forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Aukcije i uvođenje Eura u HR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

sumohrvat
Advanced Member

4021 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 03/01/2023 : 12:11:28  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spiderman

if (cijena_aukcije < 10) {
bid 0.1 €
} else if (cijena_aukcije > 10 AND aukcije < 30{
bid .5 €
} else {
bid 1 €
}

@sumohrvat: sorry ali nemam plaću od 2000 eura da bi kupovao stripove zato kaj se izbjegavaju centi. Ovako su stripove preskupi, jedino su kiosk izdanja jeftinija ali Zagor i ekipa me ne zanimaju da ih skupljam doma.

A opet ne volim tvrdoukoričena i mastodonstska teška izdanja.


Ha? Di mene nađe ??? Moram priznati da nisam razumio ?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26608 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/01/2023 : 12:49:09  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Stripovi od par kuna su prošlost...
Jedino sad ostaje opcija stavit više stripova u lot.
Sa ovim podizanjem ponude na 1 euro aukcije će sve manje ostat aukcije i sve više postat obićni oglas za prodaju.
Najgore će bit izmjenit hrpu onih jeftinijih u aukcije od 1 euro
Čekaj malo....
Sad vidim da su neke moje aukcije ispod 1 euro?
Ostaju li to samo ove pretvorene iz kuna u euro ili će ipak biti moguće staviti početnu cijenu manju od eura?

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 03/01/2023 12:51:50
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37831 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/01/2023 : 12:55:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mislim da je problem samo sa "kupusima" i za ove kiosk stripove, pogotovo za rang između 1 i 2 eura, ili mozda jos 2 i 3, za dalje mislim da ne bi trebao biti problem da li je 32 ili 33 eura.

Ali kako Markos rece, gnjavaza za napraviti. Mozda da postoji jos 0,50 €? Ali za napraviti to je isto i da je samo 0,10 €.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29245 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/01/2023 : 13:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Stripovi od par kuna su prošlost...
Jedino sad ostaje opcija stavit više stripova u lot.
Sa ovim podizanjem ponude na 1 euro aukcije će sve manje ostat aukcije i sve više postat obićni oglas za prodaju.
Najgore će bit izmjenit hrpu onih jeftinijih u aukcije od 1 euro
Čekaj malo....
Sad vidim da su neke moje aukcije ispod 1 euro?
Ostaju li to samo ove pretvorene iz kuna u euro ili će ipak biti moguće staviti početnu cijenu manju od eura?


Samo ove pretvorene.

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26608 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/01/2023 : 13:37:09  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Aha...Hvala.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47029 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/01/2023 : 14:59:31  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

neće ovo poskupiti samo jeftine stripove u teoretskom nabidavanju s 1 na 2 eura, nego će neke stripove i u startu poskupiti
što je s malo lošijim stripotekama ili eksovima koji ne vrijede više od 3-5 kn po komadu, a početna im mora biti 1 euro - to nitko ni neće kupiti, a vjerojatno više ni postavljati na aukcije
možda je i dobro da se aukcije riješe kupusastih stripova - ali nekome to opet nešto znači
ok, prodavači mogu prodavati po 2 komada za 1 euro, ali opet to nije fer prema kupcima koji bi htjeli kupiti samo jedan od ta dva...

drugo, problem za kupce nastaje i za vrijedne stripove, koji se rješavaju u zadnjim sekundama
sada je korak 7,5 puta 'poskupio' (što je zbilja enormno) i puno lakše će se nabiti velika cijena
npr. trenutna cijena je 75 kn, a ja odlučim da maksimalno mogu dati 150 kn i to bidam nekoliko sekundi do kraja
konkurent koji je pokušao sa 120 kn u zadnjim sekundama vidi da nije dovoljno i nema vremena editirati cijenu, nego brzo klika one ponude u koraku po 2 kune i uspije nabiti cijenu do recimo 130ak kn
po sadašnjem koraku od 1 euro, odnosno 2 eura, jer ako netko ponudi 13 eura, a nije najpovoljniji, morat će ponuditi 15 eura, pa ako ni to nije dovoljno, onda 17 eura itd...
dakle, ili će mi nabiti cijenu 7,5 puta više nego što je mogao prije ili će me prebidati i osvojiti strip
to je dobro prvenstveno za prodavače, ali i za sajt, za naknade i zaradu od aukcija, ali je drastična promjena za kupce
mislim da bi korak trebao biti 0,2 eura, a minimalna početna cijena 0,5 eura
ili, ok, minimalna početna cijena nije presudna, ali korak je definitivno previsok - i za jeftine i za skupe stripove - i trebalo bi ga smanjiti



