forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Pitanje o ZAGOR Extra kompletu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 09/05/2013 : 21:04:01  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Prodajem ZAGOR EXTRA komplet (#1 - #206) več skoro godinu dana...Zadnji put sam ga imao za 1 kn sa cijenom rezerve a dostiglo je do (samo) 1200 kn (!). Znam, da je težko dati 3500 kn ili više odjednom ali platio sam ga, da sam ga kompletirao (SD izdanja) još dosta više. Od Ludens izdanja dalje sam svaki strip kupio u jednoj trafiki kao striparnica, gdje dobiju preko 30 komada pa je sam svaki put izabrao najlepši primjerak. Ne žuri mi se baš ali bez potrebe mi nekako leži na polici i svaki dan ga moram gledati...Da ne plačem dalje, evo pitanja: Da li mi se više isplati dati na AUKCIJE komad po komad ili čekam priliku i prodam ga kao komplet? KOMPLET je odlično očuvan 5/5

Choices:

Dati na aukcije kao komplet
Dati na aukcije komad po komad
Cekati neka bolja vremena

mister-no
Average Member



Slovenia
895 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 09/05/2013 : 21:38:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit mister-no's Homepage  Send mister-no a Private Message  Reply with Quote
da sam na tvome mjestu ja bi sve dao pojedinačno za 1kn pa malio boga, da sve ode i aukcije nebio pogledao nijednom dok ne pretekne vrijeme do isteka. a ako bi još koji strip na kraju ostao onda bi ga poklonio nekome, pa možda taj netko i sam počne sakupljati stripove.

Moje aukcije (kad su)
My website - Joomla - Blog



Edited by - mister-no on 09/05/2013 21:39:05
Go to Top of Page

Maki_Mostar
New Member



Bosnia and Herzegovina
229 Posts

Member since 27/02/2013

Posted - 09/05/2013 : 21:42:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Maki_Mostar a Private Message  Reply with Quote
U svakom slučaju ne komad po komad, to ne valja, posebno ako ti je komplet očuvan; da sam ja na tvom mjestu čekao bi bolja vremena ili, ako ti se žuri zaraditi, podijelio kao 2 dijela: na SD i Ludens i prvo prodavao SD.

Edited by - Maki_Mostar on 09/05/2013 21:44:07
Go to Top of Page

mister-no
Average Member



Slovenia
895 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 09/05/2013 : 21:44:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit mister-no's Homepage  Send mister-no a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Maki_Mostar

U svakom slučaju ne komad po komad, to ne valja, posebno ako ti je komplet očuvan; da sam ja na tvom mjestu čekao bi bolja vremena ili, ako ti se žuri zaraditi, podijelio kao 2 kompleta: na SD i Ludens i prvo prodavao SD.



to nikako, ako se prodaje po dijelovima onda se prvo prodaje poslednji deo, tako da prvi brojvi ostanu, tako ja radim(baš prije par dana sam prodao kit tellera od 25-53 broja, no nikad prije nebi prodao od 1-24 pa da mi ostanu ostali)

Moje aukcije (kad su)
My website - Joomla - Blog


Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5250 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 09/05/2013 : 21:47:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Mislim da netko tko bi imao novaca da ih iskešira za realnu vrijednost ovog kompleta radije bira neka kolekcionarska izdanja nego "fališni" SD/Ludens komplet...ja također imam sve te brojeve,ali ma koliko birao,uvijek se tu nađe primjeraka bez trunke ljepila,a o lošem prevodu i pravopisnim greškama da ne pričam....
Bez obzira na to sve,mislim da je najbolja opcija da komplet ide na aukcije u kompletu-kad tad će naletjeti pravi kupac....SRETNO!
Go to Top of Page

mister-no
Average Member



Slovenia
895 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 09/05/2013 : 21:50:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit mister-no's Homepage  Send mister-no a Private Message  Reply with Quote
Inače zagor extra se ne prodaje, to ti je svetinja, kao biblija.

Moje aukcije (kad su)
My website - Joomla - Blog


Go to Top of Page

Maki_Mostar
New Member



Bosnia and Herzegovina
229 Posts

Member since 27/02/2013

Posted - 09/05/2013 : 22:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Maki_Mostar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mister-no

quote:
Originally posted by Maki_Mostar

U svakom slučaju ne komad po komad, to ne valja, posebno ako ti je komplet očuvan; da sam ja na tvom mjestu čekao bi bolja vremena ili, ako ti se žuri zaraditi, podijelio kao 2 kompleta: na SD i Ludens i prvo prodavao SD.



to nikako, ako se prodaje po dijelovima onda se prvo prodaje poslednji deo, tako da prvi brojvi ostanu, tako ja radim(baš prije par dana sam prodao kit tellera od 25-53 broja, no nikad prije nebi prodao od 1-24 pa da mi ostanu ostali)



Slažem se, ali me nisi shvatio, ja sam napisao "ako ti se žuri zaraditi" onda bih tako prodavao. Jer mislim za komplet ne vjerujem da će naći kupca, a prije će ga naći za dio SD nego Ludensov. Uglavnom, da se nađemo na pola puta: to se ne prodaje

Edited by - Maki_Mostar on 09/05/2013 22:11:22
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16952 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 09/05/2013 : 22:24:02  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ako mene pitaš, ja to nikad ne bi prodao :)
Ipak, čekaj bolja vremena... Samo što bi do tada komplet mogao požutjeti od starosti...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 09/05/2013 : 22:45:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markolar

