Author |
Topic  |
ken2
stripovi.com suradnik
    

Croatia
8229 Posts
Member since 30/07/2002 |
Posted - 14/09/2017 : 22:36:54
|
quote: Originally posted by Risar_69
ma saj to ni res, ma plačem u pm :)
ok, ja ne plačem al sam sretan ko malo dijete bravo slovenci, kakva igra čovječe svi, apsolutno svi su danas odigrali sjajno, a ne samo ova dvojica, vidmar i randolph prepelič da nije prodao nekoliko lopti bi imao savršenu utakmicu zagorac je odradio svoje, nikolić isto, dimec... luka rutiner s 18 godina, a goran šef svemira volim tog igrača |
if you tolerate this, then your children will be next |
 |
|
nagor
Advanced Member
    

Croatia
12553 Posts
Member since 21/02/2012 |
|
legolas76
Average Member
  
637 Posts
Member since 31/08/2006 |
|
maelstrom
Senior Member
   
1262 Posts
Member since 21/12/2010 |
Posted - 14/09/2017 : 23:25:16
|
Sve čestitke Sloveniji, svaka čast, odlična ekipa koj je i ranijih godina mogla mnogo više, no uvek su otkazi nekih igrača to sprečavali.Sada je tu Dončić, no nažalost fale neki dobri igrači od ranije, eto izgleda se i Dragić oprašta (a jako je malo igrao proteklih godina za reprezentaciju), prava je šteta da ne može da se sastavi ekipa koja će duži niz godina igrati zajedno.U svakom slučaju na ovom EP eto lepog uspeha za Sloveniju, istorijskog, a naravno da su lepe šanse da se dođe i do titule, to ipak ostaje zapisano zauvek.
Nisam hteo ranije da pišem o ovome u ovom topiku jer se izgleda samo postavljalo pitanje sa kojom razlikom će Španci pobeđivati na putu do titule, ali eto sada mogu slobodno da kažem da su španske dede (naravno svaka im čast na odličnim karijerama) odsvirale svoju poslednju pesmu.Eto, izgubiše upravo oni 20 koševa razlike. Sada se Španija vraća tamo gde je pre ovog veka uvek i bila, u krug reprezentacija druge klase evropske košarke da igra večiti derbi sa Italijom, tu će biti negde, mada u prošlosti je Italija uvek za nijansu bila bolja pa mislim da će se stvari i tu polako vratiti na mesto.
Doduše, Španci mogu biti ostalim reprezentacijama za primer kako im se njihovi igrači uvek odazivaju pozivu da igraju za nacionalni tim, pa čak i oni koji nisu poreklom Španci (doduše eto tu izuzetka sa Mirotićem ove godine), zaista su izmuzli ovu generaciju do maksimuma. |
 |
|
Zlotvor
Advanced Member
    

7094 Posts
Member since 03/02/2010 |
|
tinton
stripovi.com suradnik
    
United Kingdom
19907 Posts
Member since 23/10/2011 |
Posted - 14/09/2017 : 23:30:19
|
quote: Originally posted by anto
Nisam znao da je Dragić Srbin. (videh da se prekrstio na kraju meča na pravoslavan način)
To znači da bi imali potencijalno finale Srbija VS Srbija !!
      |
Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
|
 |
|
swamp thing
Advanced Member
    
.jpg)
Bosnia and Herzegovina
4078 Posts
Member since 05/08/2009 |
Posted - 14/09/2017 : 23:47:41
|
quote: Originally posted by Zlotvor
Svaka čast. Majke mi, blago mi se i diga večeras gledajući.
Eto, i pored takve atomske košarke, opet ima onih koji su više gledali u Dončićevu mamu, c,c,c... |
 |
|
maelstrom
Senior Member
   
