forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Tema dana: Ljudska prava i sloboda izbora
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 47

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8099 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 25/10/2014 : 00:13:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by dsormaz1

I trebaš se bojati. Malo straha ne može naškoditi.
Šalu na stranu.
Ti i ljudi poput tebe (npr. Ken 2 i ostali "napredni liberali i veliki prosvjetitelji") ne vidite da i vi imate nekakve svoje "istine" koje bezobrazno namećete drugima.
Neki od vas, u obrani tih vaših "istina", također fundamentalistički i radikalno nastupaju u ovakvim raspravama.
Po čemu je to vaša istina ispravnija?



Razlika je u tome što oni tebi ne bi ništa zabranili, a ti njima bi da možeš (naravno, govorim o stvarima koje bi trebale spadati u domenu slobodnog izbora).

Tebi se ništa ne bi promijenilo da oni odlučuju o tvom životu, dok njima bi da ti odlučuješ o njihovom. Tu je razlika.


Ja pak mislim da bi neki od vas zabranjivali (npr. Crkvu) ili ukidali neke stvari koje se ne uklapaju u tu vašu liberalnu ideologiju samo kada biste mogli.
A svojevrsni verbalni delikt, zakamufliran pod političku korektnost, već ste polako uveli.


To onda nije liberalnost.



tko bi to zabranio crkvu?
da li je ikad itko, igdje iznio takve stavove?
ne mislim na forum, nego bilo gdje u zapadnom svijetu
ni 'šumski zločinac' nije zabranio crkvu, a ti imputiraš da među nama ima onih koji bi ju zabranili
šta je previše, je previše

inače, ja bi da mogu zabranio svašta, to je istina: od mobitela u osnovnoj školi, preko nogometa do turbo folka u makarskim kafićima

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/10/2014 : 00:22:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by tinton

Kakve veze ima domoljublje s abortusima?
A lijevičarska liberalnost nije u sukobu s domoljubljem. Samo s nacionalizmom.




dsormaz je to dobro objasnio, ne da mi se ponavljati. kad to shvatiš, shvatit ćeš da se između domoljublja/zajednice i lijevo liberalnog stava radi o totalno oprečnim razmišljanjima.


Tako je. Upadam nepripremljena jer sam lupala glavom o zid, umjesto da citam krugera kad je trebalo. Ali je u pravu, domoljublje i domoljubi su unistili, opljackali i na koljena bacili ovu zemlju i jos bi ju rado unazadit malo udaljenije od stoljeca sedmog, i totalno je u pravu i trebali bi to vec jednom svi shvatiti da se između domoljublja/zajednice i lijevo liberalnog stava radi o totalno oprecnim razmisljanjima. Jer meni je domoljublje to sto sam sad rekla a njima je uz ono, sto sam sad rekla, cin domoljublja da svaka majka, zena, hrvatica, moli, voli, rađa, i sluzi.
Amen jos k tome.
Toliko.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 25/10/2014 : 00:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by tinton

Kakve veze ima domoljublje s abortusima?
A lijevičarska liberalnost nije u sukobu s domoljubljem. Samo s nacionalizmom.




dsormaz je to dobro objasnio, ne da mi se ponavljati. kad to shvatiš, shvatit ćeš da se između domoljublja/zajednice i lijevo liberalnog stava radi o totalno oprečnim razmišljanjima.


Tako je. Upadam nepripremljena jer sam lupala glavom o zid, umjesto da citam krugera kad je trebalo. Ali je u pravu, domoljublje i domoljubi su unistili, opljackali i na koljena bacili ovu zemlju i jos bi ju rado unazadit malo udaljenije od stoljeca sedmog, i totalno je u pravu i trebali bi to vec jednom svi shvatiti da se između domoljublja/zajednice i lijevo liberalnog stava radi o totalno oprecnim razmisljanjima. Jer meni je domoljublje to sto sam sad rekla a njima je uz ono, sto sam sad rekla, cin domoljublja da svaka majka, zena, hrvatica, moli, voli, rađa, i sluzi.
Amen jos k tome.
Toliko.



Ma da, ja mislio da su našu dragu domovinu opljačkali lijevo liberalni drugovi. Oh kako sam živio u neznanju.

Dok su domoljubi i pripadnici zajednice ginuli i davali dio sebe za bolje sutra, lijevo liberalni drugovi su pomalo uzimali što im je trebalo.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/10/2014 : 00:41:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by hello

quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by tinton

I baš zato, oba roditelja dijeteta imaju jednako pravo na odluku o abortusu.


Tako je, ali se ne radi o zahvatu na muskarcima, vec na zenskom tijelu, o cemu bi netko treci zelio odlucivati i zato se ovdje govori o pravu zene na izbor. Ukoliko se radi o paru, naravno da se tada podrazumijeva da oboje odlucuju, ali ako se ogranici pravo zeni, tada niti drugi roditelj nema bas neki izbor.

