forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Vase omiljene pjesme i albumi 2013.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7105 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 31/12/2013 : 09:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Evo kraja jos jedne godine. Kao i uvijek bilo je odlicnih pjesama, pa cak i onih na pop radiju. Koje nove stvari su vam bile dobre?

Moje omiljene pjesme 2013 godine su:

Prvih 12 ne tocnim redoslijedom

Whorehouse--ceo
Aura--Team Rockit
Helen Of Troy--OMD
Fluorescent--Pet Shop Boys
Stubborn Love--The Lumineers
Tennis Court--Lorde
Lay Myself Down--Mazzy Star
Afterlife--Arcade Fire
Play by Play--Autre Ne Veut
Recover--Chvrches
Dom Morka Molnen--Nordpolen feat. ceo
Water Me--FKA Twigs

Od 13-20:

Home--Austra
Step--Vampire Weekend
Sea of Love--The National
Hold On, We're Going Home--Drake Ft. Majid Jordan
Get Lucky--Daft Punk feat. Pharrell Williams and Nile Rodgers
When a Fire Starts to Burn--Disclosure
We Can't Stop--Miley Cyrus (gulity pleasure , ali onaj sintisajzer na refrenu rastura!)
Love Me Again--John Newman


albumi:

Disclosure--Settle
Pet Shop Boys--Electric
Nordpolen--Vi är många som är vakna i natt
Arcade Fire--Reflektor
OMD--English Electric

Dosta dobri:
Mazzy Star--Seasons of Your Day
Chvrches--The Bones of What You Believe
The National--Trouble Will Find Me (Meni puno slabiji od zadnja tri odlicna albuma, ali ima nekoliko odlicnih pjesama)

Najneopravdaniji hype:
Daft Punk--Random Access Memories (70's disco tribute album, dosadno, bez imalo inovacije. PSB i njihov Electric album je 10x jaci)
Vampire Weekend--Vampires of the City (Pametna muzika, ali bez srca)

www.epicentercomics.com

Andrej
Senior Member



Croatia
1556 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 31/12/2013 : 10:44:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
Pjesme:
Serenity - Royal Pain
Serenity - Legacy of Tudors
serenity - Tannenberg
Sirenia - Seven Widows Weep
Amaranthe - Burn with me
Amon Amarth - Deceiver of the Gods

Albumi:
Serenity - War of Ages
Sirenia - Perils Of The Deep Blue
Amaranthe - Nexus
Amon Amarth - Deceiver of the Gods
Dark Tranquillity - Construct
Children of Bodom - Halo of Blood
Powerwolf - Preachers of the night

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



632 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 31/12/2013 : 12:05:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
anciients - heart of oak
locomotora - this very holding back
cult of luna - vertikal
cloudcicker - subsume
extol - extol
summoner - atlantian
samsara blues experiment - waiting for the flood
tuber - desert overcrowded
windhand - soma
kadavar - abra kadavar
naam - vow
void of sleep - tales between reality and madness
weedpecker - weedpecker
belzebong - dungeon vultures
causa sui - euporie tide
asg - blood drive
stonehenge - bunch of bisons
uncle acid and the deatbeats - mind control
talbot - scaled
solkyri - are you my brother?
papir - papir
egypt - becom the sun
downfall of gaia - downfall of gaia
deafheaven - sunbather
consecration - cimet
age of taurus - desprerate souls of tortured times
russian circles - memorial
we.own.the.sky - the glass/nails
pomergranate tiger - entities
scale the summint - the migration

ima još sigurno,al se nemogu trenutno sjetit

Edited by - ŠAŠ on 31/12/2013 12:05:46
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4646 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 31/12/2013 : 12:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
hah, vec sam se uplasio da ce ove godine topik izostati :O :)
izgleda da je godina bila vise nego odlicna, nazalost ja sam odslusao najmanje muzike nego ikad pre u zivotu :(

dj , vidim da si i ti primetio FKA twigs - strasan EP, pravi trip hop jos tamo od ranog tricky-ja. mada je i njegov album pristojan, malo praznjikav ali neverovatno slusljiv.

jos jedan EP koji me je oborio s nogu: Ti - Koliko dana. rakao bih i pesma godine za mene - Koliko dana

jedan EP kojeg se ne usudjujem preslusati: Pixies, svi kazu da je uzasan, ne da mi se rusiti po idolima :O

nego koji su to ovi Nordpolen? jasno mi je da su svedjani :) negde na tragu jj (koji nikako da objave novu plocu) i ceo?

povericu kuci, jos koliko je albuma skinuto i ostalo nepreslusano :/

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9341 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 31/12/2013 : 13:53:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Bowie - Next Day
Silente - Lovac na čudesa

