forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 ---HAJDUK ŽIVI VJEČNO---
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 613

emirem
Advanced Member



10808 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 02/12/2013 : 01:34:16  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by emirem

Nisam znao za povijest "Hajduka" u ovim svim detaljima i mogu napisat da mi je drago sto je reakcija igraca i uprave onda 1941 cinila povijesne stvari i udarile temelje borbe protiv nepravde.
Moj otac je igrao sa/protiv "Hajdukom" u mnogim prijateljskim utakmicama i jos ima poklone i slike od "Hajduka" u kuci.



moj otac nikad, ama baš nikad nije imao poklone povjesnog hajduka, niti je ikad igrao sa ili protiv hajduka ali je uvjek bio uz dinamo ( e sad, ima li ili nema poklone od dinama, o tome bi mogli raspravljati )



Ja sam zagrepcan kao i moj stari,a on je igrao za "Jugokeramiku" iz Zapresica do 1989 i najbolji golgeter u povijesti kluba inace je i trenirao Krunoslava Jurcica kao klinca kojeg sam upoznao prije kojih 4-5 godina u Zapresicu na proslavi obljetnice kluba,danas "Inter".
Svakako da su se razmijenjivali pokloni,zastavice i slicno na pocetku utakmica.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 02/12/2013 : 01:52:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by emirem

Nisam znao za povijest "Hajduka" u ovim svim detaljima i mogu napisat da mi je drago sto je reakcija igraca i uprave onda 1941 cinila povijesne stvari i udarile temelje borbe protiv nepravde.
Moj otac je igrao sa/protiv "Hajdukom" u mnogim prijateljskim utakmicama i jos ima poklone i slike od "Hajduka" u kuci.



moj otac nikad, ama baš nikad nije imao poklone povjesnog hajduka, niti je ikad igrao sa ili protiv hajduka ali je uvjek bio uz dinamo ( e sad, ima li ili nema poklone od dinama, o tome bi mogli raspravljati )



Ja sam zagrepcan kao i moj stari,a on je igrao za "Jugokeramiku" iz Zapresica do 1989 i najbolji golgeter u povijesti kluba inace je i trenirao Krunoslava Jurcica kao klinca kojeg sam upoznao prije kojih 4-5 godina u Zapresicu na proslavi obljetnice kluba,danas "Inter".
Svakako da su se razmijenjivali pokloni,zastavice i slicno na pocetku utakmica.



moj otac nije zagrepčanin, misliš da je posjedovanje tih zastavica bitno ( iako ih se ima )
Go to Top of Page

Cuvam starudije
Senior Member



1911 Posts

Member since 03/02/2012

Posted - 02/12/2013 : 11:19:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Cuvam starudije a Private Message  Reply with Quote
Dežulović držao čas Torcidi o ustaštvu: Neko vas je zaje*ao, Hajduk nije vaš klub! http://blic.rs/s/244008

Svaka cast za tekst. Daleko sam ja od komuniste, ali mi je drago sto u mom klubu ne razmisljaju da izbace petokraku iz grba niti da menjaju naziv kluba iz Partizan u recimo Četnik. Takodje na ulasku u stadion jos uvek stoji tabla da ga je napravila JNA, a zidove hodnika krase i fotografije Starih funkcionera vojske i kluba. Istorije se ne treba stideti, pogotovo kad je ona medjunarodno priznata kao pravicna i na strani dobra.
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 02/12/2013 : 11:23:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Jebiga teško je to priznat ali ona velika zvijezda - mislim da nije bilo veće - govori sve.

A što to govori? Imali su je svi ukomponiranu u klupski grb.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 02/12/2013 : 11:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Sramotno je da klub slavne antifašističke istorije danas promoviše fašizam.
Za HAŠK nije čudno, ali za Hajduk je.

Edited by - Jasko on 02/12/2013 11:32:46
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 02/12/2013 : 11:35:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Ne promovira klub, već određeni dio navijača.
Zna se kakav.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 02/12/2013 : 11:38:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

Ne promovira klub, već određeni dio navijača.
Zna se kakav.



Pa i taj određeni (koliki god bio)
To nije Hajduk
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 02/12/2013 : 11:44:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Moš ga jebat kad je s njim povezan
Realno, kako preodgojit te ljude? Nikako, nema šanse.
Ono što mene žalosti u ciloj to priči jest što su ti koji viču jedini koji se trenutno bore protiv kriminala u nogometu.
Žalosno, ali je tako...

