forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Ode nam Lou Reed :(
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 27/10/2013 : 19:28:26  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Legenda rocka i osnivac Velvet Undergrounda preminuo je danas u 71. godini :(




These pretzels are making me thirsty...

trolodtroje
Advanced Member

3267 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 27/10/2013 : 19:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
eeeeej?

saznao za njega u kasnim 70-im, i njegova muzika bila mi saputnica every now and then.



...
Sunday morning
And I'm falling
I've got a feeling I don't want to know
Early dawning
Sunday morning
It's all the streets you crossed, not so long ago
Watch out the world's behind you
There's always someone around you who will call
It's nothing at all
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10808 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 27/10/2013 : 19:59:53  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Prosle godine u 6-tom mj mislio ici na koncert, ali sam bio sam zauzet tak' da nisam slusao uzivo lika za kojeg sam samo par stvari slusao...
Citao o njemu na wikici i stvarno nije imao lijepo djetinjstvo pod elektrosokovima....
Ostavio je muzicki trag i usao u povijest muzike...


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8109 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 27/10/2013 : 20:04:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
ajoj

ode legenda prošetat po wild side






if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 27/10/2013 : 20:11:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Koje je to čudo bilo otkrivati ga u ranim tinejdžerskim godinama, na tulumima u tijesnim sobama.
Pa poslije, kad sam ga počeo razumijevati i upijati.
Hodao je divljom stranom, a nas oplemenjivao.
Laka mu zemlja...



Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 27/10/2013 : 20:15:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Legenda...



COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 27/10/2013 : 20:21:55  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote


Eh, ode Lou Reed. Bio je dugo bolestan. Stvarno mi ga je zao, kao da mi je otisao neko ko mi je rodbina.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30712 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 27/10/2013 : 20:23:48  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
R.I.P

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37805 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/10/2013 : 20:46:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

wtf!?





R.I.P Lou






Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16952 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 27/10/2013 : 21:12:55  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
U šoku sam...
RIP
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 27/10/2013 : 22:35:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
S Indexa:

http://www.index.hr/black/clanak/preminuo-lou-reed/708445.aspx


U Jutarnjem:

http://www.jutarnji.hr/umro-lou-reed-aleksandar-dragas--odlazak-zadnjeg-avangardnog-transformatora-pop-kulture-i-rocka-/1135785/


S tportala:

http://www.tportal.hr/showtime/glazba/295075/Odlazak-istinskog-velikana-rock-n-rolla.html

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 28/10/2013 12:24:16
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/10/2013 : 22:36:02  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
RIP

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 27/10/2013 : 23:15:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
rip


https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3267 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 28/10/2013 : 00:14:00  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
zahvaljujuči lou reedu saznao sam za mnoštvo stvari u tinejđerskim godinama, koje bi mi (nam) bile inače sakrivene još koju deceniju, šta znači jednakost polova, da su "između nas i nenormalni i drugačiji".

Tako sam zahvaljujuči njegovom komadu "take a walk.." prvi put saznao sam za transvestite, drag queens.... i to u najboljoj reviji ex Yu = Start. Mada su mi starci bili (pogotovo majka) konzervativni upm, dozvoljavali su mi start baš zbog mnoštva dobrih intervjuja, putopisa, članaka o muzici, politiki....i u jednom startu na unutrašnjoj stranici našao sam članak o Jackie transvestitu sa najboljim nogama na svetu. Naravno iz Lou Reedovog komada Take a walk.. Evo malo više o tom komadu:

"This song is about transvestites who come to New York City and become prostitutes. "Take a walk on the wild side" is what they say to potential customers. Each verse introduces a new character. There is Holly, Candy, Little Joe, Sugar Plum Fairy, and Jackie. The characters that are all cronies of the infamous Andy Warhol Factory, as was Lou.
"Little Joe" refers to Joe Dallesandero, who was also one of Andy's kids in the factory. He was in several films by Warhol. Sugar Plum Fairy is the nickname of actor Joe Campbell.
"Holly," "Candy," and "Jackie" are based on Holly Woodlawn, Candy Darling, and Jackie Curtis......"

Ili Heroin, koji samo opisuje efekte uzimanja te droge. Nekima taj komad bio je podstrek da i proba(va)ju tu drogu, drugima samo informacija a nekima upozorenje.

Stvarno mi je žao za tobom Lou Reed. Hvala puno. Jebeš pedagoge i psihologe u osnovnoj i srednoj školi, za mene Lou Reed (i još koji) bio si najbolji moguči pedagog.
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 28/10/2013 : 08:06:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

Ili Heroin, koji samo opisuje efekte uzimanja te droge. Nekima taj komad bio je podstrek da i proba(va)ju tu drogu, drugima samo informacija a nekima upozorenje.





Heroin je najbolja pjesma na dva akorda u povijesti muzike

Počivao u miru

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Andrey
New Member



British Indian Ocean Territories
280 Posts

Member since 06/01/2009

Posted - 28/10/2013 : 09:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrey a Private Message  Reply with Quote
"Men of good fortune, often cause empires to fall
While men of poor beginnings, often can't do anything at all
It takes money to make money they say
Look at the Fords, but didn't they start that way
Anyway, it makes no difference to me

Men of good fortune, often wish that they could die
While men of poor beginnings want what they have
And to get it they'll die
All those great things that live has to give
They wanna have money and live
But me, I just don't care at all"


http://www.youtube.com/watch?v=lQ2q-nsiFSw


svakako poslušati cjelovite albume new york i berlin

puno postam, uprati https://twitter.com/talsakob

sclavi>originalni radovi junjija ita
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 28/10/2013 : 10:27:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Tek prije par godina san sazna da zapravo u originalu on izvodi Perfect Day, a ne Duran Duran.
Počivao u miru.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8189 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 28/10/2013 : 10:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
RIP


The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 28/10/2013 10:34:20
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/10/2013 : 16:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Dugo, duugo me je pratio svojom glazbom..veliki ,veliki Lou....


