forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Kolekcija ludosti i zanimljivosti iz novina
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 678

lwood
Advanced Member



Colombia
47462 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/03/2016 : 08:50:45  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by lwood

pričaš o nebitnim stvarima.
ili san bija nedovoljno jasan?
ako je nešto privatna imovina (u ovom slučaju iznajmljivanje stana,kuče,štagod) potpuno je nebitno oče li te odjebat jerbo si crnac,arab,homo,lezba,nacist,par s čoporon dice ili neman pojma šta.
posjednik odnosno vlasnik ima potpuno pravo ne iznajmljivat bilo kome ako mu se ne sviđa jerbo je to njegova stvar odnosno imovina.
nema se tu država šta petljat.



tipično razmišljanje balkanskog uma
gdje je iznajmljivanje gotovo isključivo na crno
i gdje ne znaš jesu li gori gazde ili podstanari
a u uređenim državama je to legalna djelatnost kao i svaka druga
a u svaku legalnu djelatnost se država itekako petlja
sigurno ti ne pada na pamet reći da u svom kafiću nećeš uslužit ovoga ili onoga



nije isto. uzalud ti prosipanje pameti kad nisi u pravu.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47462 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/03/2016 : 08:55:19  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Dranki

Diskriminacija je kada nekome uskraćuješ nešto što ostalima ne uskraćuješ a što je neophodno za normalan život. Npr. ako vikneš na ulici nekom "pederčino" to nije diskriminacija, ali ako mu uskraćuješ pravo na stan ili na posao ili djecu ili brak itd.., onda se radi o diskriminaciji.
Ti i dalje nisi obavezan da izdaješ stan bilo kome, ali moraš da platiš ako se jasno ispostavi da je to zato što je neko homo. Ja također ne bih izdao stan homoima i ciganima, ali nikad im ne bih naveo pravi razlog.

PS: Neka se neki humanista ne uhvati odmah za ono "homoima i ciganima".



ne u prvom slučaju. ako se radi o privatnoj imovini vlasnik njome raspolaže. diskriminacija bi bila da je lik njih odjeba a da iznajmljuje npr državni stan.
posal ,dica,brak itd ne spadaju pod ovu kategoriju.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47462 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/03/2016 : 08:56:31  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by Dranki

U Njemačkoj ako izdajete stan, i dođe vam homoseksualni par da pregovara, i odbijete ih zbog njihove homoseksualnosti, moraćete platiti kaznu od 1.700 € zbog diskriminacije.

Zato bolje izmislite neki drugi izgovor *g*

http://www.spiegel.de/panorama/justiz/koeln-vermieter-muss-homosexuellem-paar-entschaedigung-zahlen-a-1084567.html



A dobro, to nije neka novost. To je čista diskriminacija. Čekam, da uvedu zakon po kojemu ćeš morati platiti kaznu ako odbiješ nekog tko ima kućne ljubimce, pušaće, parove sa više malene djece... To se čeka.


Što je tu sporno ako netko odbije pušačima iznajmiti stan?



Nije sporno ako se ikome odbije iznajmit iz bilo kojeg razloga. to je moja poanta.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4624 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 30/03/2016 : 08:59:48  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message
ja recimo,da imam stan za rentanje,nikad ga ne bi hadezeovcu uznajmio.ali nikad.

jes pušač?-jesam,derem i po šteku dnevno.
tebi može.

jes derpe?-jesam,krešem se u bulju i organiziram orgije
i tebi može.

jes arapski izbjeglica?-jesam,treba mi stan za bonbašku logistiku.
ma i tebi more.

jes adezeovac?jesam.bog,obitelj,domovina i ostale spike.
e,tebi ne može.ti si dosadan.

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47462 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/03/2016 : 09:01:26  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
Tačno tako.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala
Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 30/03/2016 : 09:16:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message
lwood, niko nijednog mommenta ne dovodi u pitanje nečije privatno vlasništvo, trebaš razlikovati između raspolaganje svojom imovinom i ispoljenom diskriminacijom u određenom kontekstu koji je obuhvaćen zakonom. Da tip nije ispoljio svoju antihomoseksualnost, niko ga ne bi pitao zašto je odbio homoe. Zakon ne može spriječiti da neko misli loše o homoima, ali zabranjuje ispoljavanje takvih stavova.

I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.

