forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Tiskanica
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

mister-no
Average Member



Slovenia
895 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 13/04/2013 : 11:06:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit mister-no's Homepage  Send mister-no a Private Message  Reply with Quote
imam pitanje oko tiskanice, pošto nisam iz HR. Jel se može slati ili ne?

naime netko mi je spomenuo da se može(čak sam možda i dobio tiskanicu, sad više neznam da li je bila pod obična pošta ili tiskanica), a gledam cijenik a nigdje ne vidim da piše tiskanica, nego samo paketi.

Moje aukcije (kad su)
My website - Joomla - Blog


Rada13
New Member



Croatia
259 Posts

Member since 28/03/2010

Posted - 13/04/2013 : 11:14:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Rada13 a Private Message  Reply with Quote
Može se slat do 2kg težine, ali nemaš potvrde o slanju, a od šaltera do šaltera ovise pravila pakiranja (neki traže da se stavi knjiga/strip u otvorenu kuvertu pa je oni zatvore, neki dopuštaju da se zapakira u foliju i zaštiti kartonima,...) uglavnom može se poslat, evo je i na cijeniku

http://www.posta.hr/cjenik-on-line

Edited by - Rada13 on 13/04/2013 11:14:59
Go to Top of Page

mister-no
Average Member



Slovenia
895 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 13/04/2013 : 11:33:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit mister-no's Homepage  Send mister-no a Private Message  Reply with Quote
sad vidim oko pola manje na paket ako je izmedju 1-2kg tiskanica, npr paket do 2kg ima 20kn + nešto za vrijednost, a tiskanica je skoro 12kn.

ali s tiskanicama imam problem i kod nas, pošto treba sripove dobro zapakirati da se ne oštete, onda na nekim pošta neče da uzmu jer treba da je otvorena...

Moje aukcije (kad su)
My website - Joomla - Blog


Go to Top of Page

hc1012
New Member



Croatia
245 Posts

Member since 10/01/2009

Posted - 13/04/2013 : 12:30:25  Show Profile Show Extended Profile  Send hc1012 a Private Message  Reply with Quote
Meni ne uzimaju tiskanicu na pošti, ima već barem dvije godine, bez obzira kako zapakirao stripove. Kažu da samo izdavači i tiskare imaju pravo slati tiskanicu.
Go to Top of Page

gombi
New Member



Slovenia
234 Posts

Member since 27/07/2010

Posted - 13/04/2013 : 13:09:31  Show Profile Show Extended Profile  Send gombi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hc1012

Meni ne uzimaju tiskanicu na pošti, ima već barem dvije godine, bez obzira kako zapakirao stripove. Kažu da samo izdavači i tiskare imaju pravo slati tiskanicu.



isto njesra u Lućkom, samo izdavaći i tiskare
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37801 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/04/2013 : 13:52:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Dobro, ali postoji li negdje u zakonu to zapisano? To da mogu samo izdavaci i tiskare... odnosno, gdje im je pecat? :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 13/04/2013 : 14:20:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Tiskanice se mogu slati.
Postoji cijena i u cijeniku i u automatskom izračunu.
Postoji i tisak koji šalju samo izdavači po povlaštenim cijenama (ali to nisu tiskanice).
Nisam imao problem s tim nikada, no ne volim ih slati jer povremeno nestanu putem.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 13/04/2013 : 15:05:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
Osobno nikad nisam imao problema sa slanjem tiskanice,iako moram priznati da sam ih puno više primio nego poslao...to valjda ovisi od pošte do pošte.
Go to Top of Page

edvin
Senior Member

Croatia
1295 Posts

Member since 06/10/2002

Posted - 13/04/2013 : 16:01:52  Show Profile Show Extended Profile  Send edvin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hc1012

Meni ne uzimaju tiskanicu na pošti, ima već barem dvije godine, bez obzira kako zapakirao stripove. Kažu da samo izdavači i tiskare imaju pravo slati tiskanicu.



to nije istina, izdavači imaju čak i povoljniju tarifu, znači dokaz je taj što postoje 2 tarife, jedna za nakladnike i druga za sve ostale.


