forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 ISTO vs isto
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/11/2014 : 21:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Eto ti ga sad, kod LL Thorgala su ispranije boje! A svi navalili na DW zbog intenzivnijih boja.

A da iz LL-a povuku čitavo izdanje zbog greške?


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/11/2014 : 21:57:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva


Mislim, meni je sva ova rasprava bezveze, ali toliko se sitničari ne bi li se jedno izdanje prikazalo lošijim da to nije normalno. A ponavljam, i Libellusovo i Darkwoodovo izdanje je odlično.


Postoji samo jedna bitna razlika.
Jedno izdanje 220 kn., a drugo 95 kn. (1490 din.)
To su pune redovne cijene. I da, nije duplo, nego 2,3 puta više.
A za nijansu rđave na zidu mi puca lubenica...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 20/11/2014 22:07:26
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/11/2014 : 22:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
kako vam ne dosadi da trtljate, ko babe pred izbore
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/11/2014 : 22:03:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

kako vam ne dosadi da trtljate, ko babe pred izbore


Forum tome služi.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/11/2014 : 22:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
jedno izdanje košta 130 kn a drugo 180 kn.
ona jača boja na onoj slici kod dw je prekrila više crtež od boje na ll izdanju.ako ima takvih slučejava više to sigurno mi nije plus.
a za usporedbu s francuskim izdanjima bi trebalo imati francusko izdanje.nemožeš sken uspoređivat s fotografijom.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/11/2014 : 22:21:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

jedno izdanje košta 130 kn a drugo 180 kn.
ona jača boja na onoj slici kod dw je prekrila više crtež od boje na ll izdanju.ako ima takvih slučejava više to sigurno mi nije plus.
a za usporedbu s francuskim izdanjima bi trebalo imati francusko izdanje.nemožeš sken uspoređivat s fotografijom.




Vidi bogati, opet ti sa "slučajnom" zabunom. Puna cijena LL Thorgala je 225 kn (lijepo piše na stražnjoj korici), a ne 180 - tolika je na popustu koji vrijedi prva dva mjeseca.

DW Thorgala (neka mu puna cijena jest 130 kn kako kažeš, jer je tako u Babilonu ali još ne i u npr. Zagrebu) kao i na ostala Darkwoodova i općenito srpska izdanja kod Lastana trajno vrijedi popust od 20 %, pa će se uvijek moći kupiti za 104 kn.

I tu nema presinga s kupnjom u prva dva mjeseca. A ako mi sad odgovoriš protupitanjem "koliko ljudi može kupiti Thorgala po toj cijeni kod Lastana?", odgovorit ću ti "jednako koliko i po cijeni od 180 kn u prva dva mjeseca u AB 612, a možda i više".


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 20/11/2014 : 22:21:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
Ja mislim da je boja kože kod sise one plavke realnije odrađena kod libellusa nego kod darkwood-a. Štampar se baš potrudio da to utiska kako treba.

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 20/11/2014 : 22:27:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Villain

Ja mislim da je boja kože kod sise one plavke realnije odrađena kod libellusa nego kod darkwood-a. Štampar se baš potrudio da to utiska kako treba.



Tako je. Aleluja! Odustajem od Darkwooda i prelazim na Libellus, kvaliteta je kvaliteta.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/11/2014 : 22:34:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Evo ste me preobratili...

Živjele sise! Živjele nijanse hrđe, makar i svjetlije nego u originalu! Kvragu i 100 kn po broju!


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 20/11/2014 : 22:39:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by Villain

Ja mislim da je boja kože kod sise one plavke realnije odrađena kod libellusa nego kod darkwood-a. Štampar se baš potrudio da to utiska kako treba.



Tako je. Aleluja! Odustajem od Darkwooda i prelazim na Libellus, kvaliteta je kvaliteta.



A sisa je sisa
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/11/2014 : 22:41:16  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Nista bez sise
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/11/2014 : 22:54:49  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Vidi bogati, opet ti sa "slučajnom" zabunom. Puna cijena LL Thorgala je 225 kn (lijepo piše na stražnjoj korici), a ne 180 - tolika je na popustu koji vrijedi prva dva mjeseca.

DW Thorgala (neka mu puna cijena jest 130 kn kako kažeš, jer je tako u Babilonu ali još ne i u npr. Zagrebu) kao i na ostala Darkwoodova i općenito srpska izdanja kod Lastana trajno vrijedi popust od 20 %, pa će se uvijek moći kupiti za 104 kn.