1262 Posts
Member since 21/12/2010 |
Posted - 14/09/2017 : 23:51:52
|
quote: Originally posted by vladar
Kuzmić koji je posle odlične sezone konačno postao ozbiljan igrač reprezentativnog kalibra.
Kada bi smo na SP (ako se nadam plasiramo) izveli najjači tim, to bi izgledalo možda ovako: Teodosić, Jović, Nedović, Lučić, Bogdanović, Kalinić, Bjelica, Mačvan, Jokić, Raduljica, Kuzmić i Marjanović Jedina mana ovog izuzetno jakog sastava od 12 je što nema mesta za one najmlađe koji bi trebalo da se kale poput Gudurića, Zagorca, Jaramaza i ostalih, no ima vremena i za njih.
Po meni Kuzmic ne zasluzuje mesto u reprezentaciji. Decko je imao dobru sezonu u CZ zbog nacina igre koji je forsirao Radonjic, ali ne verujem da ce dobro proci u Realu. U CZ su mu svi kosevi bili zakucavanja ili polaganja, nakon sto ostane potpuno sam. Ni jedan jedini kos nije dao sa udaljenosti vece od jednog metra od kosa, a isti slucaj je i u reprezentaciji. Sa visinom koju ima, trebalo bi da kida, ali decko ima jako slabu kretnju, los pregled igre, po nekada pomislim da on uopste ne razume sta bi trebalo da odigra. Sut ne treba komentarisati previse jer ne postoji.
Nepoznanica mi je zasto na spisku nije bilo Muslija, koji je imao bolju sezonu od svih centara koje je Djordjević pozvao (Raduljica je imao najgoru u karijeri). A i mladji je od ostalih, pa bi znacio dosta i u buducnosti. Zna li neko zasto on nije pozvan? Povreda, menadzer ili nesto trece, cetvrto,...? [/quote]
Kuzmić je dosta napredovao u odnosu na ono kako je ranije igrao.Njegova odlika je pre svega igra u odbrani, tu je odličan i na ovom prvenstvu, ali i u napadu je zadužen za ofanzivne skokove.Što se poentiranja tiče tu je ranije bio skoro neupotrebljiv, sada i to po potrebi ume, dobro, uglavnom pod samim košem, ali on je takav tip igrača i kada se sve sabere ukupno, koristan je.Ne maši ni slobodna bacanja što je zanimljivo tako da sa svojom visinom potreban je reprezentaciji Srbije ako se hoće u nekom narednom periodu napraviti ekipa koja bi pod reketom bila dominantna.
Musli je u prošlosti dobijao dosta šansi, bio je na širem spisku reprezentacije i to ne jednom, ali ih nije iskoristio, imao je dosta problema sa formom i stavom prema košarci, nije ga išlo ni u klubovima.Iznenada se uzdigao u formi tek u poslednje vreme, očigledno je malo promenio ponašanje i odnos prema obavezama pa ako tako nastavi sigurno će u budućnosti biti na Đorđevićevom širem spisku. Realno nije zaslužio da bude tek tako pozvan zbog momaka koji su godinama celo leto lili znoj za reprezentaciju na pripremama bez obzira da li su kasnije bili među 12 ili ne.
|
 |
|
King Warrior
stripovi.com suradnik
    
.jpg)
22372 Posts
Member since 10/11/2007 |
Posted - 15/09/2017 : 08:15:35
|
Da je Srbija dosla sa prvim timom isprasila bi svu konkurenciju, ovako se bojim da ce veceras pasti protiv Rusa. Sami su krivi, ne ide se sa drugim timom na EP. |
 |
|
maelstrom
Senior Member
   
1262 Posts
Member since 21/12/2010 |
Posted - 15/09/2017 : 08:31:36
|
Da ne tražimo baš previše alibija, a treba biti realan nije ovo drugi tim Srbije već pola prvog i pola drugog tima.Ako se gleda prva petorka, onda jeste, ali košarka nije fudbal, mnogo više igrača se tokom utakmice upotrebljava u odnosu na prvih 5, pogotovo na turnirskom takmičenju.
Može se reći da nam fali pola prvog tima koji je kvalitetniji od druge polovine koja je tu, sa izuzetkom centara. Ali ne treba u tome tražiti opravdanja, ovaj tim je dovoljno kvalitetan da može do kraja da ode, svaka pozicija je pokrivena, dakle to je bitno, možda nije taj kvalitet, ali nismo recimo u situaciji kao neke reprezentacije da maltene nemamo uopšte centra ili plejmejkera.Bojao sam se jedino za šuterske pozicije no sa Lučićem nema tu zime, a i Milosavljević daje koliko može.Možda se jedino malo više očekivalo od Gudurića, bez obzira na to što je mlad. |
 |
|
vukozec
Advanced Member
    

