forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Interliber 2015
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

kosinusoid
New Member



190 Posts

Member since 30/05/2015

Posted - 17/11/2015 : 00:29:27  Show Profile Show Extended Profile  Send kosinusoid a Private Message  Reply with Quote
Što ste vi čudni ljudi. Viđao sam takve stvari i na drugim štandovima, kod drugih izdavača. Vidite i sami da je Markos potvrdio. I sad ja ispadam ovakav onakav, ma dajte molim vas. Kakva je ovo nepristojnost s moje strane, pa vi napadate mene? A to s rasprodanim izdanjima je navlačenje kolekcionara, jer na taj način, kada se pusti informacija da je izdanje pri kraju ili čak da je rasprodano - dolazi do veće prodaje i kolekcionari su još luđi nego li jesu, jer upravo to izdanje - moraju imati. Ovo o čemu pričam su osnove poslovanja. Prenaivni ste.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18738 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 17/11/2015 : 06:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Sta ste napali covjeka bezveze...
Bilo je slicno i na libellus standu....hrpa 73 MM se pojavila ko izpod cekica, za cas ostao samo jedan i za 10 minuta nova hrpa...a strip kao razprodan na dan izlazka....
Covjek je kulturno pitao bez ovijanja u celofan i vi odmah..udri po diviziji..
Marko je napravio vrhunski posao na sajmu i izgleda sad kad se obogatio postao jos vise ignore tip.
I vi sa njim u rog.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8231 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 17/11/2015 : 06:36:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Sta ste napali covjeka bezveze...
Bilo je slicno i na libellus standu....hrpa 73 MM se pojavila ko izpod cekica, za cas ostao samo jedan i za 10 minuta nova hrpa...a strip kao razprodan na dan izlazka....
Covjek je kulturno pitao bez ovijanja u celofan i vi odmah..udri po diviziji..
Marko je napravio vrhunski posao na sajmu i izgleda sad kad se obogatio postao jos vise ignore tip.
I vi sa njim u rog.



Ako se ne varam broj 73 je tek na sajmu pušten u prodaju.
Još nije doša na webshop.

Samo stvar je u tome šta si za neka izdanja ima 2-3 godine vrimena da ih nabaviš, a za neke niti 2-3 dana.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/11/2015 : 09:21:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller
Marko je napravio vrhunski posao na sajmu i izgleda sad kad se obogatio postao jos vise ignore tip.


Damn!A ja sluša mater



Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 17/11/2015 : 09:33:57  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by split85

quote:
Originally posted by teller

Sta ste napali covjeka bezveze...
Bilo je slicno i na libellus standu....hrpa 73 MM se pojavila ko izpod cekica, za cas ostao samo jedan i za 10 minuta nova hrpa...a strip kao razprodan na dan izlazka....
Covjek je kulturno pitao bez ovijanja u celofan i vi odmah..udri po diviziji..
Marko je napravio vrhunski posao na sajmu i izgleda sad kad se obogatio postao jos vise ignore tip.
I vi sa njim u rog.



Ako se ne varam broj 73 je tek na sajmu pušten u prodaju.
Još nije doša na webshop.

Samo stvar je u tome šta si za neka izdanja ima 2-3 godine vrimena da ih nabaviš, a za neke niti 2-3 dana.


I tribala ti je putovnica, rodni list, i nekretnina s čistin papirima kod kupovine.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 17/11/2015 : 09:41:58  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kosinusoid

Što ste vi čudni ljudi. Viđao sam takve stvari i na drugim štandovima, kod drugih izdavača. Vidite i sami da je Markos potvrdio. I sad ja ispadam ovakav onakav, ma dajte molim vas. Kakva je ovo nepristojnost s moje strane, pa vi napadate mene? A to s rasprodanim izdanjima je navlačenje kolekcionara, jer na taj način, kada se pusti informacija da je izdanje pri kraju ili čak da je rasprodano - dolazi do veće prodaje i kolekcionari su još luđi nego li jesu, jer upravo to izdanje - moraju imati. Ovo o čemu pričam su osnove poslovanja. Prenaivni ste.



Aj objasni malo osnove poslovanja meni to ništa nije jasno.
Šta se kolekcionara, rasprodanih naslova i naive tiče na krivon si forumu i ka metu si izabra krivog izdavača. Ako ne razumiš nek ti objasni teller.

Nisi nužno glup ili pokvaren, možda si sedma inkarnacija dosade ili sretnog.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 17/11/2015 : 10:13:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Tijekom IL-a na Libellusovu štandu jedan od prodavača novih izdanja, dakle ne oštećenih nego onih na pultu, ne znam da li samo Bonellija ili svega, je uzimao podatke od svih kupaca.

Pri ruci mu je bila velika bilježnica tvrdih korica, a kupci su odgovarali na pitanja u kojim striparnicama inače kupuju stripove i koliko često, što je prodavač marljivo bilježio.

Recimo da to mogu načelno razumijeti, vođenje brige o navikama kupaca i prometu njihovih izdanja po striparnicama, ali mi se svejedno nekako nije svidjelo.

