forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Poduzetnička ideja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 07/01/2016 : 17:27:33  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xilrion

ne, nego ne bih volio da netko tko je sada u mogućnosti ukrade moju ideju i obogati se on i svi njegovi susjedi, rodbina i prijatelji, prosjaci i sinovi, a ja izvisim jer još nemam početni kapital. pričamo teoretski.




znači preostaje nam jedino da čekamo, da češ skupiti početni kapital, da češ se obogatiti pa češ nam onda reči svoju ideju.
Držimo ti palčeve!
Go to Top of Page

xilrion
Advanced Member



Croatia
3007 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 07/01/2016 : 18:32:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by xilrion

ne, nego ne bih volio da netko tko je sada u mogućnosti ukrade moju ideju i obogati se on i svi njegovi susjedi, rodbina i prijatelji, prosjaci i sinovi, a ja izvisim jer još nemam početni kapital. pričamo teoretski.




znači preostaje nam jedino da čekamo, da češ skupiti početni kapital, da češ se obogatiti pa češ nam onda reči svoju ideju.
Držimo ti palčeve!



ne, jer se to neće dogoditi. a ideja se ili realizira od strane onog tko ju je smislio ili se proda. kad bih vidio da imam odličnu ideju, a ja je sam ne mogu realizirati, pokušao bih je prodati ili zaštititi. da ju nekome samo ovlaš dam, jok. i opet ponavljam, to je teoretski, jer ja takvu ideju za sada nemam.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 07/01/2016 : 21:54:22  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xilrion

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by xilrion

ne, nego ne bih volio da netko tko je sada u mogućnosti ukrade moju ideju i obogati se on i svi njegovi susjedi, rodbina i prijatelji, prosjaci i sinovi, a ja izvisim jer još nemam početni kapital. pričamo teoretski.




znači preostaje nam jedino da čekamo, da češ skupiti početni kapital, da češ se obogatiti pa češ nam onda reči svoju ideju.
Držimo ti palčeve!



ne, jer se to neće dogoditi. a ideja se ili realizira od strane onog tko ju je smislio ili se proda. kad bih vidio da imam odličnu ideju, a ja je sam ne mogu realizirati, pokušao bih je prodati ili zaštititi. da ju nekome samo ovlaš dam, jok. i opet ponavljam, to je teoretski, jer ja takvu ideju za sada nemam.



a gdje se može prodati ideju?
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 08/01/2016 : 14:51:50  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Hm, kakva je investicija u izradu svoje čokolade, bonbona,....sladkiša?

Da li netko radi u slastičarnici?

Možda ne bi bilo loše da bi otvorio neki mali Butik sa svojom čokoladom, bonbonima i slično....Znači neka mala čokoladnica a pored i butik,....što bi trebalo nabaviti od opreme?

Vjerovatno neki kotao, kakau, mlijeko, lješnike,....a onda lijepo polako eksperimentiram, sve dok ne pronađem neku ubitačnu kombinaciju,....i stvorim svoj brand....

U početku dok ne bi pronašao "formulu" ja bi svaki dan npr nudio besplatnu čokoladu, pa bi ljudi mogli doči i kušati a onda bi mi rekli svoje mišljenje, pa bi mi tako pomogli da pronađem nešto što bi se svima dopalo....a kada bi jednom pronašao onaj svoj neki "šmek" onda bi to bile sljedeče Mozartove kugle!!!!!!!!!!!

Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 08/01/2016 : 15:04:07  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Da, to bi mogla biti super ideja, VLASTITA ČOKOLADNICA!!!!!!!!!!!

Znači, napravi se neka mala tvornica čokolade....to vjerovatno trebam imati neki kotao, šta još? Ajde kuvari, javite se i recite mi šta mi treba sve od opreme?

