forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - site
 Prijedlozi, komentari, kritike
 Molba za izdavače - cijene u najavama
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Gand
Advanced Member



Croatia
3026 Posts

Member since 20/03/2002

Posted - 03/03/2013 : 13:07:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gand's Homepage  Send Gand a Private Message  Reply with Quote
Zamolio bih izdavače koji na forumu najavljuju svoja izdanja, da uz cijene koje su istaknute na koricama napišu i cijene u moneti zemalja u kojima se ta izdanja prodaju. Vjerujem da bi pomoglo ljudima poput mene koji priznajem, nemam pojma o odnosu kune, dinara, eura i k.makre.

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 03/03/2013 : 13:38:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gand

Zamolio bih izdavače koji na forumu najavljuju svoja izdanja, da uz cijene koje su istaknute na koricama napišu i cijene u moneti zemalja u kojima se ta izdanja prodaju. Vjerujem da bi pomoglo ljudima poput mene koji priznajem, nemam pojma o odnosu kune, dinara, eura i k.makre.




Kako ce izdavac da zna cenu u kunama, ako izdanje jos nije stiglo do hrvatskih strip knjizara? :)
Nije tesko, 1 evro u Srbiji se (trenutno) racuna oko112 dinara :)
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 03/03/2013 : 13:58:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Ja se koristin s ovim

Dobro služi :-)

Trljam ruke.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 03/03/2013 : 14:23:17  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
ja otprilike znam omjer osim ponekad KM mi šteka

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18741 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 03/03/2013 : 16:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
nebi bilo na odmet ali ja koristim pretvornik valuta i sve mi je jasno....kako je sve skupo.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 03/03/2013 16:02:24
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 04/03/2013 : 21:00:12  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Pa euro KM je cca. 1:2, kn euro cca. 7.5:1, din kn cca. 100:7

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Gand
Advanced Member



Croatia
3026 Posts

Member since 20/03/2002

Posted - 04/03/2013 : 22:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gand's Homepage  Send Gand a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by Gand

Zamolio bih izdavače koji na forumu najavljuju svoja izdanja, da uz cijene koje su istaknute na koricama napišu i cijene u moneti zemalja u kojima se ta izdanja prodaju. Vjerujem da bi pomoglo ljudima poput mene koji priznajem, nemam pojma o odnosu kune, dinara, eura i k.makre.




Kako ce izdavac da zna cenu u kunama, ako izdanje jos nije stiglo do hrvatskih strip knjizara? :)
Nije tesko, 1 evro u Srbiji se (trenutno) racuna oko 112 dinara :)





Ma samo da istaknu cijene u npr. eurima, to svi znamo. DW je recimo najavio par izdanja, pa evo za jedno pise da kosta 950 dinara. Da uz to napisu koliko je to u eurima, majka. Isto mogu misliti kako je nekome u Srbiji kad Fibra najavi 10 - 15 albuma odjendom. Napise se okvirna cijena u eurima i super. Nije komplicirano koliko izgleda.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37787 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/03/2013 : 08:37:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ali ta cijena bi mogla biti jedino po kursu dinar-euro ili dinar-kuna koji vazi u Srbiji. Ne mogu uticati na cijene u stranoj zemlji.

Recimo kod nas je 250 kuna 52-56 eura. *clown smiley* :D


Ako nije prvi broj edicije u pitanju onda se moze pogledati za cijenu prethodnih brojeva na recimo stripovi.hr ili na skab612 ili babilon... recimo Konan Divlji mac 6 bi morao u HR imati istu cijenu kao DM5 koji je vec u striparnicama etc.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Gand
Advanced Member



Croatia
3026 Posts

Member since 20/03/2002

Posted - 05/03/2013 : 10:11:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gand's Homepage  Send Gand a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Ali ta cijena bi mogla biti jedino po kursu dinar-euro ili dinar-kuna koji vazi u Srbiji. Ne mogu uticati na cijene u stranoj zemlji.





Dakle, sve sto sam pitao jest; da li je moguce uz cijene srpskih izdanja u dinarima dopisati cijenu u eurima i za izdanja u hrvatskoj uz cijenu u kunama dopisati koliko ta istaknuta cifra iznosi u eurima. Euro = svima prepoznatljiva mjerna jedinica. Kakvo mrtvo formiranje cijena u drugim zemljama, kako ste dosli do toga?

Darkvud je najavio desetak albuma i meni koji imam diskalkuliju treba 20 minuta da si izracunam koliko ce me (okvirno) kostati ono sto bih kupio.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37787 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/03/2013 : 10:56:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gand

Euro = svima prepoznatljiva mjerna jedinica. Kakvo mrtvo formiranje cijena u drugim zemljama, kako ste dosli do toga?




Kako rekoh, kod nas u striparnici su stripovi iz HR i SR (ajde, recimo da je govora o HC albuma) negdje barem 50% skuplji nego u HR/SR. Tako da barem meni ne pomaze ako Sloba ili Djole zapisu da je recimo Konan DM6 26 eura (trenutno ima cak promotivnu cijenu od 21 eura), kad onda kod nas nece biti toliko nego... sta ja znam, 32 ili 36 eura.

No, kod vas to ima smisla jer su cijene u vasim striparnicama otprilike koliko i u Srbiji (kada zavrsi promotivno razdoblje).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000