forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Optima telekom
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 12/05/2012 : 22:51:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Trenutno mi je telefon na t-com, a internet iskon.
Razmišljam o prelasku na Optima telekom. Oni imaju sve na jednom računu (pretpostavljam da to znači da više ne moram plaćati ništa t-comu), a trebalo bi biti i jeftinije.
Da li je netko na Optimi, kakva su vaša iskustva?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 12/05/2012 22:51:48

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 12/05/2012 : 23:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
Ja sam prešao na Iskon i ne moram ništa plaćati t-comu. Paket duo smart je najpovoljniji paket od svih operatera ako ne razgovaraš puno i za 157,00 kn mjesečno dobije se 60 besplatnih minuta, neograničen internet i jedan međunarodni friend broj po cijeni kao da zoveš u Hrvatsku. Ako pričaš malo više onda uzmi iskon duo super za 182 kn i dobiješ 500 minuta i 5 međ.friends brojeva uz neograničeni internet.
Za optimu sam čuo i dobrih i loših stvari tako da ti sve ovisi kako ti se potrefi, a malo su skuplji od Iskona.

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 12/05/2012 : 23:33:05  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
A koja je osnovna brzina kod Iskon duo smart paketa? Da sad ne kopam po njihovim stranicama.

I je li istina da Iskon naplaćuje pozive službi za korisnike?

Edited by - wolf on 12/05/2012 23:34:25
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 13/05/2012 : 06:24:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
ja sam na optimi vec par godina. Imam net plus kucni telefon. zadovoljan sam cijenom. Flet za oko 100 kn

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 13/05/2012 : 13:17:00  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
Optima je ok, osim onoga OptiTv-a, jer tu račun baš skače, kada se sve to zbroji: razgovori na fiksne su sitniš, ali deru na mobitelima, pa sam pristup internetu, pa OptiTv i onda na to opizde PDV od 25% pa račun ispadne 400 kuna i više.

Uz to što kod tog OptiTv-a, veza pukne barem jedan put tjedno, uzeo sam to čudo roditeljima (na njihovo traženje), pa je uvijek kuršlus, samo mi stigne sms ili poziv "opet ne radi". Padne mi mrak na oči svaki put.

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 14/05/2012 : 08:13:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Trenutno mi je telefon na t-com, a internet iskon.
Razmišljam o prelasku na Optima telekom. Oni imaju sve na jednom računu (pretpostavljam da to znači da više ne moram plaćati ništa t-comu), a trebalo bi biti i jeftinije.
Da li je netko na Optimi, kakva su vaša iskustva?


Mi smo se nedavno potpuno prebacili na optimu. Do sad smo imali internet brzinu i telefonsku pretplatu preko T-coma, a inernet promet i telefon promet preko optime. Od kada smo se prebacili skoz na optimu ukupni račun nam je pao sa 400 na 250 kuna (telefon + flat internet 4 Mbps brzina).

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 14/05/2012 : 16:38:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hello

Ja sam prešao na Iskon i ne moram ništa plaćati t-comu. Paket duo smart je najpovoljniji paket od svih operatera ako ne razgovaraš puno i za 157,00 kn mjesečno dobije se 60 besplatnih minuta, neograničen internet i jedan međunarodni friend broj po cijeni kao da zoveš u Hrvatsku. Ako pričaš malo više onda uzmi iskon duo super za 182 kn i dobiješ 500 minuta i 5 međ.friends brojeva uz neograničeni internet.
Za optimu sam čuo i dobrih i loših stvari tako da ti sve ovisi kako ti se potrefi, a malo su skuplji od Iskona.


Provjerio sam. Na žalost Iskon nema potrebnu infrastrukturu tu gdje ja živim za duo smart i super ponudu...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 26/12/2013 : 21:56:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Trenutno plaćam oko 110 kn. t-comu telefon i 120 kn. iskon internet (nije flat) tako da ispadne oko 230 kn.
Optima nudi za oko 180 kn. telefoniranje i flat internet. Zanima me koristi li to netko tj. postoji li razlog da ne pređem kod njih. Naplaćuju li modem kod prvog potpisivanja ugovora ili bude besplatno uz ugovornu obavezu?
Teoretski bih dobio flat internet i plaćao 50 kn. manje...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 26/12/2013 : 22:45:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Trenutno plaćam oko 110 kn. t-comu telefon i 120 kn. iskon internet (nije flat) tako da ispadne oko 230 kn.
Optima nudi za oko 180 kn. telefoniranje i flat internet. Zanima me koristi li to netko tj. postoji li razlog da ne pređem kod njih. Naplaćuju li modem kod prvog potpisivanja ugovora ili bude besplatno uz ugovornu obavezu?
Teoretski bih dobio flat internet i plaćao 50 kn. manje...


Pogledaj što sam ti napisao prije godinu i pol. Tako i je - 240 /250 kn (telefon + flat internet 4 Mbps brzina). A ovo za 180, ne znam, al ako je tvoj račun 230 ukupno, ipak ti se isplati prebaciti , jer ćeš imati flat, što kažeš da trenutno nemaš.
Modem će ti naplatiti ako nemaš neki od prije-zapravo igraju igru koju će neki popušiti-meni je žena iz optima telekoma tvrdila da mi t-com modem neće raditi i da kupim njihov (od optime). Ja sa odbio kupiti ...i naravno da mi t-comov radi i dan danas.