5078 Posts
Member since 17/08/2013 |
Posted - 15/09/2017 : 09:39:37
|
quote: Originally posted by anto
Nisam znao da je Dragić Srbin. (videh da se prekrstio na kraju meča na pravoslavan način)
To znači da bi imali potencijalno finale Srbija VS Srbija !!
Pa DragiĆ je, nije DragiČ, očito je i bez križanja. Ni Dončić nije DončiČ. Pa Nikolić itd, ma svi su Srbi, i Randoplh također.
Mi Hrvati isto, ne bi ništa imali bez Dražena, Ace, Stojka, Komazeca, a i sad nas koliko toliko relevantnim čine samo dva Srbina, Bojan i Dario.
A tek nogomet: http://www.kurir.rs/sport/fudbal/1464697/srpski-istoricar-dokazao-u-reprezentaciji-hrvatske-sve-srbin-do-srbina
PS: Divac je naravno isto Srbin (vrijedi i za ostale slične primjere), jednadžba ide samo u jednom smjeru  |
 |
|
manhunter
Moderator
    

Switzerland
26036 Posts
Member since 17/09/2004 |
Posted - 15/09/2017 : 09:55:29
|
Vukozec, na stranu što Dončić i Dragić imaju srpsko poreklo (koje ovde uošte nije važno), pripazi malo sa linkovima i glupostima. |
I am legion. I do not forget. I do not forgive.
|
 |
|
vukozec
Advanced Member
    

5078 Posts
Member since 17/08/2013 |
Posted - 15/09/2017 : 09:56:17
|
Čestitke susjedima, ušli su u finale sa svim pobjedama, igrajući naljepšu košarku na turniru, svaka čast. Gušt je gledati Dragića i Dončića i kako ostale čine boljima. Jučer su ih trice išle nevjerojatno, u prvom poluvremenu je to bilo preko 70%. Imali su i srreće, mislim da ih je 4-5 ušlo od table, no znamo koga sreća prati. Jedini razlog zašto mi slovenski tim nije do kraja simpatičan je što uvijek navijam protiv ekipa sa stranim plaćenicima (i to je još jedan plus koji treba priznati Srbima, mislim da su jedina evropska reprezentacija uz Litvu koja nikad nije imala stranca).
Od preostalih reprezentacija, rekao bih čak da su Slovenci blagi favoriti za zlato. Rusi su donekle slični njima po stilu igre, ali ovise o jednom igraču, a Srbi igraju timski i najjači su od sve 3 pod košem, no nemaju extra pojedince. |
 |
|
vukozec
Advanced Member
    

5078 Posts
Member since 17/08/2013 |
Posted - 15/09/2017 : 10:05:27
|
quote: Originally posted by manhunter
Vukozec, na stranu što Dončić i Dragić imaju srpsko poreklo (koje ovde uošte nije važno), pripazi malo sa linkovima i glupostima.
OK, ok, svjestan sam odmah bio da nakon takvog posta tema lako skrene u gluposti, ali ako nije jasno, moj cijeli post je bio sarkastičan, usmjeren upravo kontra tih upornih svojatanja i gledanja što je čija baba bila i koliko krvnih zrnaca je mali od nje naslijedio 
Po toj logici sve košarkaške medalje za SAD nisu osvojile Sjedinjene Američke Države, već Sjedinjene Afričke Države. Ako se netko osjeća kao Slovenac i igra za Sloveniju onda je Slovenac (drugo je ovo što sam napisao za plaćenike koji igraju za države za koje do jučer nisu znali ni da postoje, to me nervira). |
 |
|
NESVRSTANI
Advanced Member
    