Ma gluposti,ovo je bas super i puna podrska Markosu.
Jeftini stripovi i kupusi puni urina i kojekakvih virusa,ili gomila na aukciju ili cao.
Ovi vridniji za bidanje,nemas euro za dignit ili ne zelis cao.
Puno bolje nego dosad kad su se aukcije klosarile po lipu.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4021 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 03/01/2023 : 17:31:19  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Ne sjećam se da su se ikad aukcije klošarile po lipu. Ovdje se prodaje puno kiosk stripova po nekih 15 kn koji sigurno nisu smeće, kupus,puni vlage i slično.... Kada je sljedeća moguća cijena 3 eura onda ovo prestaju biti aukcije za takve stripove nego će biti oglas koji će osvojiti onaj koji se prvi javi.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29245 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/01/2023 : 17:43:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ali tako je i do sada bilo. Evo prosjek u zadnjih 5 godina:

Cijena	Prosjek bidova
1	1
2	1
3	1
4	2
5	1
6	2
7	2
8	2
9	2
10	1
11	3
12	2
13	3
14	3
15	1

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26608 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/01/2023 : 20:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Cijena u kn ili eeurima?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29245 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/01/2023 : 20:32:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
U kunama, naravno. Kako mogu uopće ikakve statistike raditi na euru koji je tek počeo!?

Trouble will find me
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11091 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 03/01/2023 : 21:19:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Renky

Kava otišla sa 1.32 na 1,4 E... Iako bi prema troškovima u mom okruženju realno moralo biti minimalno 1,6 E.


Ako pod kava mislis na veliki makijato onda je isto tako i kod mene u kaficu.



Velka s mlikon, ne koristimo mi te pizdunske izraze

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4982 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 03/01/2023 : 22:34:11  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Sa eurom ili bez cijene već bujaju od prije početka korone i nisu stale do danas , službena statistika inflacije ne odgovara stvarnoj , izračunava se po nekim parametrima samo njima znanim


Majke mu ga spalim i inflaciji

Edited by - RAKOSI4 on 03/01/2023 22:35:28
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47029 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/01/2023 : 22:36:54  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Evo vratija san aukciju i automatski je prominjeno iz kn u eure.
Sve štima
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&header=0&Action=1&Name=&NameDesc=0&SearchTypeCriteria=OR&SearchTypeDesc=0&Seller=lwood&Buyer=&City=&Country=&aucCategoryID=11&SearchTypeTime=0&SearchTypeTimeValue=0&SearchType=0&submit=Tra%9Ei

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17769 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 03/01/2023 : 22:41:41  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Fiiiiino bome si prodao...

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16969 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 04/01/2023 : 06:33:42  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

neće ovo poskupiti samo jeftine stripove u teoretskom nabidavanju s 1 na 2 eura, nego će neke stripove i u startu poskupiti
što je s malo lošijim stripotekama ili eksovima koji ne vrijede više od 3-5 kn po komadu, a početna im mora biti 1 euro - to nitko ni neće kupiti, a vjerojatno više ni postavljati na aukcije
možda je i dobro da se aukcije riješe kupusastih stripova - ali nekome to opet nešto znači
ok, prodavači mogu prodavati po 2 komada za 1 euro, ali opet to nije fer prema kupcima koji bi htjeli kupiti samo jedan od ta dva...

