forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Čudovište iz močvare 1 & 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Deers
Advanced Member



Croatia
9331 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 05/03/2013 : 19:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
napokon komentar nekog tko je kupio

znači uvodni tekstovi se mogu normalno čitat i ne spoilaju radnju?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/03/2013 : 19:48:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Kupio jučer, pročitao danas.
Vjerojatno sam jedan od rijetkih ali volim pročitati uvode i predgovore. Smatram ih jednim od bitnijih stavki u integralnim izdanjima a ovdje ih ne manjka te pružaju sasvim dobar uvid u cijeli background serijala odnosno nastanak i ogled prijašnjih brojeva.

Crtež odličan, mislim da tu ne treba trošiti riječi. Jako kul montaža i kadriranje i prekrasne scene, posebice str 141 :)
Prve četiri epizode su solidne ali vidi se da se Moore tu tek zagrijavao i ispipavao teren. Točno od druge polovice knjige, odnosno priče naslova ''Korijeni'' radnja počinje nadilaziti obični horror žanr.
Sad me muči što nisam uzeo i drugi dio da napišem potpunije dojmove ali nema veze. I ovako sam jako zadovoljan a drugi će ionako uskoro. :)

Prijevod standardno super, nesterilan, makar imam jedno pitanje- ali to ću mtznu na peem. I tek sam u zadnje vrijeme počeo obraćati pozornost na papir pa ovdje moram pohvaliti izbor istog. Odličan je! Sjajan ali lagano zrnat i milina za listat. Thumbs up!

Nažalost, jedino što mi ovo izdanje sprječava da bude savršeno jest dizajn. Znam, ukusi su ukusi ali kad već pišem moram se izjasniti i oko toga. Uostalom, zbog toga i postoji ovaj topic...valjda.
Marko/Melina molim, nemojte zamjeriti.


Nevjerojatno, netko na ovom forumu još piše o stripovima:) Pravo osvježenje... Hvala ti na tome. A za dizajn, žao mi je ako ti se ne sviđa. Mi smo dali sve od sebe, kao i obično, ali teško je uvijek udovoljiti svima. U našu obranu, ovo je malo modificiran originalni američki dizajn kojeg smo se držali, tako da ...

Trouble will find me
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4248 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 05/03/2013 : 19:57:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Pa, možda bi bilo bolje da preskočiš Campbellov predgovor. :) Weinov se može čitati bilo kad a Mooreov uvod obavezno pročitati prije, pogotovo ako nisi upoznat sa prethodnom radnjom.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9331 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 05/03/2013 : 20:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Pa, možda bi bilo bolje da preskočiš Campbellov predgovor. :) Weinov se može čitati bilo kad a Mooreov uvod obavezno pročitati prije, pogotovo ako nisi upoznat sa prethodnom radnjom.



Tnx!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4248 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 05/03/2013 : 20:20:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Nevjerojatno, netko na ovom forumu još piše o stripovima:) Pravo osvježenje... Hvala ti na tome. A za dizajn, žao mi je ako ti se ne sviđa. Mi smo dali sve od sebe, kao i obično, ali teško je uvijek udovoljiti svima. U našu obranu, ovo je malo modificiran originalni američki dizajn kojeg smo se držali, tako da ...



Nije problem, meni su te stvari ionako manje bitne, nego čisto tako... Kad već pišem ajd' da se dotaknem svih segmenata.

Tek sada vidim, to je po Vertigovom iz 2009. Ok, sad kad vidim njihovo izdanje priznajem vam bolju izvedbu knjige 2. Ovako okrenuto, izgleda duplo bolje (prijeteće) i efektnije od Vertigovog.

@deers: You're welcome :)

Bok, kako si.

Edited by - Cromwell on 05/03/2013 20:24:12
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
721 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 06/03/2013 : 19:41:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
Pročitao i ja. Neobičan je crtež. Ilustratorski, a na malom formatu. Meni je to ružno crtano, ali treba valjda okusiti i te horor sveščice. Kolor mi je bio prenapadan. Je li moguće da je gđa. Iskusna koloristica namjerno podebljala boje znajući da će u originalnim sveskama biti bljeđe? Pa je sad zapravo predrečavo? Serem li?

Arc sa muhama mi je najbolji. Nemojte čitati Gaimanov predgovor knjizi 2 jer ima blage spoilere.