I tu nema presinga s kupnjom u prva dva mjeseca. A ako mi sad odgovoriš protupitanjem "koliko ljudi može kupiti Thorgala po toj cijeni kod Lastana?", odgovorit ću ti "jednako koliko i po cijeni od 180 kn u prva dva mjeseca u AB 612, a možda i više".


Ti imaš problema sa istinom.
Za Dw izdanje iznosiš najmanju cijenu,uračunavaš popuste stvarne i nestvarne a za Ll inzistiraš na punoj cijeni??
Lijepo sam rekao da DW i LL izdanje imaju/imali su slijedeće cijene:
Interliber:
DW 90 kn-LL 165,25 kn u paketu od 4.
IL je prošao i više nije u igri.
Striparnice:
DW 130 kn-LL 180 kn prva dva mjeseca(kad svi i kupe koji su mislili kupiti strip)poslije dva mjeseca 225 kn.
To su činjenice.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20961 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/11/2014 : 23:12:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
mene je jaki ubedio - prodaću Torgala i kupiću Thorgale u prvom uvozu,sad za neki dan.
a i sisa je sisa!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 20/11/2014 : 23:26:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
Mnogo jaka tema...dobro si ga ti sračunao.
Torgal vs Torgal. imamo dve opcije....
Libellus VS Dw 720 kn - 130 kn
Ili još crnja i možda realnija, jer se mnogo ljudi istrošilo. Daj Bože da grešim.
Libellus Vs Dw 900 kn - 130 kn

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/11/2014 : 23:36:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Vidi bogati, opet ti sa "slučajnom" zabunom. Puna cijena LL Thorgala je 225 kn (lijepo piše na stražnjoj korici), a ne 180 - tolika je na popustu koji vrijedi prva dva mjeseca.

DW Thorgala (neka mu puna cijena jest 130 kn kako kažeš, jer je tako u Babilonu ali još ne i u npr. Zagrebu) kao i na ostala Darkwoodova i općenito srpska izdanja kod Lastana trajno vrijedi popust od 20 %, pa će se uvijek moći kupiti za 104 kn.

I tu nema presinga s kupnjom u prva dva mjeseca. A ako mi sad odgovoriš protupitanjem "koliko ljudi može kupiti Thorgala po toj cijeni kod Lastana?", odgovorit ću ti "jednako koliko i po cijeni od 180 kn u prva dva mjeseca u AB 612, a možda i više".


Ti imaš problema sa istinom.
Za Dw izdanje iznosiš najmanju cijenu,uračunavaš popuste stvarne i nestvarne a za Ll inzistiraš na punoj cijeni??
Lijepo sam rekao da DW i LL izdanje imaju/imali su slijedeće cijene:
Interliber:
DW 90 kn-LL 165,25 kn u paketu od 4.
IL je prošao i više nije u igri.
Striparnice:
DW 130 kn-LL 180 kn prva dva mjeseca(kad svi i kupe koji su mislili kupiti strip)poslije dva mjeseca 225 kn.
To su činjenice.





Bojim se da si ti na ratnoj nozi s (cjelokupnom) istinom.

Kod Lastana već godinama vrijedi trajni popust od 20 % na sve, ali baš sve stripove u ponudi (i njihove Nippera, Herlocka, Strip reviju, Neretljanskog ratnika...), pa tako i na DW, ČK, VČ, MK i ine novitete iz Srbije.

Dakle sutra ja ili bilo tko drugi može otići tamo i DW Thorgala 1 kupiti po cijeni od 104 kn, tj. za 20 % jeftinije od kako kažeš pune cijene od 130 kn (ja tu cijenu još nigdje nisam vidio, ali vjerujem ti).

Još 50-ak dana LL Thorgali će se prodavati po 180 kn, a onda konačno i trajno idu na punu cijenu od 225 kn.

Dakle, recimo 11. 01. 2015. ću DW Thorgala kod Lastana moći kupiti za 104 kn, a LL Thorgala recimo u AB 612 ili u Babilonu isključivo za 225 kn.

