forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Marsonikon 2013
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 13/03/2013 : 13:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
Evo mali update o našoj konvenciji. Svi ste pozvani!

Druga slavonskobrodska SF konvencija "Marsonikon" predstavila je svoj program i najavila međunarodni karakter gostiju, predavanja i prezentacija uz posebnog gosta Zorana Živkovića. Tema konvencije su "Drugi svjetovi", traje prikupljanje priča i natječaj za naslovnicu zbirke kratkih SF priča "Marsonic 3", a sve će se odvijati u prostorima Tvrđave Brod 1. lipnja.

Počasni gosti Živković i Mikuličić

"Napokon se nešto pokrenulo pa imamo i prvi teaser vezan za našu konvenciju. Načelno smo dogovorili predavanja, a svi gosti koje smo zvali potvrdili su svoje dolaske. Konvencija će biti međunarodnog karaktera, a kako je Slavonski Brod na idealnom mjestu u regiji, želimo stvoriti tradicionalno mjesto gdje će autori iz regije, pisci, slikari, ilustratori, predavači i znanstvenici, moći govoriti o popularnim temama iz znanosti, znanstvene fantastike i književnosti uopće. Naravno, ovo je samo početak putovanja na koje želimo poći. Planova je puno, ideja još više, volje napretek", najavljuju organizatori.

Inače prvi počasni gost je Zoran Živković, jedini pisac s neengleskog govornog područja koji je dobio "World Fantasy Award" (Svjetsku nagradu za fantastiku). Urednik je nekoliko stotina knjiga, te pisac koji je preveden na najviše svjetskih jezika na ovim prostorima. Pisac je jedine Znanstvenofantastične enciklopedije i predaje Kreativno pisanje na Beogradskom univerzitetu. Drugi počasni gost je Damir Mikuličić, SF pisac i urednik te vlasnik izdavačke kuće "Izvori - Zagreb". Jedan je od osnivača društva SFERA i pokretač najstarijeg hrvatskog časopisa za znanstvenu fantastiku - SIRIUS.

Bogati program i trpeza

Gost predavač je i susretljivi Adnadin Jašarević, bosanskohercegovački pisac i urednik nekoliko zbirki SF priča s temom "BiH fantastična književnost u bespuću soc-realizma". Također, predavači će biti i članovi brodske SF skupine Orion. Hrvoje Gažo će tako imati predavanje "Filmski nastavci u SF-u", Leon Maglić - "Priče G.R.R Martina", Marina Gojković - "Zvijezde i njihovi svjetovi", Jugoslav Gojković - "Psihologija svemirskih letova", Petar Bašić - "O Drakeovoj jednadžbi i mogućnostima života u svemiru" i Ratko Martinović - "Montauk i Philadelphia - Put u nove svjetove, dimenzije i paralelne svemire". Počasni gosti će imati zajedničko predavanje "Sjećam se: YU SF 1975-1990".

Uz predavački dio programa, tu su i nezaobilazni dodatni sadržaji. Najbitniji je promocija zbirke kratkih SF priča "Marsonic 3" uz dodjelu nagrade za naslovnicu i predstavljanje odabranih pisaca i priča. Tu je i likovna izložba SF i F ilustracija, Space Arta i drugih tema povezanih sa znanstvenom fantastikom autora iz Hrvatske i okolnih zemalja. Hrvoje Gažo u suradnji s "Palubom 7" tradicionalno prikazuje filmove uz šest epizoda serije "Sakupljač" što je snimljena po pričama Zorana Živkovića.

Vidjet ćemo i prezentacija Warhammer figura i minijatura od strane "Kluba Pannonia Minor", skupinu mladih astronoma i teleskopiranje za sve prisutne, izlaganje izdavača iz RH i inozemstva uz neizostavnu Gradsku knjižnicu Slavonski Brod i brojne druge sadržaje koji će biti predstavljeni u hodu. Ulaz je slobodan, a za sve goste domaćin će osigurati slavonske prehrambene delicije i piće. Sve se događa prvu subotu u lipnju i organizator poziva goste iz cijele Hrvatske.

Više informacija doznajte na: www.marsonikon.com

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/03/2013 : 14:01:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Vidiš, mogao bih doći
mogao bi nagovoriti Deeja i još ponekog pa dođemo u većem broju...
a mogao bih i napisati kratku priču! (Ah, da, nemam vremena, pišem scenarij, teba dovršiti knjigu s recenzijama, teba pisati nove reck, argh...)