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Deki86
Average Member



Croatia
848 Posts

Member since 07/02/2006

Posted - 27/12/2013 : 00:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Deki86 a Private Message  Reply with Quote
2 godine sam na optimi, telefon + flat internet 200 kn, maksimalno 210 ako baš puno pričam :P (6 lipa po minuti)
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 27/12/2013 : 20:13:27  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Trenutno plaćam oko 110 kn. t-comu telefon i 120 kn. iskon internet (nije flat) tako da ispadne oko 230 kn.
Optima nudi za oko 180 kn. telefoniranje i flat internet. Zanima me koristi li to netko tj. postoji li razlog da ne pređem kod njih. Naplaćuju li modem kod prvog potpisivanja ugovora ili bude besplatno uz ugovornu obavezu?
Teoretski bih dobio flat internet i plaćao 50 kn. manje...



Ako ti je Bnet raspoloživ nemoj se previše razmišljati.
Za 160kn mjesečno dobiješ flat internet brzine do 12/1,25Mbps, to ti je download preko 1 MB/s i što je jako bitno brzi upload. U paketu ide i flat telefon prema svim fiksnim mrežama.

Optima, Iskon, T-com, H1 svi idu preko iste infrastrukture koju drži t-com. Bnet ima svoju infrastrukturu, optiku i zato nudi daleko veće brzine od konkurencije.

Ako ti treba i TV možeš doplatiti 70kn i za 230kn imaš internet + tel + TV. Ja imam paket od oko 300kn mjesečno i za to imam oko 150 kanala, od kojih je 30-40 jako kvalitetno i pola ih je u HD-u.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/12/2013 : 20:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by Obi-wan

Trenutno plaćam oko 110 kn. t-comu telefon i 120 kn. iskon internet (nije flat) tako da ispadne oko 230 kn.
Optima nudi za oko 180 kn. telefoniranje i flat internet. Zanima me koristi li to netko tj. postoji li razlog da ne pređem kod njih. Naplaćuju li modem kod prvog potpisivanja ugovora ili bude besplatno uz ugovornu obavezu?
Teoretski bih dobio flat internet i plaćao 50 kn. manje...



Ako ti je Bnet raspoloživ nemoj se previše razmišljati.
Za 160kn mjesečno dobiješ flat internet brzine do 12/1,25Mbps, to ti je download preko 1 MB/s i što je jako bitno brzi upload. U paketu ide i flat telefon prema svim fiksnim mrežama.

Optima, Iskon, T-com, H1 svi idu preko iste infrastrukture koju drži t-com. Bnet ima svoju infrastrukturu, optiku i zato nudi daleko veće brzine od konkurencije.

Ako ti treba i TV možeš doplatiti 70kn i za 230kn imaš internet + tel + TV. Ja imam paket od oko 300kn mjesečno i za to imam oko 150 kanala, od kojih je 30-40 jako kvalitetno i pola ih je u HD-u.


Naravno da nije.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 27/12/2013 : 20:37:05  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan
Naravno da nije.



Šteta.
Onda ti preostaju ranije nabrojani. Osobno imam loša iskustva s Optimom i H1. Internet mi je stalno "pucao", npr. nešto downloadam i gledam liveTV i veza samo blokira i pukne i onda čekam 2-3 minute dok se ponovno uspostavi aDSL. Kad bi prijavio kvar nešto bi napravili i bilo bi sve ok 2-3 tjedna i onda opet sve iznova.

S T-comom nikad nisam imao problema, ali su kruti i niti malo fleksibilni i uvijek kasne za konkurencijom tako da su gotovo uvijek najskuplji. Oni su ok kad ti treba pouzdan internet i cijena nije bitna.

Iskon je u t-com vlasništvu i još nisam čuo da se netko žalio na njih, uglavnom su to pozitivna iskustva korisnika. Koriste t-com infrastrukturu, ali imaju drugu upravu koja je puno fleksibilnija pa pretpostavljam da bi to bio dobar izbor.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 28/12/2013 : 09:37:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by Obi-wan
Naravno da nije.



Šteta.
Onda ti preostaju ranije nabrojani. Osobno imam loša iskustva s Optimom i H1. Internet mi je stalno "pucao", npr. nešto downloadam i gledam liveTV i veza samo blokira i pukne i onda čekam 2-3 minute dok se ponovno uspostavi aDSL. Kad bi prijavio kvar nešto bi napravili i bilo bi sve ok 2-3 tjedna i onda opet sve iznova.

S T-comom nikad nisam imao problema, ali su kruti i niti malo fleksibilni i uvijek kasne za konkurencijom tako da su gotovo uvijek najskuplji. Oni su ok kad ti treba pouzdan internet i cijena nije bitna.

Iskon je u t-com vlasništvu i još nisam čuo da se netko žalio na njih, uglavnom su to pozitivna iskustva korisnika. Koriste t-com infrastrukturu, ali imaju drugu upravu koja je puno fleksibilnija pa pretpostavljam da bi to bio dobar izbor.


Na iskonu sam već nekih 8-9 godina. problem je opet što kod nas ne nude svoj flat internet za 130 kn. (imaju neke zone) pa moram uzeti nešto za 200 kn. + t-com telefon pa izađe preskupo. Onda pomislim na optimu pa mi netko kaže da puca veza (inače s iskonom nikada problema, ali nemam flat). I tako pokušavam izabrati najbolje, ali ne ide, začarani krug... Do sada mi se čini da je najbolja ponuda od t-coma 15 GB za 130 kn. ili flat za 160 + naravno i telefon kod njih posebno (nema paket).

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 28/12/2013 09:38:48
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000