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8189 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 31/12/2013 : 19:19:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Dead Meadow - Warble Womb
Arbouretum - Coming Out of the Fog
Daniel Norgren - Buck
Five Horse Johnson - The Taking Of Black Heart
Rose Windows - The Sun Dogs
Steven Wilson - The Raven That Refused To Sing
The Builders And The Butchers - Western Medicine
The Devil Makes Three - I'm a Stranger Here
The Dolly Rocker Movement - Your Side of Town
The Fabulous Thunderbirds - On The Verge
Toh Kay - The Hand That Thieves
Black Sabbath - 13
Possessed By Paul James - There Will Be Nights When I'm Lonely

The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 31/12/2013 20:33:47
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7105 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 31/12/2013 : 23:00:32  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker


nego koji su to ovi Nordpolen? jasno mi je da su svedjani :) negde na tragu jj (koji nikako da objave novu plocu) i ceo?



S istog labela, Sincerely Yours kao i jj, ceo, Air France, The Tough Alliance, Team Rockit.
Inace ceo (koji je i gazda labela i polovica bivseg dua The Tough Alliance) je po meni ubjedljivo najveci pop genije od '91 i KLF-a.
Kako on pametno slozi melodije i sve male zvukove, da mozes otkrivati stvari danima, a opet sve zvuci tako iskreno. Nema mu ravnog!
Singl je izasao tek pocetkom 12. mjeseca pa se nije nasao na mnogim listama na kraju godine, iako su svi kriticari pali na dupe. (Album ce u 2.2014.) Poslusaj i sam:

https://soundcloud.com/modularpeople/ceo-whorehouse

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37805 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/01/2014 : 15:52:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Samo jedan album me ove godine oborio s nogu... "Valonielu". Spejsi Finci Oranssi Pazuzu.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 01/01/2014 : 20:54:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Pjesme, top 20:

20. Robin Thicke - Blurred Lines ft. T.I., Pharrell. Apsolutni hit godine na kojega se plesalo cijelo vrijeme, bez obzira na mizoginiju koja je zastupljena u pjesmi. Na ovo se plesalo svaki put kad bi čovjek ušao u klub. Catchy.
19. Arctic Monkeys - Why'd You Only Call Me When I'm High?. Ovaj bend je sve bolji i bolji, i to je dokazao ovom pjesmom koja se baš treba slušati kad si high. Također, spot za pjesmu je odličan.
18. Martin Garrix - Animals. Ne slušam inače ovaj žanr glazbe, ali ovaj sedamnaestogodišnjak je preko Fruity Loopsa uspio napraviti živi trip od instrumentala. Probajte pustiti ovu pjesmu kad ste pijani ili napušeni. Postiže sličan efekt kao broj 19.
17. Pharrell Williams - Happy. Kao što joj i samo ime kaže, ova je pjesma u meni probudila jednu vedrinu i osjećao sam se sretno. Valjda je inače meni vrlo simpatični Pharrell to i imao na umu kad je radio ovu lako pamtljivu i veselu stvar koja se našla na soundtracku crtića Despicable Me 2.
16. Drake - Hold On, We're Going Home ft. Majid Jordan. Možda netipična, ali svakako opuštajuća i lijepa Drakeova pjesma, koji je dosta omražen u svome žanru.
15. Daft Punk - Get Lucky ft. Pharrell. Stvar koja će me zauvijek podsjećati na ljeto 2013. Vrući dani, hladan tuš, Daft Punk drnda na radiju.
14. Drake - Started From The Bottom. E ovo je već tipična Drakeova stvar, i možda najbolja u zadnje vrijeme. Motivirajuće, pamtljivo, slušno.
13. Eminem - Love Game ft. Kendrick Lamar. Kada su objavili da će zajedno surađivati na novom Shadyjevom albumu, svi su mislili da će Eminem i Kendrick Lamar napraviti nešto orgazmično dobro kao dva ponajbolja repera današnjice. Na kraju su napravili zajebantsku, zabavnu, retro stvar u stilu Beatlesa, pod produkcijskom palicom Ricka Rubina, koja govori o švalerskim sposobnostima ovih momaka. Dozlaboga zabavno.
12. OneRepublic - Counting Stars. Jedno od ugodnijih iznenađenja godine. Wannabe alternativni bend na kojeg nikad nisam gledao s previše respekta je napravio jednu odličnu pjesmu koja će im možda ostati najbolja još dugo vremena.
11. Macklemore & Ryan Lewis - Thrift Shop ft. Wanz. Lagano su se penjali na Billboardovoj Top 100 ljestvici oko dvije godine da bi eksplodirali na zimu i postali fenomen među mladima. Pjesma koja ismijava likove koji daju po pedeset dolara za običnu majicu, šminkere i slične. Sada je već dosadila, ali ne znači da je izgubila na kvaliteti.
10. Macklemore & Ryan Lewis - Can't Hold Us ft. Ray Dalton. Motivirajuća, ludo zarazna stvar. Još jedan od hitova godine. Živio Macklemore i suradnik mu.
9. Eminem - Beautiful Pain ft. Sia - odlična stvar s odličnim refrenom Sie Furler. Šteta što nije postala singl, ali još stigne.
8. Kendrick Lamar - Backseat Freestyle - ako se osjećate umišljeno i mislite da vam nitko ništa ne može, tj. ako ste se vratili u nadobudne tinejdžerske godine, ovo je prava stvar za vas. Zanimljiv beat i još bolji Kendrickov skill.
7. Eminem - Bad Guy - prva stvar koju čujete kad pustite novi Eminemov album. Nastavak njegove ponajbolje pjesme Stan otkriva što se dogodilo s bratom preminulog fana Matthewom. Tri različite beata. Tri pjesme u jednoj pjesmi. Savršeno dobro ukomponirane u jedno.
6.Eminem - Berzerk - još jedna stvar pod produkcijskom palicom Ricka Rubina, prvi singl s MMLP 2, slavi staru školu hip hopa i bogme uspješno. Opako podsjeća na Beastie Boyse. Pjesma koja će vas natjerati da skačete. Go Berzerk!
5. Kanye West - BLKKK SKKKN HEAD - glavna stvar ovdje je fenomenalan industrial beat Daft Punka i odličan drugi Kanyeov verse. Najbolja stvar sa neuobičajeno dobrog Yeezusa.
4. Kendrick Lamar - Bitch, Don't Kill My Vibe - pjesma koja govori protiv ecstasyja i sličnih droga. Fina chill pjesma, moja najdraža Kendrickova stvar. Uživajte.
3. Big Sean - Control ft. Kendrick Lamar, Jay Electronica - Kendrick je ovdje pobio cijelu konkurenciju, dokazao da je najbolji reper trenutno u igri i da mu nitko nije ni do koljena. Probudio je onaj stari miris natjecanja kojega u hip hopu već dugo nije bilo. Dodajmo još i da je Big Sean ovdje ostvario jednu od najboljih dionica njegove karijere.
2. Arctic Monkeys - Do I Wanna Know? - nemam vam što za reći. Samo poslušajte pjesmu.
1. Eminem - Rap God - nakon ovakve pjesme Marshall Mathers, Eminem, Slim Shady, Marshall Eminem Shady, kako god hoćete, komotno može u mirovinu. Jer je rasturio, pokazao da je on najbolji reper što je hodao zemljom i utišao je sve kritičare i hejtere. Sto riječi u petnaest sekundi, s tim da na live nastupima odrađuje još brže. Šest minuta Marshallove vladavine.

