forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Novi laptop / Linux - savjeti
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 16/11/2013 : 20:07:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Žena želi kupiti laptop. Ima neki u Tehno marketu HP sa Windows 8 za 2700 kn. Kako će svaki problem, nedostatak ili kvar pasti naravno na moja pleća, poneki savjet bi dobro došao.
Koja marka laptopa se malo kvari?
Na šta treba obratiti pažnju kod kupovine?
Ako laptop nema naveden operativni sistem (recimo windows 8), šta se onda dobije uz njega i kako to funkcionira?
Da li se laptop može jednostavno i jeftino priključiti na internet kod kuće. Laptop bi bio uključen u struju, a internet bežični ili je bolje sve na žicu? Da li bi takav internet (bežični) bio prespor ili preskup? Kako se to uopće rješava.
Već imam stari desktop kompjuter (na žicu, ali modem ima bežičnu opciju), dozlaboga je zamršeno proključen - gomila žica koje idu iz jednog sranju u drugo pa u treće pa u UPS pa u neki razvodnik 10 metara dalje kod telefona. Užas, ali sve radi ,a ja hranim svinje i ništa ne diram. Može li se to sve nekako spojiti na internet za isti trošak? Stvarno sam neupućen u te stvari, kompjuteri me sami po sebi ne zanimaju već su mi sredstvo ostvarivanja drugih ciljeva.
Treba li uopće kupovati laptop? Bilo bi dobro imati jedan kao bekap ako ovaj moj komp star točno 10 godina (za 12 dana) zarikne jednog dana pa dok ne kupim novi desktop kompjuter.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 16/11/2013 21:32:58

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 16/11/2013 : 20:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Nema nikakve razlike u pristupu Internetu na prijenosniku i desktop računalu. Sve ovisi kakve priključke tko prakticira. S obzirom da danas svi prijenosnici imaju i LAN i WLAN priključke na tebi je što ti više odgovara. Meni, s obzirom na blizinu routera, je draža opcija sa žicom.

Koji prijenosnik odabrati? Ima svega i svačega, ali recimo da su Toshibini i HP-ovi nekako najmanje skloni nekim ozbiljnijim kvarovima. Inače, da se uopće ne kvare - takvih baš i nema. Nadalje, za ove se najlakše nađu driveri, za razliku od nekih drugih proizvođača gdje je često traženje pravih drivera pravi avanturizam.

Za ovaj od 2700 kn trebalo bi znati konfiguraciju da bi se moglo procijeniti vrijedi li tog novca. Prvo provjeri pa napiši ovdje od čega se sastoji taj prijenosnik pa ti onda lakše možemo reći vrijedi li.

A treba li ga kupovati? To ti nitko ne može sa sigurnošću odgovoriti. S jedne strane taj tvoj PC je prilično vremešan, ali s druge strane prijenosnik nije baš nadogradiv kao stolna računala, poglavito u financijskom smislu.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 16/11/2013 : 20:23:39  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
U biti, samo napiši točan model pa ćemo pogledati po netu specifikacije.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 16/11/2013 : 20:25:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
HP COMPAQ CQ58-D51SM E4Q08EA
VELIČINA EKRANA: 15,6"
REZOLUCIJA: 1366X768P
AMD DUAL-CORE E1-1500
RAM 4GB, HDD 500GB
AMD RADEON HD 7310, DVD±RW DL
G-LAN, WI-FI, BLUETOOTH
HDMI, USB, WEBCAM
WINDOWS 8
Standardna garancija 12 mjeseci
2699 kn.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 16/11/2013 : 20:28:36  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Nemoj uzimati AMD platformu, radije nešto Intelovo.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 16/11/2013 : 20:28:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

U biti, samo napiši točan model pa ćemo pogledati po netu specifikacije.


Evo ovaj u postu gore.
Ja osobno ne bih laptop, ali žena navalila. Gledao sam malo na njuškalu, ima ogroman broj neispravnih laptopa - stotine, možda čak tisuće. To mi nikako ne vuče na dobro. Koliko nova baterija treba raditi? Čisto da znam, naš bi bio ukupčan u struju uglavnom.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 16/11/2013 20:30:41
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 16/11/2013 : 20:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Nemoj uzimati AMD platformu, radije nešto Intelovo.


