forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - site
 Prijedlozi, komentari, kritike
 Naslovnice i ozbiljan popis stripoteke
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Markos
Webmaster



Croatia
29187 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/11/2002 : 10:16:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
A ja se bojao predloziti access:-)))

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 05/11/2002 : 17:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
VJ kako cu ti poslati kad je sve na papiru
nisam stavio u kompic

Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 05/11/2002 : 17:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message  Reply with Quote
Ljudi uhvatili ste se stvarno vraški obimnog posla i zato vas pozdravljam i uzimam na sebe sponzorsku obavezu vezano za još jednu gajbu piva.

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 05/11/2002 : 21:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message  Reply with Quote
Jabi takodje castio sa gajbom piva, ali neznam kome da posaljem pare..Jer ima jedna stripoteka kojamije draga i vazna kao i zarobljenici crvene vjestice..Nazalost neznam koije junak bio u prici, ali radise o crncima koi imaju nekoga svojega boga, koi ljudima kao vampir sisa krv, i star je preko 200 godina..Cinimise daje to bio JUGURTA ali nisam siguran..Broj je negdje oko 835.. ili tako nesto, zaratiloseje pa nisam nikada kupio sledecu stripoteku..Inace pricaje najmanje u dvije stripoteke podijeljena, a mozda i u tri broja..Necuse smiriti dok tu pricu ne nabavim...Toje jos jedan razlog zasto zelim da ucestvujem u placanju gajbuse piva.. svaka vam cast ljudi..stvarno to sa stripotekama je posao godine...

Jedna Stara Indijanska Legenda Kaze;
"Prvo ces cuti kopita divljeg konja, ciji ce te udarci podsjetiti na
tam-tam posmrtnih svecanosti,i u trenutku kad se pojavi glasnik smrti, ispustices dusu"...
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 05/11/2002 : 21:52:52  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:

Jabi takodje castio sa gajbom piva, ali neznam kome da posaljem pare..Jer ima jedna stripoteka kojamije draga i vazna kao i zarobljenici crvene vjestice..Nazalost neznam koije junak bio u prici, ali radise o crncima koi imaju nekoga svojega boga, koi ljudima kao vampir sisa krv, i star je preko 200 godina..Cinimise daje to bio JUGURTA ali nisam siguran..Broj je negdje oko 835.. ili tako nesto, zaratiloseje pa nisam nikada kupio sledecu stripoteku..Inace pricaje najmanje u dvije stripoteke podijeljena, a mozda i u tri broja..Necuse smiriti dok tu pricu ne nabavim...Toje jos jedan razlog zasto zelim da ucestvujem u placanju gajbuse piva.. svaka vam cast ljudi..stvarno to sa stripotekama je posao godine...

Jedna Stara Indijanska Legenda Kaze;
"Prvo ces cuti kopita divljeg konja, ciji ce te udarci podsjetiti na
tam-tam posmrtnih svecanosti,i u trenutku kad se pojavi glasnik smrti, ispustices dusu"...



Moguce da mislis na Konana i crnce vampire iz plemena Drelika....izvrsna prica u par nastavaka...

I Realised Fear One Morning,
To The Blare Of The Fox Hunters Sound,
When They're All Chasing After Poor Bloody Fox,
It's Safer To Dress Like The Hound!
Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 05/11/2002 : 22:05:18  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message  Reply with Quote
Ne Rommele, znam tacno na koju pricu mislis
od KONANA, ali nije KONAN nego neki slican JUGURTI..Nemogu dase sjetim koije junak bio pa dame ubijes...Ma koliko se naprezo u poslednjih 7 do 8 godina, nikako nemogu da stvorim viziju lika, o kojem je junaku rijec.. Ali vjerujem dacu u podsvijesti
sjetitise koja je naslovnica bila u toj stripoteki, i vjerujem dacu tada odgonetnuti koja je prica..Vjerujem dacese mnogi sloziti
daje prica prva liga.. Bas kao i prica koja nosi naslov, iz jedne stripoteke..
IZGUBLJENI U PRASUMI MATO-GROS..

Jedna Stara Indijanska Legenda Kaze;
"Prvo ces cuti kopita divljeg konja, ciji ce te udarci podsjetiti na
tam-tam posmrtnih svecanosti,i u trenutku kad se pojavi glasnik smrti, ispustices dusu"...
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5943 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 06/11/2002 : 11:36:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message  Reply with Quote
quote:

VJ kako cu ti poslati kad je sve na papiru
nisam stavio u kompic



A nista onda. Donest ces mi jednom da vidim ako se sjetis.