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 02/12/2013 : 11:49:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor
Realno, kako preodgojit te ljude? Nikako, nema šanse.



To ili imaš ili nemaš, pamet ti niko ne može usaditi.
A najveću krivnju za fašizam snose mediji.
Go to Top of Page

Cuvam starudije
Senior Member



1911 Posts

Member since 03/02/2012

Posted - 02/12/2013 : 12:00:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Cuvam starudije a Private Message  Reply with Quote
Mali procenat navijaca na tribinama razmislja svojom glavom .Uglavnom je to masa klinaca i srednjoskolaca i svi se na neki nacin trude da pokazu kako vole svoju zemlju i kako su vajne patriote. Petokraka je postala omrazena nakon ratova kojim je i zavrsena njena simbolicna upotreba, pa se mladi od tada na sve strane utrkuju ko ce jace i glasnije pevati pesme ustasama, cetnicima i bilo kome drugom ko je bio protiv "petokrake".
Ipak svi mi zivimo na primitivnom Balkanu gde normalni i pametni u masi nepismenih i zatucanih ostaju neprimeceni.
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8236 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 02/12/2013 : 12:06:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cuvam starudije

Mali procenat navijaca na tribinama razmislja svojom glavom .Uglavnom je to masa klinaca i srednjoskolaca i svi se na neki nacin trude da pokazu kako vole svoju zemlju i kako su vajne patriote. Petokraka je postala omrazena nakon ratova kojim je i zavrsena njena simbolicna upotreba, pa se mladi od tada na sve strane utrkuju ko ce jace i glasnije pevati pesme ustasama, cetnicima i bilo kome drugom ko je bio protiv "petokrake".
Ipak svi mi zivimo na primitivnom Balkanu gde normalni i pametni u masi nepismenih i zatucanih ostaju neprimeceni.



Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 02/12/2013 : 12:20:52  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

quote:
Originally posted by izivko

Jebiga teško je to priznat ali ona velika zvijezda - mislim da nije bilo veće - govori sve.

A što to govori? Imali su je svi ukomponiranu u klupski grb.



Ovo je argument debila, isto ka šta je svako ko o Hajduku priča priče o režimskom klubu jednom riječju-DEBIL.
Ako je veličina zvijezde na grbu relevantna, onda je i veličina šahovnice jednako relevantna. A bogami šahovnica u našen grbu je poprilično velika.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26517 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/12/2013 : 12:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

Sramotno je da klub slavne antifašističke istorije danas promoviše fašizam.
Za HAŠK nije čudno, ali za Hajduk je.


Bitno je da slavni antifašistički klubovi kao što im i imena govore-Crvena Zvezda i Partizan imaju antifašistički odghojene navijače.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 02/12/2013 : 12:28:03  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Jasko

Sramotno je da klub slavne antifašističke istorije danas promoviše fašizam.
Za HAŠK nije čudno, ali za Hajduk je.


Bitno je da slavni antifašistički klubovi kao što im i imena govore-Crvena Zvezda i Partizan imaju antifašistički odghojene navijače.




Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26517 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/12/2013 : 12:30:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cuvam starudije

Mali procenat navijaca na tribinama razmislja svojom glavom .Uglavnom je to masa klinaca i srednjoskolaca i svi se na neki nacin trude da pokazu kako vole svoju zemlju i kako su vajne patriote. Petokraka je postala omrazena nakon ratova kojim je i zavrsena njena simbolicna upotreba, pa se mladi od tada na sve strane utrkuju ko ce jace i glasnije pevati pesme ustasama, cetnicima i bilo kome drugom ko je bio protiv "petokrake".
Ipak svi mi zivimo na primitivnom Balkanu gde normalni i pametni u masi nepismenih i zatucanih ostaju neprimeceni.


Nisam vidio da su četnici u zadnjem ratu bili protiv petokrake?Baš ih je onako bilo lijepo vidjeti zajedno-dvoglave orlove i crvene zvijezde ko dva brata na istom poslu.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 02/12/2013 : 12:30:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Bitno je da slavni antifašistički klubovi kao što im i imena govore-Crvena Zvezda i Partizan imaju antifašistički odghojene navijače.




