Evo malo prije sam se vratija sa festivala na kojemu nisam zateka forumske stripofile.Prvo sam posjetija Columbov štand na kojemu ima svega i svačega , kupija sam dva prekrasna postera ,svaki po samo 10 kuna (Komadanta Marka i Teksa).Jaki čeka te kesica kod Columba.
Zatim sam posjetija Bernardov štand na kojemu je radija on i jedan njegov razdragani pomoćnik.Primjetija sam da ljudi kupuju šta mi je bilo drago ,cijene su male ,kako je Jaki reka 10 kuna za HC AF i to glancer. Ja sam kupija HC Život sa Zagorom u glanc stanju za samo 30 kuna i 4 AF klasika šta su izašla samo u SNK , svaki po samo 10 kuna.
Čim sam doša Bernardu sam poklonija orginalni talijanski strip Teks klasik broj 1 , (to je reprint teksa od nedavno u Italiji od početka , u boji,66 strana , prekrasno , izlazi svaka 2 tjedna , talijani su stigli na već 7 / 8 ako se ne varam.Inače primjerak mi je iz one drvene kutije Tex dinamite koju sam naručija iz Italije koja je predivna.Ali za baksuz Bernard je to već drža u rukama u Italiji ) i da se vratim na priču kad sam Bernardu preda Teks Klasik,reka sam mu da za nas ljubitelje Teksa to izda i u Hrvatsku bar od broja 100 talijanske numerologije,po izrazu lica i moglo bi bit nešto.
Bernardu sam postavija nekoliko pitanja , te mislim da će i vama bit zanimljiva : 1.Novih izdanja za sada neće biti ,jedan od razloga je i Agrokor tj. dok se situacija ne stabilizira. 2.S komadantom Markom su veliki problemi i pitanje će da li će se ikada nastaviti. 3.AF kolor redovnih epizoda ,nastavit će se na ljeto kad će izaći čini mi se da je reka tri nova broja. 4.AF Zlatni klasik će izlaziti ali jako sporo po potrebi. 5.Prodaja Malog Rendžera je stabilna i kada dođe bolji period možda se malo i ubrza. 6.Zagor Klasik je također stabilan bija 2016. tj u odnosu na 2015.se smanjla prodaja za samo pedesetak komada koliko se Bernard sjeća .I šta je najinteresantnije nema osilacija prodanih primjeraka kod "Boljih" i "Lošijih" a situacija je i s ostalim stripovima. 7. 4 završni broj Long Dicka bit će izdan za Interlibar.
P.S. Bernar mi je na kraju reka sljedeće "Rakosi moj dragi ,ovo ti govorim iz dubine duše , puno mi pozdravi forumaša Tellera , i reci mu da mi nije njega da bi moga stavit katanac u bravu i zatvorit firmu i slobodno kad me vidi neka me potegne za bradicu , za sriću"
dragi moj vampiriču, ko bi pomislio ikad da ču u ove zrele godine obožavat vampira jednog... za MARKA sam žalostan, ali ako Berni nije izgubio nadu, nečemo ni mi... za KIT TELLERA sam zadovoljan jako...hvala ti na ovoj vijesti... ostalo mi je sve ok a ono zadnje znam da si se zezal, ali mogo bi Bernija povuć za tu bradicu samo kad ga uhvatim bez onog velikog telohranitelja zvanog Globo.
CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI! STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
a šta reći...dok ovo zaživi,prominit će se 5 država po meni,krivi datumi...užežin svetog duje,toplija vremena,iako je tih dana bilo i kiše,oblaka...treba stavit u zimu,početkom godine...volio bih da zaživi...malo je svita bilo...malo...
Nadam se da je naš samozatajni , marljiv i dobar Bernard šta i zaradija s obzirom da su mu neke cijene bile i bagatelno niske . Bija je veliki izbor svega , bilo je tu Zagor kolekcionarskih knjiga u sjajnoj i mat verziji i moram priznat da mi je mat verzija puno bolja, tog po meni najboljeg kolekcionarskog izdanja (mat verziju prvi put vidim ).I Bernardu je mat verzija draža mada većinu stripofila prakticira sjajnu verziju. Ja sam ponovo bija u nedilju tj. završnog dana festivala oko 17. sati kad su se izdavači počeli već pakovat.Kupija sam još neke stvari a Bernard mi je poklonija Zagorove razglednice i tri prekrasna Zagorova bloka. Nisam ga tija tlačit s puno pitanja ali sam se sitija da ga nisam pita za Đudasa , odgovorija mi je da ga neće izdavati .
Daleko je to od nekog festivala, ali neka ista slicno zazivi i u nas u Split! Neka nama Bernarda i Kolumba, al treba nam jos desetak takvih. Uglavnom, daj boze da zazivi ta manifestacija, i ko zna, jednom dode i splitski festival stripa. Sfs bas dobro zvuci.