-|VJ|-
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1888 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 06/11/2002 : 20:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
PA i ja da kazem Samo napred momci. Znam koliki je to posao i koliko ce nam svima sluziti.
Jos jedna gaqjba od mene, kad dodjete u Bgd ili se negde drugde sretnemo!

Carpe diem VS Memento mori
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1888 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 15/10/2003 : 03:17:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
Sta se ovde piva deli, a niko da skupi
Vj, super si, vrlo studiozno odradio ove nove stripoteke, kako ide sa starima?


Ps. pitam se da li stafovci "tvrde pazar" i vec imaju spreman spisak, ali cekaju da jos neko ponudi gajbicu?

koliki sam baksuz, slomio bih prst cackajuci nos :(
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5943 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 15/10/2003 : 11:09:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dzimi Gitara

Sta se ovde piva deli, a niko da skupi
Vj, super si, vrlo studiozno odradio ove nove stripoteke, kako ide sa starima?
Do sad sam ih popisao oko 600 komada... problem je sto popisujem onako kako ih i nabavljam jer jos mi fali nesto ispod 300 komada tako da ovim tempom bi popis trebao bit gotov tek za godinu dana... a onda ce i naslovnice. Taj popis "novih Stripoteka" je zapravo samo dio cjelokupnog popisa svih Stripoteka (jer ne zelim stavljati online dok sve nije gotovo i dok ne otklonim barem one najocitije greske koje su nastale prilikom unosa).

quote:
Ps. pitam se da li stafovci "tvrde pazar" i vec imaju spreman spisak, ali cekaju da jos neko ponudi gajbicu?
Cim popis bude gotov stavit cemo ga online i naplacivati login i password za pristup. ;)

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 16/10/2003 : 17:47:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
VJ sad ti mogu pomoci , i popisati ono sto ti je preostalo , a nemas
ima i napokon uradjen pois Asterixa ( mozda fali pokoja sitnica )
to cu forokopiratzi i donjeti tebi Dzimi pa ti dalje slazi ( ako budemo dolazili u BG )

i jedno pitanje za Seinfilda
da li bi mogao skenirati prvu stranicu nekih albuma L. Lukea / T.Toma tamo u Belgiji , kako bi utvrdili kojie su to epizode , a da su izasle kod nas

postoji jos jedan problem
romelov popis T . Toma je i u francuskim naslovima netocan
nisam siguran jer nemam bas najtocnijih podataka ( tj. nisam siguran da li je ovaj od mog prijatelja tocan ili ovaj romelov )
opet bi mi trebala tvoja pomoc oko toga
da mi nabavis tocan popis na francuskom

Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/10/2003 : 18:14:46  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message  Reply with Quote
Bih, kad bih imao nesto od Lucky Luke-a :-).Nemam nista od LL i Asterixa jer ih ne skupljam.
Ali ali...ima drugih nacina jer ovdje na forumu ima ljudi koje imaju skenirane Lucky-ijeve epizode pa se nadam da ce se javiti i pomoci!

Potrazicu spisak Lucky-ija na francuskom to nece biti problem!

The owls are not what they seem.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 16/10/2003 : 18:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Vec je u 'popisima, biografijama i bibliografijama' stavljen jedan popis Stripoteke, samo cini mi se da tamo u nekim brojevima neki stripovi nisu navedeni, a objavljeni su...
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/10/2003 : 18:58:32  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message  Reply with Quote
www.uia.ac.be/~erikt/comics/luke.html" target="_blank">http://lcg-www.uia.ac.be/~erikt/comics/luke.html
http://membres.lycos.fr/tigrou51/v2/albums/album.php
http://fandeluckyluke.online.fr/chroniques.html
http://www.arnould.net/bd/luky.htm
http://www.bedetheque.com/serie_213.html
http://www.bedetheque.com/serie_7096.html
http://www.bedetheque.com/serie_6504.html
http://www.bedetheque.com/serie_6503.html

The owls are not what they seem.