A ko kaže da ih imaju?
Šta, ako kažem da ih Hajduk nema, to znači da ih Zvezda i Partizan imaju?
Uostalom, Hajduk je veći antifašistički klub. Zvezda i Partizan nisu ni postojali sve do kraja rata.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 02/12/2013 : 12:32:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Nisam vidio da su četnici u zadnjem ratu bili protiv petokrake?Baš ih je onako bilo lijepo vidjeti zajedno-dvoglave orlove i crvene zvijezde ko dva brata na istom poslu.



Kaj te muči, Njofra?
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 02/12/2013 : 12:38:47  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by jaki

Nisam vidio da su četnici u zadnjem ratu bili protiv petokrake?Baš ih je onako bilo lijepo vidjeti zajedno-dvoglave orlove i crvene zvijezde ko dva brata na istom poslu.



Kaj te muči, Njofra?




Ne triba su kačit oko pizdarija
Ali svarno je malo smišno od navijača Zvezde ili Partizana prozivat Hajduka u ovakvome kontekstu.
Šta se desničarenja tiče, mislin da je tu velika večina navijača, bilo hrvatskih, bilo srpskih ista.
Sve je to odavno otišlo u krasan k....

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 02/12/2013 : 12:43:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI


Ne triba su kačit oko pizdarija
Ali svarno je malo smišno od navijača Zvezde ili Partizana prozivat Hajduka u ovakvome kontekstu.
Šta se desničarenja tiče, mislin da je tu velika večina navijača, bilo hrvatskih, bilo srpskih ista.
Sve je to odavno otišlo u krasan k....



Ja navijam za Radnički
No, na stranu to, mali milion puta sam idiota nazvao idiotom, bilo da je bio na tribinama Marakane, JNA ili Čaira.
Hajduk mi je drag. I on jeste najveći antifašistički klub. U regionu, Evropi, možda i svetu. Otud čuđenje više, zašto bre?
Go to Top of Page

Cuvam starudije
Senior Member



1911 Posts

Member since 03/02/2012

Posted - 02/12/2013 : 12:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Cuvam starudije a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Cuvam starudije

Mali procenat navijaca na tribinama razmislja svojom glavom .Uglavnom je to masa klinaca i srednjoskolaca i svi se na neki nacin trude da pokazu kako vole svoju zemlju i kako su vajne patriote. Petokraka je postala omrazena nakon ratova kojim je i zavrsena njena simbolicna upotreba, pa se mladi od tada na sve strane utrkuju ko ce jace i glasnije pevati pesme ustasama, cetnicima i bilo kome drugom ko je bio protiv "petokrake".
Ipak svi mi zivimo na primitivnom Balkanu gde normalni i pametni u masi nepismenih i zatucanih ostaju neprimeceni.


Nisam vidio da su četnici u zadnjem ratu bili protiv petokrake?Baš ih je onako bilo lijepo vidjeti zajedno-dvoglave orlove i crvene zvijezde ko dva brata na istom poslu.


Ja ti kazem onako kako jeste, nakon tog rata petokraka je u Srbiji omrazena gotovo poput sahovnice. Ne znam sta je poenta toga sto pises.
I da se razumemo, ja nisam protiv slobode govora i dozvolio bih da se na tribinama peva sta god nekome padne na pamet, ako misli da time pomaze svojoj ekipi, ali da su mladi na sve strane pogresno nauceni istoriji i pogresno gledaju ka buducnosti, stoji ocigledno. Eto u Vukovaru se najbolje vidi primitivizam i "nas" i vas". Ovi nasi zapeli da je grad ispisan cirilicom iako 99% njih pise iskljucivo latinicom, a vasi zapeli da je cirilica nesto lose iako su je i vasi pradedovi koristili kao svoje pismo. Tvrdoglavost i glupost je ono sto Balkan odvaja od normalnih drzava i naroda i procice jos mnogo vode Dunavom dok se to ne promeni. Raduje sto je ipak sve veci broj onih koji osudjuju negativno na obe strane.
Go to Top of Page

Cuvam starudije
Senior Member



1911 Posts

Member since 03/02/2012

Posted - 02/12/2013 : 12:56:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Cuvam starudije a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Ne triba su kačit oko pizdarija
Ali svarno je malo smišno od navijača Zvezde ili Partizana prozivat Hajduka u ovakvome kontekstu.
Šta se desničarenja tiče, mislin da je tu velika večina navijača, bilo hrvatskih, bilo srpskih ista.
Sve je to odavno otišlo u krasan k....


