forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Mafest?!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

jaki
Advanced Member



Croatia
26503 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/05/2013 : 10:30:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote



Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 30/05/2013 10:35:50

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/05/2013 : 10:43:09  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/05/2013 : 10:44:29  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
volia bi da opet bude jednog dana

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10808 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 30/05/2013 : 11:05:12  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Grad racuna da od ulozenog povrati isti ulog i jos zaradi samo sto se tice promocije istog grada ne vide dalje od nosa bitna je blagajna, ali dugorocno bi se proculo sigurno bi i preko bare privukli ne samo lokalne Bonellijevce,BeDease vec i Marvelovce,DCijevce i Dark Horsovce.
Ali hajde ti razumi turisticki program za 2013 i jos pred ulazak u uniju....
Mozda se ocekuje financijska inekcija iz fondova za razvoj kulture kao sto dobivaju neki izdavaci.

Osobno zalim sto toga nema vise jer nisam nikad bio dole za festival...Makarsko,mozes ti i bolje!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12454 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 30/05/2013 : 11:34:53  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Mafest je prošlost.....a ubio ga je upravo Dado.
Fora je u tome, da sve što on sada priča (neče više biti na volenterskoj bazi itd..., grad me nije podupirao, ovo ono,...sve neka kuknjava) ne ide u prilog, da bi Mafest mogao "opet" zaživjeti, jer u međuvremenu vremena su se promjenila i Mafest više nije jedini strip festival, nego ga imaju i u Srbiji, postoji Crš, Interliber, ima dosta striparnica koje organiziraju podpisivanja, promocije,....tako da su se ovi ljudi podijeli i pošto ima novca sve manje a konkurencija je sve veča, Mafest kakav bi Dado htio da bude, neče biti više nikada jer ne postoji mogučnost za takav kakav bi on želio. Jer on ne želi iči korak "unazad" i dovesti manje gostiju nego želi više i više a to košta i više novca,....a neče ga dobiti...

Na žalost možemo reči:

"Zbogom Mafest"

I da bio je najbolji, iako nisam nikada bio tamo, naslušao sam se tih priča i vjerujem im....ali i Woodstock je bio samo jedan....sve ostalo su kopije....
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 30/05/2013 : 11:50:43  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

Mafest je prošlost.....a ubio ga je upravo Dado.
Fora je u tome, da sve što on sada priča (neče više biti na volenterskoj bazi itd..., grad me nije podupirao, ovo ono,...sve neka kuknjava) ne ide u prilog, da bi Mafest mogao "opet" zaživjeti, jer u međuvremenu vremena su se promjenila i Mafest više nije jedini strip festival, nego ga imaju i u Srbiji, postoji Crš, Interliber, ima dosta striparnica koje organiziraju podpisivanja, promocije,....tako da su se ovi ljudi podijeli i pošto ima novca sve manje a konkurencija je sve veča, Mafest kakav bi Dado htio da bude, neče biti više nikada jer ne postoji mogučnost za takav kakav bi on želio. Jer on ne želi iči korak "unazad" i dovesti manje gostiju nego želi više i više a to košta i više novca,....a neče ga dobiti...

Na žalost možemo reči:

"Zbogom Mafest"

I da bio je najbolji, iako nisam nikada bio tamo, naslušao sam se tih priča i vjerujem im....ali i Woodstock je bio samo jedan....sve ostalo su kopije....

aj ne baljezgaj gluposti molim te,nisi bio, ne znaš,nisi upućen, pa barem šuti...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/05/2013 : 12:12:18  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

Mafest je prošlost.....a ubio ga je upravo Dado.
Fora je u tome, da sve što on sada priča (neče više biti na volenterskoj bazi itd..., grad me nije podupirao, ovo ono,...sve neka kuknjava) ne ide u prilog, da bi Mafest mogao "opet" zaživjeti, jer u međuvremenu vremena su se promjenila i Mafest više nije jedini strip festival, nego ga imaju i u Srbiji, postoji Crš, Interliber, ima dosta striparnica koje organiziraju podpisivanja, promocije,....tako da su se ovi ljudi podijeli i pošto ima novca sve manje a konkurencija je sve veča, Mafest kakav bi Dado htio da bude, neče biti više nikada jer ne postoji mogučnost za takav kakav bi on želio. Jer on ne želi iči korak "unazad" i dovesti manje gostiju nego želi više i više a to košta i više novca,....a neče ga dobiti...

