forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 prvi poraz osovine zla?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 927

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 09/12/2013 : 20:26:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

Ma dosadna je EU sa tim proširenjima. Zar stvarno čitav svijet treba da bude u EU?
Ionako mi svi koji smo več u Eu nikada nam nije išlo lošije, čak Nijemci nisu više onako gospodarski napredni kao što su bili, imaju i oni probleme,...no EU još uvijek se proširuje,....zar trebamo svi bankrotirati ili što,...svaka zemlja se zadužuje, baš me zanima kud ide sav tav novac, kojeg od jedanput nitko više nema,....i onda 50 milijuna Ukrajinaca želi uči u EU,....znači u EU trebamo još 50 milijuna siromaka,kao da nemamo svojih dovoljno.....nije nam dosta Grčka i njezini problemi, i ostalih 27 članica (ili koliko ih je več, ne mogu pratiti to više,...), trebamo još Ukrajince i Albance i šta ja znam koga sve ne....
Ironija je u tome, jer je EU kao pomahnitali vlak, bez pravog strojevođe (ima ih nekoliko i svatko se pravi pametan, ali nitko u stvari ne zna voziti taj vlak) i taj vlak ide punom brzinom ka nekoj provaliji i umjesto toga da svi iskačemo iz tog vlaka i spasavaj se tko se može, ljudi kao što su Ukrajinci npr, žele se ukrcati baš u taj pomahnitali vlak,....hahaha!!!!!!!!

evo za sve Ukrajince, koji se sada smrzavaju na tom trgu u želji da uđu na taj "EU vlak" poklanjam pjesmu u imenu preostalih članica koje su več na tom vlaku:

http://www.youtube.com/watch?v=Q22oGInO-uo

Welcome a board Ukraina!

PS:

Nemamo pojma kuda ide ovaj vlak niti kada če ispasti sa tračnica ali to ne može značiti da se u međuvremenu ne možemo zabavljati, pa sve dok se vozimo bit če sve u redu......




Zašto se sve udružuje? Pa višji interesi jesu, da se sve polako udruži, tako če multinacionalke, korporacije, lakše da vode svijet. na kratko.
Sve što je bilo nekad "naše" sad če polako biti "njihovo"
pa novi porezi, pa novo...svi smo mi u istom čamcu, ali nas "igre" -vesti takve i ovakve, zabava na svakom koraku,...previše zaslepljuju, a "kruha" sve manje
možda bi bio najbolji sistem nešto izmedju Libertatizam-šta znam, svaki razmišlja po svoje. Zdravo svima

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 09/12/2013 21:03:11
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 09/12/2013 : 21:40:32  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
quote:
Originally posted by Risar_69


Zašto se sve udružuje? Pa višji interesi jesu, da se sve polako udruži, tako če multinacionalke, korporacije, lakše da vode svijet. na kratko.
Sve što je bilo nekad "naše" sad če polako biti "njihovo"
pa novi porezi, pa novo...svi smo mi u istom čamcu, ali nas "igre" -vesti takve i ovakve, zabava na svakom koraku,...previše zaslepljuju, a "kruha" sve manje
možda bi bio najbolji sistem nešto izmedju Libertatizam-šta znam, svaki razmišlja po svoje. Zdravo svima



Najbolji sistem ti je diktatura, naravno ukoliko je diktator staložena i razumna osoba poput Putina. Ista ona diktatura kao i u svakoj normalnoj kući gde se ćaća brine o bezbednosti, o parama... Gde otac zna da lupi od sto' kad mu se deca vraćaju kući posle ponoći ili žena previše troši...

U ni u jednoj normalnoj porodici, demokracija nije na snazi, već je onako kako otac odluči a majka potvrdi i sprovede odluke u delo...

