forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Oscar 2014.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

udarnik007
Senior Member



Croatia
1079 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 14/02/2014 : 00:39:02  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Pogledao Philomenu i moram priznati da je film odlićan, 8 od 10.
No, moram primijetiti da se puno forsira homoseksualnost u filmu,
ne samo u Philomeni nego i inaće u filmovima u zadnje vrijeme.
Nemam ništa protiv ali what the fuck, smeta mi da mi se to stalno nabija pred nos.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 14/02/2014 : 01:03:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Slažem se, ali u ovom slučaju je riječ o filmu snimljenom prema istinitoj priči pa to ima opravdanje.
Meni je fascinantno kako lik sina, fragmente čijeg života vidimo samo na starim fotografijama i snimcima, uspijeva tako uvjerljivo i efektno zaživjeti, kao da je ravnopravan lik.
A posebna je vrlina odlično profiliran odnos Philomene i Martina, i duhovit, i ozbiljan, i ironičan, i sjetan.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/02/2014 : 15:43:41  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by udarnik007

Pogledao Philomenu i moram priznati da je film odlićan, 8 od 10.
No, moram primijetiti da se puno forsira homoseksualnost u filmu,
ne samo u Philomeni nego i inaće u filmovima u zadnje vrijeme.
Nemam ništa protiv ali what the fuck, smeta mi da mi se to stalno nabija pred nos.



Nisam gledao Philomenu, ali jedini film koji sam gledao a da ima homoseksualnosti u filmu je Brokeback Mountain i film me je potpuno odusevio.
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1079 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 14/02/2014 : 18:40:06  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by udarnik007

Pogledao Philomenu i moram priznati da je film odlićan, 8 od 10.
No, moram primijetiti da se puno forsira homoseksualnost u filmu,
ne samo u Philomeni nego i inaće u filmovima u zadnje vrijeme.
Nemam ništa protiv ali what the fuck, smeta mi da mi se to stalno nabija pred nos.



Nisam gledao Philomenu, ali jedini film koji sam gledao a da ima homoseksualnosti u filmu je Brokeback Mountain i film me je potpuno odusevio.



Da,da znam taj film. Svakom po ukusu, ne bih da ispadne govor mržnje ili neš slićno. No taj film i Milk neću nikad pogledat. Vjerojatno su ostvarene super uloge, sve su to dobri glumci, ali, brate, i ova pusa između dvoje muškaraca u Philomeni mi je bila previše a kamoli da ih gledam dok se žvalje- tko voli nek izvoli. Da ne govorim o tome da ti filmovi i ne bi bili nešto posebno da se ne radi o homoseksualcima.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7291 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 14/02/2014 : 20:01:59  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Od svih 9 filmova u izboru, najveće razočaranje mi je bio American Hustle. Naravno, ovo je samo moje mišljenje, ali bljutaviji i isprazniji film, s tako lošom glumom inače izvrsnih glumaca i nespretnim scenarijem dugo nisam gledao. Kako uopće usporediti katastrofalnog Coopera i nevjerojatnog Letoa? Opet kažem, samo moje mišljenje, ali ove godine su pobjednici u kategoriji glavnog i sporednog glumca kristalno jasni - McConaughey i Leto.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1079 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 14/02/2014 : 23:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Od svih 9 filmova u izboru, najveće razočaranje mi je bio American Hustle. Naravno, ovo je samo moje mišljenje, ali bljutaviji i isprazniji film, s tako lošom glumom inače izvrsnih glumaca i nespretnim scenarijem dugo nisam gledao. Kako uopće usporediti katastrofalnog Coopera i nevjerojatnog Letoa? Opet kažem, samo moje mišljenje, ali ove godine su pobjednici u kategoriji glavnog i sporednog glumca kristalno jasni - McConaughey i Leto.


Bravo!
I više se nego slažem s tobom.
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 15/02/2014 : 09:43:20  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by udarnik007


Da,da znam taj film. Svakom po ukusu, ne bih da ispadne govor mržnje ili neš slićno. No taj film i Milk neću nikad pogledat. Vjerojatno su ostvarene super uloge, sve su to dobri glumci, ali, brate, i ova pusa između dvoje muškaraca u Philomeni mi je bila previše a kamoli da ih gledam dok se žvalje- tko voli nek izvoli. Da ne govorim o tome da ti filmovi i ne bi bili nešto posebno da se ne radi o homoseksualcima.