Na žalost možemo reči:

"Zbogom Mafest"

I da bio je najbolji, iako nisam nikada bio tamo, naslušao sam se tih priča i vjerujem im....ali i Woodstock je bio samo jedan....sve ostalo su kopije....


Euro, MaFest nikad nije bio jedini, on jemlađi i od CRŠ-a i od Beograda, tu je negdje s Laktašima , a stariji je samo od Kragujevca i dva (propala?) Rijeke i Osijeka - mislim da je bio problem što su se u zadnja dva Mafesta organizatori precijenili i doveli 2011. oko 10, a 2012. oko 40 (uključujući domaće) balagajna to očito nažalost nije mogla izdržati - postoji nada da će zaživiti mafest, ako ne on onda neki drugi festival uz more

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

xilrion
Advanced Member



Croatia
3010 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 30/05/2013 : 12:22:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
za rubriku otišli smo u kurac - definitivno.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

MisterYES
Average Member



Bosnia and Herzegovina
559 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 30/05/2013 : 12:23:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit MisterYES's Homepage  Send MisterYES a Private Message  Reply with Quote
Čuo sam da bi se mogao ponovno aktivirati.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12454 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 30/05/2013 : 12:27:09  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by 1Euro

Mafest je prošlost.....a ubio ga je upravo Dado.
Fora je u tome, da sve što on sada priča (neče više biti na volenterskoj bazi itd..., grad me nije podupirao, ovo ono,...sve neka kuknjava) ne ide u prilog, da bi Mafest mogao "opet" zaživjeti, jer u međuvremenu vremena su se promjenila i Mafest više nije jedini strip festival, nego ga imaju i u Srbiji, postoji Crš, Interliber, ima dosta striparnica koje organiziraju podpisivanja, promocije,....tako da su se ovi ljudi podijeli i pošto ima novca sve manje a konkurencija je sve veča, Mafest kakav bi Dado htio da bude, neče biti više nikada jer ne postoji mogučnost za takav kakav bi on želio. Jer on ne želi iči korak "unazad" i dovesti manje gostiju nego želi više i više a to košta i više novca,....a neče ga dobiti...

Na žalost možemo reči:

"Zbogom Mafest"

I da bio je najbolji, iako nisam nikada bio tamo, naslušao sam se tih priča i vjerujem im....ali i Woodstock je bio samo jedan....sve ostalo su kopije....


Euro, MaFest nikad nije bio jedini, on jemlađi i od CRŠ-a i od Beograda, tu je negdje s Laktašima , a stariji je samo od Kragujevca i dva (propala?) Rijeke i Osijeka - mislim da je bio problem što su se u zadnja dva Mafesta organizatori precijenili i doveli 2011. oko 10, a 2012. oko 40 (uključujući domaće) balagajna to očito nažalost nije mogla izdržati - postoji nada da će zaživiti mafest, ako ne on onda neki drugi festival uz more



pa da o tome i pričam...ako nije bilo novca prije dok se radilo n avolonterski bazi, kako če ga tek sada biti kada bude trebalo plačati vozače, i sve što je Dado nabrojio, to če samo povisiti konačn etroškove,a cilj im sigurno nij eda bi za sljedeči mafest doveli 3-5 gosta kada su več imali 12 gostiju.....jednom se mora stati (tada kada posao postane ne-rentabilan....).
Dobro nema sad veze jel j eCrš stariji i to.....nije bila baš tu poanta, nego da se stvaraju novi festivali (manje-više uspješno) to stoji.....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12454 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 30/05/2013 : 12:27:44  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bubo

quote:
Originally posted by 1Euro

Mafest je prošlost.....a ubio ga je upravo Dado.
Fora je u tome, da sve što on sada priča (neče više biti na volenterskoj bazi itd..., grad me nije podupirao, ovo ono,...sve neka kuknjava) ne ide u prilog, da bi Mafest mogao "opet" zaživjeti, jer u međuvremenu vremena su se promjenila i Mafest više nije jedini strip festival, nego ga imaju i u Srbiji, postoji Crš, Interliber, ima dosta striparnica koje organiziraju podpisivanja, promocije,....tako da su se ovi ljudi podijeli i pošto ima novca sve manje a konkurencija je sve veča, Mafest kakav bi Dado htio da bude, neče biti više nikada jer ne postoji mogučnost za takav kakav bi on želio. Jer on ne želi iči korak "unazad" i dovesti manje gostiju nego želi više i više a to košta i više novca,....a neče ga dobiti...