Albume neću posebno opisivati, prsti su mi otpali već ovako, samo ću reći da je moj favorit The Marshall Mathers LP 2.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 01/01/2014 : 21:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
<3

Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4646 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 05/01/2014 : 14:11:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
znaci, sta je sos (valjda :)) bilo dobro ove godine

autre ne veut
blackout each
califone
daughn gibson
doledrums
iron and wine
james blake
john grant
fka twigs
gregory alan isakov
arcade fire
karl hyde
kurt ville
low
marc templeton
local natives
mazzy star
mikal cronin
neko case
night beds
okkervil river
ola podrida
phosphorescent
rhye
rika
national
ti
tricky
valley maker
waxahatchee
widowspeak
yo la tengo

I ko da stigne da sve to preslusa? :)










Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4248 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 07/01/2014 : 19:43:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Godina je bila proljev uglavnom. Sve više izvođača a sve manje kvalitete

Odlični su bili:
Nils Frahm- Spaces - kojeg još niti nisam stigao preslušat kak spada
Mountains - Centralia
Aruvandil- Yearning

Vrlo dobri:
Nick Cave &the Bad Seeds- Push the Sky away
Black Sabbath- 13
Russian Circles- Memorial
Lonesome Wyatt and the Holy Spooks- Ghost Ballads

Bok, kako si.
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



632 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 07/01/2014 : 19:53:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Godina je bila proljev uglavnom. Sve više izvođača a sve manje kvalitete


živimo u zlatnoj eri,bendovi se množe u nevjerojatnim mjerama i ima toliko dobrih stvari da neznam odakle da pocnem.od trenutka kada je rock zanr nastao pa do danas nije bilo ni najmanjeg pada.fenomenalnih stvari uvijek je bilo,uvijek ce i bit.mozda kopas glazbu na krivom mjestu,mozda se premalo trudis da nesto novo otkrijes i zao mi je ako imas dojam da je danas sve manje dobre mjuze.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4248 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 07/01/2014 : 20:27:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ŠAŠ
fenomenalnih stvari uvijek je bilo,uvijek ce i bit.