Edited by - Dranki on 30/03/2016 09:19:14
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47462 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/03/2016 : 09:19:56  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
dalo bi se o tome pričat ali ne znan švabski toliko dobro da sad raspravljan o detaljima članka.
moguče da je lik pretjera u odjebavanju,a možda i nije.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala
Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 30/03/2016 : 09:23:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message
Članak je kratak i nema se puno za razglabati, suština je da ti zakon ne može zabraniti da misliš što misliš, ali pokušava zabraniti javno ispoljavanje toga. Zakon u Njemačkoj ne može zabraniti to što neko voli Hitlera, ali zabranjuje ispoljavanje toga. Slično tako ne može zabraniti da neko ne podnosi homoe, ali zabranjuje javno ispoljavanje toga (kad narušava normalan život homoa, tipa, stan, posao, itd..).

I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4624 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 30/03/2016 : 09:57:24  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message
a moguće je i da ih je stanodavac na finjaka otkanto a ova dvojica odigrala na kartu diskriminacije sex. orijentacije



Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47462 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/03/2016 : 10:37:20  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
da,danas je in bit ugrožen.
svi se žale na ugroženost;vjerske skupine,sexualne manjine,sexualne večine,radnici ,poduzetnici,birači ,političari...
tako da je i to postalo smišno

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala

Edited by - lwood on 30/03/2016 10:37:49
Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 30/03/2016 : 10:45:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message
Da su ta dvojica homoa pametni, mogli bi živjeti na račun tog tipa. Jednom u mjesecu odu kod njega da pregovaraju za stan pa onda na sud sa pričom kako ih je diskriminirao.

I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
38181 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/03/2016 : 11:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

a zasto uopste nekome objasnjavati razlog zbog cega se nisi odlucio bas njemu (ili njoj) iznajmiti stan?


nego, imali smo mi prilicno zabavne storije, kada bi se netko od tih podstanara prakticki zabarikadirao u tvoj stan, a ti ga nisi mogao izbaciti, da provalis u svoj stan, tebe ce policija terati, mislim da je uspelo samo kada su ovi podstanari jednom konacno izasli iz stana (mislim svi od njih, da nije ostao ni jedan da dezura), pa je vlasnik usao i promjenio kljucavnicu, ne sjecam se da li je izbacio njihove stvari ispred stana ali mislim da je na kraju sve zavrsio na sudu

a tek kada u svom stanu ili kuci uhvatis lopova, da ga prebijes, ti ces biti osuđen, barem u nasoj vukojebini od drzave je tako, kada je jedan momam uhvatio dva lopova u svom stanu i prebio ih, on je bio osuđen (na par godina?), na sudu kada je sudac pitao ima li jos sto za reci, rekao je da mu je jedino zao da ih nije ubio, ovako bi barem znao zbog cega je cuzi
a drugi primjer je bio, kada se lopov na prozoru ("prag" od prozora), koji je bio vec malo sjeban, i nije se dobro drzao skupa, povredio i pao sa prozora kod bijega kada je vlasnik usao, tuzio je vlasnika stana zbog ostecenog prozora i dobio tuzbu ... mislim, koja smejurija od drzave


svakako uzeti barem 2 rate od podstanara prije nego uđu u stan, a jos bolje birati sigurne ljude, koje poznajete, mada ni to nije 100 % sigurno, da se nece stan ostetiti ... recimo moj prvi primjer kada sam iznajmio stan, iznajmio sam ga od prijatelja, koji je rekao da ako ja (i cura) budemo unutra, imat cemo manju cijenu, jer nas poznaje i zna da cemo stan odrzavat kako treba, no poslije manje od jedne godine, dignuo je cijenu govoreci "kako se za takvu cijenu nađu samo podrumi u Siski" ... kasnije smo kupili stan i ciao, novima je jos podigao cijenu (to je bilo u vrijeme kada su cijene rasle i rasle (2004-2008)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 30/03/2016 : 13:57:29  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message
Poison, bolan

http://www.vecernji.hr/zanimljivosti/alice-cooper-nudi-25-milijuna-kuna-za-zivot-u-kuzi-kod-mrkonjic-grada-1070826
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 30/03/2016 : 15:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message
Bio je i kod nas sličan slučaj nazad par godina.
http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/528144/odbila-im-iznajmiti-stan-jer-su-lezbijke/
Ne znam kako je završilo na sudu, ako je završilo.

