forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Biste li kupovali Ultimate izdanja da još izlaze?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 05/05/2013 : 19:18:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Evo jednog polla kojega postavljam isključivo zbog osobne radoznalosti. Naime, pošto sam i sam veliki fan ovog Marvelovog univerzuma i pratim ga od samog početka, zanima me postoji li još uvijek interes za ta izdanja, u kojoj mjeri i obliku i bi li se isplatilo ponovno oživljavanje ovih serijala, bilo u sveščicama ili trejdovima. Postavio sam nekoliko opcija.

Choices:

Bih, u obliku svešcica.
Bih, u obliku tpb-a ili luksuznih izdanja (nešto kao Fibrina americka izdanja)
Bih, svejedno mi je u kojem obliku.
Ne bih, ako vec u dva navrata nisu uspjeli, što ce nam uopce?
Ne bih jer me Ultimate serijali ne zanimaju.


Who Can Vote? Only Members can vote. You need to register or be logged in to vote.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 05/05/2013 : 21:20:22  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
bih, najbolje da nastave posao
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 05/05/2013 : 21:34:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Također bih nastavio.

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 05/05/2013 : 22:29:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ne bih.
Edicija Essential s kojima je krenula Čarobna knjiga mi je zasad sasvim dovoljna. Bilo bi bolje da izlaze i češće, ali u ovim okolnostima i ovo je sasvim zadovoljavajuće.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 05/05/2013 : 23:06:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
nop
Go to Top of Page

Krscho
Junior Member



Croatia
378 Posts

Member since 19/06/2011

Posted - 06/05/2013 : 09:27:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Krscho a Private Message  Reply with Quote
Jedino ko TPB
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1824 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 06/05/2013 : 16:36:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Da, kad sam već toliko dugo pratio ta izdanja, voleo bih i dalje nastaviti. Žao mi što su Ultimates prekinuti u sred priče.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16955 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 06/05/2013 : 22:42:10  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Nikad me nisu zanimali ti stripovi.
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
869 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 06/05/2013 : 23:32:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
Zadnja opcija, nikad mi se nije previse svidao ultimate universe.

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 07/05/2013 : 16:17:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
o čemu se tu priča? ultimate universe za sad još uviek postoji.

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 07/05/2013 : 19:55:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
nope

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 07/05/2013 : 22:39:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sloppy

o čemu se tu priča? ultimate universe za sad još uviek postoji.



Govorimo o hrvatskim (ili regionalnim, nije bitno) izdanjima, ne o američkim, koji uspješno izlaze...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12899 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/05/2013 : 23:53:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Mene je iznenadilo kako mnoge ne zanima Ultimate etiketa.

Što vas točno odbija? To što je riječ o nekakvom odvojenom univerzumu?

Mislim, ima tu zbilja sjajnih stripova.

Serijal Ultimate Spider-Man po meni je već godinama nešto najbolje što postoji od Spider-Mana.

Millarovi i Hitchevi Ultimates za mene su odličan primjer jednog stripovskog blockbustera sa zanimljivim idejama i dobrim likovima.

A jako je zanimljivo i ovo što Brian Wood trenutno radi sa stripom Ultimate X-Men.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 07/05/2013 23:53:57
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7652 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 08/05/2013 : 00:50:55  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Mene je iznenadilo kako mnoge ne zanima Ultimate etiketa.

Što vas točno odbija? To što je riječ o nekakvom odvojenom univerzumu?

Da.

Mislim, ima tu zbilja sjajnih stripova.

Ima li?

Serijal Ultimate Spider-Man po meni je već godinama nešto najbolje što postoji od Spider-Mana.

To je izuzetno loš strip. Karakterizacija i dijalozi na nivou latinoameričkih telenovela, radnja razvučena i usporena, sporija do 100 puta od pojedinih regularnih stripova, ni jedna ideja nije originalna, sve su reciklaža, a crtež je očajan, anatomija i lica - čista nula.

Millarovi i Hitchevi Ultimates za mene su odličan primjer jednog stripovskog blockbustera sa zanimljivim idejama i dobrim likovima.

Ultimatesi su grupacija koja nanosi više štete nego koristi, nikakva zamena za Osvetnike.