drugo, problem za kupce nastaje i za vrijedne stripove, koji se rješavaju u zadnjim sekundama
sada je korak 7,5 puta 'poskupio' (što je zbilja enormno) i puno lakše će se nabiti velika cijena
npr. trenutna cijena je 75 kn, a ja odlučim da maksimalno mogu dati 150 kn i to bidam nekoliko sekundi do kraja
konkurent koji je pokušao sa 120 kn u zadnjim sekundama vidi da nije dovoljno i nema vremena editirati cijenu, nego brzo klika one ponude u koraku po 2 kune i uspije nabiti cijenu do recimo 130ak kn
po sadašnjem koraku od 1 euro, odnosno 2 eura, jer ako netko ponudi 13 eura, a nije najpovoljniji, morat će ponuditi 15 eura, pa ako ni to nije dovoljno, onda 17 eura itd...
dakle, ili će mi nabiti cijenu 7,5 puta više nego što je mogao prije ili će me prebidati i osvojiti strip
to je dobro prvenstveno za prodavače, ali i za sajt, za naknade i zaradu od aukcija, ali je drastična promjena za kupce
mislim da bi korak trebao biti 0,2 eura, a minimalna početna cijena 0,5 eura
ili, ok, minimalna početna cijena nije presudna, ali korak je definitivno previsok - i za jeftine i za skupe stripove - i trebalo bi ga smanjiti



Potpis
Ostaje nam "samo" da nagovorimo Markosa da jednom i smanji taj početni bid.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10219 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 04/01/2023 : 11:38:34  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spiderman

if (cijena_aukcije < 10) {
bid 0.1 €
} else if (cijena_aukcije > 10 AND aukcije < 30{
bid .5 €
} else {
bid 1 €
}

@sumohrvat: sorry ali nemam plaću od 2000 eura da bi kupovao stripove zato kaj se izbjegavaju centi. Ovako su stripove preskupi, jedino su kiosk izdanja jeftinija ali Zagor i ekipa me ne zanimaju da ih skupljam doma.

A opet ne volim tvrdoukoričena i mastodonstska teška izdanja.


Ja predlažen Marku da kad već imamo one puste kategorije u aukcijama otvori kategoriju za klošare. I neka van omogući bidanje za pola centa.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 04/01/2023 11:40:26
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 04/01/2023 : 20:25:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
treba definitivno staviti najmanji bid na 20 ili najviše 30 centi, a ne 1 euro početni bid. nisu ovdje u pitanju samo kiosk izdanja nego i one "najslađe" aukcije HC izdanja (libellusa i sl...) koje bijahu stavljane za 1 kunu i zahvaljujući kojima sam uspio osvojiti mnoga luksuzna izdanja za "sitne" pare.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4021 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 04/01/2023 : 22:48:55  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Spiderman

if (cijena_aukcije < 10) {
bid 0.1 €
} else if (cijena_aukcije > 10 AND aukcije < 30{
bid .5 €
} else {
bid 1 €
}

@sumohrvat: sorry ali nemam plaću od 2000 eura da bi kupovao stripove zato kaj se izbjegavaju centi. Ovako su stripove preskupi, jedino su kiosk izdanja jeftinija ali Zagor i ekipa me ne zanimaju da ih skupljam doma.

A opet ne volim tvrdoukoričena i mastodonstska teška izdanja.


Ja predlažen Marku da kad već imamo one puste kategorije u aukcijama otvori kategoriju za klošare. I neka van omogući bidanje za pola centa.


Koji je tvoj problem seljačino ? Zašto bi neki ljubitelj stripa koji si ne može priuštiti Fibrin ili Libellusov strip bio klošar ? Nek svatko kupuje koliko si može priuštiti ako to voli.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4021 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 04/01/2023 : 23:02:39  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Jel o ovakvim klošarima govoriš ?
https://www.stripovi.com/aukcije/martin-mystere-ludens-br-54/9985754/
Na pola aukcija na kojima si kupovao stripove plaćao si po 5,6,7 kuna, a sad ljude etiketiraš klošarima. Ma bravo...
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4982 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 05/01/2023 : 00:11:05  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
E moj sumohrvat s kim ti posla imaš.Jesi ti njemu vidija glavu
Najviše mu smeta šta nije moderator,cilja je na to ,to jest da ima posebna moderatorska ovlašćenja
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10219 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 05/01/2023 : 09:13:48  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Jel o ovakvim klošarima govoriš ?
https://www.stripovi.com/aukcije/martin-mystere-ludens-br-54/9985754/
Na pola aukcija na kojima si kupovao stripove plaćao si po 5,6,7 kuna, a sad ljude etiketiraš klošarima. Ma bravo...