E tih 121 kn razlike po broju u konačnoj cijeni, što se za 8 integrala popne na 968 kn (s popustima od 20 % ovamo i onamo na 608 kn), su mi itekako bitni. U ovom slučaju i presudni.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/11/2014 : 01:10:32  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
U stripovi na 2 su bili 130 kn.Neko je ovdje napisa da je i u Babilonu 130 kn.Koliko su u Asteroidu ne znam.
Za popust u lastana ne znam i ne znam da li će ih imati za prodaju ove i buduće.
To su sve činjenice. I oko čega se mi onda prepiremo??
Par ljudi je napisalo da je ll duplo skuplji na šta sam ja dokazao da nije.Neko je napisao da su oba izdanja perfektna na što sam ja napisao da nije jedno od njih i to je točno.
I nemojte računati da će svaki put kad izađe dw Torgal biti interliber u hr i da će te ga moći kupiti za 90 kn.
Tako da ne bih baš unaprid računao koliko će se uštediti kad izađe cijela serija.
Ovo je za sada što znamo a sve drugo su špekulacije.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/11/2014 : 01:13:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

mene je jaki ubedio - prodaću Torgala i kupiću Thorgale u prvom uvozu,sad za neki dan.
a i sisa je sisa!


Nisam nikog ubjeđivao da kupi ovo ili ono izdanje samo sam napisao koliko koji košta tako da nema razloga biti sarkastičan.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 21/11/2014 : 07:12:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Nisam nikog ubjeđivao da kupi ovo ili ono izdanje samo sam napisao koliko koji košta tako da nema razloga biti sarkastičan.



Da, ali si na osnovu fotografija sudio koje izdanje je kvalitetnije i tvrdio da je jedno perfektno. A fotografije slikane s mobitela, uz odbljesak na papiru.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 21/11/2014 : 08:49:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
I ne samo to, nego jaki s jedne strane kao dokaz savršenstva LL Thorgala a nesavršenstva DW Torgala uzima fotografiju mobitelom uz bljesak, dok sken koji govori u prilog DW Torgalu a upućuje na to da su boje u LL izdanju svjetlije, nonšalantno otpisuje. Makar to uvjerljivije od fotografije mobitelom govori o nesavršenstvu LL Thorgala, odnosno moguće vjerodostojnijem koloru DW izdanja.

Što se tiče Lastana, DW Torgala će imati u prodaji dok se izdanje i u Srbiji ne rasproda, takva je situacija i s ostalim srpskim izdanjima, a isto to vrijedi za LL Thorgala u hrvatskim - pretpostavljam i srpskim - striparnicama.

Elem, dok god i jednog i drugog bude u prodaji, a nakon 10. 01., DW Torgal će se u Zagrebu moći kupiti po cijeni od 104 kn, a LL isključivo po 225 kn. Slažem se, kad izađe DW Torgal neće uvijek biti Interlibera i neće ga se moći kupiti po 90 kn, ali hoće po 104, i znatno duže od prva 2 mjeseca dok traje LL popust.

A ako i ne bude Interlibera, bit će CRŠ-a s popustom, bit će akcija i promocija - i recimo u SNK gdje su nedavno jedan mjesec srpska izdanja imala 20 % popusta - na kojima će mu moguće cijena opet biti 90 kn.

Kako god okreneš, na 8 integrala može se uštedjeti oko 100-tinjak pa i više eura, i k tome dobiti izdanje s koloritom vjernijim izvorniku.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8866 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 21/11/2014 : 09:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by dr strangelove

quote:
Originally posted by KOMIKO

quote:
Originally posted by Johnny Difool
Isto, dakako, vrijedi i za KOMIKA koji svemu prilazi na isti način ("opće je poznato ovo" prema "opšte je poznato ono"), samo sa suprotnim predznakom.



Vidi Difool-e,
ti već drugi put u par sati pokušavaš da me strpaš u neki koš sa ne znam kime i direktno ili implicitno me nazivaš pogrdnim imenima.
E sad - ja bih mogao da se uvredim ili da ti uzvratim istom merom, ali kako apsolutno pouzdano znam da nisam takav, i pošto mislim da si ustvari dobar momak i da su ti i motivi u ovoj raspravi ispravni - učiniću težu stvar.
Preći ću preko toga sa osmehom benevolentnog tutora mlađeg izgrednika, i objasniću šta sam rekao.

Rekao sam da je ogroman, preveliki procenat albumskih strip izdanja (dakle, sa ISBN brojem) u Hrvatskoj preveo amater/zaljubljenik.
I ponavljam, i podvlačim, da je to činjenica.

Ti si naveo desetak imena prevodilaca. Za neke od njih znam da su odlični, za ostale - verujem ti na reč.

Ali to ništa ne menja golu činjenicu koju sam pomenuo.