Croatia
10557 Posts
Member since 08/02/2006 |
Posted - 15/09/2017 : 10:17:07
|
quote: Originally posted by vukozec
Najveći uspjeh koji se mora priznati srpskoj košarci stoga nije još jedno polufinale (i potencijalna medalja), već to što oni u ovom trenutku uz Španjolce imaju najveći pool kvalitetnih igrača i reprezentaciju koja djeluje kao uhodani sistem. Imaju trenera koji je godinama dio tog sistema i zna što da radi sa njim. Zato se lako nadomještaju otkazi. Svi ovi igrači su prošli kroz iste klubove, razne reprezentativne selekcije, bili suigrači, tu se zna tko uskače na čije mjesto i kako se koji igrač najbolje može iskoristiti. Što je za nas nedostižni san. Kod nas se sve radi stihijski, svake dvije godine "krećemo od nule". Uvijek uletava neki trener-vatrogasac koji preuzima reprezentaciju kad nitko neće i koji bi trebao preko noći napraviti čudo, uvijek tražimo nekog prištavog mesiju koji će biti "novi Dražen", a prethodne mesije otpisujemo nakon jednog lošeg natjecanja. Od toga nema kruva.
Moj odgovor se odnosi na sve napisano a boldano je poanta. Na žalost, zbog blesavih vrimena i želje da se raskrsti sa svime iz prošlog vrimena, u Hrvatskoj se osin onoga šta nije valjalo, prominilo i ono šta je valjalo. Jer mi smo takvi,mi samo rušimo, gradit neznamo. Ne daj bože priznat da je neko nešto napravija dobro. Sruši kakvo god da je i radi novo(Ako može, najbolje kroz javno-privatno partnerstvo). To se između ostalih stvari u Hrvatskoj dogodilo i košarci. Mi smo dio sistema(onaj košarkaški) koji se pokaza ponajbolji na svitu uredno odstranili, i odlučili napravit svoj sistem i igrat nekakvu "Hrvatsku košarku" a to na žalost ne postoji. Nismo mi Litvanci da imamo svoju školu koju je SSSR nemilo iskorištava. Ono šta smo mi imali je najkvalitetnija sirovina u velikin količinama. Prvo smo umisto najfinije obrade sirovinu počeli obrađivat najjeftinjin i najnekvalitetnijin strojevima, a kad nan je to dopizdilo jednostavno smo zatvorili tvornice. Srbi su s druge strane, više-manje nastavili onde di su stali '91.
Recimo da smo mi i Srbi šta se košarke tiče ka dvoje dice razvedenih roditelja. I sad, ono dite šta je ostalo u jednoga roditelja nastavi ić u najbolju školu, a drugo dite koje je u drugoga roditelja krene u drugu školu, i to i duplo goru. Drugog roditelja boli neka stvar šta je škola loša, samo oće napravit obrnuto od onoga prvoga roditelja. Rezultat vidiš 26 godina posli kad su dica odrasla. Dite šta je išlo u dobru školu(Srbi) danas cipa atome po svitu, ovo naše hrvatsko dite skuplja plastične boce po kontejnerima.
|
Doli sve stranke!!! Živili naši dušmani!!! |
Edited by - NESVRSTANI on 15/09/2017 10:30:11 |
 |
|
risbozg
Advanced Member
    

Croatia
16758 Posts
Member since 10/08/2003 |
Posted - 15/09/2017 : 11:08:28
|
quote: Originally posted by ken2
quote: Originally posted by Risar_69
ma saj to ni res, ma plačem u pm :)
ok, ja ne plačem al sam sretan ko malo dijete bravo slovenci, kakva igra čovječe svi, apsolutno svi su danas odigrali sjajno, a ne samo ova dvojica, vidmar i randolph prepelič da nije prodao nekoliko lopti bi imao savršenu utakmicu zagorac je odradio svoje, nikolić isto, dimec... luka rutiner s 18 godina, a goran šef svemira volim tog igrača
+1..bravoooo..slovenci |
10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.". AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO |
 |
|
Zlotvor
Advanced Member
    