Može SAD jedno malo teze pitanje za tebe. Kad po tebi plod postaje živo biće? U kojem tjednu, mjesecu ili tek rodjenjem?


Meni je moj plod postao zivo bice onoga trena kada mi je receno da mi je gravindeks pozitivan.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/10/2014 : 00:45:49  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message




depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/10/2014 : 00:50:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by tinton

Kakve veze ima domoljublje s abortusima?
A lijevičarska liberalnost nije u sukobu s domoljubljem. Samo s nacionalizmom.




dsormaz je to dobro objasnio, ne da mi se ponavljati. kad to shvatiš, shvatit ćeš da se između domoljublja/zajednice i lijevo liberalnog stava radi o totalno oprečnim razmišljanjima.


Tako je. Upadam nepripremljena jer sam lupala glavom o zid, umjesto da citam krugera kad je trebalo. Ali je u pravu, domoljublje i domoljubi su unistili, opljackali i na koljena bacili ovu zemlju i jos bi ju rado unazadit malo udaljenije od stoljeca sedmog, i totalno je u pravu i trebali bi to vec jednom svi shvatiti da se između domoljublja/zajednice i lijevo liberalnog stava radi o totalno oprecnim razmisljanjima. Jer meni je domoljublje to sto sam sad rekla a njima je uz ono, sto sam sad rekla, cin domoljublja da svaka majka, zena, hrvatica, moli, voli, rađa, i sluzi.
Amen jos k tome.
Toliko.



Ma da, ja mislio da su našu dragu domovinu opljačkali lijevo liberalni drugovi. Oh kako sam živio u neznanju.

Dok su domoljubi i pripadnici zajednice ginuli i davali dio sebe za bolje sutra, lijevo liberalni drugovi su pomalo uzimali što im je trebalo.



kad cujem rijec domoljublje postajem kao onaj magarac Zazum iz crtica Vitezovi Orijenta, kad ga povuku za rep..
ali dobro..onda se smirim i vratim na temu.
Krugeru, kako stojis po pitanju kontracepcije? Tko je odgovoran dođe li do nezeljenog zaceca, ako tako smijem pitati, jer u domoljuba nema nezeljene trudnoce. Domoljubne Hrvatice rađaju. Sve ostale izdaju Boga i domovinu.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/10/2014 : 00:52:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

ahaaaaaaaaa...... tema je dakle o abortusu... hvala Čarli što si konačno stavila naslov... ;)


Najprije sam morala pripremiti teren :)

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 25/10/2014 : 01:02:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by tinton

Kakve veze ima domoljublje s abortusima?
A lijevičarska liberalnost nije u sukobu s domoljubljem. Samo s nacionalizmom.




dsormaz je to dobro objasnio, ne da mi se ponavljati. kad to shvatiš, shvatit ćeš da se između domoljublja/zajednice i lijevo liberalnog stava radi o totalno oprečnim razmišljanjima.


Tako je. Upadam nepripremljena jer sam lupala glavom o zid, umjesto da citam krugera kad je trebalo. Ali je u pravu, domoljublje i domoljubi su unistili, opljackali i na koljena bacili ovu zemlju i jos bi ju rado unazadit malo udaljenije od stoljeca sedmog, i totalno je u pravu i trebali bi to vec jednom svi shvatiti da se između domoljublja/zajednice i lijevo liberalnog stava radi o totalno oprecnim razmisljanjima. Jer meni je domoljublje to sto sam sad rekla a njima je uz ono, sto sam sad rekla, cin domoljublja da svaka majka, zena, hrvatica, moli, voli, rađa, i sluzi.
Amen jos k tome.
Toliko.



Ma da, ja mislio da su našu dragu domovinu opljačkali lijevo liberalni drugovi. Oh kako sam živio u neznanju.

Dok su domoljubi i pripadnici zajednice ginuli i davali dio sebe za bolje sutra, lijevo liberalni drugovi su pomalo uzimali što im je trebalo.



kad cujem rijec domoljublje postajem kao onaj magarac Zazum iz crtica Vitezovi Orijenta, kad ga povuku za rep..
ali dobro..onda se smirim i vratim na temu.
Krugeru, kako stojis po pitanju kontracepcije? Tko je odgovoran dođe li do nezeljenog zaceca, ako tako smijem pitati, jer u domoljuba nema nezeljene trudnoce. Domoljubne Hrvatice rađaju. Sve ostale izdaju Boga i domovinu.