Edited by - KRAS on 09/12/2013 21:41:10
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 09/12/2013 : 22:37:30  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

Ma dosadna je EU sa tim proširenjima. Zar stvarno čitav svijet treba da bude u EU?
Ionako mi svi koji smo več u Eu nikada nam nije išlo lošije, čak Nijemci nisu više onako gospodarski napredni kao što su bili, imaju i oni probleme,...no EU još uvijek se proširuje,....zar trebamo svi bankrotirati ili što,...svaka zemlja se zadužuje, baš me zanima kud ide sav tav novac, kojeg od jedanput nitko više nema,....i onda 50 milijuna Ukrajinaca želi uči u EU,....znači u EU trebamo još 50 milijuna siromaka,kao da nemamo svojih dovoljno.....nije nam dosta Grčka i njezini problemi, i ostalih 27 članica (ili koliko ih je več, ne mogu pratiti to više,...), trebamo još Ukrajince i Albance i šta ja znam koga sve ne....
Ironija je u tome, jer je EU kao pomahnitali vlak, bez pravog strojevođe (ima ih nekoliko i svatko se pravi pametan, ali nitko u stvari ne zna voziti taj vlak) i taj vlak ide punom brzinom ka nekoj provaliji i umjesto toga da svi iskačemo iz tog vlaka i spasavaj se tko se može, ljudi kao što su Ukrajinci npr, žele se ukrcati baš u taj pomahnitali vlak,....hahaha!!!!!!!!

evo za sve Ukrajince, koji se sada smrzavaju na tom trgu u želji da uđu na taj "EU vlak" poklanjam pjesmu u imenu preostalih članica koje su več na tom vlaku:

http://www.youtube.com/watch?v=Q22oGInO-uo

Welcome a board Ukraina!

PS:

Nemamo pojma kuda ide ovaj vlak niti kada če ispasti sa tračnica ali to ne može značiti da se u međuvremenu ne možemo zabavljati, pa sve dok se vozimo bit če sve u redu......




Mišljenja sam da se EU počela migoljiti u problemima nakon primanja dežele te Bugarske i Rumunije pod svoje svite.Jedine države istočnog bloka koje su zaslužile članstvo su Češka i Mađarska.Ostali niti približno,nisu čak ni za zajednice Afričkih država,pogotovo zadnja članica Hrvatska koja je u velikoj banani.Spominješ siromahe i propalu Grčku.Šta ste vi u deželi ako ne siromasi na ivici propasti većoj nego Grci?

@Kras
Putin je šupak koji će neslavno završiti...

Wtf?

Edited by - bagi on 09/12/2013 22:41:14
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12446 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/12/2013 : 23:26:02  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by bagi

quote:
Originally posted by 1Euro

Ma dosadna je EU sa tim proširenjima. Zar stvarno čitav svijet treba da bude u EU?
Ionako mi svi koji smo več u Eu nikada nam nije išlo lošije, čak Nijemci nisu više onako gospodarski napredni kao što su bili, imaju i oni probleme,...no EU još uvijek se proširuje,....zar trebamo svi bankrotirati ili što,...svaka zemlja se zadužuje, baš me zanima kud ide sav tav novac, kojeg od jedanput nitko više nema,....i onda 50 milijuna Ukrajinaca želi uči u EU,....znači u EU trebamo još 50 milijuna siromaka,kao da nemamo svojih dovoljno.....nije nam dosta Grčka i njezini problemi, i ostalih 27 članica (ili koliko ih je več, ne mogu pratiti to više,...), trebamo još Ukrajince i Albance i šta ja znam koga sve ne....
Ironija je u tome, jer je EU kao pomahnitali vlak, bez pravog strojevođe (ima ih nekoliko i svatko se pravi pametan, ali nitko u stvari ne zna voziti taj vlak) i taj vlak ide punom brzinom ka nekoj provaliji i umjesto toga da svi iskačemo iz tog vlaka i spasavaj se tko se može, ljudi kao što su Ukrajinci npr, žele se ukrcati baš u taj pomahnitali vlak,....hahaha!!!!!!!!

evo za sve Ukrajince, koji se sada smrzavaju na tom trgu u želji da uđu na taj "EU vlak" poklanjam pjesmu u imenu preostalih članica koje su več na tom vlaku:

http://www.youtube.com/watch?v=Q22oGInO-uo

Welcome a board Ukraina!

PS:

Nemamo pojma kuda ide ovaj vlak niti kada če ispasti sa tračnica ali to ne može značiti da se u međuvremenu ne možemo zabavljati, pa sve dok se vozimo bit če sve u redu......




Mišljenja sam da se EU počela migoljiti u problemima nakon primanja dežele te Bugarske i Rumunije pod svoje svite.Jedine države istočnog bloka koje su zaslužile članstvo su Češka i Mađarska.Ostali niti približno,nisu čak ni za zajednice Afričkih država,pogotovo zadnja članica Hrvatska koja je u velikoj banani.Spominješ siromahe i propalu Grčku.Šta ste vi u deželi ako ne siromasi na ivici propasti većoj nego Grci?