Na žalost možemo reči:

"Zbogom Mafest"

I da bio je najbolji, iako nisam nikada bio tamo, naslušao sam se tih priča i vjerujem im....ali i Woodstock je bio samo jedan....sve ostalo su kopije....

aj ne baljezgaj gluposti molim te,nisi bio, ne znaš,nisi upućen, pa barem šuti...



inače?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26503 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/05/2013 : 12:28:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
I kakve veze imaju festivali u drugim gradovima pa i državama sa makarskim festivalom.
Valjda je u interesu grada Makarske da podupire svoj festival.A ovaj za razliku od mnogo drugih manifestacija barem ima smisla kroz vraćanja u turizmu i promidžbi Makarske i njene rivijere.Uostalom,kulturne priredbe su u nas sve nerentabilne i žive na proračunskom novcu pa je tom logikom Mafest puno bolji od njih.Pogledajte samo iznose koje su skupljeni za humanitarne aukcije.Da je samo korist od Mafesta ta,bilo bi dovoljno.
Kriza je ali to ne mora značiti da se ne dobiju sredstva a istovremeno grad daje drugim manifestacijama koje su slabijeg značenja.Isto važi i za državna sredstva iz ministarstva kulture.A ako ne budu dovoljno donacije za održavanje festivala onda bi trebalo uvesti plaćanja za crteže i potpise od kojih lijep broj na kraju završe na ovim aukcijama.A nisam ni protiv dnevne i festivalske karte kao i vani.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 30/05/2013 : 12:29:38  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by bubo

quote:
Originally posted by 1Euro

Mafest je prošlost.....a ubio ga je upravo Dado.
Fora je u tome, da sve što on sada priča (neče više biti na volenterskoj bazi itd..., grad me nije podupirao, ovo ono,...sve neka kuknjava) ne ide u prilog, da bi Mafest mogao "opet" zaživjeti, jer u međuvremenu vremena su se promjenila i Mafest više nije jedini strip festival, nego ga imaju i u Srbiji, postoji Crš, Interliber, ima dosta striparnica koje organiziraju podpisivanja, promocije,....tako da su se ovi ljudi podijeli i pošto ima novca sve manje a konkurencija je sve veča, Mafest kakav bi Dado htio da bude, neče biti više nikada jer ne postoji mogučnost za takav kakav bi on želio. Jer on ne želi iči korak "unazad" i dovesti manje gostiju nego želi više i više a to košta i više novca,....a neče ga dobiti...

Na žalost možemo reči:

"Zbogom Mafest"

I da bio je najbolji, iako nisam nikada bio tamo, naslušao sam se tih priča i vjerujem im....ali i Woodstock je bio samo jedan....sve ostalo su kopije....

aj ne baljezgaj gluposti molim te,nisi bio, ne znaš,nisi upućen, pa barem šuti...



inače?

to si razumio kao neku prijetnju šta li
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12454 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 30/05/2013 : 12:32:46  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MisterYES

Čuo sam da bi se mogao ponovno aktivirati.



pa ovakve priče po novinama je ucjenjivanje sa strane Dadota.
Ono kada su postavili fotografiju Mafest 2009 i sada kada su ulice prazne.....pa onda ispada "pogledajte razliku itd..."

Ali treb apogledati i istini u oči:

Dado je htio više i više novca a jednom su mu ga prestali davati a on ne želi raditi u manjim finančnim okvirima.....TU JE PROBLEM!


zašto mora biti Mafest 7 dana sa 10+ gostiju?
Šta fali Vikend Mafestu sa 3 gostiju?

Takav Mafest još uvijek bi mogao preživjeti.....
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 30/05/2013 : 12:34:16  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

I kakve veze imaju festivali u drugim gradovima pa i državama sa makarskim festivalom.
Valjda je u interesu grada Makarske da podupire svoj festival.A ovaj za razliku od mnogo drugih manifestacija barem ima smisla kroz vraćanja u turizmu i promidžbi Makarske i njene rivijere.Uostalom,kulturne priredbe su u nas sve nerentabilne i žive na proračunskom novcu pa je tom logikom Mafest puno bolji od njih.Pogledajte samo iznose koje su skupljeni za humanitarne aukcije.Da je samo korist od Mafesta ta,bilo bi dovoljno.
Kriza je ali to ne mora značiti da se ne dobiju sredstva a istovremeno grad daje drugim manifestacijama koje su slabijeg značenja.Isto važi i za državna sredstva iz ministarstva kulture.A ako ne budu dovoljno donacije za održavanje festivala onda bi trebalo uvesti plaćanja za crteže i potpise od kojih lijep broj na kraju završe na ovim aukcijama.A nisam ni protiv dnevne i festivalske karte kao i vani.