Ti si očito neka prava domoljubna osoba koja sve zna o njima, pa kad sve znaš što pitaš. I od kud znaš jesam li ja domoljub? možda volim mažnjavati lovu, što znači da mi je ćaća bio dobro uhljebljeni partijaš kojem ništa nije nedostajalo u životu. Pa tako ni ljubavnica ni žena koje će se prodati za položaj.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 25/10/2014 : 01:22:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
JC, ne vidim razloga zašto nekog prozivati jel domoljub, jel lijevo liberal, jel punker, jel pripadnik zelenih? To pitanje koje si postavila možeš postaviti forumašu bez nekih određenih predrasuda.
Ja osobno nemam pozitivno mišljenje ni o kondomu ni o kontracepciji, mislim ako se dvoje ljudi stvarno vole onda mogu uskladiti i organizirati svoj ljubavni život prema sebi. Ako se baš i dogodi neplanirana trudnoća to za dvoje ljudi koji se stvarno vole ne bi trebao predstavljati problem, osim što se to dogodilo malo ranije nego što su to mislili napraviti.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/10/2014 : 01:23:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
Sad kad smo se lijepo izvrijedjali, gremo spat pa cemo nastaviti drugom prilikom.
Ali mi nisi odgovorio o kontracepciji, bilo ti milije uzvratit lijevo-desno igru. Sav si vrazji.

:)

Oh..vidim da si odgovorio lijepo..
Ja cu tumorouuuu...sad spavam. Virim ispod popluna.
Charlie, ugasi se. Koliko ta Charlie moze pricati, pa ja ne mogu prosto da povjerujem.

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 25/10/2014 01:27:52
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 25/10/2014 : 01:42:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by hello

quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by tinton

I baš zato, oba roditelja dijeteta imaju jednako pravo na odluku o abortusu.


Tako je, ali se ne radi o zahvatu na muskarcima, vec na zenskom tijelu, o cemu bi netko treci zelio odlucivati i zato se ovdje govori o pravu zene na izbor. Ukoliko se radi o paru, naravno da se tada podrazumijeva da oboje odlucuju, ali ako se ogranici pravo zeni, tada niti drugi roditelj nema bas neki izbor.

Može SAD jedno malo teze pitanje za tebe. Kad po tebi plod postaje živo biće? U kojem tjednu, mjesecu ili tek rodjenjem?


Meni je moj plod postao zivo bice onoga trena kada mi je receno da mi je gravindeks pozitivan.

Ako je riječ o živom biću onda valjda shvacas protivnike pobačaja koji smatraju da je pobačaj ravan ubojstvu jer kako drukčije nazvati ubijanje živog bića. U biti tada je sve jasno i ne postoji nikakav opravdan razlog za takav cin. Znaci mislim da si krivo možda postavila temu. Ispravnije bi mozda bilo kada plod postaje živo bice? Tada se može govoriti o pravu žene da odluci sama da li želi da plod postane živo biće ili ne.

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 25/10/2014 : 07:04:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by hello

Ako je riječ o živom biću onda valjda shvacas protivnike pobačaja koji smatraju da je pobačaj ravan ubojstvu jer kako drukčije nazvati ubijanje živog bića. U biti tada je sve jasno i ne postoji nikakav opravdan razlog za takav cin. Znaci mislim da si krivo možda postavila temu. Ispravnije bi mozda bilo kada plod postaje živo bice? Tada se može govoriti o pravu žene da odluci sama da li želi da plod postane živo biće ili ne.



Mislim da svatko shvaća zašto se ljudi protive pobačaju, ali zakonskim zabranjivanjem neće se riješiti ništa. Ionako se dobar broj pobačaja obavi ilegalno.

Treba raditi na seksualnoj edukaciji (čega su uglavnom ovi desno orijentirani protivnici), učiniti kontracepciju lako dostupnom i skinuti veo tabua s nje. U Hrvatskoj i okolnim zemljama hrpa ljudi živi u malim sredinama. I sad ako dvoje adolescenata/tinejdžera žele seks oni će to i napraviti. Ali kako nabaviti kontracepciju kad ti u apoteci radi tetka, a susjed vodi lokalni kiosk? Nema šanse da ti roditelji ne saznaju. Pa se ide u nezaštićeni seks, jer iluzija je da će se velik broj mladih suzdržavati i čuvati za brak.

A situacije za potencijalni pobačaj na taj način eksponencijalno rastu. Treba dijeliti kondome u školi. Mladi koji bi se i inače suzdržavali to će činiti i dalje, a ovi drugi će barem uglavnom imati sigurne i zaštićene odnose. Svi sretni, ali što ćeš kad je kontracepcija i seks općenito tabu i grijeh?

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4594 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 25/10/2014 : 08:39:07  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by hello

Ako je riječ o živom biću onda valjda shvacas protivnike pobačaja koji smatraju da je pobačaj ravan ubojstvu jer kako drukčije nazvati ubijanje živog bića. U biti tada je sve jasno i ne postoji nikakav opravdan razlog za takav cin. Znaci mislim da si krivo možda postavila temu. Ispravnije bi mozda bilo kada plod postaje živo bice? Tada se može govoriti o pravu žene da odluci sama da li želi da plod postane živo biće ili ne.