Onda eksperimentiram, kuvam, dodavam sastavine, oduzimam, testiram,,....učim, posjetim Belgiju, Švicarsku,,....neke sajmove da vidim šta se sve nudi na tržištu,....možda zaposlim neku Belgijku, Brazilku, oženim, napravim joj dvoje djece da to ostane obiteljski posao...znači nekoga tko je več majstor u pravljenju čokolade,....

onda kupim neki kombi i preuredim ga u "choco mobil" i vozim se uokolo, prodavam čokoladu, radim reklamu, poklanjam neke svoje proizvode da ljudi saznaju za moju čokoladnicu, ljeti sponzoriram neki događaj, napravim dan otvorene čokoladnice npr jednom mijesečno ili dva put godišnje (za svoj rođendan i Božič) dijelim čokoladu BESPLATNO čitav dan,....znači marketing mi je u malom prstu, to me uopšte ne brine, to ču ja preuzeti, trebam samo kuvaricu, koja če to kuvati,....
lijepo otvorim mali Butik pored čokoladnice tako da se uvijek može kupiti sviježu robu, napravim neki svoj ovitak za čokoladu, unutra stavljam neke sličice, da potaknem kolekcionare da mi kupuju čokoladu zbog sličica, napravim i neku nagradnu igru itd,.....

Eto, pronašao sam čime se želim baviti!!!!!!!!!!!!!!!

Ajde sada pomozite mi, ako imate nekog iskustva ili znate nekoga koji radi u Krašu npr ili nekom slastičarnici, kakvu opremu trebam za početak i gdje se to može nabaviti!????
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 08/01/2016 : 16:27:37  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
Odlična ideja!
Moraš samo biti malo originalan i to je to...Evo jedan primjer,kakve oblike čokolade bi mogao praviti da sto posto budeš primjećen.


Wtf?
Go to Top of Page

xilrion
Advanced Member



Croatia
3007 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 08/01/2016 : 16:31:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
imaš u zagrebu chocofest svake godine.
http://zagreb-coffee-chocofest.com/

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 08/01/2016 : 16:36:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ako slučajno pokreneš biznis sa čokoladom samo nemoj raditi onu od riže, to je najveća glupost u toj kategoriji.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

MD72
Average Member

673 Posts

Member since 05/10/2014

Posted - 08/01/2016 : 17:25:20  Show Profile Show Extended Profile  Send MD72 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

Hm, kakva je investicija u izradu svoje čokolade, bonbona,....sladkiša?

Da li netko radi u slastičarnici?

Možda ne bi bilo loše da bi otvorio neki mali Butik sa svojom čokoladom, bonbonima i slično....Znači neka mala čokoladnica a pored i butik,....što bi trebalo nabaviti od opreme?

Vjerovatno neki kotao, kakau, mlijeko, lješnike,....a onda lijepo polako eksperimentiram, sve dok ne pronađem neku ubitačnu kombinaciju,....i stvorim svoj brand....

U početku dok ne bi pronašao "formulu" ja bi svaki dan npr nudio besplatnu čokoladu, pa bi ljudi mogli doči i kušati a onda bi mi rekli svoje mišljenje, pa bi mi tako pomogli da pronađem nešto što bi se svima dopalo....a kada bi jednom pronašao onaj svoj neki "šmek" onda bi to bile sljedeče Mozartove kugle!!!!!!!!!!!




Vrlo brzo bi otkrio perfektnu formulu cokolade,nesto sto bi se svima dopalo.Svi bi se slozili da je najbolja cokolada - besplatna cokolada.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 08/01/2016 : 17:48:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Istina, kod besplatne čokolade sigurno nikome ne bi smetao niti jedan sastojak bez obzira koliko bio loš.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 08/01/2016 : 17:50:39  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xilrion

imaš u zagrebu chocofest svake godine.
http://zagreb-coffee-chocofest.com/



all right!!!!!!!!! To trebam zapamtiti. Mislim da imamo i mi u Sloveniji "Festival Čokolade" znači trebam se toga ozbiljno uhvatiti.
Ova godina 2016, mora da bude ČOKOLADNA GODINA.

