forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Hellingen 7
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 30

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 09/07/2015 : 20:02:34  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Ali nekako i ima smisla. Sclavi ne može nastavit, njega je i Boselli zaobišao, a ako se uvaži Bosellijeveg onda to mora bit nastavak te priče. A ako radi nastavak te priče onda to nije Burattinijev Hellingen već opet Bosellijev a to si ne može dopustiti.



Treba vidjet za konačan sud. Hoće li to biti samo "zaobilaženje" (spominjanje prošlih događaja, ali priča je skroz Buretova) ili potpuno ignoriranje (glavu u pijesak i pravimo se ko da se ništa nije dogodilo), koje bi bilo opasan presedan, koji bi jako unazadio serijal.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 09/07/2015 : 20:04:43  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Pa po ovoj tabli je ocigledno da je to potpuno ignoriranje. Sramota.
Da mi je znati tko je stavio Bureta na mjesto urednika.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4594 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 09/07/2015 : 20:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
ma daj solar,previše si zabrijo na te negacije,pogotovo demona...

ajmo od trenutka kad je Helly rekao tiho zbogom.
ušao je u onu kabinu i rasplinuo se u atome.
e sad tu Sclavi odlično uvlači priču kroz paralelni svemir,znači ta priča se nije dogodila u "stvarnom"Zagorovom svijetu,to i sam Zagor u šestici kaže.nije siguran da li se to sve doista dogodilo.

i sad da Boselli nastavi tamo gdje je Nolitta stao,da teleportira Hellingena na Akron,on radi šta?
uvlači u priču faking Wendiga,sastavlja atome,kentaure,onog lika sa lutkama.radi konfuziju.

umjesto da nastavi savršeno serviranje koje mu je Nolitta poslužio,Boselli ide onakvu šesticu radit.

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 09/07/2015 : 20:07:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ali uvijek se mogu vratiti Akronijancima, tko sprječava sada scenarista da prebaci Zagora na njihov planet? Na jednu svemirsku odiseju... Kako bih to volio vidjeti.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/07/2015 : 20:08:47  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Da mi je znati tko je stavio Bureta na mjesto urednika.

Sergio Bonelli.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/07/2015 : 20:09:24  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
ma daj solar,previše si zabrijo na te negacije,pogotovo demona...

Svakako treba pričekati da izađe priča za konačni sud, vidjet ćemo...
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4594 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 09/07/2015 : 20:11:05  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
kad dolazi sedmica kod nas?





Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

zagorovac
Junior Member

Germany
318 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 09/07/2015 : 20:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Send zagorovac a Private Message  Reply with Quote
Ako sam dobro razumio,radnja "novog" Hellingena se odvija prije "zadnjeg"?To znaci da je Hellingen i dalje sluga Wendiga i da nece biti povratka?
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/07/2015 : 20:14:13  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Odvija se prije zadnjeg (Bosellijev) i predzadnjeg (Sclavijev).
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 09/07/2015 : 20:19:39  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

ma daj solar,previše si zabrijo na te negacije,pogotovo demona...

ajmo od trenutka kad je Helly rekao tiho zbogom.
ušao je u onu kabinu i rasplinuo se u atome.
e sad tu Sclavi odlično uvlači priču kroz paralelni svemir,znači ta priča se nije dogodila u "stvarnom"Zagorovom svijetu,to i sam Zagor u šestici kaže.nije siguran da li se to sve doista dogodilo.

i sad da Boselli nastavi tamo gdje je Nolitta stao,da teleportira Hellingena na Akron,on radi šta?
uvlači u priču faking Wendiga,sastavlja atome,kentaure,onog lika sa lutkama.radi konfuziju.

umjesto da nastavi savršeno serviranje koje mu je Nolitta poslužio,Boselli ide onakvu šesticu radit.



Ma daj.
Da je to Boselli (ili bilo tko drugi) išao pisati... (Zagor na planetu Akron), pa zagotalibani bi ga razapeli. Kladim se, da bi ga ti prvi.

Ljudi ne mogu prežvakati činjenicu, da postoje žene u Zagorovu serijalu, a kako li bi tek Zagora na drugim planetima.
Go to Top of Page

zagorovac
Junior Member

Germany
318 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 09/07/2015 : 20:23:24  Show Profile Show Extended Profile  Send zagorovac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Odvija se prije zadnjeg (Bosellijev) i predzadnjeg (Sclavijev).



Onda je to po meni Helliceva proslost,znaci nema povratka genija,gadno...
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4594 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 09/07/2015 : 20:24:29  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by igor 12

ma daj solar,previše si zabrijo na te negacije,pogotovo demona...

ajmo od trenutka kad je Helly rekao tiho zbogom.
ušao je u onu kabinu i rasplinuo se u atome.
e sad tu Sclavi odlično uvlači priču kroz paralelni svemir,znači ta priča se nije dogodila u "stvarnom"Zagorovom svijetu,to i sam Zagor u šestici kaže.nije siguran da li se to sve doista dogodilo.

i sad da Boselli nastavi tamo gdje je Nolitta stao,da teleportira Hellingena na Akron,on radi šta?
uvlači u priču faking Wendiga,sastavlja atome,kentaure,onog lika sa lutkama.radi konfuziju.

umjesto da nastavi savršeno serviranje koje mu je Nolitta poslužio,Boselli ide onakvu šesticu radit.