@Kras
Putin je šupak koji će neslavno završiti...



hm, sad ovo siromasi baš i nismo.....jeste istina da nema posla, ali se (bar za sada) država još brine za svoje ljude (ono socialna pomoč, paketi crvenog krsta, donacije...), skoro svaka porodica ima po dvoje kola, nema puno beskučnika,....troši se novac po trgovinama, kafičima,.....mislim nije toliko drukčije nego je bilo prije par godina,....banke normalno funkcioniraju, hrana nije baš skupa,.....ono što bi ja rekao da je problem u Sloveniji, jeste STAGNACIJA,....znači ne idemo naprijed ka nekom zacrtanom cilju,....ne otvaramo nova radna mijesta, ne razvijamo neke ideje,nemamo neki koncept, svađamo se među sobom,....ono nema nekog cilja kojeg trebamo dostiči i nema nekog puta koji bi vodio ka tom cilju (ako me razumiješ)...Prije smo imali cilj uči u NATO, pa onda u EU, pa promjeniti novac (tolar-euro),....onda smo sve to postigli, i odjedanput stali....Ispalo je , da kada budemo sve to postigli, da če se dogoditi nešto super, a nije se ništa naročito dogodilo,....i sada nitko ne zna šta i kako dalje....ono nešto slično kao one budale, koji su mislili da če biti kraj svijeta (po nekakvom majanskom kalendaru) pa su sve prodali,kad ono sljedeči dan nije bilo kraj svijeta, pa im onda ništa više nije bilo jasno,jedino bilo im je žao, da su sve prodali, pa se nisu imali nikuda vratiti itd,....
Recimo, u Sloveniji je kao kriza, jer su ljudi navikli trošiti novac za skupocjenu odječu, za iči negdje (na more, na skijanje,...), kupio se novi avtomobil svakih par godina itd,....onda smo promjenili novac (tolar za euro), pa je dosta toga jako brzo poskupjelo, neki su izgubili posao, pa su ih onda stigli krediti, koje više ne mogu odplačivati,.....ali ipak nemaju svi ovakve probleme....znači u Grčkoj je ipak više ljudi koji se sa tim problemima nosi, nego kod nas. Mi smo samo narod koji uvijek "gunđa" pa ispada kao da sad svi imamo tako velike probleme,...neki živimo dosta normalno, kao i prije,....dok primjedba sa Bugarskom i Rumunjskom nije na mjestu, jer oni su oduvijek bili siromašni, a sada su samo još siromašniji....kod nas nije (za sada) još tako loše i ne vidim da nešto puno zaostajemo za Madžarskom npr, koju si spomenuo....
Jedino ljudima je teško razumijeti kako odjedanput više ne mogu promjeniti kola svake tri godine, a imaju dosta dobra kola,....i dosta je sve to prenapuhano, npr. ljudi idu na crveni krst po pakete sa hranom, nekima stvarno treba, a neki idu, jer imaju mogučnost dobiti, pa zašto da ne uzmu,....a onda se lijepo sjednu u neka kola za 20.000+ eura i idu na piče sa novcem, jer im nije potrebno kupiti hranu...želim reči, ima dosta varanja i teško je sad presuditi kome je pomoč zaista potrebna a kome nije,....ljudi znaju svoja prava i iskorištavaju ih ako je moguče i pošto je situacija u svijetu kakva je,nikoga i nije nešto sramota iči npr po pakete sa hranom,....a mnogim au biti takav paket ni ne treba, ali ako ima prilike zašto da ne,....dobro, ja ne idem po takav paket jer mi nije potreban, niti bi išao, jer bi me bilo sramota, ali sam čuo od prijatelja koji radi kao dobrovoljac kod crvenog krsta da dosta ljudi ide pa im ne treba, dok oni kojima stvarno treba možda ne idu, jer ih je sramota,...paradoks...
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 09/12/2013 : 23:44:43  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message
Pazi,to blagostanje koje ste kratkotrajno osjetili je bilo posljedica trošenja velikih novčanih sredstava koje nisu bile vaše,tj živjeli ste preko tuđih leđa.Riječ je o Ljubljanskoj banci i silnim pokradenim milionima od nesretnih štediša iz bivše zajedničke države.Sad ste evropska sirotinja sa margine.Tamo vas niko ozbiljno ne shvata.Za usporedbu bolje uzmi Rumune i Bugare,Mađari su daleko odmakli od vas.Jedino je Hrvatska za vašim leđima a po svemu sudeći tako će zadugo i ostati pa nećete biti najjadniji...