Hrvoje Bratanic AKA Šuki
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/03/2013 : 23:28:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Treba imati u vidu da su koloristi u ono vrijeme raspolagali paletom od koliko ono, svega 60-tak boja?
Uglavnom, kolor je onakav kakav treba biti, zbog bitno kvalitetnijeg papira meni osobno bolji nego u originalnom izdanju, za nijansu je svijetliji i jasniji i oštriji.
Evo par fotki koje mogu dati približnu usporedbu između originala i Fibrinog izdanja, za zaista vjernu usporedbu bi trebalo napraviti sken, a za to sad nemam vremena.
www.stripovi.com/temp/swt2.jpg
www.stripovi.com/temp/swt3.jpg
www.stripovi.com/temp/swt4.jpg

Trouble will find me
Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 07/03/2013 : 10:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
Šteta što se nije mogao izvući stari kolor, jedini koji valja. Ove dvije ispeglane i drečave varijante koje si pokazao su katastrofa. Kupio sam Fibrino Čudovište svejedno, misleći da će u rukama bolje izgledati, međutim, prevario sam se.





Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/03/2013 : 10:37:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Debelo pretjeruješ. To je defacto isti kolor, stvar je doslovno nijansi. Tiskara je napravila odličan posao, boje su identične kao na materijalima koje smo dobili. Jedina razlika je papir. Imajući u rukama američko izdanje na šit recikliranom sivom providnom papiru i Fibrino, meni se puno više sviđa papir koji sam ja izabrao. Razumijem da se tebi ne sviđa, i to je sasvim ok, ali nazivati ga katastrofom je debelo pretjerivanje.

Trouble will find me
Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 07/03/2013 : 11:01:39  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
Gle, ne želim se prepucavati. Ali ne, nije isti kolor. Bogatiji je, senzibilniji, prepun finih nijansi koje u Fibrinom izdanju (i američkom HC-u) ne postoje. Da, na šiti prozirnom pariru je otisnut i točno, Fibrin papir je vrhunski nema dileme, ali sveukupni dojam na ovako malom formatu je meni uistinu katastofalan.
I moram te pitati, koliki senzibilitet imaš prema konkretno ovom stripu, koliko ga uistinu doživljavaš, a koliko imaš izdavački imperativ objavljivanja ovog Mooreovog dragulja?
Dozvoli da mi se od 200-tinjak Fbrinih izdanja ovo nimalo ne sviđa (a ipak sam ga kupio).
Eto, više o Čudovištu neću reči ni riječi.


Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/03/2013 : 11:45:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
O, ako me imalo poznaješ, onda znaš da neću odustati od tjeranja mak na konac. Dopuštam da ti se izdanje nimalo ne sviđa, tu nema nikakvih problema. Međutim, neke činjenice treba razjasniti. Ti tvrdiš da nije isti kolor, ali on jednostavno jest isti. Evo ti primjer starog trejda, novog američkog HCa i Fibrinog izdanja. To je ISTI kolor (zaboga, pa ja imam originalne DC fajlove za tisak, njihov HC i SC je tiskan s ISTIH FAJLOVA. Fine nijanse o kojima govoriš NE POSTOJE. Kakve fine nijanse kad su imali na raspolaganju paletu od 64 boje!?! (http://facweb.cs.depaul.edu/sgrais/comics_color.htm)

Dakle, DC sofcover izdanje, Fibra, DC HC izdanje:
www.stripovi.com/temp/swt02.jpg
www.stripovi.com/temp/swt03.jpg
www.stripovi.com/temp/swt04.jpg

Osim toga, "ovako mali format" je opet debelo pretjerivanje. Razlika u formatu je 7%. Ja sam radio prijelom i pripremu, znam svaki detalj. Sedam posto razlike. To je dovoljno da izdanje postane "ovako mali format"?



Što se senzibiliteta prema konkretnom stripu tiče, ustvari mi se nimalo ne sviđa, samo želim zaraditi.