Uvik si bija puno pametan.
Bože moj ti sastavljaš kvizove...
Klošaron etiketiran Spidermana i nikoga drugoga.






Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 05/01/2023 09:15:36
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4021 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 05/01/2023 : 11:01:29  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by sumohrvat

Jel o ovakvim klošarima govoriš ?
https://www.stripovi.com/aukcije/martin-mystere-ludens-br-54/9985754/
Na pola aukcija na kojima si kupovao stripove plaćao si po 5,6,7 kuna, a sad ljude etiketiraš klošarima. Ma bravo...


Uvik si bija puno pametan.
Bože moj ti sastavljaš kvizove...
Klošaron etiketiran Spidermana i nikoga drugoga.


Prije svega, napisao si u množini... I da si mislio samo na njega uspio si omalovažiti i sve ostale koji kupuju jeftine stripove. Da stvar bude smješnija ili žalosnija upravo većina tvojih kupnji na ovim aukcijama otpada na stripove od 5,6,7...kuna.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10219 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 05/01/2023 : 11:18:21  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by sumohrvat

Jel o ovakvim klošarima govoriš ?
https://www.stripovi.com/aukcije/martin-mystere-ludens-br-54/9985754/
Na pola aukcija na kojima si kupovao stripove plaćao si po 5,6,7 kuna, a sad ljude etiketiraš klošarima. Ma bravo...


Uvik si bija puno pametan.
Bože moj ti sastavljaš kvizove...
Klošaron etiketiran Spidermana i nikoga drugoga.


Prije svega, napisao si u množini... I da si mislio samo na njega uspio si omalovažiti i sve ostale koji kupuju jeftine stripove. Da stvar bude smješnija ili žalosnija upravo većina tvojih kupnji na ovim aukcijama otpada na stripove od 5,6,7...kuna.


Meni je jasno da ti samanon u svojoj glavi vodiš neke stare bitke, ali čemu pretjerivanje?
Ako tražilica ne laže, takvih stripova je 50ak od 243 aukcije?
Usput aukcije su stare 7-8 godina. 7-8 Kuna je bila normalna cijena za stripove očuvane za ocjenu 4. Ja san to kupija za pročitat, i proslijedija dalje.
https://www.stripovi.com/aukcije/zagor-lu-extra-133-komada/13250862/

Spiderman kuka o preskupin stripovima otkad je svijeta i foruma. Dosadan je.




Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 05/01/2023 11:21:12
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4021 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 05/01/2023 : 11:59:02  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Nema tu nikakvih privatnih starih ratova. Odgovaram ti isključivo na glupariju koju si napisao u vezi klošara što kupuju jeftine stripove.
Tih jeftinih stripova koje si nakupovao na ovim aukcijama ima više od 50, ali da si kupio i samo jedan jedini strip po toj cijeni uskačeš sam sebi u usta kad omalovažavaš ljude koji kupuju te stripove. Usput,kažeš da si kupovao stripove u ocjeni 4, a na linku koji si postao si te iste stripove prodavao u ocjeni -5,5.... Tc tc tc
Kako god, nemamo svi iste financijske mogućnosti. Ima ovdje i studenata, srednjoškolaca, odraslih koji nemaju novaca.... Neka svatko kupuje što si može priuštiti i koliko si može priuštiti. Meni je osobno nelogično da se kiosk strip s početnom cijenom od 1 euro bida po 1 euro. To nema nikakvog smisla.
Nisam IT stručnjak, ali siguran sam da ne bi bio nikakav problem Marku ili bilo kome tko se time bavi da omogući te opcije s nekoliko pragova.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29245 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/01/2023 : 12:17:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Da mi nije nikakav problem, napravio bih to. I sam priznajem da je prevelik skok za takve jeftine stripove.
Ali komplicirano je i NE DA MI SE.

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000