Preporuka za tebe www.imdb.com/title/tt0275491/
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 15/02/2014 : 12:13:41  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Od svih 9 filmova u izboru, najveće razočaranje mi je bio American Hustle. Naravno, ovo je samo moje mišljenje, ali bljutaviji i isprazniji film, s tako lošom glumom inače izvrsnih glumaca i nespretnim scenarijem dugo nisam gledao. Kako uopće usporediti katastrofalnog Coopera i nevjerojatnog Letoa? Opet kažem, samo moje mišljenje, ali ove godine su pobjednici u kategoriji glavnog i sporednog glumca kristalno jasni - McConaughey i Leto.


Upravo, nisam gledao jos dbc ali mislim da cemo se i tu sloziti.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1079 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 15/02/2014 : 12:13:49  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wele

quote:
Originally posted by udarnik007


Da,da znam taj film. Svakom po ukusu, ne bih da ispadne govor mržnje ili neš slićno. No taj film i Milk neću nikad pogledat. Vjerojatno su ostvarene super uloge, sve su to dobri glumci, ali, brate, i ova pusa između dvoje muškaraca u Philomeni mi je bila previše a kamoli da ih gledam dok se žvalje- tko voli nek izvoli. Da ne govorim o tome da ti filmovi i ne bi bili nešto posebno da se ne radi o homoseksualcima.


Preporuka za tebe www.imdb.com/title/tt0275491/


Pobliže mi objasni o ćemu se radi.
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1079 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 15/02/2014 : 12:19:51  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by udarnik007

quote:
Originally posted by wele

quote:
Originally posted by udarnik007


Da,da znam taj film. Svakom po ukusu, ne bih da ispadne govor mržnje ili neš slićno. No taj film i Milk neću nikad pogledat. Vjerojatno su ostvarene super uloge, sve su to dobri glumci, ali, brate, i ova pusa između dvoje muškaraca u Philomeni mi je bila previše a kamoli da ih gledam dok se žvalje- tko voli nek izvoli. Da ne govorim o tome da ti filmovi i ne bi bili nešto posebno da se ne radi o homoseksualcima.


Preporuka za tebe www.imdb.com/title/tt0275491/


Pobliže mi objasni o ćemu se radi.


Pardon,pobliže mi objasni zašto misliš da bi me ovaj film trebao zanimati i zašto misliš da je to dobra preporuka za mene?
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 15/02/2014 : 13:50:18  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by udarnik007

quote:
Originally posted by wele

quote:
Originally posted by udarnik007


Da,da znam taj film. Svakom po ukusu, ne bih da ispadne govor mržnje ili neš slićno. No taj film i Milk neću nikad pogledat. Vjerojatno su ostvarene super uloge, sve su to dobri glumci, ali, brate, i ova pusa između dvoje muškaraca u Philomeni mi je bila previše a kamoli da ih gledam dok se žvalje- tko voli nek izvoli. Da ne govorim o tome da ti filmovi i ne bi bili nešto posebno da se ne radi o homoseksualcima.


Preporuka za tebe www.imdb.com/title/tt0275491/


Pobliže mi objasni o ćemu se radi.


Pominješ homoseksualnost u filmovima pa reko...
ukratko, jednog dječaka obljubi sveštenik pa se on propederiše. A i najbolji drug iz detinjstva mu je peder. A i brat mu je peder.
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1079 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 15/02/2014 : 17:19:21  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wele

quote:
Originally posted by udarnik007

quote:
Originally posted by wele

quote:
Originally posted by udarnik007


Da,da znam taj film. Svakom po ukusu, ne bih da ispadne govor mržnje ili neš slićno. No taj film i Milk neću nikad pogledat. Vjerojatno su ostvarene super uloge, sve su to dobri glumci, ali, brate, i ova pusa između dvoje muškaraca u Philomeni mi je bila previše a kamoli da ih gledam dok se žvalje- tko voli nek izvoli. Da ne govorim o tome da ti filmovi i ne bi bili nešto posebno da se ne radi o homoseksualcima.


Preporuka za tebe www.imdb.com/title/tt0275491/


Pobliže mi objasni o ćemu se radi.


Pominješ homoseksualnost u filmovima pa reko...
ukratko, jednog dječaka obljubi sveštenik pa se on propederiše. A i najbolji drug iz detinjstva mu je peder. A i brat mu je peder.