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/10/2013 : 16:34:37  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Osim fantasticne glazbene karijere, pojavljivao se i na filmu.

In weiter Ferne, so nah! (Film von Wim Wenders) (1993)
Sweet Relief: A Benefit For Victoria Williams (1993)
Bright Red, Laurie Anderson (1994)
Blue in the Face (Film von Wayne Wang mit Harvey Keitel) (1994)
Till The Night Is Gone: A Tribute To Doc Pomus (1995)
September Songs (The Music Of Kurt Weill) (1997)
Rockin' on Broadway (The Time/Brent/Shad Story) (2000, mit ersten Aufnahmen der Shades 1958)
Prozac Nation (Film von Erik Skjoldbjærg) (2001)
The soul of a man (Film von Wim Wenders) (2003)
Palermo Shooting (Film von Wim Wenders) (2007)
Sweet Jane zusammen mit Metallica (2009)


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 30/10/2013 : 00:32:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Lijep in memoriam iz Novog lista...


http://www.novilist.hr/Scena/Glazba/Lou-Reed-Covjek-koji-je-porusio-bas-sve-bogove

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 30/10/2013 : 08:38:41  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
RIP
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/10/2013 : 19:24:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Heh..

Gorillaz - Some Kind Of Nature ft. Lou Reed


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 30/10/2013 : 20:10:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote

http://www.jutarnji.hr/the-best-of-lou-reed-sest-autora-jutarnjeg---ove-su-nas-pjesme-uvijek-pogadale-izravno-u-trbuh-/1135972/


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 03/11/2013 : 21:09:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
rip
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 12/11/2013 : 08:50:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Laurie Anderson u Rolling Stoneu, izvadak u Jutarnjem:



ESEJ O LJUBAVI

LAURIE ANDERSON O ŽIVOTU S LOUOM REEDOM 'Zajedno smo lovili leptire i vozili se u kajaku. Umro mi je u naručju'





Autor: Lana Bunjevac

Objavljeno: 08.11.2013


Upoznali su se 1992. u Münchenu. Čudila se što Lou nema naglasak, jer je mislila da su Velvet Underground - Britanci, piše Laurie Anderson u pismu Rolling Stoneu

“Loua sam upoznala 1992. u Münchenu. Oboje smo nastupali na Kristallnacht festivalu Johna Zorna.

John je htio da se svi upoznamo i sviramo zajedno, i tako me Lou pitao da pročitam nešto s njegovim bendom. Odmah mi se svidio, iako sam bila iznenađena što nema britanski naglasak - iz nekog razloga mislila sam da su Velvet Underground Britanci i imala sam samo nejasnu predodžbu što oni zapravo rade. Znam, znam, dolazila sam iz različitog svijeta...”

Ovim je riječima Laurie Anderson opisala svoje upoznavanje s Louom Reedom , a esej u kojem piše o njihovoj ljubavi dugoj 21 godinu objavio je magazin Rolling Stone.

Vjenčanje u Coloradu

Prvi dejt imali su na kongresu Udruženja inženjera zvuka, “mjestu gdje se skupljaju geekovi koje zanima nova oprema”, no nakon razgledavanja kablova i pojačala ipak su završili u kinu, a potom i na večeri. Od tog trenutka više se nisu razdvajali, a Laurie ističe kako su bili i najbolji prijatelji i srodne duše. Živjeli su u West Villageu, lovili leptire, meditirali, vozili se u kajaku, odlazili na koncerte i predstave. U ljeto 2008. su se i vjenčali.

“Bila sam u Kaliforniji i razgovarala s Louom na mobitel. ‘Ima toliko stvari koje sam htjela napraviti u životu, a nisam’, rekla sam mu. ‘Koje stvari?’ upitao me. ‘Nikad nisam naučila njemački, studirala fiziku, udala se...’ ‘Zašto se ne bismo vjenčali?’, upitao je tada Lou. ‘Naći ćemo se na pola puta, doći ću u Colorado.’

Učinili smo to sutradan, u gradu Boulderu u Coloradu, u stražnjem dvorištu naših prijatelja, u odjeći u kojoj smo bili svaki dan, a ja sam nakon ceremonije morala na nastup”, prepričava Anderson.

Veliki povratak s albumom o krahu američkog imperija

Esej završava osvrtom na zadnje godine Reedova života. Nije dobro podnosio terapiju interferonom kojom se liječio od hepatitisa C, a koja je imala mnoštvo ružnih nuspojava.

Svaki dan tai chi

Potom je obolio od raka jetre, a morao se boriti i s uznapredovalim dijabetesom. Transplantacija jetre pokazala se neuspješnom, no ipak je i dalje svaki dan po dva sata prakticirao tai chi, bavio se fotografijom, snimao radio-emisije s Halom Willnerom...

“Za njegovu smrt pripremali smo se tijekom meditacija. Umro mi je u naručju, širom otvorenih očiju dok su mu ruke izvodile formu 21 tai chija. Sigurna sam da će mi doći u snovima i da će izgledati kao da je živ”, napisala je Laurie.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000