Wtf?

Edited by - bagi on 09/12/2013 23:46:22
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 10/12/2013 : 01:11:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/12/2013 : 01:32:31  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Leonid

Rusi naravno gledaju svoj interes,možda ne toliko ekonomski koliko politički....EU gleda na svoju ekonomsku korist i želi onemogućiti Rusiju u okupljanju manjih "satelita".
U svemu tome Ukrajina ima problem,ekonomski i energetski usko je povezana sa Rusijom,stoga logično razmišljaju ako ih EU želi približiti sebi red bi bio da barem pomognu investicijama u trenutku kada bi odbili Ruse.....jer bijes Rusije bi bio strašan.
EU to ne želi,osim davanja nekakve siće....koje je njihovo rješenje za dug plina i slične stvari?
Janukovič jučer govori Merkelici "ja sam tri godine sa Putinom 1 na 1,nitko ne pomaže".

Kako god okrene Ukrajina je najebala,slušati tvrdu Putinovu politiku i u svemu mu povlađivati ili odabrati EU i suočiti se sa ekonomskom,energetskom i možda nacionalnom krizom gdje bi istočni dio Ukrajine i Krim možda imao separatistička pretendiranja.
Postoji rizik da ta država postane trajno destabilizirana.



to več jesu.postoji rizik da se pokolju a to in ne odgovara

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/12/2013 : 01:34:32  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by Risar_69


Zašto se sve udružuje? Pa višji interesi jesu, da se sve polako udruži, tako če multinacionalke, korporacije, lakše da vode svijet. na kratko.
Sve što je bilo nekad "naše" sad če polako biti "njihovo"
pa novi porezi, pa novo...svi smo mi u istom čamcu, ali nas "igre" -vesti takve i ovakve, zabava na svakom koraku,...previše zaslepljuju, a "kruha" sve manje
možda bi bio najbolji sistem nešto izmedju Libertatizam-šta znam, svaki razmišlja po svoje. Zdravo svima



Najbolji sistem ti je diktatura, naravno ukoliko je diktator staložena i razumna osoba poput Putina. Ista ona diktatura kao i u svakoj normalnoj kući gde se ćaća brine o bezbednosti, o parama... Gde otac zna da lupi od sto' kad mu se deca vraćaju kući posle ponoći ili žena previše troši...

U ni u jednoj normalnoj porodici, demokracija nije na snazi, već je onako kako otac odluči a majka potvrdi i sprovede odluke u delo...



Strossner

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/12/2013 : 01:36:16  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by bagi

quote:
Originally posted by 1Euro

Ma dosadna je EU sa tim proširenjima. Zar stvarno čitav svijet treba da bude u EU?
Ionako mi svi koji smo več u Eu nikada nam nije išlo lošije, čak Nijemci nisu više onako gospodarski napredni kao što su bili, imaju i oni probleme,...no EU još uvijek se proširuje,....zar trebamo svi bankrotirati ili što,...svaka zemlja se zadužuje, baš me zanima kud ide sav tav novac, kojeg od jedanput nitko više nema,....i onda 50 milijuna Ukrajinaca želi uči u EU,....znači u EU trebamo još 50 milijuna siromaka,kao da nemamo svojih dovoljno.....nije nam dosta Grčka i njezini problemi, i ostalih 27 članica (ili koliko ih je več, ne mogu pratiti to više,...), trebamo još Ukrajince i Albance i šta ja znam koga sve ne....
Ironija je u tome, jer je EU kao pomahnitali vlak, bez pravog strojevođe (ima ih nekoliko i svatko se pravi pametan, ali nitko u stvari ne zna voziti taj vlak) i taj vlak ide punom brzinom ka nekoj provaliji i umjesto toga da svi iskačemo iz tog vlaka i spasavaj se tko se može, ljudi kao što su Ukrajinci npr, žele se ukrcati baš u taj pomahnitali vlak,....hahaha!!!!!!!!

evo za sve Ukrajince, koji se sada smrzavaju na tom trgu u želji da uđu na taj "EU vlak" poklanjam pjesmu u imenu preostalih članica koje su več na tom vlaku:

http://www.youtube.com/watch?v=Q22oGInO-uo

Welcome a board Ukraina!

