Na "Lucca comics and games" festivalu 2018. godine najavljen novi projekt koji je dio Dragonerovog svijeta. Erondàrske kronike usredotočit će se na ratove i avanture iz bliže ali i daljnje prošlosti Erondàra. Enoch i Vietti ovaj spin-off konstruirali su tako da mogu ispričati mnoge legende i događaje koje su samo usput spomenute u pričama iz redovne serije, npr. jedna epizoda bit će posvećena posljednjem ratu patuljaka, a neka druga odvest će nas na same početke Erondàra u vrijeme kad još nije bilo vilenjaka i kad je kontinent bio naseljen "starim narodom". Serijal će biti u boji a epizode bi se trebale sastojati od 62 table (HC, veći format). Ovaj spin-off najavljen je za jesen 2021. godine, s time da primarno ide u knjižare. Kronike su, nakon redovne serije, Dragonero Adventures i Bez duše, četvrti po redu serijal proizašao iz istog univerzuma.
Epizoda Luce Enocha o samim počecima Erondàra u vrijeme kad još nije bilo vilenjaka i kad je kontinent bio naseljen "starim narodom". Ovo je crtala Francesca Aureli.
Lik iz priče Stefana Viettija, radnja će se odvijati na područjima enklava Velikih jezera. Crtač je Francesco Gaston a vizualni stil će biti pod orijentalnim utjecajima.
Stefano Vietti kaže da će ovo biti "dark fantasy" epizoda sa puno magije, a ovi likovi su iz njegovog prvog Dragonero-pisanog romana. Crtač je Federico Vicentini a kolor je uradio Paolo Francescutto.
ovo je već šesta po redu edicija dragonera...još pa će stići nathana i martija koji imaju najviše tih edicija.
Bas mi to u mislima bilo za reci... Dragonero, opako dobar serijal...kad ce te knjige od Libellusa vise? Vrijeme je. Receno je na jesen, a evo i zime...
Ovu epizodu crta i piše Luca Enoch, imati će veze sa odredima Crvene straže
Sve su ovdje slike,skice i table koje je 'izvukao' solar, izvanredne. Ali u ovoj se tabli vidi sav raskos detalja crteza. Nevjerovatno dobro. Kakav je ovo ,(kako se danas popularno kaze), most underating, strip i serijal, kod nas. Pa kako 'raja' ne 'bere' ovu divotu. Strasan strip, jos od kad je Veseli izbacio onu 'nultu' knjigu, znao sam da sam nepovratno 'zaljepljen' za ovog tako neobicnog i drugacijeg Bonelli junaka.
opet rade istu stvar kao sa svim Bonellijevim junacima koji imaju kakvu-takvu prodaju povećavaju i povećavaju broj serijala dok se kvaliteta potpuno ne razvodni
Solar, zna li se kad bi prvi broj ovih Kronika mogao i izaći i o čemu se u njemu radi?
Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Budući da tiraži imaju tendenciju padanja, cilj je to nadomjestiti većim brojem različitih izdanja istog junaka koji će se prodati vjernoj publici. I u tome nema ničeg lošeg. Ja prvi bi želio što više priča nečega što volim. Ali slažem se da to treba pratiti kvaliteta.