Problem je u tome što zazirem od svih takvih bilježenja mojih navika, jer što koga ima biti briga što radim i gdje, a neprihvatljivo mi je i to da onome kome dajem svoj novac moram o tome na neki način polagati i dodatne račune.

Kako god bilo, to bilježenje navika kupaca mi je bilo dosta odbojno.



Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 17/11/2015 : 10:34:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
U njemačkim namještajnim prodavnicama i trgovinama elektronikom pitaju za poštanski broj, no i tu je odgovor dobrovoljan.
Prilikom surfanja raznim net stranicama, podatci i "navike posjetitelja" svakako se prikupljaju, da bi na osnovi izrađenih podataka od nekih dobijao i razne "individualno krojene" ponude.
No u slučaju Libellusa tako nešto ja osobno nisam zapazio, a posjećivao sam štand u nekoliko navrata, par dana za redom.
Ma tko zna, možda dečko radi za NSA?

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 17/11/2015 : 10:41:41  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool



Recimo da to mogu načelno razumijeti, vođenje brige o navikama kupaca i prometu njihovih izdanja po striparnicama, ali mi se svejedno nekako nije svidjelo.





Načelno mogu i ja, ali nisan siguran koja je bila svrha ovog popisivanja.
Ako već žele spriječit šverc i manipulaciju vlastitin izdanjima neka "veletrgovcima" ograniče dostupne količine ili neka dignu tiraže jer ovo nije više niti smišno.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/11/2015 : 11:03:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
navodno,kupci na IL novih izdanja su dali svoje ime i ime svog dilera pa su onda dileri dobili toliko manje komada tog stripa.
to je jedan od načina borbe protiv šverca.
pitanje je zašto bi se izdavač uopće borio protiv šverca jer mu je u interesu prodat i dobit novce.
šta da na primjer sam ja tija kupit 100 komada novog mm?
ne bi mi prodali?moja lova ne valja?
i što da sam ja reka da sam novi kupac,kojem bi dileru odbili moje primjerke?
šta da sam reka da kupujem u dilera u kojeg ne kupujem?
i da li će izdavač dilerima isplatit njihov dio zarade kad su im smanjili njihov broj stripova?
protiv šverca je jedina borba podignit tiraž ,sve ostalo je zabava za celu porodicu(sorry dekara):)


Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7788 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 17/11/2015 : 11:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
cirkus
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 17/11/2015 : 13:35:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Zna se uzrok svemu tome još odavno...




Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37773 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/11/2015 : 13:44:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Da, pad heroina. I previse Zagora.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Manabo
New Member



259 Posts

Member since 28/08/2013

Posted - 17/11/2015 : 16:40:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Manabo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by horex2

bil v torek na IL..+gombi,wer,tilitili...
superfajn...
spoznal fikusa,zraven je prišel onaj mali tinton,pa tonči...
srečal sem tudi bojnega frenda iz makarske-manabo-ja---care z lepšo polovico EN VELIKI POZDRAV
je bilo pa velikooooooooooo domišljijskih knjig, pri nas se založniki lahko skrijejo
pa gužve tud ni blo...



Pozdrav Horex! Drago mi je da smo se sreli.
Hvala što si uskočio i pomogao mi promijeniti kune u eure!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 17/11/2015 : 16:53:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manabo


Pozdrav Horex! Drago mi je da smo se sreli.
Hvala što si uskočio i pomogao mi promijeniti kune u eure!



...po tečaju 9 za 1
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 17/11/2015 : 16:55:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Sta ste napali covjeka bezveze...
Bilo je slicno i na libellus standu....hrpa 73 MM se pojavila ko izpod cekica, za cas ostao samo jedan i za 10 minuta nova hrpa...a strip kao razprodan na dan izlazka....
Covjek je kulturno pitao bez ovijanja u celofan i vi odmah..udri po diviziji..
Marko je napravio vrhunski posao na sajmu i izgleda sad kad se obogatio postao jos vise ignore tip.
I vi sa njim u rog.



ako nije problem, da nam ukažeš na post gdje je čovjek išta pitao
ne mora biti niti kulturno
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 17/11/2015 : 19:28:46  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Johnny Difool



Recimo da to mogu načelno razumijeti, vođenje brige o navikama kupaca i prometu njihovih izdanja po striparnicama, ali mi se svejedno nekako nije svidjelo.





Načelno mogu i ja, ali nisan siguran koja je bila svrha ovog popisivanja.
Ako već žele spriječit šverc i manipulaciju vlastitin izdanjima neka "veletrgovcima" ograniče dostupne količine ili neka dignu tiraže jer ovo nije više niti smišno.



quote:
Originally posted by jaki

navodno,kupci na IL novih izdanja su dali svoje ime i ime svog dilera pa su onda dileri dobili toliko manje komada tog stripa.
to je jedan od načina borbe protiv šverca.
pitanje je zašto bi se izdavač uopće borio protiv šverca jer mu je u interesu prodat i dobit novce.
šta da na primjer sam ja tija kupit 100 komada novog mm?
ne bi mi prodali?moja lova ne valja?
i što da sam ja reka da sam novi kupac,kojem bi dileru odbili moje primjerke?
šta da sam reka da kupujem u dilera u kojeg ne kupujem?
i da li će izdavač dilerima isplatit njihov dio zarade kad su im smanjili njihov broj stripova?
protiv šverca je jedina borba podignit tiraž ,sve ostalo je zabava za celu porodicu(sorry dekara):)






Ali ne kužim zašto ste uopće odgovarali. Ja ne bih.
Ne može mi ne prodati strip koji je na prodaju. Ili može?