To su mi rekli i prije 10 godina. I uzeo sam Intel i pokazalo se kao pogodak. Nije moguće da je taj isti savjet aktualan čitavu deceniju poslije? Zar se ništa nije promjenilo?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 16/11/2013 : 20:32:26  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Onda ti baterija u tom smislu skoro pa nije ni potrebna. Držiš prijenosnik na struji a bateriju sa strane. Ipak, AMD procesor nikako ne ulijeva povjerenje. Previše se griju i češće se kvare od Intelovih.

A to što ih je puno po oglasnicima je baš zato jer su nadogradnje, zamjene i popravci neispravnih komponenti skuplje nego kod stolnih računala.

Potraži neki s Intelovim procesorom.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 16/11/2013 : 20:38:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Znaš li možda šta se dobije uz laptop koji nema original Windows u sebi (jednostavno ne piše ništa). Puno je takvih u prodaji. Nije mi jasno da li oni to prodaju bez operativnog sistema ili ima neki drugi i kako to funkcionira?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 16/11/2013 20:43:47
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/11/2013 : 20:44:39  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
uglavnom nude Linux

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 16/11/2013 : 20:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

uglavnom nude Linux


Znaš li možda šta ne valja s linuxom tj. koji bi bili nedostatci.
Ili je svejedno?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/11/2013 : 20:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
iskreno, neman pojma

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 16/11/2013 : 21:20:46  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Nema Linux sam po sebi nedostatke, nego je slabo pokriven softverom za razliku od Win platforme. Štoviše, Linux/Unix je stabilniji i sigurniji OS od bilo kojeg Microsoftova.

Tebi, naravno, nitko ne priječi formatirati disk s Linuxom i staviti svoj OS.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 16/11/2013 : 21:32:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Nema Linux sam po sebi nedostatke, nego je slabo pokriven softverom za razliku od Win platforme. Štoviše, Linux/Unix je stabilniji i sigurniji OS od bilo kojeg Microsoftova.

Tebi, naravno, nitko ne priječi formatirati disk s Linuxom i staviti svoj OS.


Malo sam surfao i dosta hvale Linux.
Ja to zamišljam ovako:
Kupiš laptop sa linuxom i to je super operativni sistem ali naravno nemaš pojma što je što. I šta sada?

Treba otkucati neki tekst. Odem na internet, skinem neki program za obradu teksta (besplatno) i napravim dokument. Mogu li ja taj dokument poslati korisniku windows worda? Vjerovatno ne i tu nastaje problem?

Uzmem disk sa divxima i pogledao bih film. Ali nema mojih playera. Odem na internet i skinem player za Linux (besplatno). Ubacim divx i ... Da li će raditi?

Da li je ta moja slika Linuxa bar približno realna?
Koristi li iko Linux ovdje?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 16/11/2013 22:17:50
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 16/11/2013 : 22:01:48  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Ako imaš DVD-e sa divx filmovima onda ne vidim prepreku da nabaviš i takav disk sa Win 7/8
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 16/11/2013 : 22:15:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Ako imaš DVD-e sa divx filmovima onda ne vidim prepreku da nabaviš i takav disk sa Win 7/8


Dvd-e sa divx filmovima! Naravno da nemam, šta ti pada na pamet, pitam čisto hipotetički...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 16/11/2013 : 22:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Da ne kompliciramo previše - ni ti ni gospođa nikad niste vidjeli Linux, trebalo bi vam prilično vremena da se naviknete na njega, plus što nema izbora softvera kao za Win. Stoga, gledaj isključivo uzeti prijenosnik s Intelovim procesorom (HP ili Toshiba kao neka preporuka) i po mogućnosti s predinstaliranim Win OS-om. A ako si legalist kupiš licencirani Win OS. I to je to.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 16/11/2013 : 22:31:58  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Ovdje imaš ogledno cijene OS-a

http://www.instar-informatika.hr/windows-oem/racunalni-programi/
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/11/2013 : 11:37:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Hvala na pomoći.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 17/11/2013 : 11:54:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Pa tko jos u danasnje vrijeme kupuje originalne windowse ? To kao da ides u ducan kupiti antivirus za soma kuna umjesto da ga se skine.

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 17/11/2013 : 11:56:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
Pitanje, jel ti/zeni bitno da bas bude laptop?