U pravu si.

quote:
Originally posted by ŠAŠ
mozda kopas glazbu na krivom mjestu,mozda se premalo trudis da nesto novo otkrijes i zao mi je ako imas dojam da je danas sve manje dobre mjuze.


Bah, mislim da albumi koje sam gore izdvojio govore sami za sebe ali kako god, nema više te magije u glazbi. Barem je ja ne vidim. Ima odličnih izvođača i fenomenalnih pjesama ali to je sve nekako konzumno. Nema onog osjećaja kad... ..kako objasniti...- onog prokletog osjećaja kad čuješ stvar i pomisliš: ''ovo je vječno!''. Haha :D
TO je ono što se izgubilo i među svim albumima koje sam slušao a izašli su recimo od 2000-te pa do danas toga nema.

Recimo npr. pustiš si Whishbone Ash- Argus i znaš da će te taj album pratiti dok si živ. Nema šanse da zaboraviš na njega. Takvih albuma ima ali ne zadnjih desetak godina. Barem za mene.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



632 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 07/01/2014 : 20:40:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
mozda onaj osjecaj kad cujes neku novu pjesmu pa se pocnes smijati koliko je dobro ili se jednostavno najezis .znam taj osjecaj i prati mi kroz sve godine do sad sto se tice otkrivanja nove glazbe.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7105 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 08/01/2014 : 08:55:52  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ŠAŠ

mozda onaj osjecaj kad cujes neku novu pjesmu pa se pocnes smijati koliko je dobro ili se jednostavno najezis .znam taj osjecaj i prati mi kroz sve godine do sad sto se tice otkrivanja nove glazbe.



To je to, taj neopisivi osjecaj koji se katkad dogodi! Bas mi se desio jutros (jucer po vasem vremenu). Spremao sam se povesti sina u skolu kad sam provjerio email i cuo najnoviju pjesmu radi koje sam u toku prvih 10 sekundi kao manijak poceo skakati/plesati po sobi od euforije. Ne znam sto bi prvo: plesao, smijao se, plakao ili sve zajedno.

https://soundcloud.com/sincerely-yours-3/5-wonderland

Jedini je problem sto sam eto vec na 7. dan godine vjerovatno cuo meni omiljenu pjesmu 2014.!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 13/01/2014 : 19:25:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Crvena jabuka - Nek bude ljubav
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 15/01/2014 : 20:07:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
David Bowie-The Next Day .
Nick Cave-Push the Sky Away
Arcade Fire - Reflektor .

To je to

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8189 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 16/01/2014 : 00:02:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
murdoc, majku mu... od tebe pa takvi klišeji. Daj još malo...

Cave - o.k. iako ja nisam najsretniji s ovim albumom. Bowie - kvalitetu priznam, ali davno je on za mene umro...tamo negdje '77. Arcad Fire - ne volim, ne volim i ne volim... i ne volim.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

gjuro76
New Member



Croatia
135 Posts

Member since 14/09/2011

Posted - 16/01/2014 : 06:29:44  Show Profile Show Extended Profile  Send gjuro76 a Private Message  Reply with Quote
Evo mog osvrta na 2013:

http://personalitycrisis-jura.blogspot.com/2014/01/povratak-u-buducnost-rekapitulacija.html?m=0
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 16/01/2014 : 21:16:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

murdoc, majku mu... od tebe pa takvi klišeji. Daj još malo...

Cave - o.k. iako ja nisam najsretniji s ovim albumom. Bowie - kvalitetu priznam, ali davno je on za mene umro...tamo negdje '77. Arcad Fire - ne volim, ne volim i ne volim... i ne volim.

Znao sam da ces biti ti..

Dakle..

Mount Kimbie - „Cold Spring Fault Less Youth“



Matthew E. White - „Big Inner“



Sebadoh - „Defend Yourself“.



Linda Thompson - „Won’t Be Long Now“.



Iron & Wine - „Ghost On Ghost“.



Savages - „Silence Yourself“



Laura Marling - „Once I Was An Eagle“.



Israel Nash Gripka - „Israel Nash's Rain Plans".



The Wave Pictures - „City Forgiveness“



Vampire Weekend - „Modern Vampires Of The City“.



John Grant - „Pale Green Ghosts“.



King Krule - „6 Feet Beneath The Moon“.



Lloyd Cole - „Standards“.



Bill Callahan - „Dream River“.






“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8189 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 16/01/2014 : 21:26:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
E, tako te volim.


P.S. Poslušaj ovaj zadnji od Possesed by Paul James, mene oduševio.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000