Mislim da svatko shvaća zašto se ljudi protive pobačaju, ali zakonskim zabranjivanjem neće se riješiti ništa. Ionako se dobar broj pobačaja obavi ilegalno.

Treba raditi na seksualnoj edukaciji (čega su uglavnom ovi desno orijentirani protivnici), učiniti kontracepciju lako dostupnom i skinuti veo tabua s nje. U Hrvatskoj i okolnim zemljama hrpa ljudi živi u malim sredinama. I sad ako dvoje adolescenata/tinejdžera žele seks oni će to i napraviti. Ali kako nabaviti kontracepciju kad ti u apoteci radi tetka, a susjed vodi lokalni kiosk? Nema šanse da ti roditelji ne saznaju. Pa se ide u nezaštićeni seks, jer iluzija je da će se velik broj mladih suzdržavati i čuvati za brak.

A situacije za potencijalni pobačaj na taj način eksponencijalno rastu. Treba dijeliti kondome u školi. Mladi koji bi se i inače suzdržavali to će činiti i dalje, a ovi drugi će barem uglavnom imati sigurne i zaštićene odnose. Svi sretni, ali što ćeš kad je kontracepcija i seks općenito tabu i grijeh?


jebo ja onoga bez kondoma kome je tabu i grijeh razgovarati o kontracepciji,pa mislim si,koliki kreten moraš biti da to doživljavaš kao grijeh i tabu??????takvima bi samo poručio:obrazujte se,informirajte se.
jebaji ga,kruger kaže da mu je to grijeh i ne želi pričati o tome i laprda da kad se dvoje voli onda kontracepcija nije potrebna????
ma daj čovječe ne bulazni.reci to klincima u srednjoj kojima hormoni lupaju u glavu i za seks misle da je ljubav.ili ti krugi misliš da se seksat počima sa trideset kad već imamo formirana neka svoja stajališta?

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/10/2014 : 08:41:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by hello

quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by hello

quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by tinton

I baš zato, oba roditelja dijeteta imaju jednako pravo na odluku o abortusu.


Tako je, ali se ne radi o zahvatu na muskarcima, vec na zenskom tijelu, o cemu bi netko treci zelio odlucivati i zato se ovdje govori o pravu zene na izbor. Ukoliko se radi o paru, naravno da se tada podrazumijeva da oboje odlucuju, ali ako se ogranici pravo zeni, tada niti drugi roditelj nema bas neki izbor.

Može SAD jedno malo teze pitanje za tebe. Kad po tebi plod postaje živo biće? U kojem tjednu, mjesecu ili tek rodjenjem?


Meni je moj plod postao zivo bice onoga trena kada mi je receno da mi je gravindeks pozitivan.

Ako je riječ o živom biću onda valjda shvacas protivnike pobačaja koji smatraju da je pobačaj ravan ubojstvu jer kako drukčije nazvati ubijanje živog bića. U biti tada je sve jasno i ne postoji nikakav opravdan razlog za takav cin. Znaci mislim da si krivo možda postavila temu. Ispravnije bi mozda bilo kada plod postaje živo bice? Tada se može govoriti o pravu žene da odluci sama da li želi da plod postane živo biće ili ne.



Ne. Nikada necu shvatiti protivnike necega odakle im drskost da svoje misljenje namecu kao jedino ispravno i na temelju toga bi drugima nametali zabrane svakakve vrste.
Moja privatna i intimna stvar je kada sam i kako dozivjela, i zbog cega, svoj plod kao zivo bice. No, to sam ja, shvacam da svaka individua ima svoje okolnosti, vlastite emocije i ne mogu zamisliti da ulazim u tudju intimu i namecem svoje misljenje temeljeno na emocijama, pausalno se igrajuci sveznajuce, znanstvenice, pravnice, na koncu i boga.
Cak smatram da bi svi, koji su toliko dokoni,da ne znaju sto bi sa svojim zivotom pa si umisljaju da imaju pravo krojiti tudje zivote i nametati im svoje istine, trebali biti upuceni psihologu i poraditi na svom problemu. Mnogo stosta bi tada otkrili, sto su smetnuli s uma, baveci se tudjim zivotima.
No, ova tema je sada aktualna jer je, zna se, tko, shvatio na koju kartu, po tisuciti put zaigrati, u svrhu prikupljanja politickih poena, a sto je lakse, nego u glupog naroda,slijepog i neukog,nezaposlenog i tako podloznog manipulaciji, pokrenuti pitanje - katolicima poslasticu, i utvrditi podjele u narodu,,koji su crveni vragovi a koji bozanski andjeli. Pa se i s oltara povela predsjednicka kampanja, da ne bi bilo zabune tko je jedini ispravi domoljub i sto je prava Hrvatica..(sto je, po meni, istoga trenutka diskvalificiralo tu osobu kao kandidatkinju, da o njoj vise ne govorim. Ona za mene ne postoji. Ne, u sekularnoj drzavi, u kojoj vise ne znas razliku izm.politicke govornice i oltara.)
No, da se vratim na temu; hello, kada si ti u sebi svoj plod osjetio kao zivo bice, malenog covjeka? I zasto tada?