Trebam posjetiti što više sajmova, čokoladnica, tvornica čokolade i sladkiša, obavezno trebam posjetiti i Belgiju, Švicarsku (i sve važne zemlje koje se bave sa čokoladom).

Mogao bi kod kuče preurediti garažu u tvornicu čokolade, ili postaviti neki prizidak....i nabaviti opremu i ja sam spreman.


Inače ja sam zainteresiran i za bonbone, ono "hard candy", lizalice, možda žele bonbone slično kao "Haribo",....ili šta je to "ratluk" (to sam vidio u seriji Sulejman Veličastveni, kako su cepali taj ratluk, to mora da je ukusno,...), možda neke gumene pjenice i slično,....pa bi onda vidio šta bi mi najbolje uspjelo, za šta treba najmanje opreme itd,....jer ako košta neki kotao za izradu čokolade npr 20.000 eura a neki kotao za bonbone 3.000 eura,...onda ču se odlučiti za bonbone haha,.... totalno me drži "čokoladna groznica" ovo mora da uspije, hell yeah!!!!!

E to bi bio lijepi život, lijepo radim za sebe, sam svoj šef, zarada mi i nije bitna, važno da radim nešto šta volim, da idem sa osmjehom na posao, i napravim najbolju čokoladu na svijetu (ili bonbone, lizalice,...).

To je jedna opcija!

A druga opcija bi bila, da napravim neki "super dooper, fancy šmenci" butique u kojem prodavam čokoladice, bonbone,...od preostalih proizvođača, ali takvih što ne možete kupiti u Šparu, Lidelu, Merkatoru...nego do ostalih kučnih proizvođača. Tu u biti ne bi trebao proizvodnju nego samo trgovinu pa bi bilo jeftinije.....

Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 08/01/2016 : 17:58:11  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Ako ti zarada nije vazna.sto se jednostavno ne zavalis u fotelju i ceses jajca...

Inace.ovo sa cokoladom nece ti proci..ima toga na svakom koraku
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 08/01/2016 : 18:03:23  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Istina, kod besplatne čokolade sigurno nikome ne bi smetao niti jedan sastojak bez obzira koliko bio loš.




hm da.....isto bi bilo kada bi susjedi, prijatelji došli na besplatnu čokoladu pa bi im onda bilo neugodno da pljuju po nečemu što su dobili besplatno, pa da me ne uvrijede itd,...

Ali nekako trebamo to testirati.....možda da nije besplatno ali da se može usvojiti neka nagrada ili tako nešto,....ili da šaljem uzorke ljudima, pa svaki koji napiše neki pametan prijedlog (šta mu je falilo kod ukusa) dobije neki kupon ili majicu ili nešto....

Jer ja ako bi se toga posla uhvatio, ja bi testirao SVE (ukuse, onda kakva mora biti embalaža - da privuče što više ljudi, koja ciljna skupina najviše voli čokoladu, ako su djeca onda treba napraviti ovitak za djecu ako su žene onda za žene, ako su stariji ljudi onda nešto za starije ljude,....) ako budem radio bonbone onda trebam neku maskotu npr, koja če biti na vrečici, pa ispred trgovinice, da se ljudi mogu slikati sa maskotom, onda ako ljudi žele da piju kafu, onda ču kupcima postaviti kutak gdje če moči da piju besplatnu kafu, pročitaju novine, jedu bonbone,....želim da to bude trgovinica gdje če se ljudi dobro osječati i rado vračati,....vjerovatno če čokolada biti skuplja nego u Intersparu ali zato treba ljudima dati nešto više (ATMOSFERU), pa da če se rado vračati, jer če uvijek biti dobrodošli, imat če npr besplatnu kafu, novine, igrala za djecu,....ako je Interspar FAST food ja ču biti SLOW FOOD, kada jednom navučem ljude na svoju čokoladnicu oni če se rado vračati
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 08/01/2016 : 18:15:36  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

Ako ti zarada nije vazna.sto se jednostavno ne zavalis u fotelju i ceses jajca...