Ma frende, hvala ti ko bratu na preporuci ali draži mi je uvijek bio jedan drugi španjolac-Bigas Luna pa ja tebi da prporučim, ako nisi gledao još http://www.imdb.com/title/tt0104545/?ref_=nv_sr_1
nije loš film vjeruj mi.
A što se ovog Pedrovog (lijepog li imena)filma tiče neću ga pogledati.
Nit sam lud za homoseksualcima, nit za blaženim svećenstvom. Eh, da, nije lijepo spominjati riječ peder prijatelju, ljudi će se naći uvrijeđenima.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8095 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 15/02/2014 : 18:47:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by udarnik007

quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by udarnik007

Pogledao Philomenu i moram priznati da je film odlićan, 8 od 10.
No, moram primijetiti da se puno forsira homoseksualnost u filmu,
ne samo u Philomeni nego i inaće u filmovima u zadnje vrijeme.
Nemam ništa protiv ali what the fuck, smeta mi da mi se to stalno nabija pred nos.



Nisam gledao Philomenu, ali jedini film koji sam gledao a da ima homoseksualnosti u filmu je Brokeback Mountain i film me je potpuno odusevio.



Da,da znam taj film. Svakom po ukusu, ne bih da ispadne govor mržnje ili neš slićno. No taj film i Milk neću nikad pogledat. Vjerojatno su ostvarene super uloge, sve su to dobri glumci, ali, brate, i ova pusa između dvoje muškaraca u Philomeni mi je bila previše a kamoli da ih gledam dok se žvalje- tko voli nek izvoli. Da ne govorim o tome da ti filmovi i ne bi bili nešto posebno da se ne radi o homoseksualcima.



milk nemoj gledat
ali brokeback mountain i on nemaju ama baš ništa zajedničko
brokeback je veliki i lijep film, koji bi svi trebali pogledat

što se tiče 'forsiranja' homoseksualnosti na filmu, to bi ipak trebalo malo elaborirat, a ne past u nesvjest kad se dvoje zažvale, pa da ti se svugdje priviđaju pederi
ako je općeprihvaćeno da ih ima cca 10%, onda bi forsiranje značilo da se snima godišnje puno više od 10% filmova s tom tematikom, ili da je u svim filmovima više od 10% likova pedera i lezbijki
kad bi se netko potrudio izračunat tako nešto, mislim da bi rezultat bio oko 3-5%

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 15/02/2014 : 18:52:15  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Puno više se forsira heteroseksualnost.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8095 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 15/02/2014 : 18:55:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Puno više se forsira heteroseksualnost.


mislim da si u pravu
ali, ipak bi i to trebalo izračunat

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 15/02/2014 : 19:08:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Stvar je u forsiranju političke korektnosti, poštivanja prava na različitost i tako tome, što ponekad može ići do granica zloćudne parodije pa i biti prilično besmisleno.
Recimo, kad su jednog od producenata serije Umorstva u Midsomeru svojedobno upitali zašto u seriji nema crnaca, on je odgovorio da u britanskoj provinciji i selima kakva su ona u seriji crnaca jednostavno nema, da oni žive u gradovima i da bi stoga njihovo ubacivanje bilo nerealno.
Istog dana kad je njegov odgovor objavljen čovjek je dobio otkaz, jer da je politički nekorektan, da ne poštuje manjine i sve u tom stilu.
Dakle što, da bi se udovoljilo političkoj korektnosti treba falsificirati stvarnost i manjine ubacivati i tamo gdje ih nema, a u protivnom se snose sankcije.
No to je parodiranje i suštinski derogiranje samog smisla političkom korektnošću nametnute tolerancije, jer se i jedno i drugo zapravo izvrgava u svoju suprotnost.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1079 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 15/02/2014 : 19:11:47  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by udarnik007

quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by udarnik007

Pogledao Philomenu i moram priznati da je film odlićan, 8 od 10.
No, moram primijetiti da se puno forsira homoseksualnost u filmu,
ne samo u Philomeni nego i inaće u filmovima u zadnje vrijeme.
Nemam ništa protiv ali what the fuck, smeta mi da mi se to stalno nabija pred nos.



Nisam gledao Philomenu, ali jedini film koji sam gledao a da ima homoseksualnosti u filmu je Brokeback Mountain i film me je potpuno odusevio.