A jako je zanimljivo i ovo što Brian Wood trenutno radi sa stripom Ultimate X-Men

X-Meni su od početka dobri, ali je problem što su potrebni uz regularne, koliko i nove verzije Asteriksa i Taličnog Toma.

Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12899 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/05/2013 : 01:05:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

To je izuzetno loš strip. Karakterizacija i dijalozi na nivou latinoameričkih telenovela, radnja razvučena i usporena, sporija do 100 puta od pojedinih regularnih stripova, ni jedna ideja nije originalna, sve su reciklaža, a crtež je očajan, anatomija i lica - čista nula.


Nekako imam dojam da nisi baš gledao puno latinoameričkih telenovela.

A koje su to ideje reciklaža? Priznajem, dosta elemenata preuzeto je iz originalnog serijala, ali Bendis se zbilja potrudio da ih prezentira na nov i svjež način. Što točno podrazumijevaš pod reciklažom?

Što se crteža tiče, ne slažem se. Bagley je imao dinamičan crtež koji savršeno pristaje uz jedan mladenački strip. Čitaš li ti uopće ove nove epizode? Mislim da bi trenutni crtači trebali biti više po tvom ukusu.

quote:
Originally posted by alexts

Ultimatesi su grupacija koja nanosi više štete nego koristi, nikakva zamena za Osvetnike.



Kakva zamjena za Osvetnike? Kakve ovo ima veze sa kvalitetom samog stripa?

quote:
Originally posted by alexts

X-Meni su od početka dobri, ali je problem što su potrebni uz regularne, koliko i nove verzije Asteriksa i Taličnog Toma.


Kako kome, ja sam uvijek otvoren za nove interpretacije.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
869 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 08/05/2013 : 01:52:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
Ja sam vidio onih par ultimate spiderman/x-men sveski koje su kod nas izasle i iskreno od prve me odmah odbio onaj sugavi kompjuterski crtez, tako da prici nisam ni dao neku sansu.

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

Krscho
Junior Member



Croatia
378 Posts

Member since 19/06/2011

Posted - 08/05/2013 : 08:46:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Krscho a Private Message  Reply with Quote
Ultimate univerzum je nesto najbolje od Marvela, mislim ljudima ne smeta ocito DC i vjeciti rebootovi univerzuma ali ovdje im smeta paralelni ultimate unvierzum xD

Ko sto reko kolega Bushido, Ultimatesi i Spider-Man su nesto najbolje po meni sta ima, i tuku normal univerz spidermana i avegerse svaki dan, price su odlicne
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 08/05/2013 : 10:55:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

quote:
Originally posted by sloppy

o čemu se tu priča? ultimate universe za sad još uviek postoji.



Govorimo o hrvatskim (ili regionalnim, nije bitno) izdanjima, ne o američkim, koji uspješno izlaze...



pa dobro bi onda to bilo i da se napiše u početnom postu. nije baš na nivoju i ja se več uplašio da mi nešto promaklo. znam da se nešto pričalo de če prestat ali još nisu rekli tačno kad

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1824 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 08/05/2013 : 12:05:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Eh, kad bi Tally našao načina da se nastavi sa izdanjima tamo gde su stala.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

sinister
Average Member



Bosnia and Herzegovina
699 Posts

Member since 10/04/2004

Posted - 08/05/2013 : 13:21:44  Show Profile Show Extended Profile  Send sinister a Private Message  Reply with Quote
X-Men i Spider-mana nisam baš upratio, 15-tak brojeva, ali ono što sam pročitao je dobro. Najbolje su mi sjeli Ultimates, žao mi je što tu bar nije završen drugi story arc. Volio bih da nastave, ali teško.

Don't regret the rules I broke, when I die bury me in smoke.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 09/05/2013 : 13:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
To je izuzetno loš strip. Karakterizacija i dijalozi na nivou latinoameričkih telenovela, radnja razvučena i usporena, sporija do 100 puta od pojedinih regularnih stripova, ni jedna ideja nije originalna, sve su reciklaža, a crtež je očajan, anatomija i lica - čista nula.