Trouble will find me
Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 07/03/2013 : 12:52:55  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

O, ako me imalo poznaješ, onda znaš da neću odustati od tjeranja mak na konac. Dopuštam da ti se izdanje nimalo ne sviđa, tu nema nikakvih problema. Međutim, neke činjenice treba razjasniti. Ti tvrdiš da nije isti kolor, ali on jednostavno jest isti. Evo ti primjer starog trejda, novog američkog HCa i Fibrinog izdanja. To je ISTI kolor (zaboga, pa ja imam originalne DC fajlove za tisak, njihov HC i SC je tiskan s ISTIH FAJLOVA. Fine nijanse o kojima govoriš NE POSTOJE. Kakve fine nijanse kad su imali na raspolaganju paletu od 64 boje!?! (http://facweb.cs.depaul.edu/sgrais/comics_color.htm)

Dakle, DC sofcover izdanje, Fibra, DC HC izdanje:
www.stripovi.com/temp/swt02.jpg
www.stripovi.com/temp/swt03.jpg
www.stripovi.com/temp/swt04.jpg

Osim toga, "ovako mali format" je opet debelo pretjerivanje. Razlika u formatu je 7%. Ja sam radio prijelom i pripremu, znam svaki detalj. Sedam posto razlike. To je dovoljno da izdanje postane "ovako mali format"?



Što se senzibiliteta prema konkretnom stripu tiče, ustvari mi se nimalo ne sviđa, samo želim zaraditi.



Očito je netko od nas dvoje je slijep ili u najmanju ruku daltonist.
Ok, kad već tjeraš mak na konac, ajde skeniraj i postavi na ovaj topic unutrašnje stranice svih ovih fotkanih izdanja pa da ih usporedimo. Ako ti je to puno posla, izmjeri i napiši cm i mm tabli i margina....čisto zbog preciznosti.
Usput, da ljudi vide kako je to ISTI kolor, ajde zalijepi pored ovih par tabli koje sam postavio identične iz svog izdanja.

P.S.
Na konto boldanog cinizma.
Ma jasno da ti zarada nije bitna kad ionako sve ovo radiš iz svog hira.


Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37784 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/03/2013 : 13:13:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ovo nisi vidio?

Dakle, DC sofcover izdanje, Fibra, DC HC izdanje:
www.stripovi.com/temp/swt02.jpg
www.stripovi.com/temp/swt03.jpg
www.stripovi.com/temp/swt04.jpg



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 07/03/2013 : 13:17:01  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
Da, sad sam vidio. A jesi li ti vidio slike koje sam ja postavio?

Ovako fotkano to izgleda ok (osim formata), ali kad budeš imao izdanje u ruci, usporedi table sa ovima koje sam ja postavio pa ćeš vidjeti razliku.



Edited by - bosancicigor on 07/03/2013 13:22:59
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26470 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/03/2013 : 13:36:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
kad je riječ o papiru tu sam
Jednostavno neka izdanja lošije izgledaju na tom super kvalitetnom prebijelom papiru nego na onom šit sivom papiru.ja sam uvijek za šit.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26470 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/03/2013 : 13:38:05  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
od ova tri postavljena primjera uzeo bih usa trejd.on ima najmanje sjajni papir i najbolje mi izgleda.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/03/2013 : 13:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ali ti definitivno nisi realan. Postavljaš mi skenove tko zna odakle s neta, koje je tko zna kako skenirao, s tko zna kakvim postavkama skenera, tko zna kako kalibrirano i tko zna kako obrađeno poslije i njih uzimaš kao mjerilo.

Evo ti tvojih par stranica sa par različitih izvora s neta, što ćemo sad s tim? Sken s neta ne može biti mjerilo, za boga miloga.



Ja ti dajem sliku tri različita izdanja uživo, fotkana u istim uvjetima (ne idealnim, jer ja sam loš fotograf, ali dovoljno dobrim da se stekne osjećaj), skenove s neta zaboravi.

Što se formata tiče, on točno 7% manji. Ja sam radio pripremu, pa valjda znam koliko sam smanjio?!

Trouble will find me
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 07/03/2013 : 13:50:15  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Iskreno neman nista protiv da se smanju margine tj. kako se odradilo na Daredevilu ali mi nije jasno zasto se smanjiva format jer vidim da su margine smanjene u tom omjeru a moglo se njih vise izrezat i ne dirat orginalni format..ali ok nije da iman neku vecu zamjerku na izdanje..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26470 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/03/2013 : 13:56:05  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
plakat za 7% manjeg formata nema smisla ali one slike što ih je Igor postavio izgledaju da su sken sveščica.možda je u njima otisak najbolji?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/03/2013 : 13:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

kad je riječ o papiru tu sam
Jednostavno neka izdanja lošije izgledaju na tom super kvalitetnom prebijelom papiru nego na onom šit sivom papiru.ja sam uvijek za šit.