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 13/03/2013 : 14:35:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
Pozvani ste. Meni se javite i dođite na rakiju...ulaz je slobodan pa...

Naravno, ja sam zvao i stripaše na konvenciju ali nisu baš orni dolaziti tako da ćemo vidjeti što će s tim biti. A ako zbog ničega drugoga, barem zbog Živkovića bi mogli navratiti.

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 15/03/2013 : 12:28:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Zvuči mi super! Ja bih vro vrlo rado došao, no trebao sam to prije planirati (nekako je prebrzo prošlo vrijeme)... Ako nisam uspio doći na zagrebačku konvenciju, pitam se kako bih ovo uspio.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 15/03/2013 : 13:34:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Zvuči mi super! Ja bih vro vrlo rado došao, no trebao sam to prije planirati (nekako je prebrzo prošlo vrijeme)... Ako nisam uspio doći na zagrebačku konvenciju, pitam se kako bih ovo uspio.



Sve se može kad se hoće Dee! To je subota, jedan dan. Od Zagreba 2 h...čak i da ideš autom gorivo i cestarina je 500 kn, vas 4 u autu svaki 100 i kusur + 100 za ovdje piće, hrana itd.....i eto ti računice:) Vlakom je i manje:)

Znam da nije malo, ali kontaj kad mi odavdje dođemo na Sferakon još platimo 150 kn ulaz:)) nama treba barem 100 eura za sve to poplačat + hrana, piće koja je u ZG skuplja 50% nego kod nas...al eto, dođemo:))


The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 15/03/2013 : 13:39:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Dee, ajd' bumo se probali nekak dogovorit. Ja bum onda išel autom, pa bi to i mogli nekak dogovoriti, naročito ako nas ide više. Jedino nisam ziher dali sam negdje taj vikend, moram pogledati još raspored jer imam nekakav simpozij u Puli baš tu negdje ali ne zna se još točno. BUmo vidli u svakom slučaju. Tak i tak sam mislil staviti obavijest za neko druženje slijedeći tjedan, pa se bumo onda mogli više dogovoriti.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2995 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 15/03/2013 : 18:11:59  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
Čestitke na festu!

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/

Edited by - andjusticeforall on 16/03/2013 18:21:30
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 16/03/2013 : 18:20:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andjusticeforall

Čestitke na festu!

Hint: priča se po šoru da Miholjčani imaju recept za Klingonski grah...



Pssssssst, nećeš otići u StoVoKor, ako budeš previše pričao :)

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

zlikovski
Senior Member



Croatia
1090 Posts

Member since 21/03/2008

Posted - 16/03/2013 : 22:29:38  Show Profile Show Extended Profile  Send zlikovski a Private Message  Reply with Quote
u kazamatu?

super za lokaciju.

Grad - to ste vi.
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 17/03/2013 : 17:10:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlikovski

u kazamatu?

super za lokaciju.



Da, lokacija je fantastična. Inače nam je Grad ustupio gotovo cijelu Tvrđavu Brod za ovu priliku. A ako znamo da je Tvrđava spomenik nulte kategorije, Grad nam poprilično vjeruje i hvala im na tome:) Naravno pravila ponašanja unutar zidina su rigoroznija nego inače, pa nema zapišavanja zidina, bacanja smeća, opušaka, ili pravljenja nekakvog nereda. U kazamatu će biti birtija i druženje, a okolo sve ostalo... Polažemo sve nade u sunčano vrijeme pa bi štandovi, izložbe i još koješta moglo biti na otvorenom, a to bi bilo idealno.
Sam centar grada je od tvrđave udaljen 2 minute laganog hoda, Sava je minut...

Jedina negativna stvar je da se nitko od stripaša nije javio, pa će strip biti jako slabo zastupljen...Ali pokušali smo sve i svašta, no stripaši su malo inertniji od ostatka svijeta. MOžda zato i jesu stripaši:) Dogodine ćemo obavezno pojačati strip!

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/03/2013 : 01:33:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Znači za Deeja - događaj je 1. lipnja

danas me uvjeravao da je 1. travnja (valjda je to uranjena aprilska šala)

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 20/03/2013 : 09:43:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
SOrry, provjerio sam i ja jučer, samo nisam htio ništa govoriti, da ne bi ispalo ko da ne kužim. Ili da se izrazim Sf-ički, ko da sam pao s Marsa!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 01/05/2013 : 17:23:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
Evo novi update s Marsonikona 2013.

Došao je kraj 4. mjeseca i rok da objavimo priče koje su odabrane za zbirku Marsonic 3 koju ćemo izdati na konvenciji Marsonikon 01.06.2013.