"How long, not long, 'cause what you reap is what you sow!"
Go to Top of Page

hc1012
New Member



Croatia
245 Posts

Member since 10/01/2009

Posted - 13/04/2013 : 19:20:18  Show Profile Show Extended Profile  Send hc1012 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by edvin

quote:
Originally posted by hc1012

Meni ne uzimaju tiskanicu na pošti, ima već barem dvije godine, bez obzira kako zapakirao stripove. Kažu da samo izdavači i tiskare imaju pravo slati tiskanicu.



to nije istina, izdavači imaju čak i povoljniju tarifu, znači dokaz je taj što postoje 2 tarife, jedna za nakladnike i druga za sve ostale.





Tako kažu tete na pošti kod mene, svađao se s njima ili ne. Probao sam, ali kažu ne može.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5249 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 13/04/2013 : 23:38:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hc1012

quote:
Originally posted by edvin

quote:
Originally posted by hc1012

Meni ne uzimaju tiskanicu na pošti, ima već barem dvije godine, bez obzira kako zapakirao stripove. Kažu da samo izdavači i tiskare imaju pravo slati tiskanicu.



to nije istina, izdavači imaju čak i povoljniju tarifu, znači dokaz je taj što postoje 2 tarife, jedna za nakladnike i druga za sve ostale.




Tako kažu tete na pošti kod mene, svađao se s njima ili ne. Probao sam, ali kažu ne može.


Nisi bio dovoljno uporan...ja nisam odustajao dok mi nije dala prva i sada mi sve daju...
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 14/04/2013 : 13:36:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote

Tako kažu tete na pošti kod mene, svađao se s njima ili ne. Probao sam, ali kažu ne može.
[/quote]
Nisi bio dovoljno uporan...ja nisam odustajao dok mi nije dala prva i sada mi sve daju...
[/quote]

DA,to tako obično i bude
Go to Top of Page

goran split
Junior Member



Croatia
388 Posts

Member since 21/09/2010

Posted - 24/04/2013 : 17:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send goran split a Private Message  Reply with Quote
danas sam sla strip kao tiskanicu. i naplatilo mi je poštarinu samo 2.80kn.
na računu piše:
quote:
Tisak u svež./vreći od 101-250g

jel ko zna sta vise o ovome,obicno je cijena cca 4-5kn

stršljen spašen
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/04/2013 : 18:34:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
možda nešto novo.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Rada13
New Member



Croatia
259 Posts

Member since 28/03/2010

Posted - 24/04/2013 : 20:32:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Rada13 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goran split

danas sam sla strip kao tiskanicu. i naplatilo mi je poštarinu samo 2.80kn.
na računu piše:
quote:
Tisak u svež./vreći od 101-250g

jel ko zna sta vise o ovome,obicno je cijena cca 4-5kn



tako je i meni jedanput naplatilo svežanj nekakav, isto neka smiješna cifra, u kojoj si pošti to sla
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
878 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 24/04/2013 : 21:05:08  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hc1012

quote:
Originally posted by edvin

quote:
Originally posted by hc1012

Meni ne uzimaju tiskanicu na pošti, ima već barem dvije godine, bez obzira kako zapakirao stripove. Kažu da samo izdavači i tiskare imaju pravo slati tiskanicu.



to nije istina, izdavači imaju čak i povoljniju tarifu, znači dokaz je taj što postoje 2 tarife, jedna za nakladnike i druga za sve ostale.





Tako kažu tete na pošti kod mene, svađao se s njima ili ne. Probao sam, ali kažu ne može.



Pa jednostavno im reci da si izdavač...i tačka. Nek se slikaju...

Don`t piss down my back....and tell me it`s raining....
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000