebana ..






“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 22/01/2013 : 00:52:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Kraj mora, kraj sveta, kraj svega. Padamo na glavu, nije nam nista i nista ne osecamo, sve brze, sve sporije, sve jasnije, umor nece da prizna da i sreca moze da izda . hocu da skacem, hocu da svetlim ja za zivot svoj....


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16952 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 22/01/2013 : 07:23:19  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Nedavno bio na koncertu u Osijeku, jednostavno LEGENDE!
Go to Top of Page

edvin
Senior Member

Croatia
1295 Posts

Member since 06/10/2002

Posted - 22/01/2013 : 11:05:35  Show Profile Show Extended Profile  Send edvin a Private Message  Reply with Quote
nikad nije kasno za dobru mjuzu!
nedavno sam otkrio nešto što je upgrade sve toga, pa i puno više, prejebeni bend iz bg-a.
razvalili su svaki put kad sam ih gledao.
http://www.youtube.com/watch?v=0KjdbAnipew

"How long, not long, 'cause what you reap is what you sow!"
Go to Top of Page

edvin
Senior Member

Croatia
1295 Posts

Member since 06/10/2002

Posted - 22/01/2013 : 11:06:22  Show Profile Show Extended Profile  Send edvin a Private Message  Reply with Quote
http://www.youtube.com/watch?v=OuGEDlrYAYg

"How long, not long, 'cause what you reap is what you sow!"
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 22/01/2013 : 11:31:08  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Bend moje mladosti.
Ima i boljih bendova od njih ali oni imaju nešto čime me mogu pogodit ka malo koji.
Masu njihovih pisama mogu vezat uz određeni događaj ili određeni datum.
Put za jug, Ledeno doba(Ova mi pisma nije nešto posebno ali kada usrid vojne vježbe koju san ka i sve ostale provea sa vokmenon u ušima čuješ "odupri se ludilu, odupri se ludilu" mora te protrest), Ono što pokušavam sada, Hipnotisana gomila, moga bi nabrajat do sutra.
Isto tako na koncertu u Dobovi iz ja mislin 96-97. san se na Uličnom hodaču povata sa jednon zgodnon teton.
Ta teta mi je sad već 8 godina žena.

Inače, live Zabava još traje iz 1992 mi je uz Ravno do dna najbolje snimljeni live ikad.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

edvin
Senior Member

Croatia
1295 Posts

Member since 06/10/2002

Posted - 22/01/2013 : 12:14:23  Show Profile Show Extended Profile  Send edvin a Private Message  Reply with Quote
Ona živi na brdu...

"How long, not long, 'cause what you reap is what you sow!"
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 22/01/2013 : 12:31:51  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by edvin

Ona živi na brdu...


I ima zajebanog ćaleta

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 22/01/2013 : 15:58:26  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 22/01/2013 : 17:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
Jedan od favorita mi je bio i ostao "Ulični hodač"


nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

gjuro76
New Member



Croatia
135 Posts

Member since 14/09/2011

Posted - 22/01/2013 : 23:10:19  Show Profile Show Extended Profile  Send gjuro76 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Mozda sam ih malo kasno otkrio, ophrvan EKV, Azrom, Elektricnim Orgazmom , Haustorom..nisam uistinu vjerovao u ovakvu preobrazbu i ovakvu plegijatnu...



Ne znam sto je plagijatno kod Brejkersa, ali dobro...

Bitno da si ih prepoznao...

Edited by - gjuro76 on 22/01/2013 23:11:20
Go to Top of Page

Whetherpine
Average Member



Croatia
545 Posts

Member since 15/07/2010

Posted - 23/01/2013 : 00:13:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Whetherpine a Private Message  Reply with Quote


22.9.2001 - bio na njihovom prvom koncertu u Zagrebu, Jabuka.
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1591 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 23/01/2013 : 13:41:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by gjuro76

quote:
Originally posted by mr murdoc

Mozda sam ih malo kasno otkrio, ophrvan EKV, Azrom, Elektricnim Orgazmom , Haustorom..nisam uistinu vjerovao u ovakvu preobrazbu i ovakvu plegijatnu...



Ne znam sto je plagijatno kod Brejkersa, ali dobro...

Bitno da si ih prepoznao...


Htio bih samo da se nadovežem sa Capn' Obvious komentarom, još se takav nije rodio tko je stvorio genuine glazbu, ako igdje a ono u glazbi ne da se preuzimaju stilovi već se doslovno kopira.
Od note do note itd. itd.

I nije to neka poanta, već je kod glazbe kao kod rijetko čega drugoga u životu jedini kriterij uživanje u istoj.
Sam kvalitet glazbe, težina izvedbe i slično uopće nije bitan sastojak priče, na što nas bolno podsjećaju Biberi, boy bendovi i ostalo belosveCko smeće što hara nekim smiješnim hit ljestvicama.

E sad, one man's junk is another man's treasure, pa... eto toleriram i drugačija mišljenja što ne znači da ih moram voljeti, no to i nije bila tema ove pričice pa ću ovdje stati .