Prodajem ZAGOR EXTRA komplet (#1 - #206) več skoro godinu dana...Zadnji put sam ga imao za 1 kn sa cijenom rezerve a dostiglo je do (samo) 1200 kn (!). Znam, da je težko dati 3500 kn ili više odjednom ali platio sam ga, da sam ga kompletirao (SD izdanja) još dosta više. Od Ludens izdanja dalje sam svaki strip kupio u jednoj trafiki kao striparnica, gdje dobiju preko 30 komada pa je sam svaki put izabrao najlepši primjerak. Ne žuri mi se baš ali bez potrebe mi nekako leži na polici i svaki dan ga moram gledati...Da ne plačem dalje, evo pitanja: Da li mi se više isplati dati na AUKCIJE komad po komad ili čekam priliku i prodam ga kao komplet? KOMPLET je odlično očuvan 5/5


Zakasnio si.
Zagor extra serijal su već svi kupili i kompletirali.
Sada moraš čekati novajliju da naleti. Problem je što novajliji nije važno što je tvoj komplet skupo plaćen i očuvan za 5. Njemu bi bolje došao očuvan za 4+ i jeftiniji (prodao sam svoja 2 kompleta upravo tako).
Ja bih čekao i prodavao sve zajedno pa koliko god da trajalo...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1556 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 09/05/2013 : 23:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
Svaki broj zasebno, i to sa poćetnom cijenom 1 kuna...
Tako bih ja napravio

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2418 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 10/05/2013 : 00:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Ako mene pitaš, ja to nikad ne bi prodao :)
Ipak, čekaj bolja vremena... Samo što bi do tada komplet mogao požutjeti od starosti...

Zbog toga stripove čuvaj u vrećicama, što dalje od svetlosti i toplote.
I naravno sačekaj "malo".
Povratićeš novac, siguran sam...

Carpe diem
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 10/05/2013 : 02:47:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Komplet.

A bogami i kako neki ovdje vele, cekaj bolja vremena. I ja sam svoj pokuso da prodam, i to za 1000 kuna manje nego sto sam kupio, i nista od toga.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 10/05/2013 : 08:42:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
dobra reklama
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 10/05/2013 : 09:28:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Mislim da netko tko bi imao novaca da ih iskešira za realnu vrijednost ovog kompleta radije bira neka kolekcionarska izdanja nego "fališni" SD/Ludens komplet...



slazem se sa ovim
danas, ako imas 3500kn, bolje kupiti Libellusovog dylana nego ovaj shit (u usporedbi sa libellusom) od ludensovog dylana
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 10/05/2013 : 10:23:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
Ko baba iz bolesti...ne prodaje čovjek dylan doga već zagora extra,a dok njega libellus objavi u boji doći će i mirovina....
Go to Top of Page

mister-no
Average Member



Slovenia
895 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 10/05/2013 : 10:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit mister-no's Homepage  Send mister-no a Private Message  Reply with Quote
libellus i njegovi dugi seriali, če trajati dugo, ako prije ne ode sve nekamo. najviše se isplate kartki seriali, koji ne koštajo puno a i lakše se ih prodaje. ovi dugi su za svoju dušu.

inače da je po mome, ja bih ove zagore na njegovom mjesu bacio, to ti je kao novine jednom pročitaš pa baciš, a ne da ovdje poštenim ljudima turiš nešto...

PS: zagor extra ide sa mnom dva metra ispod...

Moje aukcije (kad su)
My website - Joomla - Blog


Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 10/05/2013 : 11:08:53  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
Dobro je rekao Obi-wan: Zakasnio sam. A prodao sam sve SD/Ludens izdanja izpred godinu dana (Blek, Mark, Dylan Dog, Martin Mystere, Tex, Mister No, Nathan Never...), samo oba Zagora sta ostala - redovni je otišao izpred pola godine, samo taj Extra mi je ostao. Nakon glasovanja vidim, da je najbolje čekati, što ču i napraviti i davati ga na aukcije bar jednom mjesečno kao komplet, komad po komad bi prodao sve ako bi stavio 1 kunu ali ta opcija ce sačekati još malo duže.

Hvala svima na glasovanju.
Go to Top of Page

kucak
Average Member



Niue
757 Posts

Member since 03/02/2011

Posted - 14/05/2013 : 21:49:08  Show Profile Show Extended Profile  Send kucak a Private Message  Reply with Quote
Definitivno čekati bolja vremena. Novci brzo odu, a ovako ćeš stripove imati još neko vrijeme i sigurno s vremenom postići dobru cijenu

Ispravljeno! Dok ne smislim nešto bolje..
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1591 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 16/05/2013 : 10:50:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Nemoj prodavati.
Ja svoju redovnu seriju prodajem nekih mjesec dana za malo prelko 3 pa ništa.
Nema veze. Otići će već, ako baš budem zapeo sa prodajom.

Da prodajem na komad nema teorije.
Ne zato što bi bilo neuspješno nego zato što bi trajalo jako dugo a nisam prodavač sa puno stripova kao neki pa da mi se to isplati.
Da imam 2-3 tisuće stripova na aukcijama prodavao bi po komad jer znam da kad idem na poštu idem slati 10-20 stripova a ne 2-3 u najboljem slučaju...

I ovih 100-150 što imam za prodaju ću najvjerojatnije u paketiće od 5 ili 10 kom. sa početnom cijenom 1kn pa neka putuju od mene.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 16/05/2013 : 11:23:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Otto Kraus

Ko baba iz bolesti...ne prodaje čovjek dylan doga već zagora extra,a dok njega libellus objavi u boji doći će i mirovina....



ma ide to libellusu polako, ali sigurno
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000