Priča o časti, osveti, prijateljstvu i savjesti odigrana na ulicama Gothama. Ubojica Tommy Monaghan i njegov kompanjon, Natt, na meti su britanskih SAS komandosa i mafije. Suočeni s puno brojnijim neprijateljem i vrlo mogućom pogibijom, dvojica prijatelja koja su dosad zarađivala od smrti pretresaju vlastitu egzistenciju te živote koje su vodili.
Hitman 3 • Zlato za očajne • 352 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Garth Ennis • Crtež John McCrea • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 4.3.2016. • Cijena 180 Kn
Nakon obračuna sa SAS-ovcima i mafijom, Tommy Monaghan, skupa sa svojom braćom po oružju, Kapetinom Nattom, Hackenom i Ringom, odlazi u Afriku kao plaćenik. Ondje upoznaju supermoćnike, Lubanju i Grimiznu Ružu, a i neke druge koji ratuju za novac. Oružani obračuni na ulicama Gothama možda su Tommyjeva svakodnevnica, no ono što će doživjeti u Africi puno je strašnije od toga!
Hitman 4 • Za sutra • 336 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Garth Ennis • Crtež John McCrea • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 4.3.2016. • Cijena 180 Kn
Nakon procitana prva dva Hitmana osta sam u velikoj dilemi je li Preacher najbolji Ennisov strip ili je Hitman ipak bolji.Nadam se da ce mi ova nova dva Hitmana rijesit i tu dilemu.
Nakon procitana prva dva Hitmana osta sam u velikoj dilemi je li Preacher najbolji Ennisov strip ili je Hitman ipak bolji.Nadam se da ce mi ova nova dva Hitmana rijesit i tu dilemu.
Istu dilemu imam i ja! S tim sto sam do sada stigao do 3. broja Preachera. Steta sto nije izasla i peta knjiga odmah, ali nema veze.
Hitman je fantastican, no Preacher je ipak jedan i jedini - nenadjebiv. Ennisu naklon do poda, covjek je car nad carevima .
Tako san i ja mislia ali sa svakim citanjem Hitman mi je sve bolji.Ma oba stripa su fenomenalna.Preacher je mozda veci,bitniji strip ali je Hitman zabavniji.
Oba stripa su sjajni ali meni je nekako Hitman draži zbog stvarno otkačenog humora. Tako kao što sam se nasmijao kod čitanja Hitmana se nisam od malih dana i prvih čitanja AF. Ima tu akcije, otkačenih likova, superjunaka i zanimljive priče s puno doze smijeha.
Kojim serijalom se sada bavi Ennis? Znam da je radio na Section 8 i je l zavrseno to?
Da, All-Star Section Eight je kompletiran.
Ennis trenutno radi na nekoliko serijala.
Avatar objavljuje nastavak njegovog serijala War Stories.
Dynamite objavljuje njegov novi serijal, romantičnu akcijsku komediju po imenu A Train Called Love.
Na digitalnoj aplikaciji Electricomics objavio je još jedan ratni strip po imenu Red Horse. Ovaj strip o Prvom svjetskom ratu prekrasno je ilustrirao Frank Victoria.
Također, za Marvel radi novi strip o Punisheru, a zvat će se The Platoon. Crta ga Goran Parlov, a prati Franka Castlea tijekom njegovih prvih dana na bojištu Vijetnamskog rata.
Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Upravo čitam i skontao sam da se opis četvrte knjige ustvari odnosi na događaje iz treće. Nije da je bitno, ali me malo zbunilo, jesu li opisi knjiga greškom zamijenjeni?
Upravo čitam i skontao sam da se opis četvrte knjige ustvari odnosi na događaje iz treće. Nije da je bitno, ali me malo zbunilo, jesu li opisi knjiga greškom zamijenjeni?
Baš ti priraste srcu ta škvadra iz Noonanovog bara, a ne bi smjela. Ubojice u svijetu superheroja su nešto neprirodno. Nisam pročitao cijelog Preachera ali za sada Hitman opasno vodi kao najdraže Ennisovo dijete. Niš, sada idem skočit do puba, možda nađem Baytora za šankom pa da nazdravimo za ekipu.
Momčine jeste citali opet prva dva broja pa krenuli na trojku i cetvorku ili odma na trojku? Ja se razmisljam, prve dve knjige sam procitao pre dve godine kada su i izasle ali sam zaboravio pojedinosti.
Ton i ritam postojani od samog početka. Usredotočenost bez padova. Godilo mi je iako sam konzumirao "na kante", knjižurinu dnevno. Savršen strip, najbolje od Ennisa - imao je Mali_Mate pravo. Prijevod malčice šteka, al ko ga jebe.