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4594 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 25/10/2014 : 08:54:40  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by igor 12

nigdje nisam napomenuo da ja osuđujem te žene,svak neka se nosi sa tim na način za koji misli da mu je najbolje.
naravno( da neću ga nazvat muškarcem,već papkom) da papak koji je suodgovoran za ženinu trudnoću a odbija se nositi sa posljedicama tog čina i ostavlja ženu snosi veliki dio krivice i odgovornosti.mislim da svaki pravi muškarac oko toga ne spori.ili onaj sivonja koji neće staviti kondom iz ko zna kojeg razloga,napravi supruzi dijete i onda ju tjera na abortus.
najviše tu ispašta to malo biće,to nerođeno,što je ono moglo biti i postati..samo zato jer jedan sivonja neće stavit kondom a gospođa neće stisnit koljena(za tango je potrebno dvoje)




Pisem opcenito o muskarcima i zenama, nije sve sto napisem upuceno tebi, ali se za vecinu toga sto napisem moram usitno poraspraviti s tobom. Nije ovaj forum jedino mjesto gdje se vodi rasprava.
Niti se vodi na nacin da sad nabrajamo konkretne primjere, svakog ponaosob, zasto je zena primorana na abortus pa da za svaki taj primjer bacamo kletvu na muskarce. To se podrazumijeva da su situacije zbog kojih je doslo do ove rasprave.
Niti volim govoriti o krivici, jer mislim da je ispravnije baviti se odgovornoscu u odnosu svih sudionika na mjestu gdje dolazi do zaceca, uglavnom je to krevet. Barem je bio u moje vrijeme.

A od tvoje patetike se cesem kad te citam.


nema tu patetike,tj vidiš ju ti jer pokušavaš opravdat komadanje tog malog bića

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 25/10/2014 : 09:00:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by igor 12

[quote]
nije li prestrašno vidjeti to minijaturno biće raskomadano?da nije dobilo šansu za život?opravdavajući to nekakvom slobodom izbora?da to malo biće u tom stadiju ne osjeća ništa,pa ni bol?da nije biće,već običan fetus bez osjećaja,bez ičega?valjda na takav način dezintegriranja tog malog bića neki pokušavaju oprat svoju nečistu savjest



ne, ne, ne... ne pere se ovdje na taj način nečija nečista savjest, nego je tebi suprotna strana u ovom pitanju pokazala koliko je educirana i informirana po pitanju abortusa, začeća, trudnoće, prava na izbor i koliko je u obzir uzela brojne faktore po tom pitanju. što ste vi protivnici abortusa ponudili u ovom topiku osim par vrištečih parola tipa UBOJSTVO i KLANJE? i pritom se pozvali na plač vlastitog srca?
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4594 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 25/10/2014 : 09:11:30  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by igor 12

[quote]
nije li prestrašno vidjeti to minijaturno biće raskomadano?da nije dobilo šansu za život?opravdavajući to nekakvom slobodom izbora?da to malo biće u tom stadiju ne osjeća ništa,pa ni bol?da nije biće,već običan fetus bez osjećaja,bez ičega?valjda na takav način dezintegriranja tog malog bića neki pokušavaju oprat svoju nečistu savjest



ne, ne, ne... ne pere se ovdje na taj način nečija nečista savjest, nego je tebi suprotna strana u ovom pitanju pokazala koliko je educirana i informirana po pitanju abortusa, začeća, trudnoće, prava na izbor i koliko je u obzir uzela brojne faktore po tom pitanju. što ste vi protivnici abortusa ponudili u ovom topiku osim par vrištečih parola tipa UBOJSTVO i KLANJE? i pritom se pozvali na plač vlastitog srca?


opet se pozivate na pravo na izbor..gdje je pravo tog masakriranog djeteta?i svi su u ovoj raspravi educirani i o abortusu,kontracepciji itd.
kažem ti opet po iksti put,ja za zabranu abortusa nisam,svako neka se nosi sa svojom savjesti kako god zna.
samo treba čitat od početka a ne upast ko sivonja

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 25/10/2014 : 09:22:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
ma kakvog masakriranog djeteta? nitko fetus ne zove djetetom osim tebe i ovih nekoliko forumskih katolika.
i to provlačenje pitanja prava na život nerođenog "djeteta"? otkud sad to? po kojem je to načelu?
jeste li vi sami ovdje odlučili hoćete li biti rođeni ili ne? ili je to bila čija odluka?
vi ste svi sami svojim začećem izrazili to svoje prAVO?