Da,da znam taj film. Svakom po ukusu, ne bih da ispadne govor mržnje ili neš slićno. No taj film i Milk neću nikad pogledat. Vjerojatno su ostvarene super uloge, sve su to dobri glumci, ali, brate, i ova pusa između dvoje muškaraca u Philomeni mi je bila previše a kamoli da ih gledam dok se žvalje- tko voli nek izvoli. Da ne govorim o tome da ti filmovi i ne bi bili nešto posebno da se ne radi o homoseksualcima.



milk nemoj gledat
ali brokeback mountain i on nemaju ama baš ništa zajedničko
brokeback je veliki i lijep film, koji bi svi trebali pogledat

što se tiče 'forsiranja' homoseksualnosti na filmu, to bi ipak trebalo malo elaborirat, a ne past u nesvjest kad se dvoje zažvale, pa da ti se svugdje priviđaju pederi
ako je općeprihvaćeno da ih ima cca 10%, onda bi forsiranje značilo da se snima godišnje puno više od 10% filmova s tom tematikom, ili da je u svim filmovima više od 10% likova pedera i lezbijki
kad bi se netko potrudio izračunat tako nešto, mislim da bi rezultat bio oko 3-5%



Ma, znam da si u pravu ali, valjda se teže prilagođavam. U svakom slučaju poslušat ću te i pogledat Brokeback iako znam da će me moja čudno gledat. Ali ću Pedra svakako zaobići.
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 15/02/2014 : 19:39:06  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
@Udarnik, ovo sa Mala education je bila mala šala, film je bez veze bilo pedera u njemu ili ne.
A Pedro je sasvim dobar vjeruj mi.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8095 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 15/02/2014 : 19:41:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
lijepo, nadam se da će ti se svidjeti
mislim, film
da ne bude zabune
što se pedra tiče, on je čudan tip
ono kad su se njegovi filmovi počeli prikazivat po kinima, gledao sam ga stalno
i bigasa lunu, naravno
pa sam se zasitio tih njegovih likova i svog tog kičeraja
i onda ga nisam gledao jedno dvanaest, trinaest godina
onda sam pogledao 'pričaj s njom' i 'vraćam se' i oborio me s nogu
sad ga opet pratim

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8151 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 21/02/2014 : 18:35:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Pogledao American Hustle i J.Lawrence je vrhunski odradila svoju ulogu... Film ko film, ništa posebno.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1079 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 21/02/2014 : 19:28:56  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Ja upravo završio s gledanjem Inside Llewyn Davis i film mi je totalni mrak.
Glazba u filmu posebno me oduševila, još kad sam pročitao da su Oscar Isaac
i ostali sami sve pjevali... Ma, vrh.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 22/02/2014 : 04:20:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Ovako predvidjam pobjednike Oscara sledece sedmice (u glavnim kategorijama):

Best Picture: 12 Years a slave
Best Director: Alfonso Cuaron, Gravity
Best Actor: Matthew McConaughey, Dallas Buyers Club
Best Actress: Cate Blanchet, Blue Jasmine
Best Supporting Actor: Jared Leto, Dallas Buyers Club
Best Supporting Actress: Lupita Nyong'o, 12 Years a slave
Best Original Screenplay: Eric Warren Singer & David O. Russell, American Hustle
Best Adapted Screenplay: John Ridley, 12 Years a slave

Pa sad da vidimo koliko cu ih pogodit.
:)

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 01/03/2014 : 10:09:02  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Pogledao Nebrasku. Ne znam šta da kažem osim predivno, odlično snimljeno (navijam za Paynea da osvoji kipić), Dern i Squib vrlo dobro odradili svoje uloge, ali isto tako nisam ni oboren s nogu. Vrhunski su prikazani odnosi između oca i sina, između dvoje braće, između muža i žene. Najbolje je prikazano lešinarstvo familije i prijatelja koji vrebaju nad spomenutom lovom čim su čuli. Najbolji kandidat nakon Philomene. 8,7/10.

p.s. glumac koji glumi mehaničara se zove Jose Munoz

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

sretan
Average Member



593 Posts

Member since 16/11/2012

Posted - 01/03/2014 : 10:22:37  Show Profile Show Extended Profile  Send sretan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Pogledao Nebrasku. Ne znam šta da kažem osim predivno, odlično snimljeno (navijam za Paynea da osvoji kipić), Dern i Squib vrlo dobro odradili svoje uloge, ali isto tako nisam ni oboren s nogu. Vrhunski su prikazani odnosi između oca i sina, između dvoje braće, između muža i žene. Najbolje je prikazano lešinarstvo familije i prijatelja koji vrebaju nad spomenutom lovom čim su čuli. Najbolji kandidat nakon Philomene. 8,7/10.

p.s. glumac koji glumi mehaničara se zove Jose Munoz



Na koji način na kraju si uspio pogledati "Nebrasku"?
Go to Top of Page

natural_error
Starting Member



Croatia
92 Posts

Member since 21/02/2013

Posted - 01/03/2014 : 14:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Send natural_error a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sretan
Na koji način na kraju si uspio pogledati "Nebrasku"?



Pa imaš za skinuti već neka dva tjedna.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000