Ja nikoga ne prozivam, procitaj sta sam pisao. Isto je i kod nas, pevaju se cetnicke pesme a mnogima su isti pobili pola porodice u 2. Svetskom ratu. A da pitas 90% tih koji su na tribini, ne bi znali da kazu 2 stvari ni o ustasama ni o cetnicima.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 02/12/2013 : 13:00:07  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cuvam starudije

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Ne triba su kačit oko pizdarija
Ali svarno je malo smišno od navijača Zvezde ili Partizana prozivat Hajduka u ovakvome kontekstu.
Šta se desničarenja tiče, mislin da je tu velika večina navijača, bilo hrvatskih, bilo srpskih ista.
Sve je to odavno otišlo u krasan k....


Ja nikoga ne prozivam, procitaj sta sam pisao. Isto je i kod nas, pevaju se cetnicke pesme a mnogima su isti pobili pola porodice u 2. Svetskom ratu. A da pitas 90% tih koji su na tribini, ne bi znali da kazu 2 stvari ni o ustasama ni o cetnicima.



A di san se ja tebi obratija?
Pričan sa jaskon.
Inače, slažen se sa tvojin upison.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Cuvam starudije
Senior Member



1911 Posts

Member since 03/02/2012

Posted - 02/12/2013 : 13:01:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Cuvam starudije a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Cuvam starudije

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Ne triba su kačit oko pizdarija
Ali svarno je malo smišno od navijača Zvezde ili Partizana prozivat Hajduka u ovakvome kontekstu.
Šta se desničarenja tiče, mislin da je tu velika večina navijača, bilo hrvatskih, bilo srpskih ista.
Sve je to odavno otišlo u krasan k....


Ja nikoga ne prozivam, procitaj sta sam pisao. Isto je i kod nas, pevaju se cetnicke pesme a mnogima su isti pobili pola porodice u 2. Svetskom ratu. A da pitas 90% tih koji su na tribini, ne bi znali da kazu 2 stvari ni o ustasama ni o cetnicima.



A di san se ja tebi obratija?
Pričan sa jaskon.
Inače, slažen se sa tvojin upison.


Tu sam se pronasao.
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 02/12/2013 : 13:06:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Zlotvor

quote:
Originally posted by izivko

Jebiga teško je to priznat ali ona velika zvijezda - mislim da nije bilo veće - govori sve.

A što to govori? Imali su je svi ukomponiranu u klupski grb.



Ovo je argument debila, isto ka šta je svako ko o Hajduku priča priče o režimskom klubu jednom riječju-DEBIL.
Ako je veličina zvijezde na grbu relevantna, onda je i veličina šahovnice jednako relevantna. A bogami šahovnica u našen grbu je poprilično velika.

Naravno da je argument debila. Isto ka što je debilan argument reći da se tadašnje stanovništvo koje pošlo u partizane (uključujući i igrače Hajduka) "borilo za komunizam". Yeah, right.
Borili su se za slobodu, velika većina. Ka da su znali što će doći.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 02/12/2013 : 13:08:44  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Zlotvor

quote:
Originally posted by izivko

Jebiga teško je to priznat ali ona velika zvijezda - mislim da nije bilo veće - govori sve.

A što to govori? Imali su je svi ukomponiranu u klupski grb.



Ovo je argument debila, isto ka šta je svako ko o Hajduku priča priče o režimskom klubu jednom riječju-DEBIL.
Ako je veličina zvijezde na grbu relevantna, onda je i veličina šahovnice jednako relevantna. A bogami šahovnica u našen grbu je poprilično velika.

Naravno da je argument debila. Isto ka što je debilan argument reći da se tadašnje stanovništvo koje pošlo u partizane (uključujući i igrače Hajduka) "borilo za komunizam". Yeah, right.
Borili su se za slobodu, velika većina. Ka da su znali što će doći.




potpisujen.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page
Page: of 613 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.54 seconds. Snitz Forums 2000