u pravnoj literaturi osoba koja nije pri zdravoj pameti i koja je mentalno (ne)sposobna ne može samostalno sklapati ugovore i slične pravne akte a vi ovdje stavljate pravo fetusa praktički iznad svih ostalih prava? na temelju čega..?
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/10/2014 : 09:33:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by igor 12

quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by igor 12

nigdje nisam napomenuo da ja osuđujem te žene,svak neka se nosi sa tim na način za koji misli da mu je najbolje.
naravno( da neću ga nazvat muškarcem,već papkom) da papak koji je suodgovoran za ženinu trudnoću a odbija se nositi sa posljedicama tog čina i ostavlja ženu snosi veliki dio krivice i odgovornosti.mislim da svaki pravi muškarac oko toga ne spori.ili onaj sivonja koji neće staviti kondom iz ko zna kojeg razloga,napravi supruzi dijete i onda ju tjera na abortus.
najviše tu ispašta to malo biće,to nerođeno,što je ono moglo biti i postati..samo zato jer jedan sivonja neće stavit kondom a gospođa neće stisnit koljena(za tango je potrebno dvoje)




Pisem opcenito o muskarcima i zenama, nije sve sto napisem upuceno tebi, ali se za vecinu toga sto napisem moram usitno poraspraviti s tobom. Nije ovaj forum jedino mjesto gdje se vodi rasprava.
Niti se vodi na nacin da sad nabrajamo konkretne primjere, svakog ponaosob, zasto je zena primorana na abortus pa da za svaki taj primjer bacamo kletvu na muskarce. To se podrazumijeva da su situacije zbog kojih je doslo do ove rasprave.
Niti volim govoriti o krivici, jer mislim da je ispravnije baviti se odgovornoscu u odnosu svih sudionika na mjestu gdje dolazi do zaceca, uglavnom je to krevet. Barem je bio u moje vrijeme.

A od tvoje patetike se cesem kad te citam.


nema tu patetike,tj vidiš ju ti jer pokušavaš opravdat komadanje tog malog bića


Igore, ovo je ozbiljna rasprava. Da ti pojasnim kako ja gledam na nju. U rasprave se ulazi argumentima. No, kako smo svi laici, nitko ne raspolaze relevantnim cinjenicama. I mi ovdje doista, neki od nas ne bi trebali zauzeti ulogu suca, niti porote cak, tek smo svjedoci, svaki pod utjecajem necega. Netko samo ponavlja stavove kao vlastite, jer pod utjecajem crkve nema vlastite, niti kao vjernik ima pravo na to.
Ti si pod utjecajem emocija.
Ja ne dopustam nikome i nicemu da utjece na moje misljenje i dopustam si pravo da grijesim jer priznajem da nisam nepogresiva, te time pustam svakome pravo na slobodu vlastitog misljenja i odabira.
Tvoje svjedocenje ovdje, po meni patetika bez nekih jacih argumenata, moze utjecati na porotu ali nije i ne bi trebalo biti relevantno, jer emocije nisu argumenti kojima bi dokazao da netko drugi nema pravo na slobodu da odluci drugacije.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/10/2014 : 10:07:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by igor 12

quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by igor 12

[quote]
nije li prestrašno vidjeti to minijaturno biće raskomadano?da nije dobilo šansu za život?opravdavajući to nekakvom slobodom izbora?da to malo biće u tom stadiju ne osjeća ništa,pa ni bol?da nije biće,već običan fetus bez osjećaja,bez ičega?valjda na takav način dezintegriranja tog malog bića neki pokušavaju oprat svoju nečistu savjest



ne, ne, ne... ne pere se ovdje na taj način nečija nečista savjest, nego je tebi suprotna strana u ovom pitanju pokazala koliko je educirana i informirana po pitanju abortusa, začeća, trudnoće, prava na izbor i koliko je u obzir uzela brojne faktore po tom pitanju. što ste vi protivnici abortusa ponudili u ovom topiku osim par vrištečih parola tipa UBOJSTVO i KLANJE? i pritom se pozvali na plač vlastitog srca?


opet se pozivate na pravo na izbor..gdje je pravo tog masakriranog djeteta?i svi su u ovoj raspravi educirani i o abortusu,kontracepciji itd.
kažem ti opet po iksti put,ja za zabranu abortusa nisam,svako neka se nosi sa svojom savjesti kako god zna.
samo treba čitat od početka a ne upast ko sivonja


Iako je moja tema, priznajem da doista ne citam temeljito sve postove, kao sto to mora moderator, i dopustam si da pogrijesim. No, igore, ti ovdje statiras kao komentator, trosis svoje vrijeme bez nekog posebnog stava i zalaganja da na temi pridoneses kvaliteti rasprave.
Dok dsormaz nije povikao " klanje, masakriranje" ti nisi imao vlastitu ideju kako zakukati. Dok tutta nije stavio sliku postupka abortusa, nisi znao nad cime srcem zaplakati, i sad samo ides temom i premeces iste rijeci iznova i iznova..Dok netko ne proizvede ideju ti vlastitih recenica bas nemas.
Iritantan si u toj i takvoj svojoj pojavnosti i plagiranoj patetici.