Inace.ovo sa cokoladom nece ti proci..ima toga na svakom koraku




Mislim naravno da je zarada bitna (pa da se plačaju računi, da se posao održi itd,..) ali nije mi bitna do te mjere da ču se obogatiti, pa da bi onda imao lanac ove trgovinice itd,...nego onako, polako, da radim nešto što volim, uživam u tome i živim normalno ko bilo koji drugi radnik koji radi negdje drugjde. Ono kao u komunizmu gdje su sve plate bile jednake a ne ovo sada gdje netko ima 10.000 eura plate a netko 600 eura....da ja na kraju imam 800 eura na mijesec od ove čokoladnice profita, meni je sasvim dovoljno. Znači nije mi cilj da imam 3000 ili 5000 pa da varam ljude kod čokolade, pa da svaki mijesec poskupi čokolada itd,...nego skromno, onako kako me je drug Tito naučio. Ja sam svoju pionirsku zakletvu shvatio ozbiljno i uvijek se trudim živjeti kao dobar pionir. Neče mene kapitalizam sa "zapada" zahvatiti.
Za nisi ti jednom napisao, da radije ležiš u sjeni za 1 euro, nego da radiš na suncu za dva....

I da, to, da možda mi ne bi išlo sa čokoladnicom jeste zabrinjavajuče, to treba istražiti zašto ove male čokoladnice propadnu...zna li netko?

To svakako moram izbječi....možda su lizalice, sladoled, bonboni,...bolja ideja,.... bilo šta ču se uhvatiti, trebam iči na sigurno, ne želim bankrotirati na nekom snu.....zato sam i otvorio ovaj topik pa da mi možete pomoči da izbjegnem neke probleme....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 08/01/2016 : 18:18:01  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bagi

Odlična ideja!
Moraš samo biti malo originalan i to je to...Evo jedan primjer,kakve oblike čokolade bi mogao praviti da sto posto budeš primjećen.






Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 08/01/2016 : 18:25:18  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
Jebo čokoladu...
Evo ti nova ideja.
Imaš 50 tisuća hiljada ojri keša u džepu,postani kamatar zelenaš.
Već jesi ćelav,odi u najbližu teretanu,nabaci koju kilu mišića i uvježbaj kakav badass look/stav i to je to,biznis može početi...

Wtf?
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4594 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 08/01/2016 : 18:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
a i spiku ima.čovjek mu trostruko vrati,samo da ušuti:)







Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 08/01/2016 : 22:31:58  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bagi

Jebo čokoladu...
Evo ti nova ideja.
Imaš 50 tisuća hiljada ojri keša u džepu,postani kamatar zelenaš.
Već jesi ćelav,odi u najbližu teretanu,nabaci koju kilu mišića i uvježbaj kakav badass look/stav i to je to,biznis može početi...



pa nije loša ideja.....uslov da im posudim novac je, da ih zdravstveno osiguram, pa ako ne plate, ja im odsječem prst i pokupim novac od osiguranja,....

Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 08/01/2016 : 22:42:54  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
ajmo ova čokoladnica vjerovatno nije najbolja ideja (barem za mene,....slobodno može pokušati netko od vas, to i je point ovoga topika, da si pomažemo jedan drugome sa savjetima itd,...).
Mislim, čokoladnica je super ali ne znam ja ništa o pravljenju čokolade, sumnjam da bi mi se dalo zajebavati sa tim....ne znam.....mislim volim ja čokoladu ali sumnjam da je to dovoljno za uspjeh.... Ajde recimo da je ova ideja (ocjena oko 7 od 10-zlatna sredina) ali nije baš sasvim to to šta ja tražim, ali isplati ju zapisati pa možda nekada kasnije posluži....

