Strip-agent je napravio dobar posao sa projektom francuskih stripova u kiosk formatu. Lepeza ponude se širi a Sestre su za sada najbolje jer je svaka tabla na visokoj razini zanata, nema oscilacija. Sestre pripovijedaju o starijoj Wendy i mlađoj Maureen, o njihovim svakodnevnim koškanjima, svakodnevnim problemima u školi, o dečkima i o omiljenoj igri sestara gdje se pretvaraju da su superheroine. Na potonjoj se igri temelji spin-off Supersestre, Wendy i Maureen imaju supersnagu, superbrzinu, neranjivost. Svaki je planet njihovo igralište. Album Supersestre: Lišena lasera je dobro napravljen, prijevod i priprema nisu idealni ali su bolji nego u matičnom serijalu. Veliki format, tvrde korice. Više nije svaka tabla za sebe već priče imaju po osam stranica. Različitosti, dakle, ima dovoljno. Na početku stoji posveta autora nekolicini američkih crtača, ali je crtež ipak nepogrešivo francuski uz tek poneki motiv iz američke superherojštine.
Možda su Supersestre autorima poslužile kao maleni odmor od kolotečine glavnog serijala. Crtaju i pišu nešto drugo, razgibavaju se, čini se da im je zabavno. Ovo je dobro prošlo kad sam testirao na svom uzorku ciljane publike, više-manje ista reakcija kao na Sestre, a meni se pak ovaj album više sviđa. Kao da je napravljeno da se i tate malo odmore od glavne serije.
Kao da je napravljeno da se i tate malo odmore od glavne serije.
Da, vila je baš uočljivo hiperseksualizirana (napomena: to je samo jedna epizoda u albumu). Mislim da to nije slučajno. Vila je očito komentar/omaž Zvončice. Čiji prikazi su oduvijek bili (hiper)seksualizirani, uključujući najpoznatiji iz starog Disneyevog crtića, te naravno onaj kultni iz Loiselovog stripa.