Iz ovih riječi imam osjećaj kao da si pročitao samo prvi story-arc i odmah zaključio da je strip obično smeće. Možda sam u krivu, ali tako se doima. Kod nas je objavljeno prvih 69 brojeva, malo manje od pola cijelog serijala, i tu ima vrlo dobrih priča (drugi Zeleni goblin, pa drugi Kingpin, oba Doc Ocka...), iako tek kasnije dolaze one najbolje (a te nažalost nismo ni objavili). Isto tako, primjedbe na crtež... Loš je prvih dvadesetak brojeva, da bi kasnije Bagley totalno evoluirao i postao odličan. Njegovu zadnju priču, Death of Spider-Man je toliko dobro nacrtao da sam ostao zapanjen. Nevjerojatno koliko je čovjek napredovao sve ove godine. Stuart Immonen je jedan od najkompletnijih američkih crtača uopće, čovjek koji može koristiti nevjerojatno puno različitih stilova, a u svim Ultimate serijalima je crtež potpuno prilagodio atmosferi. Od svih crtača jedino mi David Lafuente sa svojim pomalo manga stilom nije dobro sjeo... Svi ostali su odlični.

quote:
Ultimatesi su grupacija koja nanosi više štete nego koristi, nikakva zamena za Osvetnike.


Bushido je dobro upitao... Kakva pobogu zamjena za Osvetnike!?

@Felagund: Ma kakav kompjuterski crtež? Bagley je sve crtao s olovkom, na papiru, kao i Immonen i Lafuente, tek su u novim brojevima (od 2011 pa do danas, a to nismo nikad objavili niti ćemo objaviti) Sara Pichelli i David Marquez počeli koristiti tehniku crtanja na tabletu.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1824 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 09/05/2013 : 15:41:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12
Kod nas je objavljeno prvih 69 brojeva, malo manje od pola cijelog serijala



70


IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
869 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 09/05/2013 : 16:19:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
Ne znam ja sa cim je crtao, samo sam pretpostavio i to sto sam vidio mi je bilo uzasno. Sad je li se kasnije popravio ili ne, ne bih znao, nisam ni gledao kasnije brojeve, a iskreno nemam ni volje. Imam i ovako i vise nego dovoljno stripova za pratiti i citati.

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 09/05/2013 : 20:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
@Zlix: Ne, 69. Kod nas je prvi broj Spideya i X-Mena razdvojen na dva dijela.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1824 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 09/05/2013 : 20:44:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Jeste, u pravu si, zaboravio sam na taj detalj.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 28/07/2013 : 10:30:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Pročitao Ultimates vol.1 i vol.2
Stvarno fenomenalan strip. Dosta surov i ozbiljan. Trebalo je biti nešto za sve uzraste no, crtač i scenarista (Hitch i Millar) htjeli su nešto sa što više sexa i nasilja pa je na kraju ispalo nešto između. Superjunaci su prikazani vrlo ljudski sa svim problemima i nesavršenostima koje ljuskost podrazumjeva - porodično nasilje, preljuba, alkoholizam, kajanje, gubitak kontrole, incest, izdaja i sve što inače odstupa od savršenog superherojskog modela ponašanja.
Na kraju sam shvatio da je to izlazilo i na hrvatskom. Izvadio sam BG svesčice i ustanovio da je 2/3 vol.1 izašlo u 8 epizoda dvostrano sa Ultimate FF. Inače taj vol.1 može slobodno stajati zasebno i falilo je samo 5 brojeva da imamo zaokruženu cjelinu od 13 spizoda. Vol.2 takođe ima još 13, pa ni broj 26 nije nešto prevelik. Najgore od svega je činjenica da je u svesci izlazio samo Ultimates (bez FF), bilo bi dovoljno 7 sveski da se završi vol.1. Koristim priliku još jednom da se naljutim na Bookglobe koji je i ovdje (po tko zna koji put) pokazao svoje neznanje, neupućenost i nebrigu za svoje kupce i čitaoce jer umjesto 13 epizoda prekrasno nacrtanog i napisanog stripa Ultimates 1, imamo WC papir (kako to obično i bude kada se kupuje od izdavača Bookglobe)...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000