PS:

Nemamo pojma kuda ide ovaj vlak niti kada če ispasti sa tračnica ali to ne može značiti da se u međuvremenu ne možemo zabavljati, pa sve dok se vozimo bit če sve u redu......




Mišljenja sam da se EU počela migoljiti u problemima nakon primanja dežele te Bugarske i Rumunije pod svoje svite.Jedine države istočnog bloka koje su zaslužile članstvo su Češka i Mađarska.Ostali niti približno,nisu čak ni za zajednice Afričkih država,pogotovo zadnja članica Hrvatska koja je u velikoj banani.Spominješ siromahe i propalu Grčku.Šta ste vi u deželi ako ne siromasi na ivici propasti većoj nego Grci?

@Kras
Putin je šupak koji će neslavno završiti...



ni Poljska nije loša

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 10/12/2013 : 08:21:38  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
Poljska je ideološki skroz zatucana.
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 10/12/2013 : 10:14:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message
Mislim da su sve zemlje iz proširenja 2004. bile spremne za EU,ono što je pojedine debelo zajebalo je uvođenje eura.
Neka gospodarstva nisu bila spremna za tako jaku valutu....tu najviše mislim na Sloveniju,Grčku i Španjolsku.
Česi i Poljaci su se spasili što su ostavili svoje valute koje mogu korigirati i koje prikazuju stvarnu jačinu gospodarstva.
Rumunji i Bugari su bili nespremni kako ekonomski tako i po ostalim pitanjima.Dvije daleko najnerazvijenije države čak sad kad smo i mi ušli.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 10/12/2013 : 10:25:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
Čekaj samo da uđe Srbija da vidiš šta je beda
Bez Beograda i Novog Sada
Mislim da je ostatak Srbije najbedniji deo Evrope
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 10/12/2013 : 10:28:16  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
http://www.vecernji.hr/svijet/specijalci-i-prosvjednici-sukobili-se-u-kijevu-908258

http://www.vecernji.hr/svijet/ukrajina-izmedu-moskve-i-bruxellesa-908249

http://www.vecernji.hr/svijet/putin-ce-pomilovati-clanice-pussy-riota-908236
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 10/12/2013 : 11:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1


http://www.vecernji.hr/svijet/putin-ce-pomilovati-clanice-pussy-riota-908236



Velik je Putin
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 10/12/2013 : 12:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
te iz pusi rajota mi sve liče na drolje. jedva čekaju da se skinu, pa im dobro dođe da to podvedu pod nekakav ženski aktivizam.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 10/12/2013 : 12:17:04  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
mislim da je od svih novih članica Hrvatska najmanje iskoristila sredstva iz EU fondova. Jedino pojedinci iskoriste nešto, a država i gradovi malo. Možda jedino Rumunjska i Bugarska manje iskoriste, ali nisam ni u to siguran.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/12/2013 : 12:43:38  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
http://en.wikipedia.org/wiki/Economy_of_the_European_Union

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 10/12/2013 : 13:00:41  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message
Turci bi ako prodru bili šesta država po jakosti bdp-a u EU sa tendencijom daljnjeg rasta.No,to se nikad neće desiti zato jer je EU čisto kršćanska tvorevina.Također nikad neće biti mjesta ni za BiH te Albaniju ako ikad u sljedećih par stoljeća uspiju ostvariti koji preduslov za ulazak...

Wtf?
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12446 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 10/12/2013 : 13:07:18  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by bagi

Pazi,to blagostanje koje ste kratkotrajno osjetili je bilo posljedica trošenja velikih novčanih sredstava koje nisu bile vaše,tj živjeli ste preko tuđih leđa.Riječ je o Ljubljanskoj banci i silnim pokradenim milionima od nesretnih štediša iz bivše zajedničke države.Sad ste evropska sirotinja sa margine.Tamo vas niko ozbiljno ne shvata.Za usporedbu bolje uzmi Rumune i Bugare,Mađari su daleko odmakli od vas.Jedino je Hrvatska za vašim leđima a po svemu sudeći tako će zadugo i ostati pa nećete biti najjadniji...