Pitam jer vjerojatno moze dobit desktop racunalo s boljim performansama za istu ili jako slicnu cijenu (pogotovo ako ne kupis Windowse nego ti sloze kompjuer s nekim Free OS-om, a Windowse ako ti trebaju onda stavis sam)

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 17/11/2013 : 14:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Nema Linux sam po sebi nedostatke, nego je slabo pokriven softverom za razliku od Win platforme. Štoviše, Linux/Unix je stabilniji i sigurniji OS od bilo kojeg Microsoftova.


Ne bih se složio da je slabije pokriven, samo se treba naviknuti. Ali ja moram ljude navikavati na bilo šta drugo osim internet explorera iako Firefox živi i radi na Windowsima već 10 godina.
Par prednosti Linuxa:
  • nema virusa - odnosno, neće ih sam instalirati kao što to Windows rad
  • imaš jedan program koji je zadužen za instaliranje i updateovanje svih programa koji su ti potrebni, svi su besplatni i svi će uvijek biti dostupni barem u verziji koju si instalirao danas
  • svaki Windows program ima opensource alternativu - ali neke Windows programe ne možeš nikako (ili vrlo teško) instalirati na Linuxu
  • niko te nikad neće pitati želiš li updateovati operativni sistem - ako nećeš da mijenjaš bilo šta i naučiš više o Linuxu, možeš nastaviti koristiti Ubuntu, Linux Mint (moj izbor), ili (ako želiš koristiti naprednije OS) ArchiLinux, openSUSE, Fedoru... dok ne crkne kompjuter ako hoćeš


Dakle, zasuci rukave i nauči šta je LibreOffice, Thunderbird, Transmission, Pidgin IM, VLC media player, Clementine ili Rhythmbox, GIMP, Comix, Brasero... i spremi se da ženi objašnjavaš sve isto kao što si objašnjavao na Windowsima.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/11/2013 : 14:39:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
VLC koristim i na windowsu.
Ono što mene najviše muči je šta se dešava ako korisniku linuxa pošaljem putem e-maila word dokument. Ili ako dokument napravljen u Libreoffice pošaljem korisniku windowsa?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 17/11/2013 : 16:45:13  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

quote:
Originally posted by wolf

Nema Linux sam po sebi nedostatke, nego je slabo pokriven softverom za razliku od Win platforme. Štoviše, Linux/Unix je stabilniji i sigurniji OS od bilo kojeg Microsoftova.


Ne bih se složio da je slabije pokriven, samo se treba naviknuti. Ali ja moram ljude navikavati na bilo šta drugo osim internet explorera iako Firefox živi i radi na Windowsima već 10 godina.
Par prednosti Linuxa:
  • nema virusa - odnosno, neće ih sam instalirati kao što to Windows rad
  • imaš jedan program koji je zadužen za instaliranje i updateovanje svih programa koji su ti potrebni, svi su besplatni i svi će uvijek biti dostupni barem u verziji koju si instalirao danas
  • svaki Windows program ima opensource alternativu - ali neke Windows programe ne možeš nikako (ili vrlo teško) instalirati na Linuxu
  • niko te nikad neće pitati želiš li updateovati operativni sistem - ako nećeš da mijenjaš bilo šta i naučiš više o Linuxu, možeš nastaviti koristiti Ubuntu, Linux Mint (moj izbor), ili (ako želiš koristiti naprednije OS) ArchiLinux, openSUSE, Fedoru... dok ne crkne kompjuter ako hoćeš


Dakle, zasuci rukave i nauči šta je LibreOffice, Thunderbird, Transmission, Pidgin IM, VLC media player, Clementine ili Rhythmbox, GIMP, Comix, Brasero... i spremi se da ženi objašnjavaš sve isto kao što si objašnjavao na Windowsima.



Ipak jest slabije pokriven u odnosu na Win platformu, i to upravo zbog open source prirode samog Linuxa, tj. nije nešto zanimljiv komercijalnim proizvođačima softvera. No naravno da se svatko može sasvim solidno poslužiti Linuxom i svim pripadajućim softverom koji se besplatno može koristiti. A prednosti koje sam ranije spomenuo si naveo. S Linuxom nema brige oko trojanaca, spyware-a i ostalog smeća, plus što nema sigurnosnih propusta kakve ima svaka Win inačica.

