forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Dnevnik gledanja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 34

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 02/03/2013 : 08:59:54  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
The Sweeney



Brutalno, unkovencionalno , prljavo , zabavno i very British..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 02/03/2013 : 23:26:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
Jeux interdits (1952.)

Odličan (anti)ratni film u kojem su djeca glavni (anti)junaci.


nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 03/03/2013 : 15:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
Umberto D. (1952.)

O pasjem životu umirovljenog činovnika Umberta D. sa čijom bi se neivjesnom sudbinom mnogi živući umirovljenici mogli komotno poistovjetiti.


nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/03/2013 : 16:35:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Umberto D. mi je među 10 najboljih filmova svih vremena, a što na TV-u, što na VHS-u odgledao sam ga više desetaka puta.

I svako put skoro zasuzim kad se Flaik na kraju obraduje što mu se gazda neće baciti pod vlak...

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 03/03/2013 : 18:47:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Umberto D. mi je među 10 najboljih filmova svih vremena, a što na TV-u, što na VHS-u odgledao sam ga više desetaka puta.

I svako put skoro zasuzim kad se Flaik na kraju obraduje što mu se gazda neće baciti pod vlak...



Stvarno, film za pamćenje...

nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 05/03/2013 : 17:11:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote


Naravno, već sam ranije čitao o Kasparu Hausenu, u nekoj senzacionalističkoj knjizi "najvećih svjetskih misterija", ruku pod ruku sa crnim misama za vrijeme Luja Četrnaestog i ko zna čime još... ali, drugačije je kada pokušamo da nanovo stvorimo jednu stvarnost, verziju koja može, a i ne mora biti tačna, sa svim njenim užasima i dubokom egzistencijalnom melanholijom. Ovo je možda i najhumaniji, najsaosjećajniji film koji sam ikada odgledao, u čijem srcu ima mjesta za čitavo čovječanstvo, "zabludjelo u pustinji", koje "ne zna kraj priče", što naizgled protuvriječi cjelokupnom vizuelnom identitetu filma i na prvi pogled skoro hladno-dokumentarističkoj naraciji; no, upravo u tome je razlika između implicitnog i ne-napadnog i današnjih sentiš ispljuvaka koji vrište "saosjećajte se sa nama i našim malim strahovima".... ne?

Još jedan uznemirujući element filma je naša indoktrinacija, kao "normalnih ljudi", unaprijed šabloniziranim stavovima i obrascima mišljenja, života, ma disanja... a Kaspar, uprkos tome što plaća ogromnu cijenu, ima i perspektivu nad čitavim društvom - onu potpuno mentalno slobodne individue. Neki djelići njegovog reinterpretiranja stvarnosti, poput "drugog odgovora" na logičku zavrzlamu ili samostalno razmišljanje o religijskim dogmama, se itekako sudaraju sa utvrđenim konvencijama, nelagodno podsjećajući da - izbor uvijek postoji...

(Više mi se dopao od "Agire", ali to je valjda čisto stvar senzibiliteta. Bacam se i na ostatak probranog Hercoga.)
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 05/03/2013 : 17:29:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Renoir

Tako idilicno i njezno filmsko ostvarenje koje se olako moze usporediti sa slikama velikog majstora..mislim naravno na Stilleben..


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 06/03/2013 : 19:10:45  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Jesus Henry Christ

Lakonsko porodicno ludilo koje podsjeca na The Royal Tenenbaums , ali je ipak i tekako vrijedno gledanja.


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/03/2013 : 22:58:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
The cabin in the woods - ajde, konačno nešto originalno u sami-smo-u-šumi-a-ne-radi-mobite horrorcima. Svakako pogledati


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 08/03/2013 : 21:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Da, Koliba u šumi je prilično svježa i originalna, i svakako je vrijedi pogledati.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37745 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/03/2013 : 23:10:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

zapravo mi je malo glupo toliko godina kasnije pisati o takvom filmu, ali jebiga!


Uf, šele danes pogledal La Haine. http://www.imdb.com/title/tt0113247/ (naslov, ki me vedno spomni na hijeno)

Ne vem zakaj sem vedno mislil, da je full težak, pa neke prison scene (ok, na koncu da kar grenak priokus, ki ostane... glede "zapora" sem ga pa zadnje čase zgleda mešal s Prophetom), ampak film je res nadzakon!

Ob zadnji sceni se je srčni utrip povečal na 180... in potem te film pusti tam... wheeeeewww!!
Zanimivo, da je Kassovitz kasneje posnel nekaj res povprečnih, da ne rečem podpovprečnih filmov, ampak tale bomba iz '95 pa res seka. Speachless...

Matr, kaj sem delal 17 let?


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 09/03/2013 : 01:13:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Mržnja je izvrsna, a Grimizne rijeke gotovo odlične (malo previše klišeja, ali to i ne smeta osobito, pogotovo u kombinaciji s mrakom i mizantropijom pri otkrivanju pozadine ubojstava). Stvarno ne znam što je Kassovitzu trebao odlazak u Hollywood i snimanje gluposti kakve su Gotika i Babylon A.D.?!

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12889 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/03/2013 : 01:23:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Da, Koliba u šumi je prilično svježa i originalna, i svakako je vrijedi pogledati.


Što nije ni čudno, jer je producent i koscenarist filma Joss Whedon.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 09/03/2013 : 06:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
Splendor in the Grass (1961.)