Jaki hašoman:) Da, znam da si ti uvijek za šit, nije neka novost da ti hoćeš što jeftinije i što "šitoidnije" izdanje. Gle, to je ok, to je stvar ukusa, u to se ne miješam. Ja samo kažem da je ovdje u pitanju isti kolor/isti fajlovi. Nema nikakvih izgubljenih finih nijansi niti se radi o starom/novom koloru, to je ISTI kolor. E a sad kako kome taj isti fajl/kolor izgleda otisnut na različitom papiru to je druga stvar.

Trouble will find me
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 07/03/2013 : 14:15:12  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Samo da se osvrnem na kolor..meni je to osobno puno bolje (naravno kao sta kaze Markos na to utjece papir)..u svojoj DC kolekciji svi stripovi su mi skoro u novom koloru..jednostavno to sve puno lipse i zivlje izgleda u novom koloru..brzo izlazi Death of Superman u novom koloru..jedva cekam zaminit onaj stari print koji iman..nebo i zemlja..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 07/03/2013 14:15:44
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 07/03/2013 : 14:20:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Upadam kao padobranac samo zato što mi je upao u oči jedan detalj, bez da sudim o kvaliteti kolora...

Kolor 9. stranice koji je bosancicigor postavio nije isti kao kolor 9. table koju je Markos postavio... Pogledajte samo crvene oči na obje verzije, nisu iste, tako da nije riječ o istom koloru samo izblijedjelom...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26470 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/03/2013 : 14:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Jaki hašoman:) Da, znam da si ti uvijek za šit, nije neka novost da ti hoćeš što jeftinije i što "šitoidnije" izdanje. Gle, to je ok, to je stvar ukusa, u to se ne miješam. Ja samo kažem da je ovdje u pitanju isti kolor/isti fajlovi. Nema nikakvih izgubljenih finih nijansi niti se radi o starom/novom koloru, to je ISTI kolor. E a sad kako kome taj isti fajl/kolor izgleda otisnut na različitom papiru to je druga stvar.


Da pojasnim,ja kao kupac uvijek želim jeftinije izdanje ali i izdanje koje će mi vizuelno odgovarati.U slučaju kad bi u ovom primjeru od ova tri(usa trade,fibra,usa hc)sva tri koštala isto ja bi kupio usa trejd jer mi on najbolje vizuelno izgleda.
Što se tiče vrsta papira i boje ne upija boju svaki papir isto pa i tu može biti sitnih razlika.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/03/2013 : 14:30:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

Iskreno neman nista protiv da se smanju margine tj. kako se odradilo na Daredevilu ali mi nije jasno zasto se smanjiva format jer vidim da su margine smanjene u tom omjeru a moglo se njih vise izrezat i ne dirat orginalni format..ali ok nije da iman neku vecu zamjerku na izdanje..


Ne možeš uvijek smanjiti format izdanja, a ostaviti stranicu stripa iste veličine. Zavisi od formata stranice. Stranica mora disati, mora imati proporcionalne margine gore/dolje i sa strana. Jedan domaći izdavač je nedavno objavio američki strip tako što je napravio upravo to, i meni to izgleda loše. 7% smanjenja se može smatrati zanemarivim, bolje to nego da je stranica nabijena na silu u neki drugi format.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/03/2013 : 14:34:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Upadam kao padobranac samo zato što mi je upao u oči jedan detalj, bez da sudim o kvaliteti kolora...

Kolor 9. stranice koji je bosancicigor postavio nije isti kao kolor 9. table koju je Markos postavio... Pogledajte samo crvene oči na obje verzije, nisu iste, tako da nije riječ o istom koloru samo izblijedjelom...


Citiram sam sebe:
"koje je tko zna kako skenirao, s tko zna kakvim postavkama skenera, tko zna kako kalibrirano i tko zna kako obrađeno poslije"

Jedan primjer: kad smo radili korice za Magičnog Vjetra, Goran i Melina su jednom 10 puta skenirali Goranovu ilustraciju u akvarelu za prvi broj i svih 10 puta su boje bile različite i nijedan od tih 10 puta nisu bile kao u originalu na papiru.

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.8 seconds. Snitz Forums 2000