forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 PCVC
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 28/09/2012 : 22:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
Pips, Chips & Videoclips ili PCVC - prva aluzija su Pevec i PVC.

Pored Jinxa, jedan od meni dražih bendova iz devedesetih. Introvertnog Rippera od početka sam doživljavao kao autohtonog urbanog pjesnika za mikrofonom i odličnom instrumentalnom pratnjom u pozadini. Svaki njihov koncert je doživljaj, rezultira upalom mišića i pucanjem glasnica.

"Fred Astaire" mi je bio i ostao jedan od najboljih domaćih albuma, sirovo-melodiozna eksplozija dobrih zvukova i tekstova. "Drveće i rijeke", kao direktna posveta Radioheadu, također mi je odlično sjeo. Od Rippera bi mnogi mogli usvojiti makar osnovne osnove o glazbenom stvaranju jer ih dosad, kako zvuči, nisu stekli.




nebesa nisu humana... (Hrabal)

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/09/2012 : 23:16:52  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Pips, Chips & Videoclips

zasto?


Bend sa najvise muda i ogromnim talentom koji se usudio oduprijeti nekim huljicima ,tuticima i tudmanima.
Orden urbane generacije su svakako zasluzili i osobno cu im biti uvijek zahvalan.
Ovaj bend ili obozavate ili mrzite zbog specificnog vokala , ali usudujem se reci da su uz Majke najbolji i najznacajniji bend nasih prostora 90-tih godina .
Moje omiljene stvari..

Uz ovo sam radio stvari o kojima mnogi samo sanjati mogu i poslje toga mi je smrt kao desert..heh.



Na ovu stvar su mnogi oko mene upoznali izraze kao kiroprakticar ili plasticni kirurg po prvi put u svome bijednom zivotu



Pipsi su uvijek hranili moj bolesni hedonizam i vrlo je vjerovatno da ih zbog toga bolesno volim..

pa kaze..



Ahh taj moderni blues za elektricne duse ..sa nekakvih fiktivnih zagorskih bregova..genijalno..iskreno..genijalno..imam stap al nemam gaca



I opet genijalno , i opet u sridu..
Tko ne kuzi, nikad ni nece .





“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 28/09/2012 : 23:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
Imao sam ih u biblioteci sa još oko 520 izvođača, mada nisam stizao da preslušam išta...

Nakon ova dva posta, mislim da će vredeti

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/09/2012 : 23:28:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by -jeremija-

Imao sam ih u biblioteci sa još oko 520 izvođača, mada nisam stizao da preslušam išta...

Nakon ova dva posta, mislim da će vredeti

Definitivno to ucini..uistinu su paznje vrijedni..

pa kaze

Pips, Chips & Videoclips - Mars napada




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/09/2012 : 23:36:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Ovaj su vec mnogi culi od mene u nekom drugom kontextu.

Bog

-jeremija-, zatvori oci i uzivaj..

Ovo je Hrvatska glazbena scena koju postujem..samokriticna, ponosna, tolerantna i sarkasticno sirokogrudna...

lajkam do jaja..


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 28/09/2012 : 23:45:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Dernjava i Fred Astaire su mi genijalni albumi, doslovno nema loše ni dosadne stvari; SHimpoo Pimpoo odlična zawebancija; ovi noviji albumi nešto su mi teži za slušati... Ripperovi tekstovi nešto su zaista neponovljivo na glazbenoj sceni.




“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 28/09/2012 : 23:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
Odličan spot i pjesma:


nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 28/09/2012 : 23:57:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
Nogomet - jedna Ripperova opsesija


nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 29/09/2012 : 00:07:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
je, je .. tek kad ga zena ustimala, postao mi simpa.
zena je zakon!
nema veze s PCVC ..kak nema, pa spava s jednim chipsom



~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 29/09/2012 : 00:20:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Sad kad je vec naceto..


Bez proseravanja i sa puno kreativnosti ovaj bend me je odusevio i dobio na prvu..
Hr urbana glazbena scena u vremenu kada su se oni pojavili je vec bila na laganom izdisaju i narodnjaci su vec poceli svoj ljigavi proboj na mjesta namjenjena novim i perspektivnim bendovima made in HR.

Neka glazba govori za sebe.

Jinx


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 29/09/2012 00:21:01
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 29/09/2012 : 00:33:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
velis, kad vec spavaju zajedno ..nek su i tu u paketu




~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30727 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 29/09/2012 : 06:48:04  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Pipsi su odličan band, i svirka i tekstovi sjajni. Tu još nitko nije spomenuo meni najdražu njihovu pjesmu "Malena", a danas će se sigurno oriti, kao i svaki put kad igra Dinamo, "Dinamo ja volim", jedna od najboljih himni uopće. Fred Astaire i Bog su mi super, nažalost ovo dalje nisam poslušao.