O zaljubljenosti što je rastrgana između tjelesnih poriva i tradicije. Bez patetike i praznog hoda (ujedno je odlično tempirana studija karaktera), Kazanova priča ne stari i može poslužiti kao obrazac mlađim redateljima.


nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 09/03/2013 : 09:11:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Mozda cak ni ne spada pod ovaj topic, ali je meni ovaj film legao na prvu , pa se evo nadam da ce se nekome od vas takoder svidjeti.
Ono sto mi se u ovom filmu najvise svida je performanca Matthew Foxa ..



“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 09/03/2013 : 10:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Dovraga!

Meni je Alex Cross totalno sra.., jedan od najgorih filmova prošle godine, i nominirao (ma nagradio!) bih ga za Zlatnu malinu barem u 5-6 kategorija, a ne samo u onoj za najgoreg glumca Tylera Perryja.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 09/03/2013 : 13:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Dovraga!

Meni je Alex Cross totalno sra.., jedan od najgorih filmova prošle godine, i nominirao (ma nagradio!) bih ga za Zlatnu malinu barem u 5-6 kategorija, a ne samo u onoj za najgoreg glumca Tylera Perryja.

, vidis, vidis ..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

natural_error
Starting Member



Croatia
92 Posts

Member since 21/02/2013

Posted - 09/03/2013 : 15:05:11  Show Profile Show Extended Profile  Send natural_error a Private Message  Reply with Quote
The Imposter (Bart Layton, 2012.)

Briljantno režirani dokumentarac koji svojom napetošću nadmašuje brojne trilere. Priča prati slučaj iz 1994. godine kada u San Antoniju nestaje trinaestogodišnji Nicholas Barclay. Tri i pol godine kasnije pronađen je živ na jugu Španjolske i vraćen obitelji. No pronađeni dječak nije Nicholas Barclay. The Imposter je osvojio brojne nagrade, između ostalog BAFTA-u za najbolji debitantski film.




Edited by - natural_error on 09/03/2013 15:05:53
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 09/03/2013 : 15:31:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
The Imposter je izvrstan doks, točnije križanac dokumentarnog i igranog filma. Uzbudljiv poput nekog trilera, izvrsnog ritma i još bolje dramaturgije koja polako "odmotava" čitavu priču.
A priča je totalno suluda, s mijenjanjem boje očiju, neiskorjenjivim francuskim naglaskom, možda ubojstvom koje ako postoji ostaje nerazjašnjeno, s glavnim likom koji vjerojatno više ni sam ne zna tko je uistinu, i još hrpe stvari.
Pa čak i kad na kraju doznamo puno detalja, sve je još uvijek nejasno, odnosno ne znamo što se točno dogodilo, zašto i kako.
Ili, jedino objašnjenje je da će ljudi povjerovati u ama baš sve ako to žele.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 10/03/2013 : 07:39:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
Los Olvidados (1950.)

O socijalnim rezultatima neimaštine što se krajnje negativno odražava na mlađim generacijama Buñuel daje univerzalnu sliku koja se dosad nije promijenila nabolje. Skupine siromašnih mladih ljudi su prepuštene ulici i, kako naslov filma sugerira, gotovo od svih zaboravljene.


nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 10/03/2013 : 12:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
"Los Olvidados" mi je možda i najdraži Bunjuel i jedan je od istinskih klasika, film koji prikazuje svijet sirotinje bez imalo zadrške i moralisanja, sa svim nužnostima i njegovom dubokom tragikom... Potresno i sumorno.

Odličan izbor. Bunjuel se bavi još ekstremnijim siromaštvom, to jest polu-feudalnim ruralnim krajevima njegove rodne Španije, u dokumentarcu "Las Hurdes: Tierra sin pan". Kao putovanje u vrijeme; kratkotrajni uvid u mračnu prošlost, neobrazovanje, surovost i jefinost života.
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 10/03/2013 : 18:34:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

"Los Olvidados" mi je možda i najdraži Bunjuel i jedan je od istinskih klasika, film koji prikazuje svijet sirotinje bez imalo zadrške i moralisanja, sa svim nužnostima i njegovom dubokom tragikom... Potresno i sumorno.

Odličan izbor. Bunjuel se bavi još ekstremnijim siromaštvom, to jest polu-feudalnim ruralnim krajevima njegove rodne Španije, u dokumentarcu "Las Hurdes: Tierra sin pan". Kao putovanje u vrijeme; kratkotrajni uvid u mračnu prošlost, neobrazovanje, surovost i jefinost života.



'će da skinem!

nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 10/03/2013 : 18:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
Sunset Blvd. (1950.)

O bešćutnosti filmske industrije i smrtnosti zvijezde Norme Desmond. Zaboravljena filmska diva Gloria Swanson, zvijezda nijemih filmova, ovdje nije morala glumiti, već samo prikazati vlastitu životnu priču (i upravo to ovu ulogu čini ulogom njezinog čitavog života). S razlogom je Wilderova drama nagrađena Oscarom za scenarij, obiluje kultnim rečenicama.

Joe: You're Norma Desmond. You were big in silent pictures.
Norma: I am big. It's the pictures that got small.




nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 10/03/2013 : 21:35:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
@ Luca_Torelli


Ako te zanima detaljnije, prije skoro godinu dana sam postao detaljniji osvrt na genijalni Bulevar sumraka.


http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=31772&whichpage=158

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 13/03/2013 : 21:52:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

@ Luca_Torelli


Ako te zanima detaljnije, prije skoro godinu dana sam postao detaljniji osvrt na genijalni Bulevar sumraka.


http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=31772&whichpage=158



Filmčina, što drugo reć'? ;)

nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page
Page: of 34 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000