Ajmo mi dalje.

Pitanje za vas:

-šta bi se moglo prodavati u nekoj maloj prodavaonici, veličine recimo 5m x 5m.... šta se danas prodava? Šta to ide?

Nakit?
Telefoni?
Fast food?
Satovi?
Sladkiši?
Sladoled?


razmišljam da postavim malu prodavaonicu negdje uz put ( več imam lokaciju!!!), frekvencija ljudi nije baš masovna ali ih ima (ono u smislu malo nas je al nas ima), ali ima potenciala, jer ljudi šeču tamo, voze se automobili jer je uz glavni put,....lokacija nije sasvim loša,...znači treba nešto prodavati u tom maloj prodavaonici....ali šta?

Ajde, napregnite mozgove pa predložite nešto? Šta bi se to moglo prodavati, da ljudima često treba, da ima neka marža na tome da se zaradi.....a imajte na umu da je jako maleni prostor (recimo 5m x 5m, tu negdje).....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 08/01/2016 : 22:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
ajde dok mozgate, jedna "uz put" za podiči moralu, "malo nas je al nas ima":

https://www.youtube.com/watch?v=gOGvgZo4w8w&list=RDgOGvgZo4w8w

ili još bolje original i zvučnike na max!!!!!!!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=eFTLKWw542g
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/01/2016 : 08:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
hm, očekivao sam barem 3 prijedloga.....

Ajde, obratite pažnju dok šetate gradom, koje su to sve male trgovinice (osim kioska) pa da ima puno ljudi koji kupuju neku robu...
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/01/2016 : 08:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
malo razmišljam o ZALAGAONICI ili STARINARNICI,....ali sigurno čete vi smisliti nešto bolje, ajde napregnite mozgove
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 09/01/2016 : 09:58:26  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
Eo još jedna pametna i od mene je dosta,ne mogu dalje da ti iznosim ideje bez neke naknade,nema džabe ni u stare babe...
Kupi pet-šest mobilnih ćenifa,nabavi kakav kalendar gdje imaš obilježene derneke pa idi redom postavljaj ih za vrijeme trajanja istih...Narod voli da puno loče i ždere a bogami poslije tih akcija slijedi reakcija.Mnogi nisu u stanju doteturati se do svojih kuća i tu nastupaš ti sa svojim mobilnim olakšanjima...Ojro po ojro sto ojra...U tvom slučaju prredlažem da nabaviš datume iz više zemalja u okruženju jer ćeš po deželskim partijima sigurno poslovati u minusu...

Wtf?
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/01/2016 : 12:28:12  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
hahaha, eh,.....ne zanima me hahaha.

Ja mislim da bi ova zalagaonica-starinarnica bila pun pogodak......mogao bi imati i stare stripove unutra, među ostalom robom,....volim antikvitete, kolekcije,....ovo bi moglo uspjeti....

Ima li neka zalagaonica-starinarnica u vašem gradu i kako im ide posao?
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12303 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 09/01/2016 : 12:35:23  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bagi

Eo još jedna pametna i od mene je dosta,ne mogu dalje da ti iznosim ideje bez neke naknade,nema džabe ni u stare babe...
Kupi pet-šest mobilnih ćenifa,nabavi kakav kalendar gdje imaš obilježene derneke pa idi redom postavljaj ih za vrijeme trajanja istih...Narod voli da puno loče i ždere a bogami poslije tih akcija slijedi reakcija.Mnogi nisu u stanju doteturati se do svojih kuća i tu nastupaš ti sa svojim mobilnim olakšanjima...Ojro po ojro sto ojra...U tvom slučaju prredlažem da nabaviš datume iz više zemalja u okruženju jer ćeš po deželskim partijima sigurno poslovati u minusu...


Ideja je genijalna, posao će cvjetati

Mogao bi posao proširiti na ovim izbjegličkim rutama

Have mercy
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000