Pa nas nitko nije nikada ni ozbiljno shvačao haha. To i nije neka novost. Tko če ozbiljno shvačati zemlju od 2 milijuna ljudi....
Ali da smo siromašni, baš i nismo (pričam o središnjom razredu koji je ipak u večini u Sloveniji, naravno ima nekih koji su se jako obogatili a ima i nekih koji su na rubu (beskučnici npr), ali daleko najviše ima nekakvog "srednog razreda" i taj živi (bar za sada) dosta normalno....Recimo u Sloveniji je "prag siromaštva" mislim da ispod 640 eura na osobu. Tako nekako, to su izračunali stručnjaci, ekonomiste itd,...znači oni koji se razumiju u ovakve stvari. Ne znam kakav je prag siromaštva u Madžarskoj, Češkoj,...kakve prihode oni imaju. Isto tako Minimalna zajamčena plata u Sloveniji je oko 800 eura, ali ima dosta onih koji zarađivaju od 1000-2000 eura pa i više naravno....opet ne znam kakve su brojke oko toga u Madžarskoj ali mogu reči za Sloveniju,....
Što se tiče "bivše" Ljubljanske banke ona ionako više ne postoji, pa če sud presuditi šta če biti sa "pokradenim" novcem....ali u Sloveniji ne ovisimo samo o toj "bivšoj" Ljubljanskoj banci, nego ima čak nekoliko isto tako jakih i za sada neovisnih banaka koje su još u našim rukama i koliko mi je poznato dosta dobro posluju,....
Isto tako nema nekih demonstracija na ulici npr,...Ono prošle godine nije bila demonstracija protiv države (kako su neki novinari htjeli prikazati) nego je bila demonstracija u Mariboru protiv radara i gradonačelnika, koji je postavio ove radare i to se brzo riješilo, kada su odstranili radare i gradonačelnika,....i onda su prestale i demonstracije....tako da Slovenija (bar za sada) normalno funcionira i ne znam po čemu smo mi sad siromašna zemlja,....jeste kriza u gospodarstvu ali isto tako je kriza i u nekim drugim zemljama, to nije ništa novo ali nije ništa tako strašna koliko to možda novinari žele prikazati,....
Recimo djeca u Sloveniji su se jako udebljala (mjerili su im indeks sala na koži,...), skoro svi imaju mobitele, smartphone, ipade,....sve što mi nikada nismo imali, to sada ima puno djece, i razmaženi su u PM...znači ljudi još imaju novac i troše ga....
A u Sloveniji se dosta toga i gradi npr sagradilu su Stožice, sada grade 11 (ili koliko več) NOVIH skakalnica za skijaške skokove i preuredit če Planicu (da opet bude največa skakaonica na svijetu, preuzeli su nam rekord u Vikersundu, na skakaonici, koju su skonstruirali naši ljudi Brača Gorišek), pa čemo sada opet napraviti največu i vratiti rekord tamo gdje uvijek treba da bude, U PLANICI, jer onaj tko prati skijaške skokove, zna šta Planica znači u Skijaškim skokovima i njezina istorija za skijaške skokove,...Organozirali smo Euro basket itd,....mislim ne razumijem baš po čemu smo tako siromašni i marginalizirani.....ali naravno da nismo Švica, Austrija,...a to nikada nismo ni bili,...
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 10/12/2013 : 13:24:56  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
Moram da potvrdim ovo o čemu euro govori... vi pre svega morate da znate, da je cela jugoslavija dugih 45 godina radila za sloveniju, cela juga je crnčila da bimso stvorili švicarsku socijalističkog sveta..slovenci su se mnogo obogatili na jugoslaviji, pogledajte samo kakve kuće imaju, skoro ko austriji..slovenci još uvekg puste milijarde posjeduju- u čarapama..to što im austrijanci i nemci uzeli sve firme, to je drugo, time se platila nezavisnost od te juge koju su slovenci iscedili ko limun..a prvid dobrog života ostvaren je putem para koje će mo tek da zaradimo..
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12446 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 10/12/2013 : 13:27:51  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Inače evo zanimljivog članka u vezi rudarstva i rudnog bogatsva u Sloveniji:

http://www.mladina.si/111764/o-moznostih-rudniske-renesanse/

http://www.mladina.si/111762/zakopani-zakladi/


Nas očito koči EU, pa nam ne dozvoljava da crpimo živo srebro, bakar, uran,....ali to su sve rudnine koje imamo i rudnike koje smo trebali zatvoriti, jer tada je bila dosta loša cijena na trgu pa se nije isplatilo,...no vremena su se promjenila i cijena se digla i ne razumijem zašto to ne izkoristimo,....ako nečemo sami vaditi tu rudu, što onda ne davamo koncesije kinezima npr,...oni če to rado pokupiti a nas ništa neče koštati čak čemo zaraditi prodajom koncesije npr....da ne pričam koliko bogatsva imamo u šumama i lijesu itd,...ali ne znamo to iskoristiti,.....

Edited by - 1Euro on 10/12/2013 13:42:19
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 10/12/2013 : 13:50:06  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by bagi
No,to se nikad neće desiti zato jer je EU čisto kršćanska tvorevina.

EU su prije 50-ak godina temelje udarili demokršćanski političari, ali današnja bezbožnička EU nema blage veze s kršćanstvom.
Kršćanskim korijenima se tek treba početi vračati...
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12446 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 10/12/2013 : 13:51:40  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by KRAS

Moram da potvrdim ovo o čemu euro govori... vi pre svega morate da znate, da je cela jugoslavija dugih 45 godina radila za sloveniju, cela juga je crnčila da bimso stvorili švicarsku socijalističkog sveta..slovenci su se mnogo obogatili na jugoslaviji, pogledajte samo kakve kuće imaju, skoro ko austriji..slovenci još uvekg puste milijarde posjeduju- u čarapama..to što im austrijanci i nemci uzeli sve firme, to je drugo, time se platila nezavisnost od te juge koju su slovenci iscedili ko limun..a prvid dobrog života ostvaren je putem para koje će mo tek da zaradimo..



ovo je vjerovatno šala.....
Istina da su u Jugoslaviji napravili 3 železare u Sloveniji, ali to je bilo zbog strateškog cilja (blizina Italije, Austrije,...gdje se onda prodavalo na zapad), ali ako čemo cijepidlačiti:

-radnici u tim železarnama su bili iz čitave bivše Juge (zato se i dandanas priča srpsko-hrvatski jezik na Jesenicama npr....gdje su ti ljudi živjeli)
-znači mi (Slovenija) smo dali tim ljudima posao dok su oni vadili NAŠE surovine sa naše zemlje,.....to ti je danas isto ko da bi svi ribari sa čitave Jugoslavije išli u Hrvatsko more i tamo lovili ribu....znači Bivša Jugoslavija bi plačala tim ribarima i oni bi lovili sve dok ima ribe i sve dok ne iscrpe ribu, onda bi otišli i kao nikome ništa,....ali Hrvatskoj bi ostalo prazno more....
-i naravno nismo bili jedini gdje su se gradile železare, gradile su se i u drugim republikama, koliko je novca i surovina išlo npr u Kragujevac za tovarnu Zastava ili u Sarajevo za Tas, ili Olimpijske igre, ili za infrastrukturu,stadione i ostale sportske objekte....dosta tog novca j edošlo iz Slovenije i njezinih prirodnih resursa....
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 10/12/2013 : 13:56:11  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
evo uključio se i holivud, biće veselo

Na stranu pro-EU prosvjednika i dalje se stavljaju istaknute ne samo političke, već i medijske ličnosti, tako je jučer poruku pro-EU prosvjednicima poslao i američki glumac George Clooney
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12300 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 10/12/2013 : 15:11:36  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
quote:
Originally posted by bagi

Turci bi ako prodru bili šesta država po jakosti bdp-a u EU sa tendencijom daljnjeg rasta.No,to se nikad neće desiti zato jer je EU čisto kršćanska tvorevina.Također nikad neće biti mjesta ni za BiH te Albaniju ako ikad u sljedećih par stoljeća uspiju ostvariti koji preduslov za ulazak...


Neće Turci dugo u EZ, a ni tada.

Have mercy
Go to Top of Page
Page: of 927 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 4.02 seconds. Snitz Forums 2000