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 25/10/2014 10:11:17
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4594 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 25/10/2014 : 10:36:42  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by igor 12

quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by igor 12

[quote]
nije li prestrašno vidjeti to minijaturno biće raskomadano?da nije dobilo šansu za život?opravdavajući to nekakvom slobodom izbora?da to malo biće u tom stadiju ne osjeća ništa,pa ni bol?da nije biće,već običan fetus bez osjećaja,bez ičega?valjda na takav način dezintegriranja tog malog bića neki pokušavaju oprat svoju nečistu savjest



ne, ne, ne... ne pere se ovdje na taj način nečija nečista savjest, nego je tebi suprotna strana u ovom pitanju pokazala koliko je educirana i informirana po pitanju abortusa, začeća, trudnoće, prava na izbor i koliko je u obzir uzela brojne faktore po tom pitanju. što ste vi protivnici abortusa ponudili u ovom topiku osim par vrištečih parola tipa UBOJSTVO i KLANJE? i pritom se pozvali na plač vlastitog srca?


opet se pozivate na pravo na izbor..gdje je pravo tog masakriranog djeteta?i svi su u ovoj raspravi educirani i o abortusu,kontracepciji itd.
kažem ti opet po iksti put,ja za zabranu abortusa nisam,svako neka se nosi sa svojom savjesti kako god zna.
samo treba čitat od početka a ne upast ko sivonja


Iako je moja tema, priznajem da doista ne citam temeljito sve postove, kao sto to mora moderator, i dopustam si da pogrijesim. No, igore, ti ovdje statiras kao komentator, trosis svoje vrijeme bez nekog posebnog stava i zalaganja da na temi pridoneses kvaliteti rasprave.
Dok dsormaz nije povikao " klanje, masakriranje" ti nisi imao vlastitu ideju kako zakukati. Dok tutta nije stavio sliku postupka abortusa, nisi znao nad cime srcem zaplakati, i sad samo ides temom i premeces iste rijeci iznova i iznova..Dok netko ne proizvede ideju ti vlastitih recenica bas nemas.
Iritantan si u toj i takvoj svojoj pojavnosti i plagiranoj patetici.


možemo se mi tu preganjat do preksutra,ne treba meni dsormaz ni tuta da bi uvidio da je to masakriranje.kako da drukčije nazovem kada se tom plodu(mogućem djetetu sa budućnosti)vade i čupaju rukica po rukica,nogica po nogica.ti gledaš na to bez emocija,ja te ne osuđujen niti prstom upirem,takva si.možda si podigla neki obrambeni štit oko svoje savjesti.
meni nema iritantnije kada žena kao ti citira drakulićku i lupa po njezinom,bez nekog svog osobnog stava,tj sa stavom koji uporno ponavljaš:pravo na izbor.več viđeno i prepisano.
takvi kao ti i ne mogu se zapitati o pravu tog malog bića,pravu na život.

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/10/2014 : 10:43:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by Tutta

Zena je je vlasnik svog uma i tjela i nitko vise! Samo,kad zatrudni,nije vise sama, nadalje bi se trebala sa "ortakom", kojeg nosi ispod srca,o svem dogovoriti. Ako to ne bi ispostovala,znaci,ne da drugima,sto sama za sebe zeli. Licemjertstvo? Bezobrazluk? Pisi propalo?



"Zena je vlasnica svog uma i tijela i nitko vise!" Ali.. idemo ju ucijeniti onime sto mi- ne ona sama- smatramo cinjenicom, pa neka onda ona odluci sama.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4594 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 25/10/2014 : 10:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

ma kakvog masakriranog djeteta? nitko fetus ne zove djetetom osim tebe i ovih nekoliko forumskih katolika.
i to provlačenje pitanja prava na život nerođenog "djeteta"? otkud sad to? po kojem je to načelu?
jeste li vi sami ovdje odlučili hoćete li biti rođeni ili ne? ili je to bila čija odluka?
vi ste svi sami svojim začećem izrazili to svoje prAVO?

u pravnoj literaturi osoba koja nije pri zdravoj pameti i koja je mentalno (ne)sposobna ne može samostalno sklapati ugovore i slične pravne akte a vi ovdje stavljate pravo fetusa praktički iznad svih ostalih prava? na temelju čega..?



onda bi se po toj tvojoj teoriji trebali zapitat što ćemo sa pacijentima u komatoznom stanju?ni oni ne mogu reći,isključite aparate ili ostavite?