Ma daj.
Da je to Boselli (ili bilo tko drugi) išao pisati... (Zagor na planetu Akron), pa zagotalibani bi ga razapeli. Kladim se, da bi ga ti prvi.

Ljudi ne mogu prežvakati činjenicu, da postoje žene u Zagorovu serijalu, a kako li bi tek Zagora na drugim planetima.



izgubio bi okladu

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1075 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 09/07/2015 : 21:07:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
Po meni je Bure slobodno mogao nastaviti na Bosselija. Ako Hellingena mogu uskrsnuti strojevi, mogu ga vratiti iz Wendingovog pakla.
Ne treba se Wendigo uopće pojaviti i vrtiti priču oko njega, ako bi to bio neki problem, samo da Hellingen "puff" nestane Wendigu pred očima.
Ovako zaobići, po meni njegova 2 najbolja pojavljivanja, mi se baš previše ne dopada, ali to je moj dojam.
No glavno da bude priča dobra

Edited by - Duke Zill on 09/07/2015 21:08:25
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 09/07/2015 : 21:45:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Može se na ovo gledati i kao na djelomični reboot, nešto se izmijeni da bi se moglo slobodnije razvijati rukavce priče, a osnovicu zadržiš.

Otprilike ono što se pokušalo s Terminatorom: Genisys, samo što su tamo zabrljali. Možda će i s Hellingenom, ali možda i ne.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 09/07/2015 : 21:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Da, bit će ovo pravi Terminator: Genisys.
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 09/07/2015 : 22:05:19  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Burattini je nostalgični manijak koji degradira Zagorov serijal iz godine u godinu sve više, a sada otkako je Boselli definitivno otišao sa serijala sada ima potpunu moć, i sada ima sve svoje dečačke fantazije da prenese na serijal, da bude još gore, on ignoriše sve što je bilo posle Nolitte, ovo mi je stvarno ogavno.
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 09/07/2015 : 22:20:18  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Nebi on bia na tom mistu da nezna svoj posao
Kad izadje vidit cemo kakva je
Tako se pricalo i za jubilarni 600 da nije nesto pa je moderator i jos neki koji su procitali rekli da je ok,stoga polako s osudivanjem ,jos ni izasla cijela epizoda

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3459 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 09/07/2015 : 22:28:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Ako se epizoda odvija prije Sclavijeva Hellingena, onda je opet čudno to vraćanje u prošlost, kao i činjenica da u tim "budućim" epizodama nema spomena ovog "starog" pojavljivanja. Samo Bog zna na što će to sličiti.
Go to Top of Page

hamzik
Junior Member



Sweden
406 Posts

Member since 27/04/2012

Posted - 10/07/2015 : 00:33:55  Show Profile Show Extended Profile  Send hamzik a Private Message  Reply with Quote
Reko sam to vec jednom i kazem opet, Hellingen se na kraju Svemirske brace u onoj kabini razcjepio u dva. Jedan je onaj iz Demona Ludila i Hellingen je ziv, a drugi ovaj (orginal) koji se po prvi put vraca. Jedini nacin da se odrzi kontinuitet a u isto vrijeme ignorisu zadnje dvije pojave.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 10/07/2015 : 08:28:44  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Svidja mi se hamzikova ideja. Dao Bog da bude tako.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4594 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 10/07/2015 : 08:48:40  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Svidja mi se hamzikova ideja. Dao Bog da bude tako.




a sad ti je i bog dobar infidelu jedan

u rovovima nema ateista

Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 10/07/2015 08:51:00
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 10/07/2015 : 09:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
To je fraza.
Ali ni inače nisam ateist.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3459 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 10/07/2015 : 09:30:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

To je fraza.
Ali ni inače nisam ateist.



Ne može biti ateist onaj tko vjeruje u Zagora.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 10/07/2015 : 09:44:09  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Ali nekako i ima smisla. Sclavi ne može nastavit, njega je i Boselli zaobišao, a ako se uvaži Bosellijeveg onda to mora bit nastavak te priče. A ako radi nastavak te priče onda to nije Burattinijev Hellingen već opet Bosellijev a to si ne može dopustiti.



Slažem se. Demon Ludila je van svakog kontinuiteta pa to nije ni čudno. Mislim da je Burattini ovde mislio na karakterizaciju Hellingena-vraća ga Nolittoj viziji (tj.Burattinijevoj viziji Nolittine vizije...kuku i lele). Ignorisaće Hellingenovu "demonštinu" koju je Boselli nabacio, ali ne može da ignoriše priču koja već više od deceniju stoji ljudima na policama. Biće možda jedna referenca na šta se desilo za vreme i posle Bosellijeve priče da bi ga sa "demonštine" vratio na staru ulogu "Ludog naučnika".

To smo i očekivali. Burattini je uvek bio previše u šmeku 70-ih i početnih 80-ih godina da bi mogao da učini iako drugačije.

Ukratko: ignorisanje Bosellija? Narativno i konceptualno može, hronološki nikako

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 10/07/2015 : 09:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, ova stranica koja je pokazana je prilicno jednosmislena.
Moguce je da ono u sestom Hellingenu uopce nije bio Hellingen nego Wendigova projekcija ili nesto.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 30 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000