Jer, ako uzmemo da je u poslednjih 10ak godina u Hrvatskoj objavljeno cca. 1000 albumskih strip publikacija - koliko je od tih 1000 prevelo neko od ovih imena koja si naveo?
50?
100?
5%? ili 10%?

Dakle, ponavljam, dominantni, preveliki procenat prevoda su radili amateri/zaljubljenici.
Tu evidentno fali profesionalizma.

E, sad, ti tu možeš da učitavaš već koji god hoćeš "izam", ali to ne menja činjenice.

Živ bio, stripove čitao!



jbg, očito ne znaš da uvijek moraš vikati da je tuđe bolje inače si šovinist
činjenice i osobno mišljenje nisu važni




Činjenice? Činjenice???

O kakvim ti činjenicama pričaš? Zar si već u rukama držao oba izdanja Thorgala, i LL-ovo i DW-ovo, i temeljito ih razgledao i proanalizirao, pa da možeš spominjati nekakve činjenice?

Osobno mišljenje - to da, ali u ovom slučaju kod tebe neutemeljeno na činjenicama jer jednostavno nisi upućen i donosiš sud na temelju tuđih postova a ne osobnih uvida.





Nisam upućen? Donosim sud na temelju tuđih postova? Ti uopće ne razumiješ o čemu je tu riječ...
Ja ne kažem da njih dvoje imaju pravo, niti sam ikada uspoređivao različita izdanja Thorgala (ili bilo kojeg drugog stripa). Ja samo kažem da je to takva glupost, nekoga optužiti za šovinizam jer je rekao da su izdavači/prevoditelji iz njegove države bolji, da bi meni to bilo glupo i napisati. Za razliku od tebe koji si mrtav ozbiljan. I zapravo, ironično, od njihovih izjava veći je šovinizam tako pun predrasuda nekoga optužiti za šovinizam (i to još za polje koje je više subjektivno nego objektivno).
A njih dvoje su šovinisti koliko i Švabo kad kaže da su njemački auti najbolji.

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 21/11/2014 : 09:18:55  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
s obzirom na tiraž koji je DW 1000 PRIMJERAKA (a vjerovatno i više) a u libellusa 400 nije nimalo čudna razlika u cijeni
Go to Top of Page

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 21/11/2014 : 09:32:58  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message  Reply with Quote
Ajmo sad ud'ri po Ripu Kirbiju. Primetio sam da kod Fibrinog izdanja Rip ima zamagljene naočare, dok Dezmond kod ČK ima veći nos. I šta sad, za kojeg se odlučiti ?

What a long strange trip it's been
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 21/11/2014 : 09:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dr strangelove

Nisam upućen? Donosim sud na temelju tuđih postova? Ti uopće ne razumiješ o čemu je tu riječ...
Ja ne kažem da njih dvoje imaju pravo, niti sam ikada uspoređivao različita izdanja Thorgala (ili bilo kojeg drugog stripa). Ja samo kažem da je to takva glupost, nekoga optužiti za šovinizam jer je rekao da su izdavači/prevoditelji iz njegove države bolji, da bi meni to bilo glupo i napisati. Za razliku od tebe koji si mrtav ozbiljan. I zapravo, ironično, od njihovih izjava veći je šovinizam tako pun predrasuda nekoga optužiti za šovinizam (i to još za polje koje je više subjektivno nego objektivno).
A njih dvoje su šovinisti koliko i Švabo kad kaže da su njemački auti najbolji.



Pa dobro, ali opći dojam po upisima na forumu je da su srpski prijevodi ipak bar malo u globalu bolji, pa onda kad Supermark napiše da je opće poznato da su hrvatski prijevodi bolji to izgleda u najmanju ruku čudno.

OK, u zadnje vrijeme je u Hrvatskoj stanje dosta bolje nego prije, ali opet Supermarkova izjava djeluje pretjerano. Za tiskarski dio je vjerojatno u pravu, ali za prijevod ne znam odakle je izvukao taj podatak.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/11/2014 : 09:43:36  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by C Celtic

Ajmo sad ud'ri po Ripu Kirbiju. Primetio sam da kod Fibrinog izdanja Rip ima zamagljene naočare, dok Dezmond kod ČK ima veći nos. I šta sad, za kojeg se odlučiti ?



kakve su sise u oba izdanja?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37773 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/11/2014 : 09:45:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Obucene.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.59 seconds. Snitz Forums 2000