7094 Posts
Member since 03/02/2010 |
Posted - 15/09/2017 : 11:28:01
|
quote: Originally posted by swamp thing
Eto, i pored takve atomske košarke, opet ima onih koji su više gledali u Dončićevu mamu, c,c,c...
Bome, ne bi ga osudia da je i incestuozan.  |
Trljam ruke. |
 |
|
supermark
stripovi.com suradnik
    
(1).jpg)
Croatia
29661 Posts
Member since 06/02/2007 |
Posted - 15/09/2017 : 14:12:41
|
quote: Originally posted by NESVRSTANI
Recimo da smo mi i Srbi šta se košarke tiče ka dvoje dice razvedenih roditelja. I sad, ono dite šta je ostalo u jednoga roditelja nastavi ić u najbolju školu, a drugo dite koje je u drugoga roditelja krene u drugu školu, i to i duplo goru. Drugog roditelja boli neka stvar šta je škola loša, samo oće napravit obrnuto od onoga prvoga roditelja. Rezultat vidiš 26 godina posli kad su dica odrasla. Dite šta je išlo u dobru školu(Srbi) danas cipa atome po svitu, ovo naše hrvatsko dite skuplja plastične boce po kontejnerima.
To si gledao Blizance sa Schwarzeneggerom i De Vitom? :P |
 |
|
Tutta
Advanced Member
    

Germany
33112 Posts
Member since 19/02/2010 |
Posted - 15/09/2017 : 15:19:35
|
Svaka čast Slovencima, malo ih je više nego Pigmeja, ali su jedna prava sportska nacija... Ipak, večeras je finalna utakmica. Bit će najbolja, ovog prvenstva. tipujem na Srbe... možda na Ruse, ne znam još... teško je... . Spizdilo me čitanje ovog topica, "fali ovaj, fali onaj, onaj ne valja, onaj neće" itd. , a stigli pred zadnja vrata.
Drugovi, malo više optimizma, ugledajte se na Hrvate, nije ni počelo, oni o nekim medaljama.
|
+IN HOC SIGNO VINCES+
|
 |
|
surfer
Average Member
  
Austria
967 Posts
Member since 09/05/2008 |
|
Poli
Advanced Member
    

Slovenia
38181 Posts
Member since 26/10/2007 |
Posted - 15/09/2017 : 19:22:22
|
Da bude i "stripovski komentar" jucerasnje utakmice ... by Lavric.

Drukcije jucer nisam ni gledao utakmicu, posao u krevet mrtav u 21h ... samo sam svake toliko cuo urlike susjeda. 
A veceras jedna bratska utakmica, te me bas zanima kako ce se dogovoriti ko pobeđuje a ko gubi. No, nema veze s kim cemo igrati, ova ekipa je ocigledno spremna na sve. 8/8 za sada. 
|
Anything is possible dec d uej Be the Change You Want to See
|
 |
|
Dr. Zistis
Advanced Member
    
.jpg)
5606 Posts
Member since 06/10/2011 |
Posted - 15/09/2017 : 19:44:14
|
quote: Originally posted by Poli
Da bude i "stripovski komentar" jucerasnje utakmice ... by Lavric.

Drukcije jucer nisam ni gledao utakmicu, posao u krevet mrtav u 21h ... samo sam svake toliko cuo urlike susjeda. 
A veceras jedna bratska utakmica, te me bas zanima kako ce se dogovoriti ko pobeđuje a ko gubi. No, nema veze s kim cemo igrati, ova ekipa je ocigledno spremna na sve. 8/8 za sada. 
Koja bratska veceras??? Bratska ce biti u finalu ako dobijemo Ruse mamlaze  |
 |
|
Dr. Zistis
Advanced Member
    
.jpg)
5606 Posts
Member since 06/10/2011 |
|
manhunter
Moderator
    

Switzerland
26036 Posts
Member since 17/09/2004 |
|
swamp thing
Advanced Member
    
.jpg)
Bosnia and Herzegovina
4078 Posts
Member since 05/08/2009 |
Posted - 15/09/2017 : 22:30:01
|
Bravo, bravo, bravo!!! Šteta za Jovića, ako ne bude mogao igrati u finalu, ogroman hendikep... ali medalja je tu, svaka čast! |
 |
|
Topic  |
|
|
|