Edited by - seinfeld on 16/10/2003 19:00:37
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/10/2003 : 19:03:02  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message  Reply with Quote
Onaj prvi link treba da ukucas u internet exploreru jer ne radi automatski!
http://perso.club-internet.fr/dgrousso/bedewebmaniac/lucky_luke.html


The owls are not what they seem.
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/10/2003 : 19:07:41  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message  Reply with Quote
http://www.zilverendolfijn.nl/zz/ss/1/NL/LUCKYLUK/c/zd.html

The owls are not what they seem.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 16/10/2003 : 23:19:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

postoji jos jedan problem
romelov popis T . Toma je i u francuskim naslovima netocan
nisam siguran jer nemam bas najtocnijih podataka ( tj. nisam siguran da li je ovaj od mog prijatelja tocan ili ovaj romelov )



Krugeru kakva je ovo logika molim te
Ako nesto znas tocno onda mozes tvrditi a ne nisam siguran dali je tocan
popis od mog prijatelja ili ovaj od romela a istovremeno reci romelov popis je netocan.
Ponovo
Ako neko ima sto ispraviti ili nadopuniti a da je siguran u to
neka to stavi na forum popisi i sve ce se srediti a ne ovako...
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 18/10/2003 : 18:39:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Dado rekao sam da je netocan
poslje sam obrazlozio zasto to smatram
to je logika
ponudio sam argument
moj argument je popis jednog prijatelja koji se nepodudara s romelovim
zamolio sam seinfilda za nesto
nadam se da ce se to nekako realizirati
i volio bih da se renda ukljuci
renda stalno nesto pronalazi sto se neuklapa u romelov popis
ja sam prije pronalazio ,pa sam se zbog toga morao zakaciti s romelom
eto da nebi izazvao nesto nepotrebno napisao sam to onako diplomatski
otkud ja mogu tvrditi da je popis mog prijatelja tocan
ili tvrditi da je romelov tocan
u to se ipak nebi previse upustao
mislim da se radi o nekim sitnicama i da cemo ih zajednicki ispraviti

dakle Dado bez obzira sto si nesto podcrtao zaboravio si podcrtati i ono sto nije podcrtao a to sto nije podcrtano mnogo govori
dakle nesto za nekog optuziti neznaci da si upravu ( u ovom slucaju ja mozda nisam upravu , a opet mozda jesam )
ja sam konstatirao da je popis netocan a naveo sam argument koji mozda nije ispravan no u ovom trenutku on govori porotiv romelovog popisa ( mi bi sad trebali utvrditi ko je upravu , pa sam zato zamolio jos nekog treceg da se ponudi za rijesenje zagonetke )
ako se hoces igrati rijecima spreman sam
samo nezelim bespotrebnu raspravu
volim biti diplomat oko osjetljivih tema

a nisam niti jedni koji je nesto netocno ili nedopunjeno primjetio
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 18/10/2003 : 18:44:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
seinfild
imam jednu ideju koju sam obrazlozio VJ - u
neznam da li bi to bilo dobro ovako preko foruma , da razglabamono mislim da bi do nekih podataka mogli doci samo obostranim razmjenama nekih skenova
moze i obrnuta varijanta da mi tebi nesto skeniramo ili fotokopiramo i posaljemo pa ti ako imas kakvu mogucnosti saznas neke informacije do kojih bi mi tesko dosli
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/10/2003 : 19:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message  Reply with Quote
Moze i tako,vi mi skenirate i posaljite na mail i objasnite o cemu se radi(o kojoj epizodi i sta vam nije jasno) pa cu ja onda otici do striparnice i pogledat jel se scan podudara s tom epizodom i slicno jer kao sto sam rekao nemam kuci nista od Lucky Luke-a jer ga ne skupljam.
Posalji mi mail na seinfeld555@hotmail.com pa cu ti ja dati jedan drugi mail koji upotrbeljavam i na kojem mi mozes slati scanove!

The owls are not what they seem.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 19/10/2003 : 12:39:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
ok
pa mislio sam nesto u tom stilu da odes u striparnicu ili kojim slucajem u knjizaru ( ako uopce imaju stripova tamo )
mozemo scan staviti i ovdje da to mogu provjeriti i ostali koji smatraju da mogu pronaci informaciju
ja nemam scaner
no prvom prilikom kad se sretnem u Zg s VJ- om on ce to scanirati
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/10/2003 : 12:40:07  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message  Reply with Quote
OK,vazi.