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4594 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 25/10/2014 : 11:08:01  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by Tutta

Zena je je vlasnik svog uma i tjela i nitko vise! Samo,kad zatrudni,nije vise sama, nadalje bi se trebala sa "ortakom", kojeg nosi ispod srca,o svem dogovoriti. Ako to ne bi ispostovala,znaci,ne da drugima,sto sama za sebe zeli. Licemjertstvo? Bezobrazluk? Pisi propalo?



"Zena je vlasnica svog uma i tijela i nitko vise!" Ali.. idemo ju ucijeniti onime sto mi- ne ona sama- smatramo cinjenicom, pa neka onda ona odluci sama.


pod tu ucjenu bi moglo i spadat tvoe upuštanje u raspravu bez emocija i hladno prema tom malom biću.pa se pitam,od kuda tebi pravo da zastupaš abortus bez emocija prema trećoj strani kada ni same žene koje se odluče na taj čin ne ulaze tako hladno i bez emocija?

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/10/2014 : 11:20:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by igor 12

quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by igor 12

quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by igor 12

[quote]
nije li prestrašno vidjeti to minijaturno biće raskomadano?da nije dobilo šansu za život?opravdavajući to nekakvom slobodom izbora?da to malo biće u tom stadiju ne osjeća ništa,pa ni bol?da nije biće,već običan fetus bez osjećaja,bez ičega?valjda na takav način dezintegriranja tog malog bića neki pokušavaju oprat svoju nečistu savjest



ne, ne, ne... ne pere se ovdje na taj način nečija nečista savjest, nego je tebi suprotna strana u ovom pitanju pokazala koliko je educirana i informirana po pitanju abortusa, začeća, trudnoće, prava na izbor i koliko je u obzir uzela brojne faktore po tom pitanju. što ste vi protivnici abortusa ponudili u ovom topiku osim par vrištečih parola tipa UBOJSTVO i KLANJE? i pritom se pozvali na plač vlastitog srca?


opet se pozivate na pravo na izbor..gdje je pravo tog masakriranog djeteta?i svi su u ovoj raspravi educirani i o abortusu,kontracepciji itd.
kažem ti opet po iksti put,ja za zabranu abortusa nisam,svako neka se nosi sa svojom savjesti kako god zna.
samo treba čitat od početka a ne upast ko sivonja


Iako je moja tema, priznajem da doista ne citam temeljito sve postove, kao sto to mora moderator, i dopustam si da pogrijesim. No, igore, ti ovdje statiras kao komentator, trosis svoje vrijeme bez nekog posebnog stava i zalaganja da na temi pridoneses kvaliteti rasprave.
Dok dsormaz nije povikao " klanje, masakriranje" ti nisi imao vlastitu ideju kako zakukati. Dok tutta nije stavio sliku postupka abortusa, nisi znao nad cime srcem zaplakati, i sad samo ides temom i premeces iste rijeci iznova i iznova..Dok netko ne proizvede ideju ti vlastitih recenica bas nemas.
Iritantan si u toj i takvoj svojoj pojavnosti i plagiranoj patetici.


možemo se mi tu preganjat do preksutra,ne treba meni dsormaz ni tuta da bi uvidio da je to masakriranje.kako da drukčije nazovem kada se tom plodu(mogućem djetetu sa budućnosti)vade i čupaju rukica po rukica,nogica po nogica.ti gledaš na to bez emocija,ja te ne osuđujen niti prstom upirem,takva si.možda si podigla neki obrambeni štit oko svoje savjesti.
meni nema iritantnije kada žena kao ti citira drakulićku i lupa po njezinom,bez nekog svog osobnog stava,tj sa stavom koji uporno ponavljaš:pravo na izbor.več viđeno i prepisano.
takvi kao ti i ne mogu se zapitati o pravu tog malog bića,pravu na život.



Pa nekako mi je zao i jako te molim za ispriku sto smo mi zene primorane dici glas kojim ukazujemo na probleme u drustvu koje bi rado ukinulo prava i slobode koje nekima nisu u suglasju sa njihovim nametnutim istinama koje bi tako rado nametnuli ostalima, niti pomislivsi na mogucnost da pokusaju promijeniti sebe. Jer, za takvo nesto treba se pokrenuti, misliti svojom glavom, preuzeti odgovornost na sebe..
Ispricavam ti se jos jednom sto stalno ponavljam to isto,i Drakulicka i ja bi vrlo rado u ovim trenucima pisale jedna o zlatnim sandalicama, druga o zimskim cizmicama i crvenim tepisicima. No, trenutno se zabavljamo, urnebesno, i tebi iritantno jednoglasno, pisuci o nasim tijelima koje bi netko vratio u vrijeme kad su bila u necijim posjedima.
Jos jednom, moje isprike.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page
Page: of 47 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000