upravo to,kako ljudima objasniti kako država daje više novca za crš koji dovede par gostiju i traje par dana nego za mafest,kako grad makarska daje isto para za boćarski turnir i slično kao i za mafest,kako je sve do zadnjeg mafesta bilo sve slobodno( i za zadnji je uvedeno simbolična cijena za poster i fascikle),vani se sve plaća ,ali kod nas je opet sve kako ne treba,i mislim da mnogi krivo misle da je mafest prestao zbog količine gostiju i slično to nema veze sa istinom...
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10808 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 30/05/2013 : 12:49:03  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Europski fond za kulturu??
Za promociju svoje strip kulture talijani,franci i belgijanci bi dali lovu ...
A bocanje je narodni folklor i za to mora biti love,dok je strip za tamo neke klince i "neodrasle" odrasle osobe....

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

andjusticeforall
Advanced Member



Croatia
3007 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 30/05/2013 : 12:54:53  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by 1Euro

Mafest je prošlost.....a ubio ga je upravo Dado.
Fora je u tome, da sve što on sada priča (neče više biti na volenterskoj bazi itd..., grad me nije podupirao, ovo ono,...sve neka kuknjava) ne ide u prilog, da bi Mafest mogao "opet" zaživjeti, jer u međuvremenu vremena su se promjenila i Mafest više nije jedini strip festival, nego ga imaju i u Srbiji, postoji Crš, Interliber, ima dosta striparnica koje organiziraju podpisivanja, promocije,....tako da su se ovi ljudi podijeli i pošto ima novca sve manje a konkurencija je sve veča, Mafest kakav bi Dado htio da bude, neče biti više nikada jer ne postoji mogučnost za takav kakav bi on želio. Jer on ne želi iči korak "unazad" i dovesti manje gostiju nego želi više i više a to košta i više novca,....a neče ga dobiti...

Na žalost možemo reči:

"Zbogom Mafest"

I da bio je najbolji, iako nisam nikada bio tamo, naslušao sam se tih priča i vjerujem im....ali i Woodstock je bio samo jedan....sve ostalo su kopije....


Euro, MaFest nikad nije bio jedini, on jemlađi i od CRŠ-a i od Beograda, tu je negdje s Laktašima , a stariji je samo od Kragujevca i dva (propala?) Rijeke i Osijeka - mislim da je bio problem što su se u zadnja dva Mafesta organizatori precijenili i doveli 2011. oko 10, a 2012. oko 40 (uključujući domaće) balagajna to očito nažalost nije mogla izdržati - postoji nada da će zaživiti mafest, ako ne on onda neki drugi festival uz more



Khm, khm:

http://stripos.blogspot.com/

Samo proskrolaj i baci pogled na starije postove...

Ali ukratko: izložba 1100 dječjih stripova na temu "Knjiga i ja u stripu", pristiglo je 3000 radova učenika osnovnih škola u Osječko-baranjskoj i Vukovarsko-srijemskoj županiji, svaki učenik koji je nacrtao strip je dobio po izboru strip-album (Herlock Shlomes, epizoda Sedam Artura i još jedan ili Dingi i Piki), a dodijeljene su i 34 glavne nagrade - paket stripova u vrijednosti 500 kn te paketi Hypo banke i Francka... Sve to se odigralo početkom svibnja.

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/05/2013 : 12:57:36  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bubo

quote:
Originally posted by jaki

I kakve veze imaju festivali u drugim gradovima pa i državama sa makarskim festivalom.
Valjda je u interesu grada Makarske da podupire svoj festival.A ovaj za razliku od mnogo drugih manifestacija barem ima smisla kroz vraćanja u turizmu i promidžbi Makarske i njene rivijere.Uostalom,kulturne priredbe su u nas sve nerentabilne i žive na proračunskom novcu pa je tom logikom Mafest puno bolji od njih.Pogledajte samo iznose koje su skupljeni za humanitarne aukcije.Da je samo korist od Mafesta ta,bilo bi dovoljno.
Kriza je ali to ne mora značiti da se ne dobiju sredstva a istovremeno grad daje drugim manifestacijama koje su slabijeg značenja.Isto važi i za državna sredstva iz ministarstva kulture.A ako ne budu dovoljno donacije za održavanje festivala onda bi trebalo uvesti plaćanja za crteže i potpise od kojih lijep broj na kraju završe na ovim aukcijama.A nisam ni protiv dnevne i festivalske karte kao i vani.