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 23/01/2013 : 16:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Da, ali i pored svega toga cinjenicnog stanja nisam napisao neistinu
Da ne volim Partibrejkerse nebi otvorio topic o istima..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 24/01/2013 : 14:54:33  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Mozda sam ih malo kasno otkrio...



meni su ko klincu do neke 27. bili bezveze...i onda ovo o o cemu pises, strasno jak bend. Odlične pjesme imaju
i nastupi uživo su im vrlo dobri (bil na njih nekoliko...5/6), a tekst ove pjesme mi je definitivno njihov najbolji tekst:


znam, da je vec spomenuta ali zaslužila je još jednom!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 24/01/2013 : 15:15:54  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

nastupi uživo su im vrlo dobri


Ja bi reka odlični.
Za njih su genijalni manji prostori do 500-600 ljudi.
Koncert u Točki u Rijeci prije 10-ak godina mi je jedan od najboljih koncerata ikad.
U Splitu u klubu Quasimodo koji prima cca 300 ljudi su svirali nekoliko puta i svaki put su bili odlični.
U Dobovi u rukometnoj dvorani za cca 4000 ljudi su bili najgori.
Tada su, neznan zašto, svirali sa 2 gitare.
Nekoliko puta san ih gleda i na otvorenom i to mi nije to.

Jesu li plagijatori?
Neznan, možda se samo drže osnovnih rokenrol smjernica jer tu nema puno filozofije.
S druge strane bez problema san kod njih pripozna Motorhead i stari AC/DC.
Doduše i oni se drže ili su se držali osnovnih rokenrol smjernica, tako da...

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 24/01/2013 : 15:31:20  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by dosada

nastupi uživo su im vrlo dobri


Ja bi reka odlični.
Za njih su genijalni manji prostori do 500-600 ljudi.
Koncert u Točki u Rijeci prije 10-ak godina mi je jedan od najboljih koncerata ikad.
U Splitu u klubu Quasimodo koji prima cca 300 ljudi su svirali nekoliko puta i svaki put su bili odlični.
U Dobovi u rukometnoj dvorani za cca 4000 ljudi su bili najgori.
Tada su, neznan zašto, svirali sa 2 gitare.
Nekoliko puta san ih gleda i na otvorenom i to mi nije to.



a ne znam...
meni su bili dobri i na otvorenom, lani u Brodu na Marsmoonu! A opet bili su mi OK i kao predgrupa Chucku Berryu u maloj dvorani Doma sportova (znači cca. 3500 ljudi)...evo ova gore snimka sa Šalate također dobro zvuči, a riječ je o prostoru za 5000 ljudi i na otvorenom je!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 24/01/2013 : 16:36:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Jer ja sam....



“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 24/01/2013 : 16:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
ljudi nisu isti

Meni se kod njih uvijek svidala ta neiscrpna energija ..


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 24/01/2013 : 17:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by dosada

nastupi uživo su im vrlo dobri


Ja bi reka odlični.
Za njih su genijalni manji prostori do 500-600 ljudi.
Koncert u Točki u Rijeci prije 10-ak godina mi je jedan od najboljih koncerata ikad.
U Splitu u klubu Quasimodo koji prima cca 300 ljudi su svirali nekoliko puta i svaki put su bili odlični.
U Dobovi u rukometnoj dvorani za cca 4000 ljudi su bili najgori.
Tada su, neznan zašto, svirali sa 2 gitare.
Nekoliko puta san ih gleda i na otvorenom i to mi nije to.



a ne znam...
meni su bili dobri i na otvorenom, lani u Brodu na Marsmoonu! A opet bili su mi OK i kao predgrupa Chucku Berryu u maloj dvorani Doma sportova (znači cca. 3500 ljudi)...evo ova gore snimka sa Šalate također dobro zvuči, a riječ je o prostoru za 5000 ljudi i na otvorenom je!


Daleko od toga da nisu bili dobri, al ovi manji koncerti su mi bili puno puno bolji. Baš ono, čista energija.
Na Šalati san ih sluša i je, to je dobar koncert za pogledat/poslušat ali nema šanse da će me ponit da ločen,pivan svaku pismu i nakon koncerta buden mokar ka voda.
Jedini stvarno loš koncert je taj u Dobovi.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 24/01/2013 17:04:38
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 24/01/2013 : 17:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Yeeep..


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

tronožac
Average Member

Serbia
509 Posts

Member since 04/05/2008

Posted - 25/01/2013 : 08:12:55  Show Profile Show Extended Profile  Send tronožac a Private Message  Reply with Quote
Za budjenje
http://www.youtube.com/watch?v=qYlrWCHUcQk
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/08/2013 : 19:11:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Krasno..Mi ne idemo nikud i ne radimo nista .

Partibrejkers - Hipnotisana gomila


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 30/08/2013 : 20:40:49  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote



Ne, stvarno su vrh nad vrhovima. Gitarista, Anton, je možda jedan od najboljih trenutno u Srbiji (koji se aktivno bavi muzikom, ne računamo kengure poput Točka i Stefanovskog), a Cane, pa, sa tim glasom svakako spada u omiljenije. Ima čovek imidž, ima pokrete, ima zanimljivu poeziju.

Naime, ima onaj stil poezije koji ne podleže strogom rimovanju, već se trudi da je "muzikalizuje", te da poentu koju želi da iskaže uskladi sa fenomenalnom muzikom. Vidiš, kad imaš takva dva čoveka - imaš vrhunski bend.

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.15 seconds. Snitz Forums 2000