The owls are not what they seem.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 20/10/2003 : 23:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

Dado rekao sam da je netocan
poslje sam obrazlozio zasto to smatram
to je logika
ponudio sam argument
moj argument je popis jednog prijatelja koji se nepodudara s romelovim


Nije mi jasno zar je tebi logicno reci da je nesto netocno
a samo par slova kasnije govoriti da nisi siguran dali je ili nije netocno.
To sto si ti napisao nije ni logicki ni pravno nikakav argument.
Argument bi trebao biti vjerodostojan, a nije vjerodostojan jer ti sam kazes
kako nisi siguran dali je od tvog prijatelja tocan ili onaj od rommela.
Gdje postoji nesigurnost, tu onda nema vjerodostojnosti odnosno potpune ispravnosti
u recenome a samim time niti pravovaljanog argumenta.
quote:
renda stalno nesto pronalazi sto se neuklapa u romelov popis
ja sam prije pronalazio ,pa sam se zbog toga morao zakaciti s romelom
eto da nebi izazvao nesto nepotrebno napisao sam to onako diplomatski

Koliko sam ja vidio renda je na onom popisu nadopunio nesto sto nije bilo,
i to nije nesto sto se ne uklapa u taj popis vec nedostaje tom popisu.
Znam da je se u onim raspravama spominjao i taj popis a meni ovo bas i nije zvucalo diplomatski.
quote:

otkud ja mogu tvrditi da je popis mog prijatelja tocan
ili tvrditi da je romelov tocan
u to se ipak nebi previse upustao

Pa to ja cijelo vrijeme i govorim. Ako ne mozes tvrditi koji je popis tocan
onda bi bilo logicno da ne mozes tvrditi ni koji je netocan, ali ti si to
upravo rijecima "romelov popis T . Toma je i u francuskim naslovima netocan"
tvrdio i to mi u ovoj cijeloj prici nije logicno ni jasno.
quote:

mislim da se radi o nekim sitnicama i da cemo ih zajednicki ispraviti

Super! Ako se radi o nekim naslovnicama na francuskom, mislim da bih i ja mogao pomoci,
jer svi stripovi su izdati na njemackom a u svakom stoji i orginalni francuski naslov.
Svi mi tezimo kompletnosti i ispravnosti popisa i svaki rad mnogi na ovom forumu,
u koje i ja spadam, cijene. Samo naprijed!
quote:

dakle Dado bez obzira sto si nesto podcrtao zaboravio si podcrtati i ono sto nije podcrtao a to sto nije podcrtano mnogo govori
dakle nesto za nekog optuziti neznaci da si upravu ( u ovom slucaju ja mozda nisam upravu , a opet mozda jesam )
ja sam konstatirao da je popis netocan a naveo sam argument koji mozda nije ispravan no u ovom trenutku on govori porotiv romelovog popisa ( mi bi sad trebali utvrditi ko je upravu , pa sam zato zamolio jos nekog treceg da se ponudi za rijesenje zagonetke )

"nesto za nekoga optuziti ne znaci da si upravu", sto time mislis reci?
Da je ispravno nekoga optuziti iako nisi siguran da si upravu?
Dobro svako ima svoj nacin razmisljanja a ja osobno nebih nekoga optuzio, pogotovo
za tako osjetljivu temu ako nisam uvjeren u ispravnost moje optuzbe.
quote:

ako se hoces igrati rijecima spreman sam
samo nezelim bespotrebnu raspravu
volim biti diplomat oko osjetljivih tema

Ma nije to bila nikakva igra rijeci vec cisto cinjenica i moje razmisljanje
izvuceno iz onog tvog posta u vezi popisa T. Toma.
Koliko te poznam (a i sebe) na brzinu bi napunili ovdje nekoliko stranica
a stalno bi se vrtjeli u krug, stoga bih ja ovim mojim postom sa moje strane
zavrsio sa ovom temom.
quote:

a nisam niti jedni koji je nesto netocno ili nedopunjeno primjetio



Postujem svaku sugestiju i ispravku.
Ipak rijec netocan i nedopunjen se bitno razlikuju, jer ja pod netocnim smatram
nesto sto je vecinskim dijelom krivo i pogresno.
A pod nedopunjenim smatram nesto sto predstavlja jedan dio neke cijeline koji je
vecim dijelom ispravan ali predstavlja samo dio kojeg treba jos nadopuniti da bi bio kompletan.
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 20/10/2003 : 23:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message  Reply with Quote
E, Dado, vatas se i ti na svaki parangal:-)))))

IT is a fascinating novel.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 20/10/2003 : 23:52:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by byoman

E, Dado, vatas se i ti na svaki parangal:-)))))

IT is a fascinating novel.


Pa nije valjda da se tebi da procitati toliko dugacko...
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000