Hvala Bogu da ne kupujem njihova nova izdanja...

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 17/11/2015 : 20:09:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
Da i ja okacim sliku sa Interlibera i nabavku ...

[url=http://postimg.org/image/g7h0xzwlz/full/][/url]
[url=http://postimage.org/]free photo hosting[/url]

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/

Edited by - Garfield_Mo on 17/11/2015 20:09:46
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 17/11/2015 : 20:27:58  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Johnny Difool



Recimo da to mogu načelno razumijeti, vođenje brige o navikama kupaca i prometu njihovih izdanja po striparnicama, ali mi se svejedno nekako nije svidjelo.





Načelno mogu i ja, ali nisan siguran koja je bila svrha ovog popisivanja.
Ako već žele spriječit šverc i manipulaciju vlastitin izdanjima neka "veletrgovcima" ograniče dostupne količine ili neka dignu tiraže jer ovo nije više niti smišno.



quote:
Originally posted by jaki

navodno,kupci na IL novih izdanja su dali svoje ime i ime svog dilera pa su onda dileri dobili toliko manje komada tog stripa.
to je jedan od načina borbe protiv šverca.
pitanje je zašto bi se izdavač uopće borio protiv šverca jer mu je u interesu prodat i dobit novce.
šta da na primjer sam ja tija kupit 100 komada novog mm?
ne bi mi prodali?moja lova ne valja?
i što da sam ja reka da sam novi kupac,kojem bi dileru odbili moje primjerke?
šta da sam reka da kupujem u dilera u kojeg ne kupujem?
i da li će izdavač dilerima isplatit njihov dio zarade kad su im smanjili njihov broj stripova?
protiv šverca je jedina borba podignit tiraž ,sve ostalo je zabava za celu porodicu(sorry dekara):)






Ali ne kužim zašto ste uopće odgovarali. Ja ne bih.
Ne može mi ne prodati strip koji je na prodaju. Ili može?

Hvala Bogu da ne kupujem njihova nova izdanja...

propast će libellus
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37773 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/11/2015 : 20:29:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

ovo je sigurno sve uslo u jedan ruksak i 2 vrecice :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 17/11/2015 : 20:33:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
Vise manje. 2 paketa su se morala poslati tiskom da bi ostalo stalo u auto :)

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 17/11/2015 : 20:35:33  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bubo

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Johnny Difool



Recimo da to mogu načelno razumijeti, vođenje brige o navikama kupaca i prometu njihovih izdanja po striparnicama, ali mi se svejedno nekako nije svidjelo.





Načelno mogu i ja, ali nisan siguran koja je bila svrha ovog popisivanja.
Ako već žele spriječit šverc i manipulaciju vlastitin izdanjima neka "veletrgovcima" ograniče dostupne količine ili neka dignu tiraže jer ovo nije više niti smišno.



quote:
Originally posted by jaki

navodno,kupci na IL novih izdanja su dali svoje ime i ime svog dilera pa su onda dileri dobili toliko manje komada tog stripa.
to je jedan od načina borbe protiv šverca.
pitanje je zašto bi se izdavač uopće borio protiv šverca jer mu je u interesu prodat i dobit novce.
šta da na primjer sam ja tija kupit 100 komada novog mm?
ne bi mi prodali?moja lova ne valja?
i što da sam ja reka da sam novi kupac,kojem bi dileru odbili moje primjerke?
šta da sam reka da kupujem u dilera u kojeg ne kupujem?
i da li će izdavač dilerima isplatit njihov dio zarade kad su im smanjili njihov broj stripova?
protiv šverca je jedina borba podignit tiraž ,sve ostalo je zabava za celu porodicu(sorry dekara):)






Ali ne kužim zašto ste uopće odgovarali. Ja ne bih.
Ne može mi ne prodati strip koji je na prodaju. Ili može?

Hvala Bogu da ne kupujem njihova nova izdanja...

propast će libellus



Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8231 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 17/11/2015 : 20:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton



Šta se čudiš?
Pazi šta pričaš o Libellusu i sl.
Visiš da se nekima to ne sviđa makar onko usputno spomenija negativno kojeg izdavača.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 17/11/2015 : 20:50:22  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ma ne čudim se.
Vidim u čemu je problem - spomenuo sam Libellus.
Ali ne razumijem što znači ovo "propast će libellus". Odakle to kao reakcija na moj upis?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4248 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 17/11/2015 : 20:52:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bubo
propast će libellus



Bok, kako si.
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000