Primili smo više od trideset priča iz svih dijelova regije BiH, Hrvatska i Srbija i vrlo smo zadovoljni odazivom. Nažalost ne možemo sve priče uvrstiti u zbirku, ali smo se trudili izabrati one najbolje.

U priloženom popisu nalazi se četrnaest priča, no, s autorom moguće 15. priče ne možemo stupiti u kontakt i ne javlja se na naše pozive, mailove... Pa ostavljamo mogućnost eventualne nadopune onih koji će biti objavljeni u zbirci.

Svima koji su nam slali svoje priče od srca zahvaljujemo. Onima koji su u zbirci, čestitamo, a onima koji nisu uvršteni u Marsonic 3, želimo puno uspjeha na natječaju za Marsonic 4 koji izlazi pred kraj godine.

Svaki autor dobiva besplatan primjerak zbirke!

ZBIRKA MARSONIC 3


Adnadin Jašarević - Leonardo 2003
Davorin Horak - Pip i Abela
Gordan Sundać - Izviđač
Ivan Lutz - Iza obale
Lea Luna - Znatiželjna
Marko Lubar - Prethodnica
Nenad Pavlović - Događaj veka
Paula Borošak - Svi svjetovi osim mog
Ratko Martinović - Muha
Sanda Hančević - Prvi poljubac na Silvaniji
Stevan Šarčević - Dah lokomotive
Teuta Butuči - PI prodavačica identiteta
Ziggy Dorey - Spoznaja
Živko Prodanović - Molitva

NASLOVNICA:

Nagrada 200kn

Ivor Pajković

Vidimo se na Marsonikonu - barem se nadam da će netko doći. Jbg, ima komaraca pa ponesite autane:)

www.marsonikon.com

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.

Edited by - Pirgavi on 01/05/2013 17:24:55
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 02/05/2013 : 12:55:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
Našli smo autora 15-te priče u bespućima cyber-prostora

Mario Pejaković - REM Portal

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 04/05/2013 : 08:37:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
Ekskluziva!!!

NAgrađena ilustracija za naslovnicu

Autor: Ivor Pajković


The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 22/05/2013 : 23:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
Evo prijatelji i programa:

http://inverzija.net/?p=6101

ili

www.marsonikon.com

Nadam se da će netko s foruma doći

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 23/05/2013 : 12:31:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Probat ću doći, makar nisam ziher. U poslu sam totalnom slijedećih dva tjedna. Bum videl pa javim.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 29/05/2013 : 13:51:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
Evo, zadnji put ove godine! Nekoliko članaka vezanih za predstojeću konvenciju:

Zoran Živković - intervju

http://www.dnevno.hr/magazin/lifestyle/87699-zoran-zivkovic-marsonikon-je-odlicna-prilika-za-druzenje-sa-sf-veteranima.html

Adnadin Jašarević - intervju

http://www.dnevno.hr/magazin/lifestyle/87124-adnadin-jasarevic-regionalna-suradnja-spas-je-sf-zanra.html

Sav program je na www.marsonikon.com

Pripreme su gotove, a sad predstoji nabrijana SF subota! Čakamo vas!

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 04/06/2013 : 14:35:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
Bilo je izvrsno! Šteta što niste navratili jer bilo je podosta ljudi iz Zagreba...

Evo malo atmosfere iako smo samo malo slika stavili...ovih dana ćemo staviti sve...

Sve je na:

www.marsonikon.com

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/06/2013 : 14:44:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
E sljedeće godine ćemo probati oformiti ekipu! Ako ništa drugo barem ja i mladjo (ako uspije staviti na stranu svoje političke aspiracije na koji dan)...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 08/06/2013 : 23:31:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pirgavi

Evo, zadnji put ove godine! Nekoliko članaka vezanih za predstojeću konvenciju:

Zoran Živković - intervju

http://www.dnevno.hr/magazin/lifestyle/87699-zoran-zivkovic-marsonikon-je-odlicna-prilika-za-druzenje-sa-sf-veteranima.html

Adnadin Jašarević - intervju

http://www.dnevno.hr/magazin/lifestyle/87124-adnadin-jasarevic-regionalna-suradnja-spas-je-sf-zanra.html

Sav program je na www.marsonikon.com

Pripreme su gotove, a sad predstoji nabrijana SF subota! Čakamo vas!


Upoznao sam Adnadina Jašarevića u Sarajevu, duša od čovjeka i veliki je znalac i ljubitelj stripa i SF žanra.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000