Problem s ovom pričom je da su se lezbijke pozivale na Zakon o zabrani diskriminacije, a taj zakon u sebi ima jedan opak mehanizam.
Naime, opće pravno pravilo je da teret dokaza za tvrdnju uvijek leži na onome tko tvrdi, pri čemu protivna strana, ovisno o vlastitoj volji, može šutjeti ili kontrirati.

Međutim, u slučaju ove vrste diskriminacije (dakle one koja se zabranjuje prema Zakonu o zabrani diskriminacije) teret dokaza pada na tuženika, odnosno lezbijke su tužile vlasnicu stana, a vlasnica će morati dokazivati da ih nije odbila zbog homo orijentacije, već zbog nekog drugog razloga.

Ovakvo zakonsko rješenje je paradoks u pravu i ide suprotno osnovnim načelima, jer tuženiku stavlja u obvezu dokazivanje negativne činjenice.
Nije teško zamisliti da će se vlasnica stana u sudskom postupku provesti kao bosa po trnju.
Jasno je da je opisani mehanizam ugrađen u zakon kako bi služio kao batina kojom će se tući po glavi svakoga tko se bude usudio reći samo jednu riječ kontra stavova i potreba gej lobija.

Jadni narod s političarima koji izglasavaju ovakve zakone.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47462 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/03/2016 : 15:34:43  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Poli


a zasto uopste nekome objasnjavati razlog zbog cega se nisi odlucio bas njemu (ili njoj) iznajmiti stan?


nego, imali smo mi prilicno zabavne storije, kada bi se netko od tih podstanara prakticki zabarikadirao u tvoj stan, a ti ga nisi mogao izbaciti, da provalis u svoj stan, tebe ce policija terati, mislim da je uspelo samo kada su ovi podstanari jednom konacno izasli iz stana (mislim svi od njih, da nije ostao ni jedan da dezura), pa je vlasnik usao i promjenio kljucavnicu, ne sjecam se da li je izbacio njihove stvari ispred stana ali mislim da je na kraju sve zavrsio na sudu

a tek kada u svom stanu ili kuci uhvatis lopova, da ga prebijes, ti ces biti osuđen, barem u nasoj vukojebini od drzave je tako, kada je jedan momam uhvatio dva lopova u svom stanu i prebio ih, on je bio osuđen (na par godina?), na sudu kada je sudac pitao ima li jos sto za reci, rekao je da mu je jedino zao da ih nije ubio, ovako bi barem znao zbog cega je cuzi
a drugi primjer je bio, kada se lopov na prozoru ("prag" od prozora), koji je bio vec malo sjeban, i nije se dobro drzao skupa, povredio i pao sa prozora kod bijega kada je vlasnik usao, tuzio je vlasnika stana zbog ostecenog prozora i dobio tuzbu ... mislim, koja smejurija od drzave


svakako uzeti barem 2 rate od podstanara prije nego uđu u stan, a jos bolje birati sigurne ljude, koje poznajete, mada ni to nije 100 % sigurno, da se nece stan ostetiti ... recimo moj prvi primjer kada sam iznajmio stan, iznajmio sam ga od prijatelja, koji je rekao da ako ja (i cura) budemo unutra, imat cemo manju cijenu, jer nas poznaje i zna da cemo stan odrzavat kako treba, no poslije manje od jedne godine, dignuo je cijenu govoreci "kako se za takvu cijenu nađu samo podrumi u Siski" ... kasnije smo kupili stan i ciao, novima je jos podigao cijenu (to je bilo u vrijeme kada su cijene rasle i rasle (2004-2008)






mislin da je to problem ispižđenosti socijalizmon.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/03/2016 : 17:13:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
quote:
Originally posted by Dranki

Diskriminacija je kada nekome uskraćuješ nešto što ostalima ne uskraćuješ a što je neophodno za normalan život. Npr. ako vikneš na ulici nekom "pederčino" to nije diskriminacija, ali ako mu uskraćuješ pravo na stan ili na posao ili djecu ili brak itd.., onda se radi o diskriminaciji.
Ti i dalje nisi obavezan da izdaješ stan bilo kome, ali moraš da platiš ako se jasno ispostavi da je to zato što je neko homo. Ja također ne bih izdao stan homoima i ciganima ali nikad im ne bih naveo pravi razlog.