P.S. Kao student sam prije svakog ispita imao ritual puštanja 3 pjesme od Pipsa (Na putu prema dole, Mrtav čovjek i Plači sa Rundekom), i nije bila loša amajlija

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Argus
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 04/10/2010

Posted - 29/09/2012 : 10:03:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Argus a Private Message  Reply with Quote
Nikad ih nisam volio,ne svidaju mi se njihovi tekstovi.Najveci plagijator na ovim prostorima,u tekstovima najvise se sluzi otrcanim frazama ,etiketa urbanog po meni ne stoji iako je iz Zapruda,vokalno je inferioran.Jedino sto kod njega mi se svida je Jaja.Pjesma koja mi je ok je Placi s Rundekom ali zahvaljujuci bas Rundeku.Sve u svemu indiferentan sam prema njihovom radu.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 29/09/2012 : 10:27:18  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Argus

Nikad ih nisam volio,ne svidaju mi se njihovi tekstovi.Najveci plagijator na ovim prostorima,u tekstovima najvise se sluzi otrcanim frazama ,etiketa urbanog po meni ne stoji iako je iz Zapruda,vokalno je inferioran.Jedino sto kod njega mi se svida je Jaja.Pjesma koja mi je ok je Placi s Rundekom ali zahvaljujuci bas Rundeku.Sve u svemu indiferentan sam prema njihovom radu.

Znimljiv osvrt, no takav post sam ocekivao i puno ranije.
Bend polarizira..to je nepobitno.
Hvalospjevi su bitni bas kao i kritike i osobna razmisljanja.
To je smisao glazbe..
Dakle..hvala za ovaj post

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 29/09/2012 : 10:31:37  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Argus
[brJedino sto kod njega mi se svida su Jaja.



Meni su uvijek bili dobri.


always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8189 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 29/09/2012 : 10:36:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Argus

Nikad ih nisam volio,ne svidaju mi se njihovi tekstovi.Najveci plagijator na ovim prostorima,u tekstovima najvise se sluzi otrcanim frazama ,etiketa urbanog po meni ne stoji iako je iz Zapruda,vokalno je inferioran.Jedino sto kod njega mi se svida je Jaja.Pjesma koja mi je ok je Placi s Rundekom ali zahvaljujuci bas Rundeku.Sve u svemu indiferentan sam prema njihovom radu.

Ovdje ću da se složim sa svime. Ripper mi je jedna od najiritantnijih pojava u domaćoj glazbi. Tekstovi su glupi ko qurac, titulu največeg plagijatora ću prepustiti Houri ali ovaj dolazi odma za njim... vokalne sposobnosti su mu na razini svrake na dnu bazena, a sposobnosti glazbenog stvaranja ne mogu niti komentirati jer ne postoje. Gomila glazbenih klišeja u jednom čovjeku bez trunke svojstvenosti. Evo sam se naježio koliko me iritira. Još kad je oženio Jaju i onda se ona ostavi pjevanja, a on nastavi daviti svojim kvazi umjetničkim izdrkotinama i gomilom neukusnog plagiranja došlo mi je da ga tražim sekirčetom.
Samo moje mišljenje, nek se nitko ne ljuti... tko voli nek izvoli.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 29/09/2012 : 11:42:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Samo moje mišljenje, nek se nitko ne ljuti...



Samo udri, nema ljutnje!

nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4250 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 29/09/2012 : 13:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Dok sam bio klinac obožavao sam Fred Astairea ovo ostalo me nije baš previše zanimalo.

Danas ih ne mogu smislit tak da se slažem s ovim što su napisali Argus i Tonto. Gledao sam ih baš ovo ljeto live i totalno su usrali inače do tada odličnu atmosferu. Uz takvu spuštalicu i ženske su se ohladile za bilo kakvu akciju pa mi nije ostalo niš drugo nego slušat tekstove.
Bolje da nisam. Ripper je grozan tekstopisac, barem za mene.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/09/2012 : 09:56:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Pips, Chips & Videoclips - Ljubav

Dobro jutro


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 30/09/2012 : 10:21:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
Pips Chips & Videoclips - Gume na kotačima

Dobar (je) dan ;)


nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

gjuro76
New Member



Croatia
135 Posts

Member since 14/09/2011

Posted - 18/10/2012 : 21:22:02  Show Profile Show Extended Profile  Send gjuro76 a Private Message  Reply with Quote
Pipsi su bend koji su iz jednostavnog troakordnog podneblja, s pocetka karijere, kad su mi bili najdrazi, otisli u nekom trendy smjeru Radiohad-a, Coldplay-a, sto meni osobno nikad nije sjelo. Ona kolaboracija s Rundekom mi je bila posebno dosadna, WTF...

Ali, jbg, o ukusima se ne raspravlja, a tu smo da podijelimo misljenja...
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 01/11/2012 : 08:31:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
'bro jutro, astronauti!


nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 01/11/2012 : 08:37:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
Ripperov tekst o novom Zagrebu i novim Zagrepčanima.

Izdvojio bih jednu rečenicu: "Neoplemenjeni i tusti, umjesto da je grad za njih kulturni šok, oni su šok za grad."

http://www.pipschipsvideoclips.com/hr/daddy/dnevnik/?godina=2012&postId=720

nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 05/04/2013 : 19:36:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Pips, Chips & Videoclips - Htio bi da me voliš


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 05/04/2013 : 19:46:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Totalno hejterski zapostavljen topic..
No ..ima se vremena

Pips, Chips & Videoclips - Nacionalni Park


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 06/04/2013 : 07:29:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
Nova stvar "Htio bi da me voliš" je totalno sranje.

nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000