upravo to,kako ljudima objasniti kako država daje više novca za crš koji dovede par gostiju i traje par dana nego za mafest,kako grad makarska daje isto para za boćarski turnir i slično kao i za mafest,kako je sve do zadnjeg mafesta bilo sve slobodno( i za zadnji je uvedeno simbolična cijena za poster i fascikle),vani se sve plaća ,ali kod nas je opet sve kako ne treba,i mislim da mnogi krivo misle da je mafest prestao zbog količine gostiju i slično to nema veze sa istinom...


CRŠ par gostiju ove godine je imao devet gostiju plus dva s obzirom da su Janjetov i Psamonik otpali, 2011. je CRŠ imao čak i vviše čini mi se

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/05/2013 : 13:06:47  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
ne moš uspoređivat CRŠ i Mafest.
uvik je takav događaj veči u manjem mistu.
na Mafestu nisan samo prvi put bija,na ostalih 6 svaki.
na CRŠ nijednom a i ne privlači me nešto.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 30/05/2013 : 13:14:34  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by bubo

quote:
Originally posted by jaki

I kakve veze imaju festivali u drugim gradovima pa i državama sa makarskim festivalom.
Valjda je u interesu grada Makarske da podupire svoj festival.A ovaj za razliku od mnogo drugih manifestacija barem ima smisla kroz vraćanja u turizmu i promidžbi Makarske i njene rivijere.Uostalom,kulturne priredbe su u nas sve nerentabilne i žive na proračunskom novcu pa je tom logikom Mafest puno bolji od njih.Pogledajte samo iznose koje su skupljeni za humanitarne aukcije.Da je samo korist od Mafesta ta,bilo bi dovoljno.
Kriza je ali to ne mora značiti da se ne dobiju sredstva a istovremeno grad daje drugim manifestacijama koje su slabijeg značenja.Isto važi i za državna sredstva iz ministarstva kulture.A ako ne budu dovoljno donacije za održavanje festivala onda bi trebalo uvesti plaćanja za crteže i potpise od kojih lijep broj na kraju završe na ovim aukcijama.A nisam ni protiv dnevne i festivalske karte kao i vani.

upravo to,kako ljudima objasniti kako država daje više novca za crš koji dovede par gostiju i traje par dana nego za mafest,kako grad makarska daje isto para za boćarski turnir i slično kao i za mafest,kako je sve do zadnjeg mafesta bilo sve slobodno( i za zadnji je uvedeno simbolična cijena za poster i fascikle),vani se sve plaća ,ali kod nas je opet sve kako ne treba,i mislim da mnogi krivo misle da je mafest prestao zbog količine gostiju i slično to nema veze sa istinom...


CRŠ par gostiju ove godine je imao devet gostiju plus dva s obzirom da su Janjetov i Psamonik otpali, 2011. je CRŠ imao čak i vviše čini mi se

eto ako ti se da usporedi popis gostiju sa svih 7 mafesta sa svim gostima svih održanih crš-a.

Edited by - bubo on 30/05/2013 13:17:01
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/05/2013 : 13:25:46  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
neda mi se

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 30/05/2013 : 13:36:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Nažalost, samo san na zadnjem bia

I to san primarno doša radi bande, da upoznan te ljude, a kupovina stripova i autori su mi bili u drugom planu.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/05/2013 : 13:39:10  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

Nažalost, samo san na zadnjem bia





+1

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 30/05/2013 : 13:48:29  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
samo vikend festival bio bi premalo za mene iz SLovenije, jer je ipak 600+km do Makarske.... 4 dana bilo bi ono pravo. I recimo svaki dan pa 2 gosta, dakle 8 komada...
Bio sam na svim Mafestima i bilo je super. Ove godine baš je tužno bez njega.

CRŠ isto ima zanimljive goste, ali na njega obično idemo samo subotom.

A Interliber je bez veze staviti u vezu sa strip festivalom. To je obična kupnja, kao da ideš u Mercator. Samo da je gužva još veča
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/05/2013 : 13:54:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Mafest je bio legendarni festival... Šteta što je dado odlučio ne nastaviti tradiciju okupljanja.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 30/05/2013 : 15:02:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000