Ovo me kopka već neko vrijeme. Zamisli ovakvu situaciju; dođe ti netko romske nacionalnosti i ti ga odbiješ s objašnjenjem da ne možeš iznajmiti stan nekome tko ne drži higijenu na visokom nivou. Da li se takvo objašnjenje može protumačiti kao diskriminacija, ako da, zašto?

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 30/03/2016 : 17:44:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message
Vjerovatno može jer se samo na osnovu rase donose zaključci o nečemu što ne možeš faktima da dokažeš (mislim da bi to bilo objašnjenje sudije), iako je statistika i zakon vjerovatnoće 100% na mojoj strani.

I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.

Edited by - Dranki on 30/03/2016 17:45:18
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19813 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/03/2016 : 17:48:06  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Ne iznajmiti nekome stan jer je homoseksualac i onda se još žaliti što te država kažnjava zbog diskriminacije.
I naravno da je ista stvar kao da ti netko ne iznajmi stan jer si crnac i naravno da bi ista stvar bila da vama netko ne iznajmi stan jer ste Hrvat il Srbin ili štoveć.
I naravno da je ista stvar kao da homoseksualcu ne dopuštaš da uđe u tvoj lokal ili ga ne želiš zaposliti u privatnoj firmi.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19813 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/03/2016 : 17:50:26  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Dranki

Diskriminacija je kada nekome uskraćuješ nešto što ostalima ne uskraćuješ a što je neophodno za normalan život. Npr. ako vikneš na ulici nekom "pederčino" to nije diskriminacija, ali ako mu uskraćuješ pravo na stan ili na posao ili djecu ili brak itd.., onda se radi o diskriminaciji.
Ti i dalje nisi obavezan da izdaješ stan bilo kome, ali moraš da platiš ako se jasno ispostavi da je to zato što je neko homo. Ja također ne bih izdao stan homoima i ciganima ali nikad im ne bih naveo pravi razlog.


Ovo me kopka već neko vrijeme. Zamisli ovakvu situaciju; dođe ti netko romske nacionalnosti i ti ga odbiješ s objašnjenjem da ne možeš iznajmiti stan nekome tko ne drži higijenu na visokom nivou. Da li se takvo objašnjenje može protumačiti kao diskriminacija, ako da, zašto?


Može ukoliko se radi o Romu koji drži higijenu na visokom nivou, vjerovao ili ne, postoje i takvi.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4624 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 30/03/2016 : 17:53:57  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message
ako nekog kopka drži li rom iliti cigo higijenu,nek mu pazuh ponjuši i prema njušnom osjetilnom podražaju dotičnom renta ili ne renta stan.



Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/03/2016 : 18:45:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Kakav pazuh, odgovor se može dobiti i na 100 metara kao na olimpijskim igrama.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13156 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 30/03/2016 : 19:00:57  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
http://www.vecernji.hr/zanimljivosti/klepetan-se-napokon-vratio-svojoj-malenoj-1072340
Go to Top of Page

xilrion
Advanced Member



Croatia
3028 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 30/03/2016 : 19:17:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message
quote:
Originally posted by Amos

Bio je i kod nas sličan slučaj nazad par godina.
http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/528144/odbila-im-iznajmiti-stan-jer-su-lezbijke/




a što ako sam ja homoseksualac i ne želim iznajmit stan nekome zato jer i on nije homoseksualac?

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 30/03/2016 : 19:37:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message
quote:
Originally posted by xilrion

quote:
Originally posted by Amos

Bio je i kod nas sličan slučaj nazad par godina.
http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/528144/odbila-im-iznajmiti-stan-jer-su-lezbijke/




a što ako sam ja homoseksualac i ne želim iznajmit stan nekome zato jer i on nije homoseksualac?



Pitanje je na mjestu.
Na tebi bi bilo da dokazes kako ne diskriminiras.
U svakom slucaju, bio bi u nezgodnoj poziciji jer protivnoj strani je dovoljno da te optuzi pa se kobeljaj.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47462 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/03/2016 : 22:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
http://www.index.hr/vijesti/clanak/ako-je-vas-posao-na-ovom-popisu-do-2020-bi-vas-mogao-zamijeniti-robot/883894.aspx

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala
Go to Top of Page
Page: of 678 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.08 seconds. Snitz Forums 2000