@Obi, što se tiče onog u PM-u ne slušaj svačije gluposti, nema tu nikakvih ograničenja. Za ovo drugo što si naveo već može biti problema, pošto nisam siguran kako stoje stvari s čitljivošću Libreoffice dokumenata u Windozama, no vjerujem da postoje neki readeri, pošto za Word, Excell i Powerpoint postoje besplatni čitači (znači samo za čitanje, uređivanje nije moguće s obzirom na Microsoftov format dokumenata).

Još jedna stvar - možeš na istom računalu imati istovremeno i Win i Linux, s tim da moraš imati ili dva diska ili postojeći podijeljen na dvije particije (s obzirom da Linux zahtijeva solo particiju, a i datotečni sustavi nisu isti).
Go to Top of Page

Davor2403
Average Member



Bosnia and Herzegovina
765 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 17/11/2013 : 18:44:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Davor2403 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Nema nikakve razlike u pristupu Internetu na prijenosniku i desktop računalu. Sve ovisi kakve priključke tko prakticira. S obzirom da danas svi prijenosnici imaju i LAN i WLAN priključke na tebi je što ti više odgovara. Meni, s obzirom na blizinu routera, je draža opcija sa žicom.

Koji prijenosnik odabrati? Ima svega i svačega, ali recimo da su Toshibini i HP-ovi nekako najmanje skloni nekim ozbiljnijim kvarovima. Inače, da se uopće ne kvare - takvih baš i nema. Nadalje, za ove se najlakše nađu driveri, za razliku od nekih drugih proizvođača gdje je često traženje pravih drivera pravi avanturizam.

Za ovaj od 2700 kn trebalo bi znati konfiguraciju da bi se moglo procijeniti vrijedi li tog novca. Prvo provjeri pa napiši ovdje od čega se sastoji taj prijenosnik pa ti onda lakše možemo reći vrijedi li.

A treba li ga kupovati? To ti nitko ne može sa sigurnošću odgovoriti. S jedne strane taj tvoj PC je prilično vremešan, ali s druge strane prijenosnik nije baš nadogradiv kao stolna računala, poglavito u financijskom smislu.



Oprosti, ali da pitam za ovo boldano: Kakve veze imaju driveri s markom laptopa? Pa prilikom instalacije, recimo windows 7, pa svi driveri će se instalirati automatski.. ili neće!?

Ne znam, ali na stolnom računalu, kad instaliraš evo win 7, ne trebaju ti apsolutno nikakvi driveri, sve automatski se instalira, zar nije tako i na laptopima??
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 17/11/2013 : 18:58:33  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Davor2403

quote:
Originally posted by wolf

Nema nikakve razlike u pristupu Internetu na prijenosniku i desktop računalu. Sve ovisi kakve priključke tko prakticira. S obzirom da danas svi prijenosnici imaju i LAN i WLAN priključke na tebi je što ti više odgovara. Meni, s obzirom na blizinu routera, je draža opcija sa žicom.

Koji prijenosnik odabrati? Ima svega i svačega, ali recimo da su Toshibini i HP-ovi nekako najmanje skloni nekim ozbiljnijim kvarovima. Inače, da se uopće ne kvare - takvih baš i nema. Nadalje, za ove se najlakše nađu driveri, za razliku od nekih drugih proizvođača gdje je često traženje pravih drivera pravi avanturizam.

Za ovaj od 2700 kn trebalo bi znati konfiguraciju da bi se moglo procijeniti vrijedi li tog novca. Prvo provjeri pa napiši ovdje od čega se sastoji taj prijenosnik pa ti onda lakše možemo reći vrijedi li.

A treba li ga kupovati? To ti nitko ne može sa sigurnošću odgovoriti. S jedne strane taj tvoj PC je prilično vremešan, ali s druge strane prijenosnik nije baš nadogradiv kao stolna računala, poglavito u financijskom smislu.



Oprosti, ali da pitam za ovo boldano: Kakve veze imaju driveri s markom laptopa? Pa prilikom instalacije, recimo windows 7, pa svi driveri će se instalirati automatski.. ili neće!?

Ne znam, ali na stolnom računalu, kad instaliraš evo win 7, ne trebaju ti apsolutno nikakvi driveri, sve automatski se instalira, zar nije tako i na laptopima??



Ako imaš starije računalo onda vjerojatno u bazi Windowsa postoje svi potrebni driveri. Kod računala čije su komponente novihjeg datuma u odnosu na Windows bazu to baš i ne ide automatski. ISto vrijedi i za prijenosna računala.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000